ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם נגררים לדיון שהוא לא הבעיה של המועדון בעיני.
    האם יורו שווה את הכסף, האם לאביה, האם טשואמני.
    כל אלה דיונים לגיטימיים.
    מה לא לגיטימי? שאתה מוציא פחות מווסטהאם ואסטון וילה. אז נשאלות כבר שאלות רחבות יותר. כמו - האם הערכת השווי של שחקנים בשוק ע"י FSG היא מראש נמוכה מדי ומגבילה אותנו בשוק? בין היתר, יחד עם עוד איזה 50 שאלות שחפרנו עליהן פה כבר למוות.

Scouser Tommy, EO11, oranfu ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  2. Rushie Member

אני לא נתפס לשום דבר. זה שמעולם לא שמנו 52 מיליון פאונד על שחקן בן 18 זו עובדה גם ללא קשר להאם אני חושב שזה נכון או לא.

אם אתה שואל לדעתי, אם זה השחקן שרוצים אז שישימו עליו גם 100 מיליון.
    מתוך נקודת ההנחה שיגיע הקיץ רק בלם אחד (החלטה נכונה כנראה), אני לא בטוח שיורו זה הבלם שהכי רצו הקיץ.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. k_700 Member

הצעתם על לאביה 43 פלוס בונוסים ואז 46 פלוס בונוסים ואז גם ההדלפות של פירס ואורנסטיין שהייתם מוכנים גם להשוות את ההצעה האחרונה של צלסי עליו(56 מליון פאונד) אבל לאביה לא השתכנע שאצלכם הןא אופציה להרכב.
    סבבה אז הצעתם 46 פלוס בונוסים על ילד בן 19 ושעתיים עם חוזה דומה לפני קיץ.

אל תשאל, פער משמעותי, ממש הצבתם קו עבה וברור פה.
    הצעתם סכום גבוה בהרבה על טשומאני שנייה לפני שריאל מדריד נכנסה לעסק, קיץ אחד לפני.

4. oranfu Member

אפשר לפמפם הרבה דברים, אבל המשכורות אצלנו לא גבוהות ואני בהחלט מאמין שגם אם אנחנו רוצים שחקן מסוים, לצורך העניין לאביה, אני יוצא מנקודת הנחה שלא הצענו לו משכורת גבוהה.
    טרנט ווירג'יל יושבים אצלנו על 220 ולמעט סלאח הם המשתכרים הבכירים בסגל.
    משכורת של שחקן סגל אצלנו זה פחות מ-140 ככל הנראה.
    משכורת של שחקן צעיר זה הרבה פחות.
    תחת איזה הגדרה אותו לאביה (לצורך הדיון) נכנס? לא יודע.
    אז גם היורו הזה לבטח לא היה מקבל הצעה של 150K או לא יודע כמה. בצדק או שלא בצדק.

פשוט בסוף זה לא יחזיק ואי אפשר לצפות משחקנים לוותר על הרבה כסף בשביל לשחק בליברפול כשהם יכולים להרוויח הרבה יותר במועדונים גדולים אחרים.
    זה יעבוד רק במקרים מאוד מיוחדים.

לא היינו מוכנים לשלם את מה שנדרש על יורו.
    זאת השורה התחתונה וזה ברור.
    כי הוא צעיר או כי הוא מכוער זה כבר פחות רלוונטי.

על טשואמני היינו מוכנים לבזבז את כל התקציב ועל יורו לא, זה הכל.
    50 מיליון זה רוב התקציב שלנו ולא ישאיר יותר מדי לקשר אחורי או לצרכים אחרים.

בטח ובטח כשבינתיים אנחנו לא מצליחים למכור אף שחקן ואפילו פיליפס עוד מסתובב במתקן האימונים.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  5. Sir Alex Las' Killa

יש דיווחים שבריאל רוצים את טרנט (החוזה מסתיים ביוני 2025). בלי ששמתי לב הוא כבר באוקטובר בן 26.
    אם הוא לא יאריך חוזה אתם עלולים להישאר holding the bag.

6. oranfu Member

בנוגע ליורו, אני אסכם מבחינתי:
    בדקתי שוב מה אורנסטין וג'ויס אמרו עליו בהקשר שלנו.
    בעוד אורנסטין אמר שאנחנו רואים בו שחקן שהוא לא ממש חלק מהתוכניות שלנו אבל אנחנו רואים בו הזדמנות יוצאת דופן, כלומר כישרון גדול שהפך לזמין, ג'ויס אמר דברים דומים אבל הוסיף שאנחנו רואים בו שחקן שיוכל לרשת את ואן-דייק בבוא הזמן.
    משניהם אפשר להבין שזה שחקן שאנחנו רוצים, אבל לא שהוא מטרה עיקרית מבחינתנו.
    מה שמעצבן אותי זה שזרקו לנו את התירוץ של ריאל ובסוף זה לא ריאל אלא חוסר רצון שלנו לשלם את מה שנדרש.

הוא לא שווה עבורנו את הכסף הנדרש?
    הוא לא שווה את הכסף באופן כללי?
    אולי, בסוף גם ריאל ופסז' (שני מועדונים שלא מתביישים לשלם) העדיפו שלא לשלם עליו את הסכומים הנדרשים.
    אבל זה שחקן שרצינו, מטרה עיקרית או הזדמנות מקרית.
    ואם כסף לא היה עניין אז סביר שהיינו גם מנסים להחתים אותו (אולי לא מצליחים, אבל לפחות מנסים).
    ונמאס לי שאנחנו מוותרים על שחקנים שהצוות המקצועי אצלנו רוצה בגלל שהעיסקה לא הכי חכמה מבחינה כלכלית.

אז כנראה טעיתי קודם לכן כשאמרתי שזאת המטרה העיקרית שלנו שפשוט ויתרנו עליה (כי עושה רושם שהוא לא היה ומלכתחילה במקרה הטוב קיווינו למחיר מבצע), אבל הפואנטה בטענות שלי עומדת:
    זרקו לנו ספין על ריאל.
    כהרגלנו אנחנו לא מוכנים לשלם את מה שנדרש בשביל להביא שחקנים שהצוות המקצועי רוצה.

תביאו כבר רכש כי אני מתחרפן.

אני מקווה שבמועדון יודעים מה הם עושים עם טרנט כי זה לא רציני שהוא נמצא 11 חודשים לסיום חוזה.
    אני מאמין שהוא יישאר, אבל מרגיש כאילו המועדון הרבה יותר מדי אדיש בעניין שלו.

EO11, Rushie ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  7. Ori8 Member

אני מוכן לראות את טרנט עובר לריאל ואפילו קצת מקווה שזה יקרה. אני חושב שזה באמת מהלך שיהפוך על FSG את הקערה. כנראה המהלך היחיד שאף אוהד לא יוכל להצדיק.

הרי גם אם ימכרו מחר את וירג׳יל יהיו שיגידו למה זה נכון. עם טרנט אין אופציה כזאת.

צריך גם להגיד את האמת. אורן אמנם מציג את זה כאילו כל ליברפול עומדת מאחוריהם אבל זה לא בדיוק המצב. יש עליהם ביקורת אדירה ברשתות, והרבה מאוד אוהדים שלא סובלים אותם ומתים שהם יעופו.. לא רק באייסוקר ישראל.

כמובן שיש הרבה מאוד שבאמת לא מפנימים כמה הם רעים פשוט כי היו הצלחות גדולות בשנים האחרונות אבל זיכרון בכדורגל הוא קצר ולא יקח הרבה זמן עד שהם יאבדו את מעט האמון מאלו שבסדר איתם.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  8. oranfu Member

יהיו עוד רבים שיצדיקו גם מכירה של טרנט.

רוב אלה שמתלוננים ברשתות אלה לא הסקאוזרים.
    זה נכון שיש יותר תלונות בתקופה האחרונה, אבל המסה הכללית של החשבונות הגדולים רחוקה מלהתהפך עליהם (לדעתי).
    אני מסכים שאם הקבוצה תתחיל לרדת בטבלה עכשיו ונחזור למרכז הטבלה, שנה-שנתיים והקולות יתגברו.
    אבל עדיין המרחק בין תלונות ברשתות לאשכרה מחאות בעולם האמיתי הוא משמעותי. גם אם יתחילו להתלונן, יעשו איזה קיץ אחד של רכש קצת יותר רציני (אולי אפילו בסדר גודל של 150 מיליון נטו, AKA תקציב של טופ4) ויקנו לעצמם שקט לעוד כמה שנים.

9. alexshw Member

Sir Alex אוהב/ת את זה.
  10. k_700 Member

מועמד של דקה ורבע מיתולוגי.

היו כבר שחקנים שכרטסו להם טיסה וסיימו על טיסה ללונדון במקום.
    בקשר ליורו, הצוות שלכם רצה אותו וסימן אותו וזה גם ברור למה.
    אין כמעט בלמים בפרופיל של ואן דייק שהם פוטנציאל שיכול לרשת אותו באי אלו שנים של השקעה והם לא bound סיטי או ארסנל.
    יורו אחד מהם.
    לפסז׳ הוא לא רצה להגיע וריאל מדריד מהסיבות שלה האמינה שהיא יכולה לגרום לו ללכת לסוף החוזה כמו שהיא עשתה כבר עם שחקנים אחרים בעבר(שהיא רצתה מאוד).
    הם גם משלמים המון כסף במשכורות ושם יש מגבלות אחרות בליגה ממה שיש פה.

ברור לגמרי שלא התכוונתם לשלם וזה ממש לא גורס שלא מאוד מאוד רציתם אותו.
    לצורך העניין אני לא בטוח שהיום הייתם מביאים את ואן דייק בן ה26 אם היינו לוקחים את הזמן לאחור אבל שמים מאמן שהוא לא קלופ(מקסימום משחקים על הטיקט של הניסינו אבל היו כוחות גדולים בשוק).
    קלופ עוד שנייה חטף את לינדה ושם עליה כופר כדי שישחררו שם את הכסף וידחפו לסגור את זה מול השחקן.

11. oranfu Member

לא אמרתי שלא רצינו, אמרתי שהוא כנראה לא היה מטרה עיקרית אלא הזדמנות שלא בנינו עליה לפני כן אבל לא כזאת שגרמה לנו לשנות תוכניות אלא ללכת עליה רק אם זה משהו שאפשר לעשות בנוסף למטרות העיקריות.
    ברגע שהתברר שזה לא "הזדמנות" אלא רכש בעלויות משמעותיות מאוד - ירדנו מזה.

כמו שאמרתי, הטענות שלי הן שאין לנו את היכולת לעשות מהלכים כאלה כי זה שחקן שהצוות המקצועי מאוד מעריך והיה רוצה, אבל ברגע שנדרש אשכרה לשלם פרימיום - אין לנו את הגמישות הזאת מבלי לגרוע מהשחקנים שסימנו כהכי חשובים עבורנו כרגע.
    זה והספין שהבעיה היא ריאל ולא העלויות הכלכליות.

12. Esomech Member

יואו זה אחלה והכל.
    לא כואב לי שלא הלכנו על זה, בעיקר כי לא ראיתי, וגם כי בלמים בגילאים צעירים שמראים יכולות אתלטיות מעולות, לא תמיד מפתחים את היכולות הנדרשות מבחינת הבנה הגנתית וניסיון משחק. לא אומר שיורו לא יהיה הפוטנציאל שצופים ממנו, לא באמת ראיתי אותו. ויכול להיות שאני משליך עליו גם את הכישלון של דה ליכט אחרי אייאקס.
    אבל אני מעדיף את הבלמים שהבנת המשחק והניסיון שלהם עולה על היכולות האתלטיות שלהם.

עם כבר משהו שיש מה להתעצבן עליו באמת זה עניין החוזים.
    סאלח כנראה יעזוב בחינם בקיץ הבא, סביר להניח שגם טרנט. וגם ואן דייק.
    עצם העובדה שנותנים לזה לקרות זה כבר התנהלות ביזיונית.
    בין אם הציעו ובין אם לא. כל עוד יש להם ערך בשוק. לא בונים עליהם לטווח הרחוק (ואן דייק וסאלח) ובגלל זה מציעים להם חוזה? תמכרו אותם כבר עכשיו
    לא יודע מה העיכוב עם טרנט, אבל הוא מראה נכונות לא להמשיך בתום החוזה. למכור כבר עכשיו.
    אי אפשר לוותר על סכומים כאלה.

הם צריכים להתחיל להניע. לא יכולים למרוח את בניית הסגל, תלויים במכירות? תתנו דד-ליינים לשחקנים ולסוכנים שלהם שאחרי התאריך הזה הם לא ימכרו בגלל תעדוף של בנייה ושאם הם נשארים אז בונים עליהם.
    ומהכסף שכן פנוי לבצע את ההחתמות הדרושות לעמדה של הקשר האחורי. שגם למען האמת אני לא רואה מישהו פנוי בכלל שיכול להגיע שהוא כרגע יותר מנחמד.

אני הייתי כבר בוחן את המים אצל צלסי ומשגר להם הצעה גדול על קאייסדו, עדיין חושב שיש לו את כל הכלים להפוך להיות מפלצת למרות העונה הרעה שלו.

אוגרטה? וארלה? איזה קשר אחורי יש בשוק בכלל היום שהוא באמת יכול לענות על הצורך שלנו מבחינת איכות? העמדה הזאת יותר מטרידה אותי. אנחנו לא מספיק אגרסיביים מול מטרות איכותיות

13. oranfu Member

לא יודע לגבי סלאח וואן-דייק, אבל אני בספק אם טרנט יעזוב בחינם בקיץ הבא.
    אני מסכים שזה ביזיון רציני שהגענו לסיטואציה שהשלושה הנ"ל נמצאים פחות משנה לסיום החוזה.

על סמך מה הקביעה שטרנט מראה נכונות לא להמשיך בתום החוזה?
    מבין כל השלושה, הוא היחיד שאני מאמין שיישאר במועדון גם אחרי העונה הבאה.
    הוא בסוף יחתום על חוזה (אם יטרחו להציע לו), המועדון לא יכול להרשות לעצמו אחרת אלא אם השחקן מתעקש ועושה בלגן ואני לא רואה את טרנט עושה את זה.

נשיא ההתאחדות ההונגרית אומר שסובוסלאי למעשה סובל מפציעה כבר תקופה ארוכה.
    כמדומני דיברנו פה על זה שמאז שחזר מפציעה הוא לא נראה לגמרי כשיר ואולי זה מסביר את היכולת הלא טובה שלו מאז הפציעה.
    מקווה שעכשיו הוא ישאיר את זה מאחוריו.

לא יודע לגבי קשר אחורי. גם אני ניסיתי לחשוב אם יש איזה "stand-out" ולא הצלחתי לחשוב על מישהו כזה (גם לא על בלם).
    אבל אני לא כזה עוקב האמת מחוץ לליגה האנגלית.

נחכה לראות, כרגע אין שום דיבור שנראה כאילו יש לו איזה ביסוס.

מחר יש משחק אימון נגד פרסטון מאחורי דלתות סגורות. חבל שזה לא ישודר, יש לנו מעט מאוד משחקי הכנה בקיץ הזה.

14. Esomech Member

טעות שלי בהודעה.
    היה אמור להיות ״אם״ שם
    ״אבל אם הוא לא מראה נכונות״

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפסדנו לפרסטון 1-0 היום במשחק ידידות.

First half: Jaros, Bradley, Van den Berg, Quansah, Tsimikas, Jones, Elliott, Szoboszlai, Doak, Salah, Carvalho.
    Second half: Davies, Stephenson, Nallo, Phillips, Chambers, Endo, Bajcetic, Morton, McConnell, Koumas, Gordon.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 39)

1. Moha