ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. Rushie Member

הניתוחים שאתה רואה הם כי כבר יש הצטברות של תוצאות רעות. זה לא רק אתמול, 3-3 בברנטפורד, 2-2 עם ברייטון, 1-1 עם צ'לסי כשהם במינוס שחקן במשך מחצית. יש גם כמה מכנות משותפים בין התוצאות האלה ואפילו גם עם משחקים שבהם ניצחנו בסופו של דבר.
    להגיד שטענות על הבעלים נשלפות על אוטומט אחרי תוצאות רעות זה מצחיק, הטענות על הבעלים הן קבועות ויציבות מה-1.9 והתוצאות הרעות הן רק הוכחה שהטענות מוצדקות. ההפסד אתמול כמו התוצאות שציינתי למעלה הן פרופר תוצאות של קבוצה שרצה על אדים אחרונים של דלק כי לא חוזקה בזמן.

נערך לאחרונה ב: ‏8/11/21
    oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Walkon
    שבוע שעבר ספג 2-1 לא מחויב המציאות מול ברייטון.
    עלה לנו ב5 נקודות ב2 המשחקים האלה, זה כבר צריך לעלות שאלות לא?
    אבל כל מה שאני רואה זה דיבורים על רכש ו FSG.

עונה שעברה כמה שטויות הוא עשה?
    גם העונה היו לו עוד טעויות.
    באחד על אחד הוא ענק וזה מוחק הרבה מהשטויות כי אלה הצלות שאתה לא מצפה משוער לעשות.

אני רשמתי כבר בדיון המחזור, יום של שוער ממוצע ואנחנו מתלהבים פה שאנחנו נקודה מצ'לסי וניצחנו משחק קשה בחוץ.
    קשה מאוד לקחת נקודות בווסטהאם כשהשוער שלך עושה 2 טעויות ענקיות לגול ועוד לא הודף בעיטה חלשה.

וואיינאלדום חסר לי כי לא הביאו לו מחליף בכלל.
    בטח שהוא ירגיש חסר.

אגב מה שהכי מציק לי ויהרוג אותי עכשיו שבועיים לפחות זה שלדעתי הפאול של קרסוול זה בוודאות אדום ושהייתה עבירה של בנראחמה על ארנולד ברחבה, גם אם היא רכה זאת עבירה וזה פנדל, לא רוצה באמת להזכיר את הפנדל שוולבק קיבל נגדנו עונה שעברה.
    אז כשאני מסכם הופעת שוער ברמת קאריוס ושיפוט שממש דפק אותנו, קשה לי לדבר על קישור/הגנה וכו'.
    בתנאים כאלה לנצח בווסטהאם זה קשה מאוד.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  3. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטענות על הבעלים הן נכונות אבל אני לא מבין מה הקשר כרגע בין חוסר חיזוק או ספסל למה שאתם רואים. בגלל זה ההגנה (שאף אחד בקיץ לא אמר שצריך לחזק מעבר לקונאטה שכבר הגיע) נראית ככה? והרי אם יש בעיה אצלנו העונה אז זו ההגנה. עם כל הטענות (גם שלי, בלי סוף) לבעלים, כל הבעיות שמדברים עליהן בסגל עדיין לא ממש באו לידי ביטוי. זו פשוט מטרה קלה. זו לא הסיבה שאתה מאבד נקודות כרגע ולנסות לגרום לזה להיות הסיבה בכוח זה פשוט mental gymnastics. אם אתה כובש 2 שערים נגד ווסטהאם ועדיין מפסיד את המשחק, הבעיה שלך היא לא שמינאמינו יושב על הספסל ולא ראפיניה. זה מגוחך.

וזו לא ממש תוצאה של הצטברות של תוצאות רעות, בוא. אלה דברים שנאמרו אחרי הפעם הראשונה, השניה. אני רואה את זה כל העונה, יש תחושה שאנשים מחכים בפינה לכל תוצאה רעה שתאשר ותבצר אותם בעמדות שהם נכנסו איתן לעונה. אלה דברים שנאמרים לפעמים במחצית אם אנחנו לא ביתרון 3-0.

בסוף גם צריך לקחת את התוצאות בפרופורציות. לא תהיה פה אלופה עם 100 נקודות, גם קבוצות הנפט מסביבך מאבדות נקודות נגד כל מני ברנלי ופאלאס. לפעמים אתה פשוט לא מנצח משחק כדורגל, וזה מגוחך בעיניי שכל פעם שזה קורה הניתוחים חוזרים מיד לרכש ובעלים ואוריגי ועומק וכל שאר הנקודות המאוסות.

4. Rushie Member

מה שאתה מפספס זה שחיזוק משפיע לא רק על איכות השחקנים שאתה יכול להעלות מהספסל, הוא גם דוחף את השחקנים בהרכב לשפר את הרמה שלהם. וזו בדיוק הנקודה.
    יש איזושהי פרדיגמה שיש לנו הרכב אדיר ורק הספסל הוא הבעיה שלנו, אני מתחילת העונה טוען שההרכב שלנו הוא אמנם איכותי, אבל כבר לא מצוין כמו שהיה, אותם השחקנים ב2019 לא היו מפסידים את המשחק אתמול.
    אין מה לעשות, כשאין תחרות השחקנים פחות on their toes, פחות נחושים, פחות מרוכזים. אם לאליסון הייתה תחרות אמיתית על הספסל ולא שני פלקטים אולי לא היית מקבל ממנו הופעה כמו אתמול.
    אולי אם ל80% מההרכב שלנו לא היה ספוט מובטח בהרכב, היית רואה מהם עבודה קצת יותר טובה במצבים הנייחים אתמול.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבאת את קונאטה, הוא גם שיחק טוב. ואז מאטיפ חזר להרכב וחטף שלישייה.
    יש לך את צימיקאס. אמרתי בדיון המחזור, אי אפשר באמת לבקש מגן שמאלי מחליף שיראה יותר מזה. מה קורה בפועל? רוברטסון חוזר להרכב בליגה וחוטף שלישייה, וממשיך להיראות רע התקפית כמו שנראה כל העונה.

אז מי אשם פה? חוסר החיזוק? ברצינות?

לא חסר לנו עומק בהגנה, אני לא רואה שזה עוזר. אז או שתאוריית הבעיטה בתחת לא לגמרי עובדת, או שיש משהו יותר מערכתי. אז אפשר כמובן לשחק בכאילו ולהגיד שאם היה שוער חוץ מאליסון, דווקא אליסון (שלא הייתה איתו שום בעיה עד כה העונה) היה עושה מה שאף אחד אחר לא עושה ולא היה נותן משחק חלש אתמול. בעיניי זה מגוחך. בינתיים מי שאין להם ממש תחרות בהרכב הם השחקנים הכי טובים שלך העונה - סלאח, ואן דייק, טרנט. גם אליסון היה טוב עד אתמול. מאנה מתחיל להראות סימני חיים ובכל מקרה את המספרים שלו הוא נותן גם כשהיה חלש.

שלא תבין לא נכון, אני מבין מה אתה אומר ונכנסתי לעונה במחשבה שיש אצלנו בדיוק את סימני השאלה הגדולים שאתה מדבר עליהם. מה שלא ברור לי זה מה ראיתם שגרם להם להפוך לסימני קריאה. בינתיים הצרות שלנו באות מהמקומות שלא ממש צפיתי.

6. Rushie Member

אני לא יודע למה אתה ציפית, אבל אני עושה חיבור ישיר בין הבעיות שאני רואה בקבוצה העונה לבין סטגנציה. אנחנו פחות מסודרים בהגנה, אנחנו הרבה פחות דומיננטיים במצבים נייחים (גם התקפה), אנחנו פחות קליניים בהתקפה וגם כשחוטפים שער קשה לנו לאסוף את עצמנו. כל זה כשהשחקנים הם פלוס מינוס אותם השחקנים.

יש גם סימני שאלה בנוגע לניהול הסגל של קלופ. מבחינת האוהדים צימיקאס זה as good as it gets מבחינת שחקן רוטציה לעמדה, אבל אני לא בטוח שקלופ מסתכל עליו אחרת מאשר על מינאמינו למשל, משתמש בו רק שהstakes נמוכים וכשיש משחק חשוב הוא ישר חוזר לרוברטסון. וכאן שוב יש מקום לתהות האם קלופ בכלל רצה את השחקנים האלה שהוא לא באמת סומך עליהם או שהבאנו אותם רק בגלל תג מחיר נמוך.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

אני לא רואה בעיות בהגנה, אני רואה בעיות במשחק ההגנה.
    אתם באמת לא רואים שמגיעים בריצה מול ההגנה שלנו הרבה יותר מבעבר?
    יש לנו בעיה בלעצור משחק מעבר של קבוצות יריבות, זה ככה מתחילת העונה.
    זה בעיה במשחק הלחץ וזה בעיה שהקישור פשוט לא מתפקד.

לצפות מהבלמים (או המגנים שגם ככה מצפים מהם לתפקד כמו ווינגרים) לעצור לבדם את כל ההתקפות האלה זה לא רציני.
    אנחנו נתפסים עם המכנסיים הרבה יותר מדי פעמים העונה וביותר מדי משחקים.

זה שלא נעשה רכש פוגע בכמה מובנים (בחלקם RUSHIE נגע) אבל הרי כולנו חשבנו שחסר קשר לפני שהתחילה העונה.
    תנו לי שם של קשר אחד שלנו (אחד!) שיש לו כשירות טובה והוא שחקן דינאמי.
    אני אחכה.
    פאביניו הקשר האחורי היחיד בסגל והוא התחיל לסבול מפציעות (מניח בין היתר כי אין לנו שום אפשרות לתת לו מנוחה).
    קייטה, טיאגו, אוקס, הנדרסון ומילנר - מחזיקים מהם יותר או פחות, הם לא השחקנים שיישרפו שטחים ויתנו לנו אתלטיות באמצע המגרש שתוכל לעזור כשהיריבה רצה דרך המרכז.
    אף אחד מהם גם לא מסוגל לשמור על כשירות.
    אלה דברים שידענו בקיץ וקשר היה חייב להגיע.

גם בהתקפה, זה שאוריגי עלה מהספסל אתמול והבקיע זה יפה, והיה אחלה גול, אבל יש סיבה למה הוא כמעט לא עולה לשחק. לדעתי היה עוזר למאנה (אולי גם לפירמינו אבל שם אני לא מאמין) אם היה שחקן שיכול לתת להם גם לנוח קצת.
    לדעתי הבעיה בקישור גם גורמת לנו לדחוף את טרנט עוד יותר קדימה ולאמצע מעמדת המגן כי אנחנו צריכים קשר שיכול לעשות משהו עם הכדור ולייצר מצבים, אז הוא עוד יותר לא נמצא בהגנה והקישור פשוט לא מחפה על זה.

מבין שחושבים שיש לי אג'נדה נגד הנדרסון, אבל זה לא נכון. אני פשוט לא מחזיק ממנו מקצועית.
    בעבר יכולתי להגיד שלפחות הוא נותן עבודה קשה במרכז, אבל גם זה כבר לא קורה. תסתכלו עליו במשחקים אתם לא רואים שהוא לא עושה הגנה כמעט בכלל? הוא לא נכנס לתיקולים, הוא לא דופק ספרינטים אחורה. זה נראה כאילו הפציעות פשוט גמרו אותו מהבחינה הזאת.
    הוא לא נותן שום גיבוי לטרנט באגף. את סלאח רואים דופק ספרינטים להגנה לעצור מתפרצות, את הנדרסון לא.

אנחנו קבוצה שחיה על מהירות, אינטנסיביות. הסגל הזה לא חוזק מספיק בשנים האחרונות, שחקנים נשחקו, ירדו ביכולת הפיזית (בעקבות גיל ו\או פציעות) ואנחנו היום עם קבוצה כבדה יותר, עייפה יותר ופגיעה יותר פיזית.

האם זה מצדיק הופעה עלובה כזאת? לא.
    האם זה מצדיק יציאות חלשות מאוד של אליסון לקרנות? לא.
    אבל זה בעיה מערכתית וגם אם אתמול היינו יוצאים בתיקו זה רק היה מכסה על הבעיות שקיימות כי את הבעיה הזאת במשחק מעבר אנחנו רואים כל העונה, גם אם לא תמיד משלמים על זה.

אגב, אני רשמתי אתמול שהיציאות של אליסון היו גרועות אבל היתה בעיה שהקבוצה לא עזרה לו. אנטוניו עמד עליו כל קרן והפריע לו לצאת ובאמת אחרי המשחק אנטוניו אמר שזה היה התכנון שלהם והוא ראה אחרי הקרן הראשונה שאף אחד לא בא לעזור לאליסון אז הם המשיכו עם זה.
    זה כשל מערכתי וגם אם אליסון היה צריך להיות אגרסיבי יותר זה לא סותר את זה.

8. ZobyGadol Member

אני רואה שיש פה כמה שמתגעגעים לסימון מיניולה, כריס קירקלנד, דייוויד ג'יימס יופי.. יופי...

בגול הראשון אנטוניו נצמד לאליסון על גבול ההטרדה מינית ושום שחקן מהקבוצה לא הגיע לשם לזרוק אותו ממנו, אפילו דבר מינימלי כמו לקחת קורה הם לא עשו אבל כל הכבוד שיש על מי להפיל את האשמה.

בגול השני בואן נותן פריצה וחוץ מאוקס שמנסה לרדוף אחריו כולם אוויר. הנדרסון בכלל לא בתמונה, רוברטסון עם פתיחת עונה זוועתית שאין לי מושג למה הוא עדיין בהרכב שפך לאגר הפסיק לרוץ, פאביניו העילוי עם שרשרת החסינות, שהוא האשם העיקרי בגול, במקום לתקל אותו? עשה טובה ששלח רגל ונתן לו לעבור אותו כמו מים.

בגול השלישי המיקום של אליסון לא היה הכי טוב אבל החיפוי ההגנתי עליו פשוט בדיחה. ארנולד עומד שם מסתכל על כל הסיטואציה כמו שליח האו"ם למזרח התיכון.

תיקו בבית מול צ'לסי שהם ב-10 שחקנים.
    תיקו מול ברנטפורד שזאת קבוצה שצריך לפרק.
    תיקו בבית מול ברייטון.
    הפסד 3-2 לווסטהאם שאתה עם סגל יותר טוב? אין שום תירוץ שקשור לרכש שיצדיק את זה.

הכל פאשלות ניהול משחק של מאמן.

רוברטסון בתקופה לא טובה וצימיקאס נותן משחקים טובים אז במקום לתת לו לשחק הוא מייבש אותו על הספסל.
    מאנה למרות 6 שערים רוב המשחקים הוא לא קיים, גם אתמול הוא היה גרוע, היו לו 2 החמצות של שערים בטוחים אבל הוא עדיין בהרכב.

שניהם צריכים לשבת על הספסל עד שיעלו בחזרה את הרמה שלהם. אף אחד פה לא צריך לקבל "הטבה מיוחדת" ואל תתרץ לי אחרי משחק בראיון כאילו האדום שלא קיבלת למרות שהיה מגיע אדום ועבירה שלא הייתה על השוער הם הסיבות שהפסדת.

תגיד תודה שקיבלת רק 3 כי בלי ואן דייק וכן גם כמה הצלות של אליסון זה היה נגמר דומה לאסטון וילה.

אליסון השוער הכי טוב שהיה למועדון הזה מאז ברוס גרובלאר.

למרות שאיבד את אבא שלו בנסיבות טרגיות עדיין עם חוסן מנטלי מדהים המשיך לתפקד ובעיקר בזכותו הבעלים לא מכרו פה חצי מהשחקנים כי בלי טופ 4 זה מה שהם היו עושים.

רק אוהדים פרימדונות מסוגלים לטנף על אחד השוערים הגדולים בתולדות המועדון.

9. yakov_y YNWA

עד כמה רוברטסון חלש התקפית ?
    בכל 2021 יש לו בישול ליגה אחד ועוד אחד באירופה.
    צימיקאס עם אותה תרומה בכלום דקות משחק.

10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנדי כנראה השחקן האהוב עליי בקבוצה, ואין לי ספק שהוא לא היה צריך לפתוח נגד ווסטהאם. היה ברור לגמרי שצימיקאס בform טוב יותר, יותר מתאים למשחק הזה מבחינה פיזית (לא שאני חושב שהוא היה מציל אותנו בקרנות אבל הוא בוודאי היה יותר מועיל מאנדי בהן), תורם הרבה יותר מבחינה התקפית מתחילת העונה.

מהצד השני אני מבין את קלופ, קשה לספסל שחקן שהיה כזה באנקר במשך כ״כ הרבה זמן, במשחק מול קבוצת טופ6 בליגה כיום. היתרון הכי גדול של המאמן הזה הוא גם החיסרון, וזה הרגש. לפעמים הרגש מטעה אותך, לא יעזור כלום.

מעבר לזה, מסכים שהביקורת על אליסון מוגזמת בטירוף. היה לו חתיכת stinker אבל הוא פתח את העונה מצוין ומדובר באחת הבעיות האחרונות שלנו כרגע.

owen11111 ו-oranfu אוהבים את זה.
  11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

עלה לך ב5 נקודות רק ב2 המשחקים האחרונים.
    איך זה יכול להיות מצוין אני לא יודע.
    הוא פשוט אדיר באחד על אחד, ברגע שהשוער שלך נותן כאלה הצלות זה מכפר על שטויות אחרות.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

כתבתי פתח את העונה מצוין, לצד זאת כתבתי שנגד ווסטהאם היה נוראי. הכוונה שהיה מצוין עד ווסטהאם. כמה נקודות הוא הרוויח לך עם הצלות מפתח? עם יציאות מתוזמנות לנקות מתפרצות שאנחנו כבר לוקחים כמובן מאליו?

13. owen11111 Member

איך הוא עלה לנו בנקודות במשחק נגד ברייטון?
    החל מהדקה ה-25 זו הייתה הופעה קולקטיבית מזעזעת. שאננות בשיאה.
    הגול של מוואפו (אין לי שמץ של מושג אם זו הדרך הנכונה) - בעיטה מושלמת, וגם אז, היה לנו עוד 50 דקות להמשיך לשמור על יתרון.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כבר הרוויח נקודה נגד ברייטון.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדובר בשוער שעלה 70 מ' פאונד בקבוצה שמחשבת את התקציבים על הסנט.
    הוא צריך לתת ערך מוסף ואימפקט דומה לואן דייק.
    עשה הצלות? סבבה, לא אמרתי שהוא אפס.
    אמרתי שה2-1 של ברייטון עליו ונגד ווסטהאם 2 שערים עליו לחלוטין ועוד אחד חלקית.
    נוסף לזה הוא נפצע המון יחסית לשוער ויש לו הרבה רגעים של חוסר ריכוז בזמן משחקים שמתבטאים במסירות עקומות (המון כאלה קרו ולא הסתיימו בשער אז מתקבלים בהבנה) או בהדיפות לא טובות.
    באחד על אחד הוא מצוין.
    עונה שעברה הייתה לו עונה גרועה.