ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. oranfu Member

מה לעשות שהתקדמנו מהקבוצה שהיתה לפני 7 שנים? הסטנדרטים עלו. פעם גם שקרטל לא היה בלם הכי גרוע בקבוצה.
    אגב, הנדרסון היה בקבוצה גם ב2014\2015...

אני רואה את מאטיפ מתקשה (מאוד) נגד כל חלוץ טיפה פיזי.
    אני רואה אותו מאבד הרבה מאוד כדורים מיותרים.
    אני מצטער אבל אני ממש לא מתרשם מהובלת הכדור או המסירות שלו כי הן כל כך לא מדויקות ומפעילות עלינו לחץ (כשמאבד) לא פחות שמועילות לנו.
    הוא לא היה גרוע אתמול, הוא לא אפס, אבל הוא לא מספיק טוב. אני לא רואה אפילו פרמטר אחד שהוא עדיף בו על גומז או קונאטה (אולי משחק הגוב לעומת גומז).

ווינאלדום עזב ואיפה הוא חסר בדיוק?
    גם כשהנדרסון יעזוב זה יעשה טוב לקבוצה. יש לו הילה כי הוא הקפטן, בפועל מדובר בשחקן לא מספיק טוב. אולי הוא השפעה חיובית על הקבוצה מבחינה אישיותית, אבל מבחינה מקצועית על הדשא הוא אחד השחקנים הכי גרועים בקבוצה. פעם הוא היה נלחם ומכסה שטחים, היום גם זה לא קיים.

רוברטסון - הוא בשיפור בתקופה האחרונה. אבל זה לא בא לידי ביטוי בהכנסות הכדורים שלו לרחבה. יש פה מישהו שאשכרה ציפה ממנו למצוא את השחקנים הפנויים שלנו ברחבה בסוף המשחק?
    בניגוד לשחקנים האחרים שהוזכרו אני לא "פוסל" אותו, אני מחזיק ממנו. אבל הוא צריך להתאפס על עצמו כי היכולת ההתקפית שלו פשוט לא טובה כרגע.
    זה שיש לו כמות יפה של בישולים זה כמו שלמאנה ופירמינו יש כמות יפה של כיבושים. סטטיסטיקה שדיי משקרת לגבי היכולת שמציגים בפועל (לדעתי תוצאה של זה שאנחנו פשוט קבוצה מצוינת).
    פשוט במקרה של רוברטסון יש לי תקווה שהוא ישתפר שוב, בניגוד לשניים האחרים.

כן, ג'ונס בא לבקש את הכדור כל הזמן.

וממש לא נתנו מעצמנו יותר מבמשחק רגיל.
    לא היה לנו משחק טוב בסטנדרטים שלנו, לדעתי זה לא מעט גם בגלל אינטר, אבל ממש לא נתנו שם יותר מבמשחק רגיל.

2. DRORIKO Member

@oranfu
    אגב בלמים שמעתי עכשיו שכל הזרים מהליגה הרוסית משוחררים מהקבוצות שלהם, אז אולי תמצאו שם מציאה. שמעתי שיש בלם לא רע בכלל בזניט סנט פטרסבורג.

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם זה. אני חושב שבשני המשחקים הטקטיקה שלנו הייתה להרגיע את המשחק כמה שיותר במחצית הראשונה ולהעלות את הקצב בהתקפה בשנייה, אבל זה לא הרגיש כמו משחקי הילוך ראשון/שני קלאסיים שלנו. אינטר עשתה עבודה טקטית מצוינת ומאוד הקשתה על הנעת הכדור שלנו.

כשמדברים על הילוך ראשון בדר"כ אצלי זה מתפרש כשליטה מוחלטת במגרש פשוט בלי הרבה מצבים, כאן זה לא היה המקרה כשמסתכלים על שני המשחקים בטוטאל. כן היינו יותר טובים במצטבר אבל לא בהילוך ראשון.

נערך לאחרונה ב: ‏9/3/22
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קטע , גם אני הייתי ב0-0 נגד סטוק באנפילד. ב2012.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה גם היה משחק צהריים בשבת, בכלל היה מנומנם. לדעתי כבר הבטחנו טופ4 בשלב ההוא בעונה.

משחק אירופי זה משהו אחר כנראה, במחצית השנייה אנפילד התעורר וזה היה באמת צמרמורות. והווליום עלה עוד יותר במיוחד אחרי הגול שחטפנו. התגובה של האוהדים למה שקורה במגרש מדהימה.

האוהדים של אינטר נתנו הצגה גם כן, מעורר הערכה.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לעניות דעתי, בהקשר לדיון בעמוד הקודם:
    וואיינאלדום - לא הצלחתי להבין את הערך שלו כל השנים שהיה אצלנו. השנה אנחנו פחות מחזיקים משחקים בשקט ויותר קבוצה של end to end. האם יש קשר? אולי.
    רוברטסון - פועל על אוטומט. רץ מגביה מוסר קצר רץ להתפנות. אין רגל ימין. לא מרים ראש אלא מעביר רוחב קבוע. ב2014 הוא היה סופרסטאר במקום עלי סיסוקו? ברור. אבל לליברפול העצומה של 2022 הוא מתחיל להראות לי כמו חוליה חלשה. כשקבוצה נהיית ענקית, אתה מתחיל לחפש מי הכי פחות טוב מבין הטובים כדי לראות איפה אתה יכול להשתפר, ובכן....
    מאטיפ - אובר רייטד אצל האוהדים שלנו לדעתי. יכולת המסירה מאוד מפוקפקת, יש לו המון מסירות לא מדוייקות. גם יש לי בעיה רצינית עם האיטיות שלו. היה טוב בתחילת העונה, לאחרונה הוא בינוני ומטה. האפסייד של גומז הרבה יותר גבוה משלו כמו שראינו כשפתח בשנים האחרונות. אני חושב שהוא הבלם ה4 הכי טוב שלנו. גומז לא מקבל משחקים ומתקשה לחזור לעצמו אבל כשהוא וואן דייק שיחקו יחד זה היה השותפות בלמים הכי טובה שראיתי אצלנו אי פעם.
    ג'ונס - יש לו יכולת טכנית גבוהה אבל הוא לא מעז מספיק. אתמול הוא העז והיה יותר טוב מהרגיל. חבל מאוד שהוא לא מהיר קצת יותר, אני חושב שחסרה לו מהירות בשביל להיות שחקן בטופ.
    סלאח - משהו OFF מאז אפריקה. הוא הלך בMODE מטורף וחזר כמו סלאח של העונה שעברה. אולי חתם חוזה?

Scouser Tommy, LFC-Gerrard1 ו-oranfu אוהבים את זה.
  7. קשר שמאלי Member

רוברטסון הוא חלק קטן ממכונה, אין מה לצפות ממנו להבריק כשהקבוצה לא מבריקה.
    מסוג השחקנים שמשחקים בטופ נטו בזכות קלופ

8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רוצה הברקות. אני כן מחפש איפה אפשר להשתפר ואחרי האובייס שזה הקישור, אני מסתכל על רוברטסון.

9. קשר שמאלי Member

הוא מוסיף לליברפול דברים אחרים, כמו מהירות, אינטנסיביות. כשרון טבעי אין שם.
    הוא מבשל לא מעט כי הוא מצטרף להתקפה יותר מכל מגן אחר בליגה. זה בזכות הסגנון של ליברפול והאיכות שיש לה בהתקפה

10. oranfu Member

בגדול אני מסכים, אבל איכות הפעולות שהוא מבצע כיום פחות טובה מאיכות הביצוע בעבר.
    הוא היה מכניס כדורים טוב מאוד.
    בואו נגדיר את זה ככה - אם טרנט מבשל הרבה גם בגלל הסגנון שלנו וגם בגלל יכולת המסירה האדירה שלו, אז רוברטסון מבשל הרבה בעיקר בזכות סגנון המשחק שלנו ופחות בגלל איכות המסירה שלו.
    וזה שאין לו יכולת מסירה כמו של טרנט זאת לא ביקורת, הבעיה שלי שאיכות המסירה שלו נמוכה משמעותית ממה שהיתה עד לפני שנה (פלוס מינוס) וכיום היא ממש מרגישה לי כמו נקודת תורפה של הקבוצה (סה"כ במקרה הזה מדובר בצרות של עשירים).

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל צרה שלנו היא צרה של עשירים, אנחנו קבוצה אדירה.
    גם קבוצות אדירות צריכות לחשוב איפה הן יכולות להשתפר.

12. Scouser Member

לגבי מאטיפ - רשמתי את זה גם בגמר גביע הליגה, האיטיות שלו באה מאוד לידי ביטוי מול קבוצות איכותיות שלוחצות אותנו ומשחקות עם התקפה טכנית ומהירה. כשאנחנו מול בונקר עומד הוא מעולה כי מבחינת דריבל ודחיפה קדימה הוא הכי טוב מהבלמים שלנו (ויותר טוב מהנדרסון למשל).

הבעיה שלי עם ג'ונס זה קודם כל שהוא באמת קצת איטי - ואז גם אם הוא עובר שחקן בדריבל זה פחות אפקטיבי כי השחקן סוגר אותו מהר, ושנית הוא מאבד לפעמים כדורים בגלל פזיזות (דריבל ממושך למשל). כשהוא בדקות טובות הוא פנטסטי, רק חבל שאין לו יותר כוח פריצה.

מצחיק לדבר על רוברטסון בידיעה שהוא המגן השני הכי טוב בליברפול בעידן המודרני בערך, אני מסכים שהוא נראה קצת כמו חוליה חלשה בהתקפה אבל הוא לא איזה נטל סטייל מילנר/גומז כמגן. אין מגנים כמו קאנסלו וטרנט בשוק שהם באמת מפלצות התקפיות, מגן מהיר, אינטנסיבי ו"טוב" בשני הצדדים של המגרש כמו אנדי זה לא מובן מאליו ויהיה לנו קשה לשדרג שם (ובטח לא במחיר נורמלי).

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוברטסון המגן השמאלי הכי טוב שראיתי בליברפול, לא סותר את זה שאם מסתכלים היום על ההרכב שלנו אז אחרי הקישור זה נראה שהוא השחקן הכי פחות טוב. מי אם לא הוא? אתם רואים אותנו מביאים בלם/שחקן התקפה/שוער/מגן ימני?
    קל להחליף? לא.
    אבל אני בטוח שקלופ חושב על השדרוג הבא ואם היה מגן שמאלי טכני יותר זה בהחלט היה מסקרן.

14. Rushie Member

מאטיפ, למרות האיטיות שלו, הוא השחקן הכי אמין שלנו בהוצאה לפועל של קו הנבדל הגבוה. ואן דייק שובר נבדל יותר פעמים ממנו. ההתמקמות שלו והתזמון שלו הם פרפקט.
    אני דווקא חושב שהוא מוערך בדיוק במידה הנכונה, בלם טוב, חכם ודי אמין. לא יותר לא פחות.
    אם כבר תגובות כמו שאני קורא עליו כאן גורמות לי לחשוב שהוא אנדרייטד. הבלם ה4 בטיבו בקבוצה? כלומר גומז יותר טוב ממנו? איך אתם יודעים איך גומז נראה בכלל? הוא שיחק משהו כמו 3 משחקים העונה וחצי מהם כמגן. זה שהפוטנציאל שלו יותר גבוה זה נחמד, אבל אנחנו נלחמים על האליפות עכשיו ב2022 ולא ב2025.
    גם קונאטה רחוק בעיניי מהאמינות והשקט שמאטיפ נותן לנו בהנעת הכדור ובעיקר בקו ההגנה הגבוה.

קשה לי מאוד להאמין שגם בעונה הבאה הוא יהיה כזה בר-מזל עם פציעות, הוא יפנה את מקומו ואז באמת נתחיל לשים יותר משקל על קונאטה וגומז אם עוד יהיה כאן. לבינתיים אם נזכה בתואר גדול העונה מאטיפ בלי ספק יהיה אחד מהשמות הבולטים שחתומים על זה. הוא בעונת שיא וממש לא בינוני.

Ori8 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  15. oranfu Member

ג'ונס לא איטי. גם אתמול אפשר היה לראות בכמה פעולות שלו שהוא יוצא עם הכדור קדימה באמצע המגרש והקשרים שלהם לא משיגים אותו.
    הוא גם כמעט לא מאבד כדורים. לדעתי הוא מאבד הכי פחות כדורים מכל הקשרים הנוכחיים שלנו (הוא צריך לעשות יותר עם הכדור, אני מסכים).

כן, אני חושב ששחקן התקפה צריך\עשוי להגיע בקיץ.
    אנחנו צריכים שחקן התקפה שמשחק במרכז.
    הקאדר ההתקפי צריך להיות סלאח, ג'וטה, דיאז, מאנה וחדש.
    ואם אי אפשר גם חדש וגם מאנה אז אני גם מצדיע למאנה ונפרד ממנו (לא אתפלא אם זה מה שיקרה).

אני לא חושב שיש אפשרות סבירה ששוקלים להביא מגן שמאלי בקיץ.
    האינטנסיביות, מהירות וכושר של רוברטסון יהיו מאוד קשות להחלפה. הן גם מאזנות יחסית את הצד הימני שלנו.
    למצוא מגן שמאלי שגם יכול לרוץ 90 דקות כמו פסיכי הגנה התקפה וגם יכול לתרום התקפית יהיה מאוד קשה.
    זה גם פחות קריטי מחיזוק של עוד שחקן התקפה ולפחות לפחות קשר אחד (שצריך להיות רכש משמעותי מאוד).

ואן-דייק לא שובר נבדל.
    מאטיפ בטח שלא שובר נבדל כי הוא כמעט אף פעם לא בקו אחרון, הוא הבלם שיוצא קדימה.
    הרביעי בטיבו כשאני מתייחס ליכולת של גומז לפני הפציעה (מודה שזה בעייתי).
    מה גומז שווה היום אני לא יודע ולצערי אני מעריך שלא הרבה. עדיין מעדיף אותו על מאטיפ כי אני פשוט לא מחזיק ממנו.
    אם אני צריך להיפטר מאחד מהם אני נפטר ממאטיפ בלי לחשוב פעמיים.
    קונאטה, בכל ההופעות שלו עד היום, נראה טוב. מהיר, חזק, טוב עם הרגל.
    מי שמעריך את מאטיפ - לבריאות. הוא יציב (יחסית), יש לו תיאום טוב עם שאר ההגנה. אבל כל חלוץ מתעלל בו פיזית והוא איטי מאוד. זה עוד לפני שמתייחסים לאיבודי הכדור שלו.