ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Clichy
    יש הגיון גם במה שאתה כתבת.
    אני לא יכול לשים סנטימנטים בצד ובסופו של דבר שאתה מדבר על "דמות חשובה" הרי שלרגש יש תפקיד גם כן.
    @Raulito
    זה נכון שאואן היה הכוכב הגדול יותר בהתחלה, ג'ררארד סבל מאוד מפציעות, משהו עם צמיחת העצמות שלו, הוא לא יכול היה לשחק 2 משחקים בשבוע בהתחלה. גם ג'ררארד סבל מזה שהוא ורסטילי והוייה היה מרכיב אותו בהמון עמדות מלבד מרכז המגרש.

LFC-Gerrard1, Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  2. oranfu Member

חשיבות למועדון ברור שזה קלופ.
    הוא החזיר אותנו לקדמת הבמה.

עם כל האהבה (הבאמת עצומה) לג'רארד - כל הגדולה שלו לא היתה שווה יותר מדי מקצועית (לא באשמתו כמובן). כן הוא רשום על זכייה באלופות ועל גביע אבל אלה היו הצלחות נקודתיות. המועדון חד משמעית איכזב אותו.
    החשיבות שלו לאוהדים היא הרבה מעבר לחשיבות המקצועית שלו. הוא כאילו האחרון שלא ויתר על המועדון הזה.
    זה כמו שהחשיבות של דלגליש לאוהדים היא הרבה מעל לכל מאמן\שחקן אחר שהיה, אבל זה לא שהוא היה הדמות המקצועית הכי חשובה בהיסטוריה שלנו (היה בטופ, כמובן).

ג'רארד ייזכר לעד כנראה כשחקן הכי אהוב ואולי הכי גדול שהיה לנו.
    קלופ ייזכר כנראה כמי שהציל את המועדון הזה מללכת לאיבוד.

לגבי חיבור למועדון - דלגליש לא גדל במועדון והוא עדיין הדמות הכי מזוהה עם המועדון והאוהדים.
    גם שאנקלי לא גדל במועדון והוא נחשב ל"אבא" של המועדון הזה.
    לא יודע איך קלופ יהיה מהבחינה הזאת אבל יש לנו אוהדים רומנטיים במיוחד והם לחלוטין מאוהבים בו מהרגע הראשון.
    יש דברים שהם מעבר לכדורגל שאני חושב שהרוב לא מבינים בהקשר של המועדון הזה - מדובר בעיר ובמועדון מאוד שמאלניים, סוציאליסטים, מעמד פועלים.
    קלופ בהתבטאויות הרבות שלו כנראה חולק הרבה מאוד ערכים עם הגרעין הקשה של האוהדים ואלה דברים שמעצימים את החיבור.

אני לא אומר שהאוהדים לא יהיו מאוהבים גם בניגוד המוחלט אם היה מוביל אותם להצלחות, אבל באמת שזה מרגיש שיש חיבור מיוחד שם.

אגב, כמו שגיל רשם - כשאיבדנו את האליפות ההיא כאב לי על ג'רארד אפילו יותר משכאב לי על עצמי.
    כשלקחנו את האליפות, עם כל השמחה, כאב לי שהוא לא זכה לזה.
    אני מאוד אוהב את קלופ (איך לא), הוא המאמן שתמיד חלמתי עליו, הוא הגשים לי חלומות שבחיים לא חשבתי שיתגשמו.
    אבל אף אחד אף פעם לא יהיה יותר גדול מג'רארד עבורי (אלא אם הוא יעשה משהו בלתי נתפס).

כשאואן פרץ הוא פרץ בסערה והוא היה חלוץ אז קל יותר גם להתלהב מהשערים.
    ג'רארד סבל שנתיים מפציעות שהקשו עליו לשחק (פציעות שנבעו כנראה מפרצי גדילה שהיו לו).
    אז הפוקוס היה בעיקר על אואן, אבל ג'רארד סומן כבר ככוכב עתידי בנוער פשוט הדרך שלהם היתה קצת שונה.
    מבחינת חיבור של אוהדים אין מה להשוות - אואן אף פעם לא ממש זכה לאהבה שקיבלו שחקני בית אחרים (הרבה לפני שעזב).

נערך לאחרונה ב: ‏29/4/22
  3. k_700 Member

למה שקלופ יסבול משחיקה עכשיו? זה בכלל לא צריך להיות על הפרק.
    לקח לו בערך 3 שנים להתחיל לבנות קבוצה מנצחת, העמיק את הסגל שלו ועכשיו הם בטופ.
    סף השחיקה אצל כל אדם כנראה שונה ועדיין ליברפול שלו זכתה כרגע באליפות וגביע אירופה אחד.
    מאמין שיש בו רעב לעוד הרבה יותר מזה.

4. Rushie Member

נתקלתי בסרטון של חצי שעה של פפ לינדרס מדבר על ה4-0 מול ברצלונה מנקודת מבטו.
    זה סרטון ייחודי כי לתחושתי המועדון מאוד דיסקרטי בנוגע לטקטיקות שלנו ותמיד כשקלופ נשאל על הנושא התשובות שלו מאוד כלליות ולקוניות. כאן לינדרס ממש נכנס לעומק ההכנות שלנו למשחק ברמת התפקיד של כל שחקן, את מי כל אחד היה אמור ללחוץ, מי שחקני המפתח שסימנו בברצלונה ורצינו לשלוט בהם ואיך רצינו להתמודד עם מסי.
    אני חושב שעבור אוהדי ליברפול, ובכלל עבור כל אוהד שמתעניין בפן הטקטי של המשחק יש כאן ממתק רציני.

5. oranfu Member

לא חושב שהמועדון דיסקרטי בכלל בנוגע לטקטיקה האמת.
    פשוט קלופ לא נשאל שאלות מקצועיות כמעט לחלוטין אלא בעיקר שאלות מטומטמות\רכילותיות.

מה שכן, ללינדרס יש נטייה לדבר מאוד בפתיחות לגבי עניינים מקצועיים. כשהוא זה שהעביר מסיבות עיתונאים לפני משחקים (גביע הליגה למשל) אז הוא דיבר הרבה על דברים מקצועיים.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  6. Raulito Madridista

אני מסכים איתך, זה יותר כוון לעניין שציינו פה של 'אם ג'רארד היה המאמן שלנו הוא לא היה מחזיק אותנו באוויר' או משהו בסגנון אבל פחות ביקורתי. אני פשוט אמרתי שזה כן לגיטימי שקלופ היה צריך אולי קצת לחשוב על זה. והוא מחזיק בחוזה לעוד שנתיים, הוא היה יכול גם לא לקבל החלטה עכשיו וזה בסדר. ברור שיש לו עוד אתגרים בליברפול. אבל זידאן עזב את ריאל מדריד ולקח חופשה אחרי שנתיים וחצי בלבד כמאמן (לא מחשיב את הזמן בקסטיליה), הפז"ם של קלופ ארוך יותר בהרבה. זידאן היה יכול לנסות לבנות את הקבוצה ביום שאחרי רונאלדו, לנסות ליצור רצף אליפויות מה שלא עשינו בעידן של הפורטוגלי וכן הלאה. בכל מקרה אחרי העונה הזו ואני אהמר בזהירות שגם בעונה הבאה - נפח התארים יהיה אחר לגמרי. סתם היה מסקרן אותי לראות אם קלופ היה מעוניין להיכנס לקלחת הרותחת הזו של הברנבאו.

לגבי ה-0:4 שאמרו פה, אני באופן טבעי חגגתי כמעט כמו אוהד שלכם :) אני חושב שהמשחק בקמאפ נואו שהסתיים בהפסד 3:0 אחרי בעיטה חופשית מטורפת של מסי - עשה לליברפול עוול, אלה בטח לא היו פערי הרמות. זה אחד הקאמבקים הכי גדולים בהיסטוריה של ליגת האלופות. אני משוכנע גם שהגול של אוריגי אחרי הקרן זה משהו שעבדו עליו\תוכנן\נבדק בווידאו וזה לא היה רק אלתור מדהים של הרגע (מבלי לראות פה את הסרטונים ששלחתי).

על ג'רארד - אתם בטח יודעים יותר טוב ממני. לא אמרתי לרגע שאואן היה פחות אהוב ממנו. מה שכן, אני רואה פה 50 הופעות שלו בעונת 2000-01, 45 בעונת 2001-02, 54 בעונת 2002-03, 47 בעונת 2003-04 שאלה העונות המשותפות שלהם יחד (ויתרתי על השנתיים הראשונות) – וזה מספר הופעות מרשים, גבוה משמעותית מזה של אואן. אני גם זוכר שהוא שיחק לעתים בצד ימין משום שהוא פשוט היה טוב בכל עמדה עם הרמות מדהימות לרחבה וכמובן מהירות מסחררת. אגב, זה כבר דיון אחר ואני לא רוצה להסיט את הדיון, אבל הגביע ב-2004/05 גדול לא פחות מאליפות.

7. Bruno Fernandes Member

ויינאלדום אחראי על הקאמבק ההירואי
    אתה לוקח אותו בחזרה?

8. k_700 Member

בתור מה? עציץ?
    הם יבזבזו 50-60 מליון פאונד ויביאו את טכשומאני שעושה בהגנה יותר ממה שווינאלדום אי פעם נתן עם אקסטרות של כדורגל לעוד עשור של כדורגל.

9. oranfu Member

מעדיף הנדרסון על ווינאלדום.

10. Esomech Member

מה הסיכוי שאנחנו גונבים לריאל את אמבפה מתחת לאף, וזה השחקן שרצה הבטחה שקלופ נשאר בקבוצה.

מודע לזה שחלק מהחוזה החדש של קלופ הוא ביקש שיסדרו את החוזה של סאלח..

אבל עדיין Let a man dream

Liverpool-Forever ו-Cup of Tea אוהבים את זה.
  11. oranfu Member

אז תחלום, מה אתה צריך אותנו שנהרוס לך את זה :)

Esomech ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  12. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה על זה!

@de Middenweg אוף טופיק - ההגייה ההולנדית לבוסקטס הזיה

oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בחזרה אוף טופיק

@Clock End Stand
    כבר מהרגע הראשון שמעתי מבטא כבד. ליינדרס נולד בכפר קטן ליד וונלו שבמחוז לימבורח. לא ארחיב פה על זה, אבל הולנד עשירה במבטאים שונים שלא תמיד אפשר להבין. אם הוא ידבר בשפת אימו במבטא המקומי אני לא אבין אותו...ושנינו נולדנו באותה מדינה, כמה מאות ק"מ אחד מהשני :rolleyes:

לגבי ליינדרס כאיש מקצוע. הוא ניסה לפני כמה שנים את מזלו כמאמן ראשי ונכשל פה לגמרי. בליברפול הוא כמובן עובד עם שחקנים מהטובים בעולם. בהולנד הוא עבד עם שחקנים בניימייכן. קבוצה קטנה שמשחקת בליגה השנייה. הרושם שהוא השאיר היה שהוא מעין פרופסור, דבר שאני בהחלט גם מקבל מהקליפ. יכול להיות שהוא פשוט הרבה יותר מתאים כעוזר. עם קלופ זה עובד באנדפילד.

oranfu, Scouser Tommy ו-Clock End Stand אוהבים את זה.
  14. Bruno Fernandes Member

זה מבטא הכי טוב

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  15. oranfu Member

לינדרס בהחלט נחשב לגאון כדורגל לפי מה שאנחנו מדווחים (כמובן שצריך לקחת את זה בעירבון מוגבל).
    לפי מה שהבנתי הסיכויים להצליח היו נמוכים מאוד כשניסה להיות מאמן ראשי, ועדיין זה כישלון.
    אני לא יודע איזה מאמן הוא יהיה בעתיד (אני בטוח שהוא ינסה שוב להיות מאמן) אבל אני לא אתפלא אם במועדון מנסים לטפח אותו כמי שייקח את התפקיד ביום הארור שקלופ יעזוב.
    קלופ מדבר עליו המון וגם דיבר עליו במיוחד אחרי הארכת החוזים שבוע שעבר.