ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשפט הראשון לא מדויק, אם אני קופץ לדוגמה הראשונה שעולה לי לראש, ב08/09 מה שעלה לנו בנקודות הייתה ההתקפה כמדומני, הרבה 0-0ים. גם אגב תוצאות כמו 1-1 לאו דווקא אוטומטית הופכות לאשמת ההגנה. אבל כשאתה מבקיע 2+ ולא לוקח 3 נק׳, בעיניי זה לרוב יהיה באשמת המשחק ההגנתי, וגם כאן - לאו דווקא באופן ישיר רק חוליית ההגנה באופן בלעדי.

אתה צודק לגבי הקישור בתקופת ואן דייק-גומז, אבל עדיין, יש את מבחן העין. כצמד הם היו באמת מפחידים, לגומז יש מהירות שאין להרבה בלמים בעולם (בטח שלא למאטיפ) וזה היה יתרון עצום בקו ההגנה הגבוה. גם וירג׳יל כמובן היה טרום הפציעה, אבל התחושה הייתה שאנחנו צריכים פחות לשחק על נבדלים כי יש שני בלמים שיכולים לעמוד בספרינט עם רוב שחקני ההתקפה בליגה.

גם מסכים שלהגיד שמאטיפ הבלם הרביעי בטיבו זה קצת הזוי בהינתן זה שקלופ לא נתן לו לשחק שם כמעט העונה. אבל אם מדברים על קונאטה כבר הרבה יותר לגיטימי.

אני לא זוכר במדויק את כל הגולים שספגנו במשחקי התיקו הגבוהים האלה, אבל אם אני מסתכל רוחבית על העונה, אני חושב שלכל הרביעייה היו הופעות חלשות. בכלל לא בטוח שלמאטיפ היו יותר הופעות כאלה מטרנט או ואן דייק לצורך העניין. מה שכן כשהם בשיא הם הכי טובים בעולם בעמדה שלהם, מאטיפ לא, על אף שאני כאמור מסכים שיש לו עונה טובה מאוד.

2. oranfu Member

אני חושב שזה משחק ההגנה שעולה לנו ולא ההגנה לכשעצמה.
    אני מסכים (נראה לי שזאת הכוונה של טומי ואורי) שהבעיה מתחילה במקום אחר וזה הקישור. הקישור שלנו פחות בולם התקפות (לא בגלל טיאגו לפני שמישהו יאשים אותו).
    יחד עם זאת, אני חושב שמאטיפ פשוט פחות טוב מאופציות אחרות שלנו. לא יודע מה גומז שווה אחרי הפציעה (אני מעריך שגם במועדון כנראה מבינים שזה לא מה שהיה כי כשהיה כשיר זה היה ברור שהוא מועדף על מאטיפ) אבל אני מעדיף לראות מה הוא נותן לי.
    ממה שראיתי מקונאטה בינתיים אני גם מתרשם יותר ממאטיפ.
    מתלהבים לי ממשחק הרגל שלו כשאני חושב שמשחק הרגל שלו חלש אז כנראה אני רואה דברים בצורה שונה לחלוטין מאחרים.
    גם האיטיות שלו היא בעייתית, בטח כשאנחנו דוחפים את הקו האחורי כל כך גבוה.

האמת, אני חושב שאנשים מאוד מחבבים את מאטיפ וזה משפיע על איך ששופטים אותו (יכול להבין).
    זה בתוספת היציאה שלו עם הכדור קדימה מייצרות תחושה שהוא הרבה יותר טוב ממה שהוא בפועל (לדעתי).

ואן-דייק וגומז היו אז בלמים אדירים אדירים. הלוואי והיה לנו בלם שמתקרב לרמה של גומז לפני הפציעה.

@Liverpool-Forever כשרשמתי עונה טובה מאוד זה היה ביחס לציפיות שלי ממנו.
    לחלוטין אני חושב שאנחנו צריכים בלם יותר טוב ממנו בהרכב.

רשמתי כבר כמה פעמים פה שלדעתי כל ה"משולש" ההגנתי שלנו בצד ימין בעייתי מאוד העונה. הקשר שם לא טוב (לא משנה מי משחק שם) וזה מתעצם כשמאטיפ בלם חלש בהרבה מואן-דייק ושעל טרנט יש משקולת רצינית מבחינת המעמסה לייצר עבורנו מצבים.
    אנחנו צריכים שם קשר טוב יותר ואנחנו צריכים שם בלם טוב יותר.

Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  3. oranfu Member

לייטון סטוארט הבקיע אתמול את השער הראשון שלו אחרי שחזר מפציעה בניצחון של ה-U23:

4. k_700 Member

קצת שקט פה.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא לא אחורי?

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  6. k_700 Member

יותר 50-50.
    יצא לי לראות אותו משחק אפילו 10 במונאקו.
    מאוד מגוון. אבל יעלה כסף.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  7. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש מקורות אמינים לזה?

8. k_700 Member

אין משהו מהמקורות באנגליה שזה סממן לזה שאולי כן יש משהו.
    סנטי אונה זה מקור יחסית אמין שדיווח על הרבה עסקאות.

אני מאמין שטוכשמאני הכי חזק על הכוונת של ריאל.

9. oranfu Member

אין מה להתייחס עד שיהיה איזה דיווח אפילו חצי אמין.

אני כן מאמין שהוא אופציה. אורנסטין אמר שהוא אחד מהשחקנים שאנחנו מסתכלים עליהם כבר בינואר.
    אבל מפה ועד להתייחס ברצינות לדיווח הזה? מיותר, כמו שמיותר להתייחס לשמועות על נונייז.

10. k_700 Member

אתם לדעתי צריכים הרבה יותר קשר בסגנון וברמה של טכשומאני מחלוץ כמו נונייז.
    בכלל איפה נכנס אצלכם עוד חלוץ? רק אם תמכור את סלאח. נונייז לפני כמה חודשים לקח את מנדש שיתקתק לו את המעבר בקיץ, זה לא צריך לקרות בשלב מאוחר.

הצרפתי יכול לתת לכם את ההגנה שנתן ווינאלדום אבל עם תוספת של הרבה כדורגל.
    הבעיה זה המחיר שלו והתחרות.
    יש הרבה שמועות שהוא מעדיף פריימרליג וצ׳לסי מחוץ לתמונה בגלל הבעיות שלה. ככה שאולי בכל זאת.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מהמעט מאוד שראיתי ממנו, נראה לי מתאים רק לתפקיד של פאביניו במערך 4-3-3 שלנו. אם יש כוונה אמיתית לשנות לדאבל פיבוט אז אני יותר מבין רצון להביא אותו. אם לא, ונשארים בכיוון של מה שהיה עד כה העונה, הדחיפות היא להביא קשר יותר יצירתי, שגם יודע לעשות תנועה לעומק.

12. k_700 Member

בדאבל פיבוט שלהם פופאנה משחק את התפקיד של פאביניו.
    טכשומאני יושב על המשבצת של תיאגו, זה שמחלק את המסירות לפיינל 3rd , long passes, בעיטות מרחוק אבל עם סגנון שיותר מתאים למה שווינאלדום היה בהגנה. יהיה אצלכם(50-50) שמפעיל לחץ, מנצח במאבקים, זוכה בכדורים.

בנבחרת כשהוא ליד פוגבה הוא משחק את התפקיד השני אבל זה בטח לא מייצג.

13. Ori8 Member

אפשר לדבר שניה על סיטי-ריאל, אפרופו בלמים ומשחק הגנה?

אם וירג׳יל ומאטיפ נותנים את המשחק שנתנו היום דיאס ולאפורט נכתבים פה קרוב ל-50 עמודים על הגנת פח האשפה שלנו..

אני לא בא לעורר את דיון מאטיפ כי הוא לא הנקודה הספציפית, אלא פשוט להגיד שבלמים חוטפים שערים על הראש שלהם כל משחק, אחרת אין פאקינג גולים ואין משחקים כאלה והכדורגל שווה לתחת.

וזו אורן הייתה הכוונה שלי. שההרגשה היא שמחפשים פה בציציות מי עבר את איזה בלם ומתי במשחקים שאנחנו מסיימים על האפס ופחות מסתכלים על התמונה הגדולה. על איזו הגנה יש לנו לעומת מה שיש מסביב בטופ.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

ברור שבאת לעורר את הדיון על מאטיפ כי הוא היחיד בהגנה שלנו שיש פה אוהדים שחושבים שהוא לא מספיק טוב.

מעבר לזה אני לא רוצה להתווכח איתך אורי.
    אני את שלי על מאטיפ רשמתי, מי שלא מסכים לא מסכים.

אני כן אגיד שמסתכלים על כל דבר קטן (לא הייתי אומר מחפשים בציציות).
    גם רשמתי את זה שאני מבין שאני מדבר על ניואנסים דקים אבל מה לעשות שזה מה שנדרש ברמות האלה?
    השחקנים שלנו צריכים להיות הכי טובים שיש כי הדרישות הן בשמיים וכל אחוז שיפור קטן עשוי להיות משמעותי ביותר.

15. Ori8 Member

לא, הדיון הוא לא על מאטיפ אלא על איך תופסים כדורגל והאם מקבלים את זה ששערים הם חלק מהמשחק וכל שער שנכבש בכדורגל הוא על פניו גם ״טעות״ של שחקן כלשהו.

Sent from my iPhone using Tapatalk