ליגת על 2002/2003

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏13/9/02.

1. שגיא Guest

משחק חשוב.
    משחק חשוב גם לשתי הקבוצות שלוקחות בו חלק, וכמובן לכל שאר הליגה.
    המשחק הזה, ביחד כמובן עם הדרבי, יכול לשנות לא מעט במחזור הקרוב.

חיפה עם מכת פציעות לא קטנה...
    פראליה, חרזי, באדיר, ברדה ואג'יפור, אלה השחקנים שלא התאמנו אתמול עם הקבוצה.
    נראה שחרזי ובאדיר יהיו כשירים כמעט בטוח וישחקו בהרכב, בעוד שאר הפצועים עדיין בספק גדול, בעיקר הבלם הניגרי.
    ולרשימת הנעדרים יש להוסיף את אריק בנאדו שלא יוכל לשחק עקב צהובים ובכך נוצרת בעיה במרכז ההגנה. שום ככל הנראה יסיט את קייסי לעמדת הבלם, בה שיחק מידי פעם בנבחרת, ובשמאל יפתח כנראה עם עידן טל, כאשר גם אופציית יוסי נגר המגן הצעיר באה בחשבון.
    ב"ש באה כאנגרדוג, וכשהיא באה ככה מול הגדולות היא מוציאה תוצאות טובות, ומזה אני חושש.
    ב"ש קבוצה מאוד כשרונית שכמובן תרצה לנצח על מנת להישאר איכשהו בצמרת הגבוהה, ומנגד, חיפה שכבר תדע את תוצאת הדרבי, תרצה לנצח על מנת או להיצמד להפועל, או אולי לעבור אותה במידה ומכבי תפתיע...

2. Don p1 Member

עם כל הכבוד, במדינת ישראל יש רק דרבי אחד והוא הדרבי התל-אביבי.
    בדיעבד החלטה להעביר את המשחק לאיצטדיון ר"ג היא טובה בשבילנו, אוהדי הכדורגל, שרוצים לראות תצוגה יפה, ואנחנו נשמח לראות כדורגל פתוח, התקפי וכמובן אוויריה בקהל.

הימורי שלי - תיקו, למרות הניצחון ששמתי בטופס הווינר, משחקים כאלה לרוב מחזקים את המשפט "ההר הוליד עכבר" אומנם יש התלהמות גדולה מסביב למשחק, אבל על הנייר שני הקבוצות באות אחרי משחקים לא טובים לדרבי, בכל מקרה יהיה מעניין...

3. Don p1 Member

בני, אומנם התוצאות האחרונות נגד אשדוד מבשרות טוב, אבל אל תתעלם מכך שבית"ר בשבועות האחרונים פשוט לא משחקת כדורגל, והקבוצה כמעט ולא התאמנה השבוע בגלל מזג אוויר גרוע, יותר מכך אשדוד היא קבוצה שמשבוע לשבוע משתפרת, שי הולצמן מוליך את התקפה לבד, ואינדיו יהיה חייב לעצור אותו. כחילה לא צפוי לפתוח בגלל עוד ריב עם אזואלי, וזה אומר שטלקר שוב ישחק כבלם.
    בית"ר תשחק 4-4-2, עם קשר אחורי אחד שצפוי להיות ז'אן, מכיוון ואוליאנוב לא יכול לשחק בגלל צהובים.
    מליקסון ואדרי ימשיכו לשחק.

הרכב של בית"ר למשחק מול אשדוד נראה מפוזר, כל מיני ניסיונות משונים ולא מובנים..בוא נגיד כך, זה לא מבשר הרבה טוב לקבוצה.

4. AFC Member

פיימן...
    תיקו לא בא בחשבון, מכבי ת"א העונה לא סיימה אף משחק בתוצאת תיקו.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה לעודד אותו?
    כי הוא לא רצה לעזוב?
    בלילה לפני שמכרו אותו הפגנו מול הבית של זינו,ואז הלכנו לבקר אותו.
    הוא אמר שמעו אני לא רוצה לעזוב את הפועל באר שבע,אני רוצה להישאר כאן ולהיות חלק מקבוצה שעוד שנתיים שלוש תרוץ לאליפות,אבל זינו רוצה למכור אותי למרבה במחיר,ואם כל האהבה לקבוצה יוסי אורה בא אלי ואמר:
    או חיפה או יציע.
    אז למרות שאני עוזב בלב כבד אני עוזב.
    זה למה נעודד אותו בלי הפסקה.........

6. Don p1 Member

אם אתה מדבר על עובדות, מאזן התוצאות בין שני הקבוצות הם כאלה:
    תוצאות תיקו- 43
    ניצחונות למכבי- 34
    ניצחונות להפועל- 31

ובקשר למכבי, תמיד יש פעם ראשונה..

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וידוקה אין לך מושג מה קורה פה, אז איפה שאתה לא מתמצא עדיף שלא תגיב.
    ברדה לא רצה לעזוב והוא עזב רק כי ז'ינו רצה.

8. שגיא Guest

טוב...
    אף אחד לא הזכיר את זה.

אתמול כבר ניצחה הפועל כפ"ס את מכבי נתניה, בתוצאה 2-1.
    ראובן עטר כבש ראשון לנתניה כבר בדקה ה14, אבל כפר סבא לא ויתרה, ובזמן מאוד קצר כבשה שני שערים, אלון מזרחי ויניב אברג'יל, כבשו לכפר סבאים.

---

אז נתניה ממשיכה באי יציבות מדהים!
    בבית היא יכולה לנצח כל קבוצה, ובחוץ הוא מפסידה לכל קבוצה, הפסד גם מאוד מעצבן שכן נתניה הייתה ביתרון ואיבדה אותו, מול צמד החלוצים הטוב בליגה בזמן הזה.
    אברג'יל ממשיך לקרוע רשתות, ומתקמם ראשון בטבלת הכובשים (אברם, שים לב, מגיע לבחור זימון.), ואלון מזרחי גם כן מתקדם, לאט לאט, לעודד מכנס, עוד שער ועוד שער, בסוף זה יגיע.
    כפר סבא ממשיכה בסך הכל להפתיע לוהציג משחקים טובים מאוד, ועם זה מגיעות גם תוצאות מצויינות, כפר סבא בורחת לאט לאט מהתחתית, מי היה מאמין, הקבוצה הזאת סומנה כיורדת בטוחה, שחקניה (בניהם מזרחי ואברג'יל) סומנו כסוסים גמורים, וגם מאמנה, בעונתו הראשונה כמאמן ראשי, לא סומן כאיש שיוכל להציל את הפועל כפ"ס, אבל בשקט בשקט, כפר סבא אוספת נקודות בכל מחזור ובורחת.
    סחטיין.

9. AFC Member

טוב, אני מופתע מכך שאתם מספיק נאיבים להאמין לכך שהוא לא רצה לעזוב, שהוא פשוט חייב לנסוע כל יום כ-4 שעות מב"ש לחיפה (או שהוא בכלל עבר דירה לשם), שהוא מרגיש כל כך רע ללכת למובילת הטבלה שהיתה השנה בצ'מפיונז בעד משכורת נכבדה...

ואני חשבתי שאתם דווקא תהיו קצת ריאלים ותבינו שהבחור פשוט שקרן, וכנראה שהוא עשה ממש הצגה טובה אם הוא הצליח לשכנע את כולכם.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב אנחנו נאיבים...

שבניון עזב אנחנו ידענו שזה בגלל רצונו ובכלל אחרי שהוא התלכלך עלינו הוא לא נחשב יקיר הנגב.

ברדה שחקן נשמה הוא עזב רק בגלל מצבה הכלכלי של הקבוצה.

אבל עזוב מה אני מדבר איתך על נשמה הרי אתה אוהד בית"ר ונשמה זה הדבר האחרון שיש שם. בבאר שבע כל שחקן שהאוהדים אוהבים אותו הוא שחקן נשמה.

11. AFC Member

כמובן. בב"ש יש רק נשמה. ובבית"ר אין.

טוב, מה אני אגיד לך? לקבוצה שהסמל שלה עוזב למכבי חיפה (ואנחנו יודעים בדיוק למה שחקנים עוברים למכבי חיפה) יש יותר נשמה מאשר לקבוצה ששחקניה לא עוזבים אותה למרות שהם לא מקבלים משכורות, שלא לדבר על כל הקיצוצים במשכורות וקביעת שער הדולר ל-4.2.

12. Ariel Member

טוב לא צריך לריב
    היום קשה למצוא קבוצות עם המושג נשמה.

קצת פטתי להגיד שברדה לא רצה לעבור למכבי חיפה
    הא עצמו הודה שהוא סגר את החוזה ב-25 דקות
    הוא אולי רצה לעבור לחיפה
    אבל הוא אוהב מאוד את ב''ש.
    מה לעשות שלצערנו היום הכסף הוא הכדורגל ולא המשחק.

בקשר למשחק
    אני מאוד מקווה להפתעה של ב''ש

13. AFC Member

כל הכבוד למכבי ת"א, 1:0 משער של רודריגו גולדברג. בינתיים התרשמתי לטובה דווקא מברונו הייס, שחקן פשוט מדהים שמנווט את כל מכבי ת"א, שלא לדבר על הכדורים הנייחים שלו. שליטה מוחלטת של המכביסטים. אבל תחשבו על מה שאתם עושים, כי בכל זאת מכבי חיפה עלולה להשיג את המקום הראשון שוב (חס וחלילה שמע ישראל טפו טפו טפו מלח מים)...

נראה שבכל זאת מחוץ לבלומפילד מכבי ת"א שווה משהו.

אגב, שמתם לב לשערורייה של קשטן? לשים את אלון חלפון כבלם בקבוצה גדולה זה ממש פשע, חלוצי מכבי ת"א חוגגים על המהירות האיומה שלו.

14. שגיא Guest

ניצחון גדול למכבי!
    וכמובן שמוצדק ביותר, מכבי עלתה על הפועל הערב בכל פרמטר והניצחון הזה מגיע לה.

קלינגר החליט שוב להושיב את נמני על הספסל, דבר שהתברר, שוב, כהחלטה מעולה. המשחק של מכבי זרם, רץ, עבד מהר מאוד מבלי שאיזה שחקן יפריע ויקבל את הכדור לא משנה מה מהלך המשחק.
    עוד לפני השער של מכבי, פרוח' יכל לכבוש אבל אלימלך מנע ממנו לעשות זאת בהדיפה גדולה.
    ברונו הייס היה ללא ספק האיש של המשחק, הניע את מכבי, מסר, חילץ, והיה בכל מקום על המגרש, ואת זה אפשר לראות בהשוואה ליוסי אבוקסיס שלא עשה היום כמעט כלום, ולכן הפועל ת"א נראתה כמו שנראתה....עייפה, מסכנה, בלי הקרבה, בלי מחשבה, משחק רע מאוד של הפועל ת"א. זה התחיל במשחק רשלני של אלון חלפון בהגנה, המשיך במשחק מפוזר של אבוקסיס בקישור, וחוסר ערות מצד הולמאי, המשיך בפטתיות התקפית מחרידה, קלשנקו לא היה על המגרש, והדבר היחיד שבלילי עשה זה הצגות וריחופים בלי הפסקה, הוא שכח שאת התפקיד הזה עושה שביט אלימלך, והיום הוא גם את זה בצורה מצויינת מול איומים מסוכנים של שחקני מכבי ת"א.

לסיכום, מכבי ניצחה בצדק את הפועל, הפער בצמרת קטן, ואנחנו עם הפנים לקראת המשחק ביום שני של מכבי חיפה מול באר שבע.
    הצמרת עדיין משולשת!

15. Emil Member

משחק צמרת משובח, לפחות מהצד שלי. הפועל במשחק טוב עד הדקה 10, למרות שלא הגיע לאיזור ה16. מהדקה ה10 עד הדקה ה60 שליטה מוחלטת של מכבי, כשעד המחצית הפועל בכלל לא הגיעו למגרש.
    משחק פנטסטי של אלימלך שמנע 2 שערים בטוחים. כמו כן, משחק מרגיז של פרוחה שמנע 4 שערים בטוחים.

קלינגר שוב מספסל את נימני ברגעי האמת, וזה חיובי. שיספסל אותו כמה שיותר. נימני תוקע את המשחק בצורה בלתי מובנת. הראו גול שלו מ94 לפני המשחק...הימים שבהם נימני היה לוקח כדור ומטעה 2 מגינים עברו. היום הוא יקח כדור, ילך אחורה, יפול ואז יבכה לשופט.

בכל מקרה, משחק טוב של מכבי שהיתה צריכה לסגור סיפור עוד במחצית הראשונה וסתם נלחצה לאחור ב20 הדקות האחרונות. ברונו הייס במשחק פנטסטי עם ניהול משחק יוצא מן הכלל (וידוקה, זוכר שהוא היה אמור להיות בבית"ר? איך פיספסתם ככה?), כמו כן פנטסיל סגר הרמטית את אגף ימין ולא נתן לבלילי לשחק בכלל. 1-0 קטן, 3 נקודות גדולות. עכשיו הכל בידיים של מכבי חיפה.