ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מת על זה שאתה מגיע לדיונים בלי להבין מה במרכזם.

2. k_700 Member

וזה אחרי הקורס שהעברת לי בזיהוי תשובות מטומטות בראיון של שחקן שרוצה שהקבוצה שלו תשדרג לו ת'חוזה.

3. oranfu Member

אבל הוא אמר שכל מה שמנחה אותו זה הישארות בליברפול?
    לא, אמר שהוא ישמח להישאר במועדון אם זה תלוי בו. אבל ברור שזה לא בכלמחיר.

לצורך העניין, ספק רב ביותר אם הם יסכימו לשלם לו גם 300 לשבוע.

4. Ori8 Member

אורן: אמנם ניצחנו אבל משחק רע מאוד שלנו. לא ראיתי פעולות חיוביות. הקישור ביזיון. אין לו מקום בליגה.

אגדות. קבוצה של אגדות שאזכור עד יום מותי.

Walkon אוהב/ת את זה.
  5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

התקופה של קלופ זה תענוג ואף אחד לא ראה את זה מגיע.
    המאמן הזה פשוט גאון.
    רק להנות מהרגעים האלה.

6. Rushie Member

הכל נכון ונהניתי היום כמו שלא נהניתי ממשחק כבר הרבה זמן, אבל יש טעם חמוץ בפה מהמצב האבסורדי שנקלענו אליו, שבו כל שער כזה של סאלח מקרב את העזיבה שלו בקיץ. הלוואי שיהיה איזה טוויסט והוא יישאר.

7. oranfu Member

מצחיק אתה אורי, כמו ההומור של לאטמה...

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגמרי.
    זה כבר ממש בלתי אפשרי להתעלם מהתחושה שזה סיבוב הפרידה שלו פה. FSG מתגאים בחוסר הגמישות והרצון שלהם לזוז מילימטר מהמודל המחורבן שלהם, וכשסלאח בכושר כזה קשה גם לראות איך תגיע כניעה מהצד שלו.

כל שער גדול, כל הופעה גדולה זה רגשות מעורבים.

קצת כמו לראות את קלופ חוגג עם הקהל בסוף, אגב. לא יודע, משום מה יצאתי מהמשחק הזה עם איזה מלנכוליה לא ברורה. מצד אחד ההיי העצום, אבל יש איזה תחושה מוזרה שאלה התמונות שעוד שנתיים-שלוש אני אתגעגע אליהן. גם אם לא נזכה בכלום העונה. לא מתכוון לזה שוב פעם כתלונות נגד FSG, אגב, באמת סתם משתף תחושה לא ברורה. אולי זה תחילת החורף.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  9. owen11111 Member

אומנם יש מיליון זוויות להסתכל על המשחק היום, אבל היה מאוד נחמד לראות את השילוב של ואן דייק וֿקונאטה. אני מאוד אוהב את מאטיפ, ואני חושב שהוא מוסיף לנו עוד מימד ליד ואן דייק, בטח בכל הקשור לבילד האפ ההתקפי. היכולות שלו לדחוף את הכדור קדימה טובה מאוד (ואני יודע שאורן לא יסכים), אבל הוא מהווה יופי של בלם משלים ליד ואן דייק.
    לעומת זאת, קונאטה בהופעה השנייה שקיבלנו ממנו נראה מפלצת פיזית, מהיר וחזק, טוב עם הכדור באוויר ועושה רושם שגם משחק הרגל שלו לא רע בכלל. היום, כמעט בכל פעם שפאביניו נעדר/משחק כמו ששיחק מול סיטי - הקישור האחורי שלנו חדיר מאוד.
    יונייטד הגיעו למצבים טובים מאוד במחצית הראשונה (פרננדס, גרינווד וגם רונאלדו?), בעיקר בזכות הכישרון ההתקפי שלהם, אבל לא מעט בגלל העדר היכולת הפיזית של הקישור שלנו להתמודד איתם.

יהיה מעניין לראות את ואן דייק, קונאטה ופאביניו ביחד על המגרש. במשחקים מול הברנלי למינהם הוא יכול להוות תוספת משמעותית למימד הפיזי. יחד עם ההופעות שקיבלנו מצימיקאס, מרגיש שהשנה יש לנו קצת יותר עומק הגנתי. עדיין חסר לנו גיבוי רציני לעמדת המגן הימני (למרות המשחק המצוין של מילנר כשטרנט החמיץ, והבישול החביב של נקו מול ווטפורד).

נקווה שהפציעות של מילנר (האמסטרינג) וקייטה לא משמעותיות, כדי שנוכל לרוץ בשבועיים הקרובים עם הנדרסון, קרטיס, אוקס ופאביניו. ולא למצוא אילתורים כמו מינאמינו או פירמינו לקישור. אוקס מראה ניצוצות בדקות שקיבל בשני המשחקים האחרונים, והאמת שגם מילנר עשה עבודה טובה למדי. בסופו של דבר כל עוד סלאח בכושר הזה, וטרנט בכושר הזה - אנחנו יכולים לנצח כמעט כל יריבה.

פירמינו במשחק נפלא היום.
    וסלאח...באמת שאין יותר מה לומר לגביו. הוא הגירסה של סוארז של 2013/14 בקבוצה של קלופ.

Ori8, Scouser Tommy, Esomech ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. Esomech Member

וואו, איזה משחק. אורגזמות.
    כל אחד ואחד בהופעה של אל יווני.
    ניצחון היסטורי, היסטורי היסטורי.

לא יודע איך זה ייגמר עם סאלח. מקווה מאוד שימשיך. אבל אני כרגע מתרכז בלהנות מכל שנייה שהוא עדיין איתנו. שחקן על. שבעוונתיי חשבתי שלא יגיע שוב לגבהים האלה. אבל הכה אותי שוק על ירך.

כולם היו פנטסטיים.
    חשוב לי רק לציין לטובה את קונאטה שהיה אדיר. ג׳וטה שפעם ראשונה העונה לדעתי שהוא פותח בשמאל. כלכך הרבה יותר טוב מאשר באמצע. מורגש מאוד.
    ופירמינו בהופעה של 2019, כמה אני אוהב לראות את השחקן הזה מחייך.

יכול לשבת על הטוויטר שעות בימים כאלה

Ori8, owen11111 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

יום ענק. אני עדיין לא מעכל, אפילו בלייב לא עיכלתי. בעיקר את השני גולים הראשונים שהיו ספק נבדל וגם לא היה ברור איך זה כ"כ קל.

בשישי בדיוק הזמנתי את החולצת חוץ הזאת, שמח לדעת שאני הולך לראות אותה כל חיי בכל מיני אזכורים של המשחק הזה.

קבוצה מדהימה, לנצור כל רגע. מבחינה טקטית העונה אגב אנחנו פשוט מושלמים. אפילו עם פרסונל חסר מאוד, אפילו כשצריך לסחוב 2 שחקנים בקישור, אפילו כשסופגים גולים רכים בגלל השחקנים האלה או טעויות אישיות - המשחק הקבוצתי העונה הוא תענוג. קלופ ולינדרס עושים פה עבודה בלתי נתפסת. בעיניי אגב זה הכדורגל הכי טוב ששיחקנו כקבוצה, אפילו לבל מעל 2018-2020. משהו במשחק על שטח קטן והתנועה בלי כדור מייצר כדורגל דומיננטי ומהנה גם יחד.

כיף אדיר.

למי שמעוניין יש פה לינקים לפוסט מאץ' של סקיי (חובה אדבלוקר רציני), חוויה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/10/21
  12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה ואן דייק מרוויח היום יחסית לסאלח?

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שהם על שכר מאוד דומה.
    גם יש שמועות שלואן דייק יש סעיף שהשכר שלו מותאם לפי המרוויח הגדול ביותר.
    אני לא חושב שהוא צריך להרוויח פחות מסלאח אגב, ההשפעה שלו דומה אם לא גדולה יותר.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה דווקא מעניין, כי זה אומר שאם אתם משלמים לסאלח 300 או 400 אז אתם תהיו חייבים להעלות גם לואן דייק ל-400 או 300, כלומר יש כאן התחייבות כפולה.
    כמובן שלמועדון נורמלי זה לא ישנה, כי זה לא כאילו זה מילנר שהשכר שלו יעלה אוטומטית, אלא ואן דייק שהוא המקביל לסלאח בהגנה שלכם, אבל לבעלים שלכם יש מומחיות בלתקוע לכם מקלות בגלגלים, ככה שקלאסי שהם יערימו קשיים בנושא.

15. owen11111 Member

אם אני משלב את האמירות פה ובדיון המקביל ביונייטד, אני מבין שלהכנס בבעלים/הנהלה שלנו הפך להיות מקור הנחמה של אוהדי יונייטד. בהתחשב במה שאנחנו רואים על הדשא ועל הקווים, אפשר להבין. להפסיד 5:0 בבית, ליריבה הכי גדולה שלך, במשחק שהוא אפילו לא הכי טוב שלנו החודש. בהחלט צריך הסחות דעת.

לפני שאנחנו קובעים מה מועדון נורמלי עושה או לא, בוא נכניס קצת פרספקטיבה לדיון הזה.
    עד לפני 15 חודשים, כשסיימנו את עונת האליפות, מרבית האוהדים שלנו היו חצויים לגבי השאלה מי צריך להיות ה-franchaise player בחלק הקדמי. סלאח חזר למימדים סבירים אחרי עונת 2017/18, ובשנתיים של הזכיות בליגת האלופות והאליפות, מאנה היה לא פחות ברומטר להצלחה שלנו מאשר סלאח. היו משחקים לא מעטים שסלאח גרם לאנשים לתפוס את הראש מאגואיסטיות, ולמאנה היו המון משחקים בהם הוא נראה שחקן שבלתי אפשרי לעצור.

עד לפני שנה וחצי, לכל אחד משניהם היה קייס דיי טוב לטעון שהוא צריך להיות העוגן ההתקפי של המועדון בשנים הבאות. אבל מאז תחילת העונה הקודמת, הפערים בין השניים התחדדו בצורה קיצונית. מאנה עדיין שחקן מצוין, שמתאושש מתקופה מזעזעת וההופעות בשבועות האחרונים מכניסות תקווה שהוא עדיין יכול להיות מהווינגרים הטובים בעולם. אבל הקריירה של סלאח קיבלה תאוצה שלוקחת אותו מלהזכר כאגדת מועדון, לדיון של אחד מהטובים בפרמיירליג בכל הזמנים. התרומה שלו מספרית מתחילה לקבל כיוון של הנרי ואגוארו, והעונה הוא בכלל נראה שחקן מפלנטה אחרת.

אז נכון, ביכולת הנוכחית של סלאח, ועם העדויות על כמה הבחור הזה מקצוען, המועדון צריך לעשות כל מה שהוא יכול כדי להשאיר אותו.
    או לפחות כל מה שהוא יכול בתחום שמועדוני עלית מוכנים לשלם לשחקנים.

אבל מועדון נורמלי, שמתנהל בצורה ברורה ומסודרת, שיש לו מבנה שכר שמאפשר לשמור חבורה גדולה של שחקנים שהפכו לכוכבי ענק מרוצים לתקופה ארוכה, לא יכול להכפיל את השכר לשחקן מסויים ולהתנהל כאילו אין לזה השלכות.
    אתה חי במועדון שהכסף נשפך לו מהאוזניים, שיכול לקבל החלטות שהן לא הגיוניות בעליל, לא כלכלית ולא מקצועית, ועדיין לשרוד עם זה.
    יש באנגליה עוד שני מועדונים כאלה (והחודש הצטרף השלישי), אבל כל שאר המועדונים צריכים לחיות עם משאבים מוגבלים ולחשוב כל הזמן איך הוא עושה להם אופטימיזציה.

נכון לעונת 2019/20 אנחנו היינו המועדון השני באנגליה (וחמישי בעולם) מבחינת הוצאות שכר. להוסיף עוד 100 אלף פאונד (בשבוע, כן?) ל-2 שחקנים, מסתכם בתוספת של בערך 13 מיליון פאונד הוצאות לשכר. וזה מבלי לכמת את ההשפעה כיצד זה ישפיע על אליסון, פאביניו, טרנט, רוברטסון ובטח מאנה ופירמינו שכל אחד מהם יכול לראות עצמו כחלק אינטגרלי להצלח הקבוצה.
    בשורה התחתונה, האם אני חושב שאנחנו צריכים לשלם לסלאח את מה שנרשם שהוא מבקש? התשובה היא כן.
    האם כל מועדון ״נורמלי״ משלם את זה בלי לחשוב פעמיים? לא, אלא אם יש לך כיסים בלתי נגמרים ואז התשובה עשויה להיות אחרת.

VAR ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.