ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. owen11111 Member

אני מסכים עם המשפט בחלק האחרון של ההודעה שלך: כל ניתוח של הסיטואציה נתון לפרשנות אישית. בסופו של דבר המהלכים שעושים לאפורטה וההנהלה יבחנו במבחן התוצאה הארוך טווח: האם המהלכים האלה יצליחו להבריא את המועדון פיננסית או לא.

אני מניח שאת ברצלונה מלווים טובי בנקאי ההשקעות וחברות ייעוץ, ככה שהמעטפת יודעת לייצר המלצות שאמורות לשפר את מצבו הפיננסי של המועדון.

אבל אם נבחן את הסיטואציה מנקודת מבט פיננסית בלבד, יש כאן מספר תמרורי אזהרה:
    1) חוב של למעלה מ-1.3 מיליארד יורו לפי הדוחות הכספיים האחרונים, חוב שחלקו הגדול נושא ריבית.
    2) כניסה לפרויקט פיננסי גרנדיוזי בדמות שיפוץ הקאמפ-נואו, בסביבת אקלים מורכבת - ולמעשה הגדלה נוספת של החוב.
    3) הנזלה של נכסים. ברצלונה קיבלה החלטה למכור 2 נכסים מהותיים: הראשון - 25% מזכויות השידור לתקופה של 25 שנים. השני - 49% מחטיבת המדיה שלה. בשלב זה אין לי ממש כוחות לצלול לדוחות, למספרים ולהסכמים - אבל על פניו, נשמע הקבוצה לוקחת דיסקאונט משמעותי מאוד כדי להפגש עם הכסף היום, בשני הנכסים.
    ניקח את זכויות השידור כדוגמה - ברצלונה הכניסה בעונה הקודמת 167 מיליון אירו מזכויות השידור של הליגה הספרדית בלבד. רבע מזה זה 42 מיליון אירו. כפול 25 שנים - זה בערך מיליארד אירו - ברצלונה רואה חצי מזה היום. אבל יש פרמטר נוסף שאי אפשר להתעלם ממנו - וזה וקצב הגידול של ההכנסות מזכויות שידור. בהנחה וזכויות השידור ימשיכו לצמוח, אפילו בקצב מתון ממה שצמחו עד כה - ברצלונה עשויה ל״הפסיד״ הרבה יותר מחצי מיליארד פאונד.

כל הדברים האלה לא אומרים אם מדובר במהלך רע או טוב - אבל הם תולדה של ניהול כושל, קבלת החלטות מזעזעת - והביאה את אחד המועדונים העשירים והחזקים בעולם לסיטואציה מאוד מורכבת פיננסית. מרווח הטעות של ברצלונה לשנים הקרובות הצטמצם משמעותית.

הגידול בהכנסות מחסויות הוא נחמד, אבל ממה שקראתי גם כאן ברצלונה שילמה מחיר כבד מאוד: 70 מיליון אירו לשנה עבור חוזה חסות שכולל גם את החולצה וגם את החסות עבור השימוש בשם האצטדיון.

Gianzola, Roma, oranfu ו-7 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. סמואל אטו Member

ברור שיש תמרורי אזהרה.
    בשום צורה לא כתבתי כאן שמה שבארסה עושים הם צעדים חסרי סיכון.
    מצד שני, מה שקשה לאנשים לשמוע זה שגם מהלך בכיוון ההפוך(קיצוץ מאסיבי בהוצאות) זה גם לא צעד שהוא חסר סיכון. אתה מסכן את הכוח של המותג ובכך את כל ההכנסות של המועדון. אפשר להפסיד את ה-20 מיליון יורו פר עונה בלי למצמץ בכלל.

ההודעה שלך הרבה יותר הגיונית וסולידית ממה שנכתב פה על בארסה עד כה(למרות שאת הפסקה האחרונה פחות הבנתי).

הכוונה שלי, שבארסה הולכת על צעד של לקבל הרבה כסף עכשיו במקום מעט כסף כל שנה. אפשר לטעון שבארסה לוקחת סיכון ו"מפסידה" כסף כל שנה, אבל אם המועדון ימצא דרכים שלא היו עד כה להעלות את ההכנסות, אז "ההפסד" יהיה פחות משמעותי.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

מותג, לבטח כמו ברצלונה, לא מאבד את עצמו כל כך מהר, זה לא שעוד עונה בלי תארים והיא תהפוך למה שהייתה מילאן. מנצ'סטר יונייטד בדיחה עצומה מאז 2013 בערך, עם מעט מאוד עונות נורמליות. והבאז סביבה לא פסק. שחקנים גדולים המשיכו להגיע, אוהדים עשו מנויים (אין לי מספרים בשלוף כרגע), זכויות השידור באנגליה הן בכלל משהו יוצא דופן. השאלה היא גם מה יקרה אם כל קבוצה תרצה 'לעשות ברצלונה' ולקבל הרבה כסף כאן ועכשיו (בהתאם ליכולות שלה). אני לא חושב שמישהו אמר שזה גזר דין מוות, הצעדים של לאפורטה. אלא שיש סיכון, ושחלק מהכסף אולי מושקע לא נכון עדיין. שיפוץ הקאמפ נואו זה בטח בהלוואות עד טריליון שנה קדימה, כפי שריאל מדריד עשתה עם הסנטיאגו ברנבאו שעדיין לא מוכן.

אגב, זה פחות רלוונטי, אבל אתה טענת שהמועמד ההוא לנשיאות המועדון אמר כמה משפטים הזויים, שהוא ממש מטורלל. בסגנון כמו 'לא תהיה יותר ברצלונה בעוד שנתיים'. זה נכון. גם לאפורטה הבטיח 500 פעמים להשאיר את מסי, אז מה?

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אלוהים יודע מה ההבדל בין מה שרשמנו פה לבין ההודעה "ההגיונית והסולידית" (שהיא אכן כזו), כשהפואנטה היא אותה פואנטה - יש פה ריסק לא קטן כשבארסה משעבדת הכנסות עתידיות ולא מבצעת הקטנת נזקים אלא ממשיכה להביא רכש.

Roma, oranfu ו-Footballover אוהבים את זה.
  5. סמואל אטו Member

ההבדל בכך שהוא לא המציא קונספירציות על מכירת דה יונג, ולא הפגין חוסר ידע בכך שטען שבארסה לא יכולה לרשום את הרכש שלה או שלא תצליח למכור מספיק שחקנים בשבועיים הקרובים כדי שזה יקרה(כשזו בכלל לא התכנית).

אם אתה לא מבין את הבסיס, אז הדיעה שלך מבוססת על כלום.
    ושוב זה ממשיך עם הטענה שבארסה "לא מבצעת הקטנת נזקים". אתה יכול לא לאהוב את הצורה שהיא עושה את זה, או לא להסכים עם הדרך, אבל אין דבר כזה אי מזעור נזקים תחת חוקי הליגה הספרדית.
    השחרור של מסי זה האמא ואבא של הקטנת נזקים.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ושוב, ללכת לאישי מבלי לדבר תאכלס. איזה כיף שאני לא כותב בישראלי יותר, חבל שזה גם בולט פה.

Jese אוהב/ת את זה.
  7. סמואל אטו Member

ושוב להתקרבן בלי סיבה ולא לנסות להבין דברים שאין לך ידע בהם.

מה אישי פה? אני מכיר אותך?
    לא כתבת שהרכישות של לבנדובסקי וראפיניה זה כדי להחליק את המכירה של דבר יונג(באמת לא מבין את ההיגיון פה)? לא טענת שבארסה לא יכולה לרשום שחקנים(עדיין בארסה לא צריכה לרשום שחקנים)? לא כתבת משהו שרומז על כך שבארסה לא תצליח למכור שחקנים בשבועיים הקרובים(היא בכלל לא בונה על זה)?

נפגעת ממני? מתנצל, יחד עם זאת אפשר גם לשיב לב לדברים שאתה כותב בעצמך.

נ.ב.
    בהודעה הקודמת אלייך כתבתי "תכלס". לא ראיתי שהגבת לזה.

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני לא נפגע, פשוט מצפה לרמת שיח מינימלית שאם בן אדם רושם לאחרים "אין לכם מושג וידע בסיסי", הוא גם יגבה את זה בנתונים ולא ב"בארסה לא צריכה וזהו".

- בארסה זה מועדון פוליטי, בין אם תרצה או לא. בגלל שיש לו אוכלוסיית מצביעים לרצות, לאפורטה צריך לחשוב פוליטית. לדעתי, ההנחה העסקית הראשונית היא לצמצם הוצאות כדי לאזן את הספרים ולהגיע למצב שבניית האצטדיון וחיזוק הסגל בשנים הקרובות, לא יביא לכאבי ראש ולסיכונים כלכליים כפי שיש היום. אבל לאפורטה יודע שבסוף, התוצאות על המגרש זה מה שיכריע אלא אם הוא יהיה קטסטרופה קולוסאלית סטייל ברתולומאו. אז כן, לדעתי ההעברות כאלה מקבלות את החיזוק הפוליטי הזה על חשבון היגיון כלכלי, לפחות חלקן. אף מועדון שהיה בסיטואציה של בארסה, שהיא סיטואציה חריגה כשלעצמה, לא התנהל כפי שהיא מתנהלת בחלון ההעברות הנוכחי. זה לא רק ההחתמות כמו שיעבוד הכנסות עתידיות. זה ריסק עצום שייקום ויפול על הצלחה מקצועית והאמת? אני לא חושב שמי שהוחתם, למעט לבה וקונדה אם יגיע, יעשו את ההבדל הגדול.

- דה ליכט רוצה לעזוב את יובה. יובה לא רצתה שיילך אבל קיבלה הצעה טובה והסכימה. זה הסיטואציה שאתה מתאר עם דה יונג, אבל ממה שאני מבין, דה יונג לא רוצה לעזוב ובארסה כן מקדמת מכירה שלו. זה מזכיר יותר את שקריניאר ואינטר, במקרה ששני הצדדים לא רוצים בעזיבה אבל היא הכרחית כלכלית. תקן אותי אם אני טועה.

- אני לא רואה סיכוי שבארסה מצליחה להיפטר מהחוזים העצומים של אומטיטי, פיאניץ', בריתוייט וכו'. ממה שהבנתי (וזה מאוהדים שלכם), בשביל לאפשר הרשמת שחקנים, צריך לשחרר רשימה לא קטנה של מרוויחים כבדים.

9. Footballover Member

מאוד מתנשא מצידך לומר שלאף אחד אין פה מושג בנושא. מאיפה הידע הכה נרחב שלך? אתה יושב בבורד של ברצלונה ולא ידענו?

סוויס ראמבל מתאר בצורה הכי מדויקת, כמו שניסו לתאר לך פה, מה ברצלונה עושה:

This sounds great (economic levers), but what #FCBarcelona are really doing is selling off some “family silver” to generate short-term profits in order to meet the salary cap, but the price will be future “mortgage” payments (TV rights) or lower revenue (BLM – Barcelona Licensing & Merchandising).

אשמח אם תעבור על השרשור ותסביר מה לא נכון, לא מדויק, או שונה ממה שכתבו כאן.

Roma, oranfu, Scouser Tommy ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. owen11111 Member

אני חושב אבל שזו הנקודה המרכזית שלא נותנים עליה מספיק את הדגש ובשרשור של סוויס ראמבל היא מקבלת ביטוי רק לקראת סוף השרשור:

תהליך של איגוח (מכירת זרם הכנסות עתידי כדי להפגש עם הכסף כיום) - הוא תהליך שחברות מבצעות כשהן מגיעות לסף תהום וזקוקות לכסף בצורה מהירה. וזה מדהים מבחינת ברצלונה שיש לה כזה כוח פיננסי להפגש כיום עם סכום של כחצי מיליארד אירו.

הבעיה היא, שלפי הפרסומים - מרבית הכסף הולך למסע רכש מפואר (ראפיניה, לבנדובסקי, קונדה(?) ברנרדו סילבה(?)), ורק חלק קטן ממנו הולך לצורך הקטנת החובות. וזה חתיכת הימור. כי היה ויקרה עוד אירוע מאקרו שיפגע בברצלונה ו/או ההצלחה על המגרש של העשור הקודם לא תחזור על עצמה - ברצלונה תשאר עם הרבה פחות כוח כלכלי. לא רק ביחס לעצמה; אלא גם ביחס למתחרות.

בסופו של דבר כמו שנאמר כאן - לאפורטה מתנהל כאדם שמוכן להקריב את העתיד כדי לייצר הצלחה בהווה. אם זה יצליח לו - הוא ייצא גאון. אם זה יכשל? הוא יכניס את ברצלונה לאתגרים שיהיה לה מאוד מורכב להתמודד איתם.
    ולמען הסר ספק - ברצלונה לא היום, וכנראה גם לא בעוד 20 שנים לא בסכנת פירוק. היא כן בסכנה לאבד חלק ניכר מהכוח הכלכלי האדיר שהיא צברה בשלושת העשורים האחרונים.

11. סמואל אטו Member

העניין הוא כזה: אני לא מתיימר להיות "המבין" בעניינים בארסה, וגם לא מתיימר להבין הכל. אבל זו הקבוצה שאני אוהב ועוקב אחריה באופן יום-יומי במשך כ-20 שנה.
    זה כמובן, גם לא אומר שהפרשנות שלי היא הפרשנות ה-נכונה, אבל הפרשנות שלי כן נובעת מידע יותר עמוק משיש לרוב האנשים לגבי הקבוצה.
    רוב מה שקראתי כאן בהודעות האחרונות פשוט לא נכון לגבי המצב או נשמע כמו מיחזור של טעויות של התקשורת האנגלית שאין שום סיבה שתבין בעניינים של מועדון בספרד.
    אתה מצפה ל"רמה מינימלית", אז גם אני מצפה.
    אתה ואחרים כתבתם דברים שלא מתקשרים למה שקורה בפועל, אבל גם אתה לא באת ונתת הוכחות למה שאתה אומר. אין לי בעיה לגבות את כל הדברים שאמרתי.
    אני חושב שכן אחרי הכרה מסויימת של המשתמשים בפורום אפשר לתת קרדיט לאנשים מסוימים בנושאים מסוימים.
    יש כאן בדיון הזה אוהדים של ליברפול שאני נהנה ללמוד מהם על הקבוצה כי אני יודע שמה שהם אומרים זה ודאי. וכנ"ל איתך בנושא של אינטר, אני קורא שם רק כדי להבין, אני יודע שאין לי סיכוי להבין לגבי הקבוצה כמוך, אני אפילו לא מתווכח. וכנ"ל בדיונים אחרים.
    אם לא הרווחתי את הקרדיט אז סבבה, כל אחד שיעשה את החישובים שלו.
    אם אתה כן מצפה ממני לגבות את הדברים שלי, אז נאה דורש, נאה מקיים.

-
    ברור שלאפורטה מחוייב למועדון ברמה הפוליטית. אתה לא מגלה לי משהו חדש בזה.
    אבל זה, א'. לא אומר שהצעדים האלה לא טובים. ו-ב', לא אומר שזו הסיבה העיקרית שהוא עושה את זה.
    לדעתי, יש לו אמונה אמיתית ברעיון של to make money, you have to spend money.
    וכמו שאמר owen11, הוא מלווה ע"י אנשים שהם כרישים ברמה הכלכלית. זה לא ילד שמשחק מנג'ר. סביר להניח שהצעדים האלה מחושבים ברמה מאוד עמוקה לפני שיוצאים לפועל.

-
    הבעיה עם דה יונג פשוטה:
    הוא יקר מדי ביחס לערך שהוא נותן לקבוצה.
    אם בונים סביבו קבוצה, אז סבבה במקרה כזה הוא פשוט מרוויח קצת יותר מדי ממה שהוא שווה(כי אני כן מסכים איתך שהוא שחקן ברמה עולמית), אבל בבארסה התפקיד שלו לא קיים וכדי שהוא יצליח הוא יצטרך לעשות התאמות לתפקיד ה-'8' כמו שמשחקים אותו בברצלונה. 80 מיליון יורו ו-20+ מיליון יורו לעונה עבור פרוייקט זה לא כלכלי לברצלונה.
    כבר יש לה 3 פרוייקטים בעמדה הזאת: טוֹרה, פדרי וגאבי. אין צורך בעוד אחד(יקר).
    אז בבארסה מעדיפים למכור אותו ולנסות להביא מישהו שגם מכיר את התפקיד וגם יכול להוביל את המועדון באופן מיידי. קרי, ברנרדו סילבה.
    מצידו של צ'אבי הוא ישמח לטרייד כזה, אבל גם מאוד אוהב את פרנקי וישמח גם אם ישאר. במצב כזה בארסה תרצה שהוא ירוויח בהתאם למעמד שלו ולסולם השכר של המועדון.

המצב הנוכחי הוא שבארסה עדיין עובדת לפי תקרות שכר ועונשים שנכנסו לפועל בגלל ההפסדים של עונת 20/21. מאז עברו הרבה מים בנהר.
    רישום שחקנים תלוי בכל הכנסה כלכלית, לא בהכרח שחרור של שחקנים. הכנסה כמו: מכירת זכויות שידור.
    בארסה תסיים את המאזן של השנה הנוכחית בצורה חיובית ובנוסף תכניס עוד 330 מיליון יורו בימים הקרובים, ואז בארסה והמנהלת ישבו כדי לקבוע את התקרה לעונה הבאה. העונש של 1/4 סביר שיבוטל, ואז לרשום את השחקנים עם 330 מיליון יורו לא אמור להיות בעיה בכלל(רושמים את השחקנים לפי המחיר השנתי שלהם ולא המחיר השלם, ראפיניה לדוג' יעלה 24 מיליון יורו מבחינה חשבונאית).

יו"ר המנהלת בעצמו אישר לתקשורת שאם בארסה תכניס את הסכומים שהיא בנתה עליהם, היא תוכל לרשום את השחקנים:

Javier Tebas: "Con las palancas, el Barcelona puede hacer fichajes" | Marca

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/22
  12. Raulito Madridista

אם מדובר בכלי תקשורת מאנגליה זה פוסל אותו מלדעת את מה שקורה בברצלונה בחדרי-חדרים? איני חושב ככה. ואם זכרוני אינו מטעה אותי דווקא "האתלטיק" היה זה שפרסם ראשון למשל שסוכמה העברתו של רוברט לבנדובסקי. ברצלונה לוקחת קצת יותר מהימור, היו מועדונים גדולים כמעט על סף פשיטת רגל, אפילו בורוסיה דורטמונד, זה לא משנה אם יש להם כוח כלכלי בפוטנציה כמו לברצלונה - שלא 'הקדימו' כסף עתידי, נקרא לזה ככה. יש אוהדים שהולכים שבי אחרי לאפורטה (לא אומר שאתה כזה, מדבר בכלליות) ויש כאלה ששואלים שאלות, גם בטוקבקים בבארסה מאניה נכון לעכשיו.

הנקודה שבה אנחנו מסכימים עליה היא לגבי פרנקי דה יונג, מה גם שמקבלים עליו הצעה מאוד-מאוד שמן, גבוהה מהסכום בו נמכר ואת זה קשה לי להבין. זה לא שברצלונה משחררת אותו ב-40 מיליון יורו וההישג העיקרי הוא לחסוך את שכרו הכבד.

13. סמואל אטו Member

@Raulito,
    ראיתי כל כך הרבה דברים לא רציניים בזמן האחרון יוצאים מאנגליה לגבי ברצלונה.
    אנשים עם מיקרופון או מקלדת, שמשתמשים במילה חוב בלי שום הבנה לעומק בנושא.
    בכל אופן, אף פעם לא אמרתי שאי אפשר לפקפק או לשאול שאלות.
    אבל יש לשאול שאלות ויש להניח הנחות על בסיס מידע מוטעה, או לתאר תרחישי קיצון שלא מתקשרים למה שבאמת מתרחש.

בלי קשר לדיון הזה ועם קשר, אני לא רואה דבר רע בללכת שבי אחרי לאפורטה. הוא הרוויח את הקרדיט הזה ביושר.
    סביר להניח שהוא לא סובל מדמנציה ולכן זה עדיין האיש שאחראי על תקופת הזהב של ברצלונה, וגם אז הוא עשה את זה תוך כדי התמודדות עם מצב כלכלי גרוע.

בגדול, צודק.
    כן הייתי קצת מוריד מגודל הקטסטרופה של מה יכול להיות בעתיד, פוטנציאלית מדובר באיבוד הכנסה של מועדון שמסוגל להרוויח סכומי כסף גבוהים מאוד. מה זה 40 מול הכנסה אפשרית של 600-800 מיליון יורו?
    יותר מסביר שבארסה תעלה את ההכנסות שלה ברמה שיכסו על האיבוד הזה.
    מצד שני, קצת פחות סביר שנראה עוד אסון שיגרום למועדונים להפסיק לשחק מול קהל, ואם כן אז כנראה שכדורגל לא יהיה כזה רלוונטי יותר.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

שימו לב שמחר הידידות שלנו בשידור רק בהוט, שם זה בערוץ LFCTV.
    כל היתר אם רוצים לראות, צריך לעשות מנוי ל LFCTV באתר הרשמי שם יש שידור ישיר.
    עולה 23 שקל לחודש, פעם היה גם אופציה של חודש חינם אבל עכשיו אני לא רואה דבר כזה.

oranfu, Esomech ו-owen11111 אוהבים את זה.
  15. oranfu Member

צ'רלטון חלאות.
    מה כואב להם לשדר אותנו בערוץ 53? לא משדרים שם כלום בשעות האלה.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.