ליגת האלופות 2024-25 :: שלב הליגה החדש יוצא לדרך עם הגרלת המשחקים (19:00)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י RubberSoul, ‏29/8/24.

1. cheddar Member

זה טוב לקבוצות ישראליות אם הם לא יעלו שלב בכל מקרה, יהיה להם יותר משחקים מול יותר קבוצות מעניינות

2. Ever Banega Member

אשמח לשמוע טיעונים עיניינים במה הפורמט יותר גרוע מהקיים (שנייהם גרועים לדעתי).

מעבר לשלב הנוקאווט הנוסף שזה לדעתי באמת גרוע, אני לא מבין מאיפה כל האנטי. כולה שינו את שלב הבתים שגם ככה הוא מאוד שולי, אפשר לחשוב.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  3. alexshw Member

החיסרון העיקרי שהוסיפו עוד עומס. חוץ מזה צריך לבחון את הפורמט.

YYY אוהב/ת את זה.
  4. VAR Member

בעיקר כי האירוח/נסיעה נקבע ברופן רנדומלי. קבוצה שמקבלת את סיטי בבית ולייפציג בחוץ נפגעת מאוד מההגרלה בהשוואה לקבוצה אחרת שקיבלה את לייפציג בבית וסיטי בחוץ. בשלב בתים לפחות עניין הביתיות הוא שיוויוני לחלוטין.

כל שאר הדברים אפשר היה להשיג עם פורמט של 6 בתים על 6 קבוצות. אי סימטריה זה חרא וצריך להגביל אותה למינימום הנדרש.

ובכלל, ברור לך שכל העניין הזה נברא רק כדי למצוץ לגדולות שדוחפות לסופר ליג, כן?

אני חושב שיותר יעיל פשוט להפנות להן אצבע משולשת ולזרוק מהליגות המקומיות אם יחליטו ללכת על זה. עקרונית לא הייתה לאף אחד אחר בעיה עם שלב הבתים. אפשר כל כמה שנים לשחק עם כמות המשתתפות/כמות הקבוצות בכל בית עד שמגיעים לפורמט שמוסיף עניין.

5. טל. Member

אתה באמת מאמין שיכולים לזרוק להן אצבע משולשת ולזרוק אותן מהליגה המקומית?

6. VAR Member

אני מאמין שלא תהיה להם ברירה.

7. Ever Banega Member

דווקא בגלל שהערבוב יותר גדול יש פחות סיכוי לאי סמטריה. בהגרלה של בתים אם קיבלת קבוצה קלה קיבלת את זה כפול 2 וכנל אם קשה. מבחינת ספורטיביות בהגרלה אני פשוט לא מקבל את הטענה הזו. תסתכל על בית המוות שנה שעברה לעומת בתים אחרים, הפרשים עצומים. יכולים לקרות הפרשים גם בהגרלה עכשיו אבל לדעתי בהסתברות יותר קטנה. עיניין הבית חוץ אולי נכון אבל מינורי ביחס למצב הקיים.

לגבי למצוץ לגדולות זה נכון אבל זה גם אינטרס שלנו הצופים, זה היופי בכלכלה. יותר כסף לקבוצות שווה יותר תוצרת עבורנו.

8. VAR Member

בית מוות כמו זה של אשתקד זו אנומליה. מילאן הסריחה במשך עשור, ניוקאסל נרכשה ע"י מיליארדר, אז זה קרה. שנה אחר כך מילאן פתאום בדרג 2 ודורטמונד ב1. דברים מתיישרים.

אם רוצים שדירוג אופ"א ישקף יותר את הPower Ranking, שישנו את הפקטורים. שיתנו יותר משקל לשנה האחרונה, יותר משקל לאיכות הליגה, יש הרבה מאוד מרחב תמרון.

אני גם לא מסכים איתך שזה באמת מייצר יותר שיוויון. תראה את ההגרלה של ליברפול וברצלונה לעומת זו של דורטמונד וסיטי. לא באמת פתרת פה שום דבר בגזרה הזאת.

9. Ever Banega Member

לא פתרת את הבעיה אבל בטח שלא הרעת את המצב (להפך אם כבר יש שיפור קל במצב). ולכן לטעון את זה כטענת נגד הורמט החדש ביחס לפורמט הקיים זה פשוט לא נכון.

10. VAR Member

לא מסכים איתך שיש שיפור קל במצב. וסימטריה זה לא רק איכות היריבות שכל קבוצה פוגשת.

11. Ever Banega Member

נגיד ואין שיפור במצב, לכל הפחות בהקשר הזו השינוי לא משמעותי, אז דבר איתי איפה בכל זאת יש שינויים שאתה לא אוהב.

12. VAR Member

קודם כל, הגרלה מייגעת ביותר. במקום שכל קבוצה מתוך 32 תוגרל לבית, מגרילים קבוצה וחוזרים על 8 קבוצות שיפגשו אותה, כמובן מזכירים איפה בבית ואיפה בחוץ. אבל זה עוד בקטנה, לא חייבים לצפות בהגרלה.

הקטע של הסימטריה מפריע יותר. אם קל לך להבין למה אי אפשר להמשיך עם העניין הזה לתוך שלבי הנוקאאוט (משחק בית מול יריבה אקראית אחת ומשחק חוץ מול יריבה אקראית אחרת ו8 הטובות ביותר עולות לרבע הגמר, וככה ממשיכים עד הגמר) אז אולי יהיה קל לך להבין למה זה מפריע לי גם בשלב הבתים.

שיחקת מול יריבה בחוץ, אתה אמור לשחק נגדה גם בבית. זה באמת עד כדי כך פשוט...

13. Ever Banega Member

אמור כי...? כי ככה זה היה עד עכשיו? מצטער אבל זה נטו מתוך קיבעון. אם האלטרנטיבה הייתה שכולם משחקים נגד כולם הייתי מסכים איתך במאה אחוז. אבל כך או כך אתה משחק נגד סבסט מאוד קטן שנבחר בהגרלה. הטענה שאם הוגרלת נגד קבוצה מסויימת אז תשחק נגדה פעמיים לא מובנת לי. ואם זה מה שמפריע לך אז המצב טוב בוא נגיד כי זה עיניין סופר שולי. בטח ביחס ליתרונות, שאתה מקבל הרבה יותר משחקים גדולים וגם מצמצם את המזל בהגרלות בזה שאתה לוקח את המודל בטניס.

עריכה- מה שאתה "מציע" זה בעצם להמשיך בשיטת בתים לאורך כל הדרך. פה נבחנות שיטת בתים מול שיטת בתים ולא שיטת נוקאווט מול שיטת בתים. מניח שכולם יסכימו שלהמשיך בשיטת בתים עד הסוף (כזו או אחרת) ולא בנוקאווט זה רעיון פחות מוצלח.

אגב אני בכלל בעד ליגה בלי נוקאווט בכלל. כל עוד יש נוקאווט אני פחות מתחבר.

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/24
  14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

למשתתפות בליגת האלופות יש שתי מטרות, לזכות ולהרוויח כסף. בשביל לזכות צריך באיזשהו שלב לנצח את סיטי בבית. בשביל להרוויח כסף צריך קודם כול להעפיל לליגת האלופות. זה כבר מכניס הרבה כסף.

15. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיבה שעברו לפורמט ליגה הוסברה במסיבת העיתונאים ההיא של הסופרליג, שהציג פורמט זהה ונפל בגלל שחסם את המפעל;

יותר מפגשים בסיבוב הראשון של קבוצות דרג א׳.

גם את זה אפשר וצריך לתקן;

לדעתי צריך להקטין את שלושת המפעלים הנוכחים ל-20 קבוצות וככה לפתוח גם ליגה רביעית. (איכות הקבוצות נשמרת)

לדאוג שבעונה שנקבעת מראש, בצ׳מפיונס ישחקו 20 הקבוצות הראשונות בדירוג האירופאי ולהוריד את פורמט המוקדמות לליגה השנייה ומטה ולאחר מכן;

העפלה וירידה מהצ׳מפיונס תהיה על פי מיקומים, שלושה מקומות אחרונים יורדים לאירופית, 3 עולות מהאירופית והשאר ימשיך לעבוד על פי הפורמט מוקדמות.

זה יבטיח שהצ׳מפיונס תהפוך באמת למפעל שירכז בו את הקבוצות הטובות באירופה מבלי להפוך אותה לליגה סגורה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 3)

1. חייל שוקולד