ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ממש הבנתי מתי סתרתי את זה.
    תן הקשר.

2. Ever Banega Member

גם אם החתמה כזו לא מחזירה את כל ההשקעה אבל כן מחזירה חלק ניכר ממנה זה הופך אותה לסופר כדאית. בריאל המצב שונה, יש לך יותר מ30000 כיסאות ריקים בממוצע בליגה ואני בטוח שהגעה שלו תשפר את זה בהרבה וזה כבר הרבה כסף. הסיכויים שגדלים בלזכות בתארים גם שווים הרבה כסף (בראיה כלכלית נטו אני מדבר).
    בכללי אני מניח שרוב העיסקאות בכדורגל לא מחזירות את עצמן מבחינה כלכלית אז גם להחזיר חלק ניכר מההשקעה זה מצוין כשאתה מקבל שידרוג מקצועי משמעותי.

3. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים בגדול, אני פשוט כן חושב שאמבפה חד משמעית שם אחרי המונדיאל האחרון. זה לא קשור ליכולות כדורגל אלא למעמד פרסומי ולהיותו כוכב/אייקון.
    שילוב של כל הדברים ביחד. החתמה של אמבפה כשלעצמו לא בהכרח מבטיחה כלום, אבל כשממנפים את זה עם קבוצה יחסית מוצלחת, כוכבים אחרים, קמפיינים מרגשים כמו העונה בצ'מפיונס ואצטדיון משופץ, יש לזה אימפקט עצום. לגבי ויניסיוס, זה לא מקרי שריאל קנתה שלושה "ויניסיוסים" בארבע השנים האחרונות. אם זה מוצדק או לא זה שאלה אחרת, אבל בפועל הושקעו 120M אירו בילדים ברזילאים בתקווה שלפחות אחד מהם יהיה ניימאר הבא.
    אני לא מספיק בקיא בנושא, אבל עצם זה שאתה מחזיק בזכויות שיווק של כוכבים כמו רונאלדו/בקהאם/ניימאר זו הכנסה עצומה וכנראה בהפרש ניכר ממה שתקבל מזכויות על שחקנים כמו דה בריינה/ואן דייק (שוב, נטו עניין של כוכבות, לא כדורגל). כאמור אמבפה לדעתי שייך לקבוצה הראשונה.

לגבי ברצלונה, התחזוקה של מסי אצלה לא הייתה הסיבה לקריסה אלא להיפך, היא עיכבה את הקריסה בכמה שנים. זה נכון גם לפן הכלכלי ובעיקר לפן המקצועי. מה שגרם לקריסה הייתה ההתנהלות הכושלת והמושחתת של ברתומאו בנושאים שרובם לא קשורים למסי.
    זה קרה העונה כשרבע אצטדיון נסגר בגלל השיפוצים, בעונה רגילה אין לך 30000 כיסאות ריקים בממוצע. להוציא את שתי עונות הקורונה עם האיצטדיונים הריקים, מאז הגעת רונאלדו ריאל הכניסה באזור 700-800M אירו בעונה מהשימוש בברנבאו. עם האיצטדיון החדש בעונה הבאה ההערכות הן שזה יגיע למיליארד בעונה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/22
    oranfu אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

מסכים איתך, עקרונית.
    אבל גם אם היית עושה החתמה פחות גדולה מאמבפה (נגיד נונייז, סתם) אז גם אותו אתם תשווקו וגם הוא ייתן לכם תנופה שיווקית. ככה זה כשאתם קבוצה מצליחה שעושה החתמה גדולה.
    האם אמבפה הוא כזה מכפיל כח מטורף מבחינה שיווקית לעומת רכש גדול אחר שאתם יכולים לעשות? אני לא יודע.
    יש לי ספקות.
    אני חושב שבכל מקרה זה לא מתקרב בכלל לעלויות המטורפות בהחתמה שלו.
    ברור שזה כן מכסה חלק מהן.

לגבי זה שכל הקבוצות מחזיקות בזכויות השיווק של השחקנים שלהם (זה לא חד משמעי, יש כל מיני הסכמים שונים) - הנקודה היתה שזה לא שספיציפית אתם תהנו מזה בהחתמה של אמבפה (כי זה מה שאני הבנתי שהיתה הכוונה).
    כל המועדונים נהנים מהדבר הזה, כלומר לא משנה מי היתה מחתימה את אמבפה היא היתה נהנת מההחתמות האלה. זה לא משהו שייחודי לכם בעיסקה הזאת.

ואני לא חושב שאמבפה הוא בשורה של רונאלדו\ניימאר\בקהאם מבחינה שיווקית.
    אולי הוא יהיה שם אחרי המעבר לריאל (אני בספק, בטח לרמת הרונאלדו).

ברצלונה לא קרסו רק בגלל החוזה של מסי, כמובן. המועדון נוהל רע מאוד.
    אבל אפילו מסי, שאמבפה לא יהיה ברמה המקצועית שלו ואני מניח שגם לא השיווקית, לא הצליח להצדיק כלכלית בסופו של דבר את העלויות של החוזה שלו.
    והוא נתן תנופה כלכלית גדולה לא רק למועדון אלא גם לעיר עצמה עד כמה שאני יודע.
    יחד עם ההצלחות המקצועיות (שהוא לגמרי החזיק אותם מקצועית בשנים האחרונות) זה עדיין לא השתלם להם מבחינה כלכלית.
    לפחות עד כמה שאני הבנתי.

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/22
    Iker Casillas אוהב/ת את זה.
  5. Ever Banega Member

גם בעונה לפני הקורונה ריאל הייתה עם ממוצע בליגה של 60000 שזה בערך 25000 מושבים ריקים בממוצע.

6. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

גומז בסדר וצפוי להיות בסגל לגמר. לא שזה מאוד רלוונטי עבורינו, אבל מזל שלא שלחנו אותו לניוקאסל מיד איך שנשכב על הדשא כמו שאנשים פה עשו.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  7. Raulito Madridista

- אני לא חושב שקיליאן אמבפה היה מושך תיאורטית 90 אלף אוהדים לסנטיאגו ברנבאו בהצגתו בדומה לכריסטיאנו רונאלדו (מצד שני זה שם שמפמפמים הרבה זמן ו-50 אלף איש הגיעו לאדן הזאר) ושזה לא אותו אפקט, חד משמעית לא אותו הדבר.
    - ההכנסות של המועדון הם באיזור ה-700 מיליון יורו לעונה, זה בטח לא רק מהסנטיאגו ברנבאו, הנתונים לא נכונים. מחירי המנויי לא גבוהים כפי שחושבים ועם כל הכבוד לחסויות וכן הלאה. הרי גם יש הכנסות מהחנות הרשמית לדוגמא, הסיור בברנבאו ועוד דברים. ממוצע הקהל של ריאל בליגה הוא בערך 70 אלף איש במשחק לפני הקורונה, אחרי שרונאלדו עזב הייתה ירידה מסוימת והרבה יותר מושבים ריקים. אני גם לא חושב שההכנסות יהיו של מיליארד יורו בעונה אבל ההבדל העיקרי שהברנבאו החדש ישמש לכלכך הרבה דברים ולא רק למשחקי הבית של ריאל מדריד.

- מענק החתימה של אמבפה יהיה הגדול ביותר בהיסטוריה, לדעתי אין לנו ברירה, הוא יכול להגיד כמה שהוא רוצה או לספר לנו שהוא אוהד ריאל מדריד אבל הוא רוצה כסף ובצדק ומשחק על היותו שחקן חופשי. השכר שלו יהיה שכר עתק, אבל יונייטד שילמה הון לרונאלדו, סיטי לא כזו רחוקה מהסכומים האלה ועל פ.ס.ז' מיותר להרחיב. אני חושב שכל פעם שהשם 'ליברפול' נאמר בסאגת אמבפה - זה היה קצת תלוש מהמציאות. אבל היא כן יכולה למשוך המון שחקנים טובים.

8. Ever Banega Member

ב18-19 היה ממוצע 60 בליגה, זה דיי נמוך.
    הגעה של אמבפה יכולה להביא איזה +10000 בממוצע לא?

9. Raulito Madridista

יש כאן יותר מגורם אחד שהוא קיליאן אמבפה. כן הייתה תחושה של אווירת סוף קורס אחרי כריסטיאנו ובטח שהמחליף כביכול הוא מריאנו. בסוף העונה גם לא היה על מה לשחק. אבל למשל בעונת האליפות 2019/20 כשכן היה רכש כמו הזאר ויוביץ' שאף אחד לא ידע שיהיו פלופ - אז ברוב המשחקים הגיעו מעל 60 אלף אוהדים ובמשחקים הגדולים כרגיל מעל 75 אלף אוהדים - עד הקורונה כמובן. תחשוב גם שהברנבאו לא היה מלא מאז מרץ 2020, הקהל רעב לכדורגל בכל קבוצה והשיפוצים בברנבאו מונעים מריאל תפוצה מלאה. להערכתי גם בלי אמבפה חלילה כשיתאפשר אז המספרים יחזרו להיות גבוהים יותר

10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אני חוזר לדיון שלשמו התכנסנו, אז לליברפול זה לא רלוונטי. לשמחתנו (וגם לצערנו בתכלס) האוהדים של המועדון הזה ממלאים את האצטדיון גם כשההרכב כולל שחקנים כמו פול קונצ׳סקי ומילאן יובאנוביץ׳.

כלומר אם מדברים על ״החזרה״ של הכסף שמושקע בו, בהינתן ההישגים המקצועיים של הקבוצה הזאת ב4 השנים האחרונות + מה שציינתי עכשיו על הקהל = הכסף הזה גם ככה ״חוזר״.

11. Raulito Madridista

הקהל של ליברפול מספר אחת יחד עם בורוסיה דורטמונד לדעתי, אין ספק. בריאל מדריד יש המון תיירים, גם אוהדי הצלחות וכן הלאה. אני פשוט חושב שזה גם קשור למספר המקומות באצטדיון, לאו דווקא לרעת ליברפול כי בקלות אני רואה אותה מביאה עוד 10,000 איש לכל משחק ליגה. המספרים על 54 אלף מקומות זה מעודכן? או שאנפילד עבר שיפוץ? כולם ראו מה קרה לארסנל עם המעבר לאימרויות, אבל ליברפול צריכה מגרש יותר גדול, עדיף לשפץ. רוצה לומר: הברנבאו מכיל 82 אלף מקומות ועל כן שיעורי התפוצה ועל אחת כמה וכמה בקאמפ נואו.
    עריכה: קראתי על שיפוץ שעתיד להסתיים ב-2023/24, גם 61 אלף מקומות לליברפול בהתחשב בקהל שלה ובגודל המועדון זה לא מספיק לדעתי.
    הדיווחים על ליברפול ואמבפה היו אפיזודה לדעתי. היא צריכה להתמקד בלהשאיר את סלאח ומאנה ולחזק עוד את הסגל כי אין מה לעשות, סיטי תצא למסע רכש ואסור להישאר במקום. ליברפול לא מנסה ולא תהיה ריאל מדריד (גם מנצ'סטר סיטי לא, או פריז סן ז'רמן) וזה בסדר גמור. גם ריאל מדריד לא תהיה ליברפול.
    אגב בספרד כבר החמיאו למינאמינו שהוא "הרודריגו של קלופ" אחרי אתמול. אני משוכנע שליברפול הייתה יכולה להשיג עוד כמה ניצחונות כאלה בהרכב חסר מאוד במידת הצורך וגם במשחק חוץ.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחחח הרודריגו של קלופ זה יציאה מעולה. מינאמינו שחקן עם המון רצון ומעט מאוד יכולת, פינישר מצוין, רץ הרבה ותופס עמדות טובות, אבל פחות או יותר זהו. לדעתי אתמול היו לו מעט מאוד נגיעות בכדור ובצדק.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מינאמינו הוא האנגוג של קלופ.

14. Ever Banega Member

אני יודע, לכן אמרתי במקרה של ריאל.
    אצל ליברפול זה אולי יכול להביא לעליה "לגיטימית" במחיר הכרטיסים מבלי לפגוע בכמות הקהל (אם אני לא טועה כשרונאלדו הגיע ליובה מחיר הכרטיסים גדל משמעותית למשל).

15. oranfu Member

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.