ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקישור האגדי שלהם כולל את קרוס שאכל חצץ מסיטי אתמול ולפי מה שמספרים לי, גם במשחק הראשון. שחקנים בקאליבר שלו תמיד יכולים להבריק פתאום אבל בעיניי אנצ'לוטי טעה לאורך הטורניר, קמאבינגה/ואלוורדה בקישור על חשבון קרוס זה עולם אחר מבחינת ריאל. אם הוא עולה נגדנו עם קרוס זה יכול לבוא לטובתנו לגמרי.

זה הגמר שרציתי, חד משמעית. לא כי אני חושב שנזיין אותם אלא כי באמת למי יש כוח לעוד 90 דקות מול סיטי, משחקים מתישים ברמות. + הנקמה בוערת במוחמד. BRING IT ON!!

אבל קודם, טוטנהאם בשבת בערב הולך להיות חתיכת פאקינג מוקש.

oranfu, Liverpool-Forever ו-Esomech אוהבים את זה.
  2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שברמת השמות לעלות נגד מודריץ', קרוס, בנזמה, זה לעלות נגד ווינרים מוכחים.
    אני מאוד מאמין בקבוצה שלנו נגד כל יריבה פרט לסיטי. אופטימי לגמר האלופות יותר משאני אופטימי לגמר הגביע אפילו. אבל נראה. תנו לי ליגה ואוותר על 2 הגביעים :)

LFC-Gerrard1, oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  3. oranfu Member

קרוס עם הרבה זכויות, אבל אני לא חושב שהוא כבר מתאים לרמות האלה.
    מצד שני, גם הקישור שלנו הוא לא דינאמי אז אני לא רואה יתרון שלנו שם. ואלוורדה וקמאבינגה זה 2 שחקנים ברמה גבוהה מאוד שלרוב בכלל לא בקישור הפותח שלהם. שניהם כוכבים אצלנו בהרכב לדעתי.
    אבל בקישור זה יכול להיות קרב מעניין.
    המיסמאץ' הברור כמו שנאמר כבר זה ויניסיוס על טרנט.
    גם כי אנחנו דוחפים את טרנט מאוד גבוה וגם כי ויניסיוס יכול לשרוף כמעט כל מגן באחד על אחד, ובאופן עקבי. ווקר עשה עליו עבודה מצוינת אתמול אבל ווקר הוא חיה מבחינה הגנתית עם כח ומהירות יוצאי דופן.
    זה ברור לי לחלוטין שתוכנית המשחק העיקרית שלהם תהיה לנסות להטיס את ויניסיוס קדימה בכל הזדמנות.

אני מרוצה שריאל עלו.
    סיטי טובים מהם, זה נראה לי ברור לפי 2 המשחקים, אבל אני בעיקר פחות בחרדות להפסיד גמר לריאל מאשר ליריבה אנגלית.
    יחד עם זאת, אי אפשר לזלזל בהם. הם המלכים של המפעל הזה, הם הראו הרבה מאוד אופי ומזל כל הנוקאאוט הזה וכן, גם לשופטים יש נטייה לא לעשות להם בעיות.

נערך לאחרונה ב: ‏5/5/22
    Esomech, Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד לא יזלזל אבל התוצאה של אתמול טובה עבורנו וזה שריאל מדריד לקחה 5 אליפויות אירופה בשנות ה50 לא ישנה את זה.
    אנחנו פייבוריטים ולדעתי יש לנו יתרון גם בפן המקצועי וגם בפן המנטלי.
    יחד עם זאת זה כמובן גמר ומשחק אחד.
    בהטוב מ7 הייתי רגוע מאוד נגד ריאל מדריד.

oranfu ו-Cup of Tea אוהבים את זה.
  5. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע איך מגדירים פייבוריטים אבל ב-2018 גם הייתם קבוצה יותר טובה מאיתנו. אולי זכינו לפני זה פעמיים בצ'מפיונס והיה לנו את רונאלדו אבל עדיין היינו קבוצה יחסית חלשה שבליגה איבדה את האליפות מוקדם מאוד. ריאל של העונה לדעתי חזקה יותר מריאל של לפני ארבע שנים.

כמה שאתם הייתם טובים באותה עונה (גם אם היום אתם טובים יותר), במיוחד סלאח, לא צריך לפרט פה. למיטב זכרוני גם אז הלך הרוח היה שאתם פייבוריטים אבל לא זלזלו בריאל בדיוק מאותן סיבות "קלישאתיות" ששומעים היום.

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בספק גדול שהיינו פייבוריטים אז.
    היה לנו שוער ברמה של ליגה 2 בספרד ורק קיווינו שלא יקרה עם זה משהו.
    אתה יכול לחפש את הדיונים אז, אני באופן אישי רשמתי שאני רק מקווה שעוד משחק אחד נעביר עם קאריוס איכשהוא בלי שיגלו שהוא בלוף עצום.
    הבלם ליד ואן דייק היה לוברן.
    בקישור היה מילנר ולא פאביניו.

אני חושב שהקבוצה של היום -הרבה- יותר טובה מליברפול של אז.
    לגביכם לא יודע, נסמוך עליך שאתה יודע להגיד.

אגב, את הגמר ההוא התחלנו טוב מאוד אבל סלאח נפצע ונכנס לאלאנה וזאת הייתה פגיעה ענקית כי סלאח של אותה עונה היה בפער השחקן הכי טוב בקבוצה.

LFC-Gerrard1, oranfu ו-Rushie אוהבים את זה.
  7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק משוגע היה קורא לנו פייבוריטים אז. לא חושב שהיה אף אחד כזה. הגענו לגמר לחלוטין כאנדרדוג. הקבוצה ההיא לא הייתה קרובה בכלל לנוכחית, זו הייתה קבוצה של מקום 4 בליגה, עם הגנה סופר שייקית שרק התחילה להסתדר עם ואן דייק, לפני פאביניו, לפני אליסון. זו הייתה קבוצה הרפתקנית של משחקי קוסט טו קוסט, בלי נסיון במעמדים האלה בכלל... בקיצור, ממש תחילת הדרך.

הקבוצה הנוכחית טובה יותר מהקבוצה ההיא בהכל. בכל חלק במגרש, בכל אלמנט במשחק, מקצועית ומנטלית.

8. k_700 Member

ליברפול הייתה בתחילת המסע שלה אז, אתם הייתם הקבוצה האגדית הזאת שהמפעל הזה רשום על השם שלה.
    לליברפול היה קאריוס בשער.
    אי אפשר להיות פייבוריט במעמד הזה עם שוער כזה.

אני מסתכל על הספסל שהיה לליברפול אז, מחריד. שום בשורה.
    מי היה שהכי קרוב להגדרה של נורמלי על הספסל שלהם? אולי לאלאנה, שזה שווה ערך לאיזה מינמינו היום.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  9. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנקודה שלי היא שלפני הגמר ליברפול 2018 > ריאל 2018, גם אם היום הפערים יותר מורגשים וגם אם היום אתם קבוצה יותר שלמה. כלומר, בטח שלא הייתם אז אנדרדוג מובהק.

מהרגע שהגמר מתחיל הכל יכול לקרות במפעל הזה, למזלי אני נמצא בצד שמרוויח מכך בד"כ. אבל לפני הגמר מולכם הייתי בתחושה שדווקא אתם הפייבוריטים על הנייר.

10. k_700 Member

אולי בתחושה שלך.
    זו לא הייתה ההרגשה פה לפני הגמר של 2018 ולדעתי גם בסוכניות זה היה יותר צמוד ממה שזה עכשיו.

היה להם קאריוס בשער.
    כל בעיטה למסגרת זה חצי שער. בירטוז היה מגיע בקצב של כל משחק שני עם השוער הזה.
    לכם המעמד הזה לא היה זר, בשביל הסגל של ליברפול אז אף שחקן לא התקרב למעמד של זכיה במשהו או גמר אלופות לפני זה(חוץ ממילנר).

ריאל מדריד זו קבוצת הכוכבים עם האלה שזכו בהכל כשהם קרובים עדיין לprime.
    ליברפול זה משהו שהחל להבנות עם המון חורים בהרכב(בלם ליצן ליד ואן דייק, אין קישור יוצא דופן, אין קשר אחורי, אין מחליף לאף עמדה והשוער הכי גרוע בטורניר).

בליברפול סלאח היה בעונה שהוא חתום על 60 שערים ושוט הגיוני לבלון ד׳אור וזה כנראה ייצר הרבה כותרות לאורך העונה ולפני הגמר.
    אבל החורים בשאר העמדות מול סגל עמוק הרבה יותר אצל ריאל מדריד יצרו מיס מאץ׳ ואני לא אתפלא אם גם אנדרוגיות מובהקת לפי הסוכניות.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  11. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע למה הרגשת ככה. כן היינו אנדרדוג מובהק. לא משהו מטורף אולי, אבל נגיד 60-40, 70-30 אפילו? בהחלט.
    קבוצה עם הגנה מחוררת, לוברן במרכזה, קאריוס בשער, קישור מאוד אפור נגד השלישייה המיתולוגית של ריאל בשיא, בלי אף שחקן עם נסיון במעמד כזה, נגד ריאל מדריד של אז שזה היה המפעל שלה? איך זה לא אנדרדוג?

אני חושב שאם תחזור לתחילת אותה עונה לא תמצא בנאדם אחד שחשב שליברפול תהיה בגמר בכלל. בתחילת העונה הזאת? אף אחד לא היה נופל מהכסא, ודווקא לריאל אני לא חושב שהרבה היו מצפים. זה אומר דרשני.

Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  12. oranfu Member

היינו אז אנדרדוג מובהק.
    היתה התקפה חזקה מאוד ולא הרבה מעבר לזה.
    ההתקפה הזאת איבדה את סלאח בתחילת המשחק (והמחליף לאלאנה, כמו שנאמר, זה בדיחה), בהגנה היה מחבל כמו לוברן ובשער היה ממש ממש גיס חמישי. ההופעה שלו בגמר לא היתה יוצאת דופן ולא הפתיעה אף אחד שאשכרה עקב אחרי ליברפול.

LFC-Gerrard1 ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  13. Raulito Madridista

היתרון של ליברפול באותו גמר היה שלישיית ההתקפה שלה עם 31 שערים במפעל עד לאותו משחק נדמה לי אל מול ה-B-B-C האפורים ו"הגמורים" יחסית, כשבנזמה הבקיע אבל אף אחד לא ראה בו מנהיג, בייל בכלל היה פצוע והיה ברור שהוא לא יפתח בגמר אלא יהלום עם איסקו וכן הלאה. כריסטיאנו כבש אבל ירידה בכושר שלו הורגשה כבר. אני אישית כאוהד ריאל מדריד פחדתי הרבה יותר מהגמר נגד יובנטוס ב-2017. ההרכב עצמו באמת היה הרבה פחות שלם וגם המחליפים כמו לאלנה וצ'אן.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/ba/Real_Madrid_vs_Liverpool_2018-05-26.Xxx/300px-Real_Madrid_vs_Liverpool_2018-05-26.Xxx.Xxx

בטוח שהיו התקפי לב עם קאריוס גם לפני המשחק? שזה היה כל-כך כל-כך ברור שהוא יעשה טעות של גול? או שפשוט ידעו שסביר להניח שהוא לא יספק את ההצלה שצריך בניגוד לקיילור (הבעיטה של טרנט לדוגמא) או שוער גדול אחר?

לא יודע, אולי הדיון הנכון יותר הוא האם הפערים בין ריאל מדריד לליברפול של אז לעומת הפערים בין ליברפול של היום לריאל מדריד של היום. הרי אין לי ספק שכדי לנצח נצטרך להציג את "המשחק הכי טוב שלנו העונה" ו"להשתפר בכל תחומי המגרש" ולהיות יותר טובים מאשר נגד סיטי. על אף הפתיחה הגרועה של ליברפול בגומלין בספרד, לרוב היא לא נלחצת ולא תחלק מתנות. סלאח זה גם שחקן שהרבה יותר קשה להתכונן אליו. הוא יכול להיכנס למוד החמצות ואז להבקיע שער מכלום מהמצב הכי קשה.

14. Clichy COYG

צריך לזכור שליברפול נתנה בעונה ההיא ריצה טובה וכיפית והיו ברור שהתחזקו משמעותית בינואר, אבל עדיין לא ידענו על הקבוצה ההיא מה שאנחנו יודעים היום - לא על ואן דייק, על AA או רוברטסון (מקסימום קצת על סלאח). זה היה בתחילתו של האירוע מול קבוצה עם כריסטיאנו, מודריץ' וראמוס בprime שלהם (או ממש קצת אחרי).

נערך לאחרונה ב: ‏5/5/22
    oranfu ו-Rushie אוהבים את זה.
  15. Bruno Fernandes Member

ריאל הייתה רמה מעל . אחרי שסלאח נפצע אף אחד לא תפקד בליברפול להוציא את מאנה.
    והשוער מכר את ליברפול לחלוטין.

oranfu אוהב/ת את זה.