מחזור מס' 6 בפרמיירליג: צ'לסי וארסנל מאבדות נקודות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏17/9/04.

1. KirkH Member

איך הרכב שכולל שלושה קשרים הגנתיים אפורים כגון באט, בוייר וג'נאס הופך אצלכם להרכב התקפי???

כשהאופציות האחרות היו שילוב של רובר או מילנר אז בלל לא ברורה לי ההסתכלות שלכם. שלושה חלוצים זה לא בהכרח הרכב התקפי. זה בטוח לא בונקר, אבל לא צריך להגזים...

2. toon-UPON-tyne Member

לא אמרתי שזה כל כך התקפי, אבל זה גם לא נכון להגדיר את גנס כשחקן הגנתי, הוא שחקן נורא יצירתי עם מסירות נהדרות ומצטרף פעמים רבות מאחורה ומוביל למצבים וגם פעמים רבות מתפקד כקשר ימני תוקף או היום הוא באגף השמאלי ומועיל להתקפה בינתיים בדקות הראשונות של המשחק. חוץ מזה שזה נכון שזה התקפי יותר מההרכב הרגיל - בלאמי על חשבון רובר או מילנר זה יותר התקפי.

3. KirkH Member

קודם כל, אני האחרון שיגיד על סונס שהוא הגנתי, כי הוא ממש לא. מספיק מבט חטוף על הסגל שלו ברוברס כדי להבין שהדגש מבחינתו היה על החלק ההתקפי ולא על ההגנה...

ואני מצד אחד מסכים לגבי ג'נאס ומצד שני ממש לא. אצל רובסון ג'נאס היה משחק בעיקר במרכז ושם הוא פשוט לא היה עושה שום דבר שקשור להתקפה. לא מסירות עומק, לא החזקת כדור וניהול משחק, כלום, נטו שחקן של טאקלים והעפת כדורים לחלוצים.
    ברגע שרובסון היה נותן לג'נאס את החופש ומעביר אותו לאחד האגפים היו רואים שיש לילד הרבה יותר מסתם הגנה. השאלה היא איזה תפקיד נתן לו סונס.

נערך לאחרונה ב: ‏19/9/04
  4. toon-UPON-tyne Member

סונס נתן לו את התפקיד של רובר בקישור השמאלי ואתה טועה לגמרי לגבי גנאס ויש לי קליפים רבים שיכולים להוכיח את זה. בכל המשחקים הטובים של ניוקאסל בהם גנאס שיחק במרכז השדה הוא היה שחקן התקפי מצוין וגם בכל שאר המשחקים ששמעתי הוא תרם בהרבה משחקים תרומה התקפית יצירתית נהדרת - ספיד היה "הורס המשחק" ולגנאס יש יכולות הגנתיות לצד ברק התקפי ולכן הוא מזומן לסגל הנבחרת ולכן יש לו פוטנציאל רב כל כך. בקשר לניהול משחק - תחת רובסון לא היה ממש פליימקר והקשרים המרכזיים בדרך כלל רק העבירו את הכדור בין האגפים אבל מה שכן גנאס נתן ונותן הרבה מאוד מסירות עומק טובות - אני יכול לכוון אותך לכמה מסירות מדהימות על המ"מ של גנאס לשירר - אחת מהם לדוגמא בנצחון 1-0 על הסיינטס בשנה שעברה ואם ואחרי שתסתכל על השער הזה אני יכול להגיד לך שהיו בעונה שעברה עוד 2 שערים ממש דומים ובכלל מלא מסירות עומק מצוינות של גנאס.
    דרך אגב ב20 דקות הראשונות של המשחק בסט. מאריס גנאס משחק טוב באגף השמאלי.

תוספת - גול של שירר בדיוק בסיום המחצית הראשונה במהלך שמשתף את שלושת חלוצי ניוקאסל כשלפי הבנתי בלאמי העביר כדור רוחב שהגיע לקלייברט שניסה לבעוט או ששמר על הכדור ומסר ובקיצור הכדור מגיע לשירר שמפציץ פנימה כשבדרך הכדור פוגע בפרוטון או לונדווקם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/9/04
  5. toon-UPON-tyne Member

שוויון של הסיינטס בדקה ה53 מסוונסון אבל סטיבן קאר בשער הראשון שלו במדי ניוקאסל בבעיטה מדהימה לפי השדרים מ30 מטר אחרי שכדור הוכן לו בבעיטה חופשית - 2-1

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לג'נאס דווקא יש טכניקה לא רעה והוא קשר חכם למדי. מהצצה על ההרכב הזה אני משער שהוא משחק משמאל ובוייר מימין.
    אוי סטיבן קאר - אני אתגעגע לבומבות האלה שלך.

7. Rudess Member

בעיטה מדהימה בהחלט של סטיבן קאר, זה היה מ-30 יארד (לא 30 מטר, אבל לא נהיה קטנוניים). הגול הראשון הוא שער עצמי של פראטון, כאשר שירר העביר רוחב חזק מצד ימין, ולפראטון לא היו אופציות כי הוא בא עם הפנים לשער ודחק את הכדור פנימה. לג'נאס היו שתי הזדמנויות מצויינות תוך דקה, אבל לונדקבאם ונילסון מנעו ממנו כיבוש.
    נדמה לי שזה הולך להיות נצחון ראשון של המגפייז בחוץ על סוטון מאז שנת 1972.

דרך אגב הנה ההרכבים לצ'לסי-טוטנהאם:

צ'לסי:

צ'ך
    פריירה
    קארבליו
    ברידג'
    טרי
    טיאגו
    מקללה
    למפארד
    קול
    דרוגבה
    גודיונסן

טוטנהאם:
    רובינסון
    פמארו
    נייבט
    קינג
    אדמן
    מנדס
    דיוויס
    אטובה
    רדנאפ

דפו
    קין

2 שינויים לעומת שבוע שעבר אצל הספרס: בראון וקאנוטה בחוץ, קין ודיוויס בהרכב.
    פרנק למפארד שובר היום את שיא ההופעות הרצופות בפרמייר ליג - 114 משחקים.
    טוטנהאם לא ניצחה את צ'לסי מאז 1990, בנצחון 2:1 עם הגול של ליניקר. מאז התקיימו 28 מפגשים בין 2 הקבוצות, 18 נצחונות לצ'לסי ו-10 תוצאות תיקו.

נערך לאחרונה ב: ‏19/9/04
  8. toon-UPON-tyne Member

יפה בינתיים. ב2 המשחקים הראשונים שלו סונס מנצח שתים מקבוצותיו לשעבר, כשהנצחון היום בסיינט מארי'ס הוא אחרי כשנה ללא נצחון חוץ בפרמייר ו32 ללא נצחון בסאופהמטון. הקבוצה אבל, היא הקבוצה של רובסון עדיין...

וגם גיליתי דבר חדש - בלאמי גוזר את הצווארון מהחולצות שלו...

איזה כיף, 2 נצחונות רצופים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/9/04
  9. ArsenalFan Member

סונס אימן את בני סכנין? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

בהצלחה לצ'לסי.

10. lior16 Member

יש שידור של צ'לסי באיזה ערוץ או לויון?

11. toon-UPON-tyne Member

אוי, שכחתי בלקבורן לא ממש נחשב....

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה לעזאזל בלאמי גוזר את הצווארון מהחולצה, ואיך זה לא יוצא לו עקום?

החל המשחק בברידג', טוטנהאם עם הרכב די צפוי. רובי קין פתח על פני קאנוטה (החלטה נבונה לדעתי). בסוקרנט כתוב כאילו רדנאפ ממשיך לשחק מימין וסיימון באמצע אבל זה לא נשמע הגיוני במיוחד.

בהצלחה לספרס!!!!

13. lior16 Member

יש שידור של צ'לסי או לא???
    למה תמיד מתעלמים מהודעות כאלו?!

14. toon-UPON-tyne Member

לא בהכרח התכוונתי שהוא בעצמו גוזר. לא יודע, פשוט היה הגרלת חולצות משחק של שחקני ניוקאסל שם ברדיו וכשאחד זכה הוא בחר מספר לפרס והשדרן אמר לו שהוא מקבל חולצת משחק שצווארונה גזור ושאל אם הוא מבין מזה של מי היא ואז הוא אמר לו שהוא זכה בחולצה של בלאמי.
    יכול להיות שזה סתם פוזה, יכול להיות למזל, יכול להיות שזה מפריע לו, מאיפה אני יודע, זה בערך כמו שקנטונה הרים את הצווארון...

15. Rudess Member

איך אומרים בישראל "חצי מגרש להשכרה", זה בערך התיאור למחצית הראשונה.
    צ'לסי תוקפים וטוטנהאם מתגוננים.
    נייבט וקינג מנהיגים מצוין את ההגנה של התרנגולים, זה ממש מצחיק לראות את נייבט מסמן לפמארו עם היד לעלות למעלה, אבל הצרפתי משום מה לא תוקף ועולה לעזור להתקפה. אטובה הזה חסר לו רגש ברגל, המסירות שלו חזקות כמו בעיטות, הוא כמה פעמים הפציץ את קין ודפו וגרם לאיבודי כדור, דיוויס עשה כמה פריצות יפות אבל לא תכליתיות, ורדנאפ מאכזב, קין רואים שהוא עדיין לא חד מספיק.

בצ'לסי, ג'ו קול היה טוב מאד בינתיים, דרוגבה עם שתי החמצות, אחת ממסירה גדולה של גודיונסן ועצירה אדירה של רובינסון המצוין. לקרבאליו וטרי אין הרבה עבודה בינתיים, אבל גם כשיו הזדמנויות קטנות לטוטנהם הם עשו את עבודתם טוב.

צ'לסי חייבת לשפר מבחינתה את הסיומת, כי היא מגיעה להרבה מצבים, טוטנהאם לעומתה חייבת לרכוש קשר יצירתי לחלק ההתקפי (שון דיוויס וקאריק החסרים לא אמורים לספק את הסחורה בתחום הזה כשיחזרו).