ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. Esomech Member

אני חושב שאנחנו צריכים לדעת מתי להיות בני זונות.

אבל במקרה הזה אנחנו דווקא לא צריכים להיות.
    השחקן רוצה לעזוב, אתגר חדש, כסף, יו ניים איט, הוא נתן לנו 6 עונות יפות מאוד, המון רגעים מרגשים. בחיים לא שמעת ממנו כלום, לא רעשים של חוזה ולא ראיונות של ״תחזיקו אותי״.

מגיע לו שנכבד את ההחלטה שלו וניתן לו להמשיך הלאה לאן שהוא רוצה. גם אם נפסיד כסף.

ואם אפשר גם להחזיר טובה לבאיירן על טיאגו ולשמור איתם על קשרים טובים למו״מ עתידי, אז זה גם משהו.

הקופ בישראל אוהב/ת את זה.
  2. הקופ בישראל Member

שחקן כמו מאנה שבמשך 6 עונות ישב על שכר של 100,000 פאונד לשבוע, אומר הרבה על השקט שהוא נתן למועדון ויכל לעשות הרבה רעש לפניי.

אם הוא שבע ומבקש לעזוב אין מה להחזיק בכח עם כל האהבה, האיכות והתפוקה שהוא נותן לנו.

נערך לאחרונה ב: ‏7/6/22
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

טובת המועדון מעל הכל. גם מעל שחקן ששיחק 6 עונות והוא מסכן לא יכול להרשות לעצמו לקנות אוכל.

אם ה30 מ' האלה לא מביאים לנו מחליף, אין מה למכור.

זה לא צדקה פה, זה מועדון כדורגל.

עם מאנה וסלאח (אולי חוכמה של בדיעבד)הייתי מתנהל אחרת. שנתיים לסיום החוזה, רוצים לחתום בתנאים שטובים לי? מעולה. לא, משווק אותם ומביא עליהם 60-80 מ' כל אחד. מביא מחליפים.
    אני מתקשה למכור שחקן כזה טוב ב30 מ', לא הייתי עושה צעד כזה.

בסופו של דבר אם הייתי יודע מה האמת פה, כלומר, האם קלופ בכלל חושב שצריך רענון והוא בסדר עם מכירה של מאנה, זה היה מרגיע אותי הרבה יותר. אני בגדול רוצה מה שקלופ רוצה.
    הבעיה שלא נדע את האמת. במצב כזה, אני לא משחרר שחקנים כאלה במחירים כל כך נמוכים.

Scouser Tommy ו-Cup of Tea אוהבים את זה.
  4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת פאדיחה ענקית שהגענו עם כל ה3 ההתקפית לשנה אחרונה בחוזה, אני אומר את זה כבר שנה ומעלה לדעתי. זה היה ברור שבסוף זה ינשוך אותנו בתחת במובן הכלכלי.

אבל בסופו של יום השאלה תהיה איך הסגל ייראה אחרי העזיבות שלהם. אם לקחו את הסיכון הזה מתוך ההבנה שאפשר לחזק את הסגל ברמה מספקת גם עם פחות 20-30 על מאנה ופחות 60-70 על סלאח (מתוך ההנחה שמאנה עוזב הקיץ וסלאח בקיץ הבא בחינם), לא אכפת לי מזה בכלל.

הבעיה שאנחנו יודעים איך המודל הכלכלי של המועדון הזה עובד וזה נשמע מוזר שלקחנו את ההחלטות האלה בהינתן זה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. owen11111 Member

אני חושב שזו חוכמה בדיעבד בעיקר כי העונה נגמרה כמו שהיא נגמרה. אם היינו זוכים באליפות ו/או בליגת האלופות - אני בספק אם למכור מישהו מהם תמורת עוד 30-50 מיליון פאונד היה מעניין יותר מידי.

וגם אז, אני לא חושב שאני מסכים שההתנהלות שלנו עם החוזים של מאנה וסלאח הייתה שגויה. אני חושב שהוצאנו את המקסימום האפשרי מ-2 שחקנים היסטוריים, וקיבלנו תשואה מטורפת מהם על המגרש, כשאנחנו מגיעים בדיוק לנקודת הזמן הנכונה לקבל החלטה איך ממשיכים איתם הלאה.

מאנה הוא אחד השחקנים האהובים עליי בקבוצה הזו, לצורך העניין יותר מסלאח, והיכולת שלו להיות ever present ותמיד להביא כל כך הרבה אלמנטים למשחק היא מדהימה בעיניי. יחד עם זאת, הירידה הפיזית ניכרת כבר שנתיים, והוא לא יכול לתרום לנו את מה שתרם בעבר. המעבר לאמצע היה פיתרון יפה, אבל אני לא בטוח כמה זה העתיד שלנו, ואם זה לא הופך את המשחק שלנו ליותר מידי חד מימדי.

אני חושב שלקבל עליו 35 מיליון פאונד עכשיו זה סכום הוגן לכל הצדדים. כנראה שאפשר יותר, אבל כמה ההבדל הוא דרמטי בין 35 ל-50 מיליון פאונד? זה שסיטי מבקשים את הסכום על זה על חסוס זה נחמד, בפועל למעט קניית פאניקה של ארסנל - אף מועדון נורמלי לא ישלם את זה.

בשורה התחתונה, אני לא חושב שלמחיר שנמכור את מאנה יש משמעות גדולה במיוחד. אם היינו מוכרים אותו לפני שנה זה לא היה מכניס אותנו למאבק על הולאנד, וזה שאנחנו מוכרים אותו היום במחיר נמוך יותר לא יוציא אותנו מהמירוץ על נונייז (סתם לדוגמה).

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה אם המילים האחרונות שלך נכונות.

7. Raulito Madridista

ליברפול הייתה צריכה לשחרר קצת יותר את הרסן מבחינת המשכורות, אין מה לעשות, בכל קבוצה יש כמובן גם מעמדות. אדן הזאר הגיע לריאל מדריד על תקן גלאקטיקו במאה מיליון יורו ומן הסתם זכה לחוזה בהתאם. לא ראיתי שקארים בנזמה ולוקה מודריץ' שברו את הכלים לצורך העניין. מה שכן, ולא שזה ינחם מישהו - העניין הזה של שחקן בכיר שמגיע לסיום חוזה הוא מאוד נפוץ לאחרונה: הנה, מה יגידו באיירן מינכן על רוברט לבנדובסקי? עוסמאן דמבלה שיעזוב בחינם? פאולו דיבאלה (גם אם יובנטוס יותר דחפה לזה) ובראש ובראשונה קיליאן אמבפה שהיה קרוב לעזוב. הכוח הוא אצל הכוכבים.

אגב, לגבי סלאח, שתי נקודות:
    - אני חושב שאם הוא היה משחק בקבוצה אחרת אז אוהדים מסוימים של ליברפול היו מעריכים אותו יותר, בוודאות, זה עניין 'הדשא של השכן'. ואני לא אומר שהוא וירטואוז כמו ב-2018, אבל גולר.
    - אולי במועדון עצמו, לאו דווקא יורגן קלופ - היו ספקות מסוימים, אפילו בחתיכה קטנה מהזמן, האם לא כדאי למכור אותו? לא שאני חושב שזו תורה מסיני הכתבות האלה ב-B-B-C על האם כדאי לוותר עליו ולהביא את סאנצ'ו וזה לא שמישהו במועדון התראיין בעילום שום ונכתב על זה משהו, רק מעלה תהייה בזהירות.

8. Rushie Member

כשעושים את אותה ה"פאדיחה" גם עם מאנה, גם עם פירמינו וגם עם סאלח אז פתאום זו כבר לא נראית כל-כך כמו פאדיחה אלא כמו החלטה מכוונת. העדיפו את התרומה שלהם על הדשא על פני האקזיט שיכלו לעשות עליהם 2-3 שנים לתום החוזה כשהיו בשיאם וככל שהזמן עובר אני לא בטוח שזו בהכרח החלטה שגויה. כל עוד ימצאו מימון להביא להם מחליפים ראויים לא מעניין אותי בכמה מכרו אותם ומתי.
    מאנה לא מזיין אותנו ואנחנו לא אותו. אלו חוקי המשחק והם היו ברורים לכולם לאורך כל הדרך. אם לא היה מעוניין לעזוב יכול להיות שגם איתו היינו מגיעים לשנת חוזה כפי שמסתמן שיקרה עם סאלח ובובי.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

חח יופי...לא אמרת פה כלום בעצם.
    כל הדיון נוצר מכיוון שאנחנו דואגים מאיפה יהיה תקציב למחליפים.
    אם יש 200 מ' פאונד להביא מחליפים למאנה וסלאח, אז כן תריץ אותם עד הבוסמן מה אכפת לי?

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. Rushie Member

הדיון שאני הגבתי אליו זה האם ההתנהלות של המועדון הייתה מכוונת או שמישהו נרדם בשמירה והגענו למצב עם החוזים של ה-3 בטעות.
    כיוון שאני חושב שהגענו למצב הנוכחי מתוך החלטה אני מאמין שיש מאיפה לממן מחליפים אם צריך. מאנה וסאלח הכניסו לנו לא מעט כסף על הדשא בעונה החולפת.
    השאלה היא האם רוצים אצלנו בכלל מחליף למאנה. לא אפול מהרגליים אם נבין שהמחליף שלו זה בעצם דיאז ולא נביא שחקן התקפה נוסף הקיץ.

oranfu ו-owen11111 אוהבים את זה.
  11. owen11111 Member

קטונתי מלדעת בוודאות.

בפועל, המנטרה של ״למכור כדי לקנות״ היא נכונה, אבל צריך לקחת אותה בחשבון עם עוד פרמטרים. אנחנו מועדון שחיי מהמשאבים שהוא מצליח לייצר לעצמו, ובשנים שלא היינו בליגת האלופות היה לנו מאוד קשה לייצר תזרים חיובי.
    התמונה השתנתה מאז שאנחנו מגיעים בצורה עקבית לליגת אלופות, ואז הגיעו שנתיים של קורונה שהרגו לנו את כל המרווח ויצרו אי וודאות.

העונה האחרונה תהיה הטובה בתולדות ליברפול ברמה הכלכלית (אצטדיונים מלאים, מקסימום משחקים, עונה מוצלחת על הדשא) - ובהתחשב בזה שהקורונה לא עתידה לייצר מגבלות נוספות, ובהתחשב התנהלות המאוד סולידית שלנו במהלך הקורונה (צמצום הוצאות, פריסת תשלומים) - לדעתי בהסתכלות לעונה הקרובה יש ביכולתנו להוציא את הסכומים המדוברים על המטרות שלנו (נניח 100-120 מיליון פאונד על שני שחקנים?) - גם אם נמכור את מאנה ב-50 וגם אם נמכור אותו ב-30.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה של גיל היא אחרת, האם היה כדאי בשביל עוד עונה אחת של כדורגל (במקרה של מאנה למשל) לקבל 30 - 35 במקום 60 - 80 מיליון.
    כי 50 מיליון הפרש על מאנה (ובמקרה של סאלח אולי אפילו יותר כי הוא אולי ילך בחינם בעוד בקיץ הקודם היה אפשר להשיג עליו אולי 80 - 100 מיליון) כן עושה הבדל למועדון עם התנהלות כלכלית כמו של הבעלים שלכם (בטח אם מחברים אותם ביחד).

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. owen11111 Member

מבין לחלוטין שזו השאלה.

והתשובה שלי מחולקת לשניים:
    1) זו חוכמה בדיעבד, כי אם היינו זוכים באחד משני התארים הגדולים, אז השאלה לא הייתה עולה ככל הנראה. כי אני מעריך שעבור אוהדים אליפות>>>100 מיליון פאונד לרכש.
    2) לדעתי, ההבדל כנראה לא משמעותי. גם אם היינו מוכרים את סלאח ואת מאנה, עדיין לא היינו מוכנים לשלם לאמבפה 100 מיליון יורו בשנה או 25 מיליון פאונד + 150 מיליון דמי העברה על הולאנד.
    אבל המצב הכלכלי הנוכחי, גם אם נאבד את סלאח בחינם ונמכור את מאנה במחיר נמוך יחסי - יאפשר לנו להתחרות על השחקנים שאנחנו מעוניינים בהם.

נערך לאחרונה ב: ‏7/6/22
  14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זאת אומרת לא תיפול מהרגליים? זה לא יבאס לך את החיים? הרגע סיימת חצי עונה שאחת הסיבות המרכזיות שרצת בה בכל המסגרות היא הקאדר ההתקפי המטורף שהיה לך והיכולת לעשות 9-10 שינויים בהרכב ועדיין להישאר עם שחקנים כמו ג׳וטה ובובי ב11.

אני מסכים שהשאלה הסופית היא מה יקרה בקיץ ואם יש לנו כסף להביא את המטרות הבכירות שלנו, ועדיין. למה שלא תרוויח כסף טוב על הכוכבים שלך אם כבר הם עוזבים? למה לא להאריך כבר לפני שנתיים עד 2024/25 ולבוא לסאגות האלה מעמדת כוח ולא מעמדת נחיתות?

Sir Alex Ferguson, oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלטתי עכשיו את מי באיירן הולכת לקבל ב30 מ'.

https://pbs.twimg.com/media/FUl9G59WIAANODb?format=Xxx&name=small

Scouser Tommy ו-Sturridge אוהבים את זה.