ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. k_700 Member

מקור או סמוך עליי?

כשאתם נכנסתם וסגרתם את הבונוסים(השכר בסיס דומה לשכר בסיס בהצעה של טוטנהאם) , כבר לא שמעת יותר על מה טוטנהאם מסוגלת להציע או לא.
    בכלל יומיים לפני שהצעתם בפורטוגל כבר דיווחו שהשחקן רוצה לעבור אליכם ומחכה עוד קצת לפני שהוא סוגר הכל עם טוטנהאם..כלומר זרק רמז עבה לאוויר שבבחירה בינם לביניכם אין להם מה לתת קאונטרס יותר.

שום כסף לא עובר לפני מדיקל ולפני שהעסק חתום, תפסיק להאמין לכל מיני קשקשני טוויטר כמו ההוא שפירסם את החוזה שלו בלי הגרוס(יצא פיתה כמובן).
    שחקן כדורגל זה נכס, כבר היינו בסרט ששחקן היה מסוכם אצלכם ולא עבר מדיקל והעסק הלך קאפוט.

2. oranfu Member

קשקשני טוויטר = הטיימס.

3. k_700 Member

התכוונת סם וואלאס מהטלגרף, כלומר קשקשן.

4. owen11111 Member

מדברים על שלנו בגובה של 5 מיליון פאונד לפולהאם על קראבליו. כמובן שחוץ מכמה סרטוני היילייטס לא באמת ראיתי את הבחור, אבל בהתחשב בגיל, בפרופיל ובנתונים - מרגיש שזו החתמה שהיא יותר סטייל סולנקה מאשר הארווי אליוט (שאחד העיתונאים טרח להשוות).

בנוגע ללואיס דיאז, אז מלבד המון סרטוני היילייטס שלו, לא באמת יכולתי להתרשם מעבר. עושה רושם שהוא שחקן שאפילו יותר דומה למאנה ממה שדמיינתי בהתחלה: דריבל נפלא, משחק מאוד דיירקט, חוש לשערים ובאופן כללי שחקן התקפי עם סט סקטילס מאוד נרחב. יחד עם זאת, אני מעריך שיקח לו זמן לעשות את ההתאמות הנדרשות לכדורגל שלנו, בעיקר לסגנון הלחץ והעמידה על המגרש, כי מהקצת שראיתי דווקא את התנועה לעומק הוא עושה יותר בסגנון של סלאח ופחות של מאנה.
    בכל אופן, אחת ההחתמות הכי מעניינות שעשינו בשנים האחרונות, בעיקר כי מרגיש שמבחינת הפוטנציאל אנחנו באזורי הוורלד קלאס, וכמו שוולקאון אמר, אם הקריירה שלו תצליח להגיע לאיכות שמאנה מספק אצלנו, זו תהיה החתמה אדירה.

מבחינת ההשפעה על החלק הקדמי, יש המון תרחישים אפשריים, ונכון לינואר 22, קשה לדעת איזה מהם יתברר כנכון. בתסריט הפאסימי אנחנו יכולים לראות את סלאח ומאנה עוזבים שניהם בקיץ הקרוב, ובתסריט האופטימי אנחנו נשארים עם החמישייה ההתקפית הזו ויוצאים לעונה הבאה עם fire power שכנראה לא היה לנו מעולם בתקופתו של קלופ, וזו קבוצה שהיא כבר 5 שנים בערך טופ 3 בכל פרמטר התקפי.
    כרגע התחושה היא שאנחנו מאוד מתמקדים בלחדש את החוזה של סלאח, אבל בהחלט קשה לדעת האם אנחנו נצליח להתכנס למספר שמקובל על שני הצדדים. קלופ נשמע אופטימי בפעמים האחרונות, אבל ככל שהזמן חולף, אני לא בטוח אם זה משחק לטובתנו.
    אין ספק שגם בליברפול מסתכלים החוצה, ורואים שהאפשרויות של סלאח הן לא אינסופיות: ריאל מדריד הולכת על אמבפה ובתרחישים מסויים גם על הולאנד, לברצלונה אין כסף, וגם אם הם יצליחו לגרד הם כן ינראה ילכו על כישרון צעיר סטייל הולאנד. זה משאיר אותנו עם באיירן, פסז׳ ו-3 אנגליות: יונייטד, סיטי וצ׳לסי. גם אם מנטרלים את הנושא שיש ליטרלי 0 מעברים בינינו לבין הקבוצות האנגליות, יונייטד וסיטי לא באמת מהוות אופציות ריאליות לאור ההחתמות והפרסונל בעמדות האלה. צ׳לסי אולי כן תרצה לעשות מהלך ווילד קארד, אבל שוב נכנסת למשווה סוגיית הגיל של סלאח, ואני לא יודע האם רומאן אברמוביץ׳ יהיה מוכן לשפוך כל כך הרבה כסף על אחד השחקנים הכי גדולים בתולדות הפרמיירליג, גם בגיל 31?

בגדול, בניתוח המאוד פשטני ורדוד שלי, זה משאיר לסלאח רק את אופציית פסז׳, ויכול להיות שבהנהלת ליברפול מהמרים שסלאח יהיה מוכן להתפשר על הכסף, ולא ללכת לשחק בליגה עם 0 אתגר מקצועי, ועם מעט מאוד שאיפות. סלאח גם מדבר לעיתים על החשיבות שלו לשבור שיאים, ובגדול אם הוא יסכים להשאיר עוד שנתיים או שלוש בליברפול, הוא בהחלט יוכל לשבור את כל שיאי המועדון בעידן הפרמיירליג, ובקונסטלציה מסויימת להפוך לאחד המבקיעים הבכירים בתולדות הליגה האנגלית.
    זה חתיכת הימור (אם זו אכן ההסתכלות), אבל אני לא בטוח שאין לה בסיס. אני מאוד מקווה שנקבל חדשות טובות בגזרה הזו בחודשים הקרובים, כי אם נגיע לאזורי אפריל-מאי וללא התקדמות, הלחץ יתחיל להיות מאוד מוחשי לנקוט צעדים.

סקאוזר הביא את הסיפור של לואיס דיאז, וציין בצדק כמה במועדון הזה מכורים לסיפורים.
    אני באמת, באמת חושב שיש לזה חלק בלתי מבוטל בפרופיל הרכש שאנחנו מחפשים. נכון שיש אובר רומנטיזציה לסיפורים אצלנו, וכל סיפור אצלנו מקבל תהודה הרבה יותר גדולה, אבל אם נסתכל על עמוד השדרה של המועדון הזה, למעט בערך אליסון, לכל אחד מהכוכבים הגדולים שלנו יש חתיכת מסע בקריירה:
    מאנה והכפר הקטן מסגנל. סלאח וה-4 אוטובסים שהיה צריך לקחת לאימון. רוברטסון וזה שהוא נזרק מקבוצה חצי מקצוענית בסקטולנד. ואן דייק וסיפור הכמעט פרישה מהקריירה בגלל מחלה. פירמינו והמזל שהיה לו כדי למצוא את עצמו בהופהניים.
    זה חלק מהנרטיב של המועדון הזה ואין ספק שלאוהד מבחוץ זה יכול להיות מתיש. אבל אני חושב שזה במידה בלתי מבוטלת מעיד גם על השחקנים שמשחקים בדור הנוכחי אצלנו. הלוואי וההצלחה שלו תהיה בערך חצי מהשמות שהוזכרו קודם לכן. זו תהיה אחלה נקודת פתיחת אם כן.

5. oranfu Member

אני חושב שהרכש של דיאז זה אחד הסימנים הכי חזקים שבמועדון מעריכים שסלאח יישאר.
    אחרת היו מכוונים את הרכש לשחקן שמשחק לרוב על אגף ימין.

לגבי הסיפורים של השחקנים שלנו, אני משוכנע שזה לא סתם.
    עזוב רומנטיזציה, זה מראה על אופי מסוים של השחקן. שחקן שנלחם כל כך הרבה בשביל שתהיה לו קריירה, סביר שזה מישהו עם אופי חזק.
    כמובן שצריך שחוץ מזה גם יהיה את הקטע הזה של כישרון לכדורגל...

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דיי בטוח שמתישהו בשנים באחרונות ראיתי אמירה מובהקת של מישהו (יש לי תחושה שלינדרס אבל לא זוכר באמת) שמחפשים שחקנים שעברו דבר או שניים בקריירה, כי זה מעיד על אופי חזק.

גם קלופ התייחס לזה ספציפית בראיון הראשון על דיאז:
    "He is a player who is hungry for success and knows you have to fight to get what you want. He is a fighter, no doubt"

Liverpool-Forever, Esomech ו-oranfu אוהבים את זה.
  7. oranfu Member

ככל הנראה קראבליו זה done deal.
    יושאל לפולהאם בחזרה עד סוף העונה.

מעניין, אומרים שהוא טוב.
    זכור לי שכשראיתי אותו קצת בעונה שעברה הוא נראה מעניין, אבל משם ועד להיות מספיק טוב עבורנו יש עוד מרחק.
    5 מיליון על קשר התקפי שמשחק בנבחרות הצעירות של אנגליה וכבר מראה שהוא לכל הפחות כוכב ברמת הצ'ימפיונשיפ - לא רע.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  8. k_700 Member

דבר אחד מעניין, למה לא סגרתם איתו חוזה לקיץ(זה אפשרי עכשיו)? הוא הרי מסיים חוזה ביוני.
    בעצם שילמתם להם 5 מליון פאונד ונתתם להם להמשיך להשאיל אותו כשהוא מגיע אליכם לעונה הבאה.
    לא ברור.

הזכירו סולנקה, לדעתי הוא כשרון לא פחות גדול מאליוט ונותן עונה לא פחות טובה משל אליוט בשנה שעברה(ששיחק יותר כחלוץ בבלקבורן).

9. Cup of Tea Liverpool, UK

זה מותר לדעתי רק מגיל 23. אם השחקן צעיר יותר אז צריך לחכות למתי שהוא יהיה שחקן חופשי ורק אז אפשר להציע לו, כנראה לא רצינו לחכות.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  10. k_700 Member

איך בובאקר קאמרה יכול לסגור חוזה עכשיו(וכבר מנהל מו״מ על חוזה מול קבוצות) והוא בן 22?

יש פה משהו לא ברור, אתמול היה דיבור שאולי תרכשו אותו ותשאילו אותו לפורטו עד לסוף העונה(אין לי מושג איפה הוא היה נכנס שם בין ויטינה לפאביו וויירה) עכשיו בעצם שילמתם 5 מליון פאונד על שחקן שמסיים חוזה ורשאי מעכשיו לסגור חוזה מול כל קבוצה.

11. ZobyGadol Member

מה שסולאנקה עושה העונה בגיל 24 אליוט עשה בגיל 17, סולאנקה כישרון יותר גדול ממנו רק בעולם דמיוני מעורבב עם פטריות.

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אליוט סיים בחוזה בפולהאם, עדיין שילמנו עליו כסף. במקרה של שחקן צעיר זה הולך לועדה שקובעת את גובה הפיצוי שהמועדון הישן מקבל מהחדש. לא יודע מי זה קאמרה אבל זה קטע של אנגליה ותקף רק למעברים בתוך אנגליה. כנראה חושבים אצלנו שהועדה הזאת הייתה קובעת על סכום גבוה יותר. מבחינת פולהאם הם מקבלים את הכסף עכשיו ולא בעוד נצח כשהיא תגיע להחלטה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקנים אנגלים - אולי עד גיל מסוים, אני לא 100% על זה - לא יכולים לחתום בקבוצה אנגלית אחרת לפני תום החוזה. זה א'. ב', כיוון שמדובר בשחקן בן 19 שנמצא בפולהאם בשמונה השנים האחרונות, ליברפול גם כך הייתה משלמת כמה מיליונים כפיצוי. כנראה שהתוספת השולית הזו שווה להם (ולפולהאם, כמובן) ע"מ לסגור את העסק עכשיו ולא להסתכן בכך שבעוד כמה חודשים יכנסו לתמונה שחקניות אחרות.

Scouser Tommy, oranfu ו-Walkon אוהבים את זה.
  14. k_700 Member

אליוט היה מתחת לגיל 17, קארבליו עוד חצי שנה בן 20. האחד על חוזה נוער השני בחוזה מקצועני.
    קראתי עכשיו ממקור לא מעודכן שבמעברים באנגליה אתה יכול ליצור קשר עם שחקן שמסיים חוזה רק חודש לפני(באופן רשמי).
    גם אם זה נכון זה ממש לא מונע כמובן משחקנים וסוכנים לסכם דברים מול קבוצות לקיץ, אבל אולי חששתם שמישהי אחרת תכנס ותקח אותו.

15. Scouser Member

זה מתאים גם לניסיון הרב שיש לי מהסמכות העליונה ביותר - פוטבול מנג׳ר.
    שחקן מאנגליה אפשר להביא רק חודש מסוף החוזה, שחקן ממדינה אחרת אפשר חצי שנה לפני.
    כנראה שזה נטו בגלל שלא בא לנו להתעסק עם זה בסוף החוזה.

Sent from my LE2113 using Tapatalk

סמואל אטו, Scouser Tommy ו-k_700 אוהבים את זה.