מחזור מס' 7 בפרמייר ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏23/9/04.

1. toon-UPON-tyne Member

לא רע, רק שיש הרבה יותר ייצוג וגאווה לאוהדים בקבוצה שרוב שחקניה הם בריטים. הקבוצה היא אנגלית , הליגה אנגלית והאוהדים אנגלים ואני בטוח שגם אוהדי ארסנל היו מעדיפים לראות יותר מ2 אנגלים משחקים כי המהות והאופי של הקבוצה מטשטש עם כל כך הרבה זרים.

2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליהי את סופית ורשמית עברת לארסנל...? אז משה צדק בתיאוריה שלו... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

איזה יופי ניצחון שלישי רצוף בליגה לניוקאסל. מילנר נכנס כמחליף ואחרי פחות מדקה כובש את שער הבכורה שלו בקבוצה. שירר חוזר להבקיע וגם קלייברט לא מפסיק. מה שכן - רובי אליוט, שהשבוע הוצא מרשימת ההעברות הועדף בהרכב על פניו של ארון יוז. בבקשה שמדובר בגלל הפציעה של ארון....
    ועוד משהו לכל אלו שחגגו עם הירידה של ניוקאסל. אני יודע שניוקאסל ניצחה יריבות חלשות ויש לכמה קבוצות משחקים חסרים, אבל עדיין תסתכלו על המקום החמישי בטבלה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/thefinger.Xxx

3. toon-UPON-tyne Member

לא יונתן, אין שום פציעה של ארון יוז שקיווה לקבל צאנס בעמדה החזקה שלו במרכז ההגנה אבל סונס השאיר את ההרכב שניצח בסאופהמטון ולפי השדרים אליוט עשה במשחק עבודה נהדרת ונתן משחקים קודמים די טובים ככה שכנראה שהוא יקבל את הקרדיט ויישאר במרכז ההגנה.

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל זה פאקינג רובי אליוט!!!!!

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx

5. Gooner Member

הייתם רואים שילוב של שחקנים מכל העולם גם אם וונגר היה מאמן קבוצה צרפתית,ספרדית או איטלקית.
    זאת הדרך שלו וזאת הדרך של ארסנל תחת השליטה שלו,אני מעדיף קבוצה איכותית שמורכבת משחקנים זרים מאשר קבוצה בינונית שמורכבת מרוב בריטי\אנגלי .
    אוהדי ארסנל יכולים להיות גאים ביכולת ובכדורגל שהקבוצה שלהם מציגה,מה שלא הרבה קבוצות עם רוב בריטי יכולים להגיד על הקבוצה שלהם (כמובן שמן.יונייטד וצ'לסי לא נחשבות,כי להן יש את הכסף לקנות את השחקנים הבריטים הכי טובים),חוץ מזה ארסנל מגדלת גם שחקנים בריטיים איכותים באקדמיה שלה.
    דייויד בנטלי,פנאנט,ג'רום תומאס (עבר לצ'רלטון שנה שעברה..),סטוארט טיילור,ג'סטין הוייט וכו'..

6. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה נצחון חשוב לארסנל. סוף-סוף נצחון קטן בליגה במשחק דו-צדדי, שמוכיח שקצת מזל ואופי עוד נשארו בארסנל הלוזרית. מגיע אגב מזל-טוב לרובין ואן-פרסי, שערך היום את הופעת הבכורה שלו בליגה כשנכנס למשחק במקום דניס בדקה ה-88.
    המסקנה המרכזית שאני לוקח איתי ממשחקי היום היא שהוכח סופית שטוטנהאם, למרות ההתחזקות המאסיבית בקיץ ופתיחת העונה המשכנעת, לא מתאימה לרוץ חזק בצמרת ולהגיע לצ'מפיונס ליג בינתיים. לא כל עוד היא מסתמכת על שוני דייויס ומייקל קאריק הנגרים שיבשלו לחלוצים הנפלאים שלה (שזו הסיבה האמיתית לכך שהם לא כובשים בצרורות העונה). תנו לתרנגולים את יוסי בניון ויש להם קבוצה טובה ביותר.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב נו גם לארסנל מותר לנצח 1-0 לפעמים...

צ'לסי שוב פעם מנצחת רק 1-0 אבל הפעם אין לי טענות (מצד שני אף פעם לא היו לי טענות) כי הבורו קבוצה טובה מאוד ומה גם שאני לא יודע איך שיחקנו.

טוטנהאם מאכזבת כנראה כצפוי ונראה שמנצ'סטר חוזרת לאט לאט לעיניינים וכמובן ואן ניסטלרוי כבש עזבו שזה פנדל, שער זה שער. וסונס.... ממשיך לדהור.

8. h2z Member

הרגע המכריע בהפסד של טוטנהאם היה פציעתו של קאנוטה - איבוד כללי של משחק הגובה. הקישור היום היה חסר ביותר (אטובה, דיוויס, קאריק) אבל בכל זאת התמודד היטב עם הקישור של היוניטד.
    לגבי ה'פנדל' שלא היה של רונאלדו, הוא שוב מוכיח שהוא למד מהטוב ביותר הלא הוא פני-סוס.

9. THE STRETFORD END Member

איסטלנד
    להביא את הרשימה של השחקנים הבריטים בסגל של צ'לסי זה מאוד נחמד אבל כמה מהם פותחים בהרכב?לא יותר מדי.
    הות הוא גרמני אני חושב.

Jenas
    נכון גם לניוקאסל יש הרבה בריטים בהרכב,אבל מה לעשות וניוקאסל לא נמצאת אצלי כאחת הקבוצות הגדולות באמת,הכוונה שלי היתה לארסנל,צ'לסי,ליברפול,מילאן,יובנטוס,מדריד,ברצלונה....הגדולות באמת!

באותה מידה אפשר גם להביא את אברטון נניח כקבוצה שהרבה בריטים משחקים בהרכב שלה אך היא כמו ניוקאסל לא בדיוק זוכה בתארים!

ואיסטלנד,חוץ מרייט פיליפס מי בדיוק הכשרונות הצעירים שלכם שאתה כל-כך מדבר עליהם?בארטון והאחרים,אני לא בדיוק רואה אותם כובשים את הליגה או את ההרכב בסערה!

פלטשר רק התחיל את העונה השנייה שלו,עונה אחת מוצלחת כבר יש לו+גביע+קפטן נבחרת סקוטלנד.
    מילר,חודשים לפני שחתם ביונייטד מרטין אוניל אמר עליו כי הוא יהיה יותר טוב מרוי קין,נראה לי שאני יחשוב יותר בכיוון של אוניל מאשר הכיוון רבוי הפחד והקנאה שלך!

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

הות' הוא גרמני כמובן.

עניין הלאומיות של השחקנים נטחן פה יותר מדי, והאמת המרה היא שלא שווה לקבוצות שיש להן מגבלות תקציביות כלשהן (קרי - כל קבוצה בעולם חוץ מצ'לסי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx ) לקנות שחקנים בריטיים, מכיוון שהמחירים שלהם הם מופקעים לגמרי, בעוד שניתן להביא מצרפת השכנה שחקנים עם דרכון אירופי באיכות טובה בחמישית מחיר.
    קחו לדוגמא את פראני ג'פרס, שעלה לארסנל בסביבות ה-10 מיליון פאונד, ותשוו אותו לניקולה אלנקה, שעלה לארסנל חצי מיליון פאונד, ותבינו למה הגאנרז לא משקיעים באנגלים שלא גדלים במועדון.

11. Rudess Member

כמו שידידנו תומס פרידמן אמר, העולם מצוי כרגע בתהליך של גלובליזציה. והתהליך לא פוסח גם על הכדורגל, בין היתר הביטוי הוא בחוק הבוסמן.

שחקני הבית זה דבר ששייך לעבר , ובטח שלא להווה ולעתיד, שחקני בית זה דבר סימבולי ונחמד, אבל השורה התחתונה זה שהקבוצות רוצות לשחק ולנצח. השחקנים הבריטים נחותים מבחינה טכנית מהרבה שחקנים אחרים ממדינות אירופאיות, עצם זה שמגיעים זרים לליגה האנגלית זה רק מעלה את הרמה שלה.
    היום, למי שיש יותר כסף, הוא יכול לקנות יותר שחקנים,ובד"כ גם את השחקנים היותר טובים, ככה זה, עם כל זה שזה מעצבן לראות את אברמוביץ' המאפיונר קונה את כל העולם, זה המצב כרגע. אני כאוהד ארסנל שמח לפחות שונגר הוא גאון במציאת שחקנים, הוא קונה במחירים נמוכים והופך אותם לכוכבי על.

זה לא מעניין אותי אם בהרכב של ארסנל יהיו 11 צרפתים או 11 אנגלים, כי היום כיש איחוד אירופי עם 25 מדינות, זה איזור אחד, כאשר הגבולות נשברים ויש מעבר חופשי של בני אדם וסחורות.
    כל הלאומנות והפאשיסטיות היא מיותרת, וזה מוכח ברחבי העולם שיש תהליך רגיונליזציה, של התארגנות בגושים של מדינות, אולי גם ישראל תהיה ביום מן הימים באיזשהו גוש כזה (אולי גוש אירו-אסיאתי).

עד כאן ההרצאה הקצרצרה על גלובליזציה וכדורגל.

12. I M M O R T A L Member

רודס אחי, היית בהפגנה למען הגלובליזציה?

13. Rudess Member

פשוט קראתי את הספר המומלץ של תומס פרידמן "הלקסוס ועץ הזית".

14. THE STRETFORD END Member

הנושא אכן נטחן כבר בעבר,
    אני מעדיף לראות יותר שחקנים מהאי הבריטי מאשר שחקנים זרים,בסופו של דבר זוהי ליגה אנגלית והאוהד המקומי הממוצע מרגיש יותר מזוהה עם שחקנים מקומיים,לחלק מכם הישראלים לא רואים זאת כך וזה מובן.
    הסיכויים ששחקן מקומי יראה הרבה יותר נאמנות כלפי הקבוצה(בעיקר ברגעים קשים)גדול הרבה יותר מאשר שחקן זר.
    לא מסכים שהשחקן הבריטי/אנגלי נחות יותר טכנית מהאירופיים,בטח שלא בדורות השחקנים האחרונים ומספיק לראות את כמות הכשרונות האדירה שיש לנבחרות אנגליה הצעירות בכדי להבין זאת.
    נכון ששחקן אנגלי יעלה יותר כסף מאשר שחקן זר וחבל כי זה גורם להבאתם של הרבה שחקנים זרים בינונים שלא יותר טובים מכשרונות מקומיים שמסתובבים בליגות הנמוכות.

15. ScottishGunner Member

לעומת אוהדי ארסנל אחרים פה, לי זה דווקא כן מפריע שאין הרבה אנגלים בקבוצה. נכון שהקבוצה היא דורסנית, אבל הדבר המתסכל הוא שאפילו בעמדות שבהן יש שחקנים זרים לא טובים במיוחד- המועדון מעדיך אותם על פני אנגלים. דוגמת אלמוניה השוער המחליף, ג'ילברטו סילבה ולורן. ואני לא בטוח שזה נכון שהעלויות של שחקן אנגלי הן גדולות מאשר של שחקן זר, אחרת מה הקטע בקבלת רישיון עבודה אצל זרים? עדיף לקבוצה להחזיק שחקן אנגלי בינוני מאשר זר בינוני.

בכל מקרה, האנגלי האהוב עלייי ביותר עשה 1-0, ואיך שמחתי ששמעתי שזה היה הוא. אני בטוח שלא הייתי פורץ ככה בשמחה אם הנרי היה כובש או משהו... כנראה זה גם כן קשור ללאומיות ככה.