מחזור מס' 9 בליגה האנגלית- הפסד ראשון למוריניו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏14/10/04.

1. ליהי Member

נקודה לכל היותר. נקודות? לא... לא הם.

2. ג'רמיין דפו Member

כל נקודה מבורכת.

3. BOSS Member

אסטון ווילה אין לה בכלל מסורת והיא בכלל לא מזכירה את היכולת הטובה מהעונה שעברה. לארסנל יהיה קל מידי נגדה.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין קשר בין מסורת לבין מה שהיא יכולה לעשות מחר (היום) נגד ארסנל.

5. KirkH Member

משפט כל כך מטומטם. קבוצה בלי מסורת? שינו את ההגדרה של "מסורת" לקבוצות עם מעל 500 שנה קיום או משהו כזה?
    גם לגבי היכולת אני לא מסכים. וילה נראו עד עכשיו בכלל לא רע, ועשו את זה בלי הכוכב שלהם שחזר רק במחזור האחרון למגרשים וגם זה לא בכושר מלא. גם בעונה שעברה הם בעיקר עשו תוצאות טובות, היכולת שלהם לא הייתה מבריקה ברמות כאלו שהיא לא תוכל לשחזר אותן העונה...

אני דווקא חושב שוילה כן מסוגלת לנצח את ארסנל. דווקא מחר. דווקא בהייבורי. סתם תחושה שכזו.

6. ArsenalFan Member

ברור שהיא מסוגלת, אסטון וילה קבוצה שתמיד מסוגלת להפתיע את הגדולות ויש לה לא מעט שחקנים מוכשרים בסגל. אמנם בעיקר היא מסוכנת בבית, אבל גם במשחקי חוץ היא יכולה להיות איום רציני עלינו. הגיע הזמן שהסטיגמה שיצאה לוילה בשנים האחרונות (עד שהגיע דייב הגדול), על כך שהיא משעממת, ארכאית ובלי שאיפות תוסר כבר, כי תחת או'לירי מדובר בקבוצה אחרת לחלוטין. נכון, אני מסתמך בעיקר על העונה שעברה כי השנה בקושי יצא לי לראות אותם, אבל בסך הכל פתיחת העונה שלהם סבירה בהחלט, גם בעונה שעברה הם פתחו חלש ואני מאמין שוילה מסוגלת בתקופה הקרובה לצאת לדרך יותר טובה מהתוצאות האחרונות (תיקו עם פאלאס בבית ובלקבורן, לא מובן), וזה יכול להתחיל אפילו היום בהייבורי. צריך לזכור גם שתמיד אחרי פגרות בינ"ל אנחנו נראים הרבה פחות חדים ומשופשפים, אני לא רואה שום צ'אנס לשחזור התצוגה הנהדרת מול צ'רלטון- וחבל, אנחנו זקוקים להרבה ביטחון לקראת אתונה ומנצ'סטר בשבוע הבא. מדאיג אותי גם שפרדי ליונגברג פצוע והוא לא ישחק, ולא פחות מכך שג'רמיין פנאנט בספק. זה מותיר אותנו בבעייה באגף, ואני מאוד לא מעוניין לראות את רובר פירס פותח באגף ימין. הוא הרבה פחות אפקטיבי שם וגם ככה הוא לא נמצא בדיוק בתקופה הכי טובה.

בניגוד לליהי, הרגשה טובה אין לי אף פעם אחרי פגרות בינלאומיות. בעצם, תורידו את שלוש המילים האחרונות במשפט... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

7. ArsenalFan Member

צ'רלטון- ניוקאסל (הואלי, ראשון, 17:05)

אחרי תבוסה קשה בהייבורי 0:4 לארסנל, חוזרת צ'רלטון הביתה לואלי למשחק ביתי מסקרן מול ניוקאסל המתחדשת תחת גריים סונס. התבוסה לארסנל לפני הפגרה הבינלאומית הוכיחה שוב את משמעות הפער בין צ'רלטון הביתית לבין זו שמחוץ לואלי. האדיקס עדיין לא הפסידו משחק ביתי העונה, והם מעוניינים כי ניוקאסל תצטרף לפורטסמות', אסטון וילה ובלקבורן כקבוצות שנוצחו בדרום לונדון. אלן קרבישלי, במשחקו ה-650 כמנג'ר צ'רלטון מאז מונה למנג'ר הקבוצה ב-1991, מוכרח לבנות על הרקורד הביתי של קבוצתו, כפי שמוכיחה הסטטיסטיקה: מצד אחד, שום קבוצה העונה עוד לא השיגה ארבעה ניצחונות ביתיים רצופים, וצ'רלטון היא מועמדת להשיג זאת. היא גם ספגה עד כה רק שער אחד בבית, הישג ששותפות לו רק עוד שתי קבוצות בליגה (צ'לסי וליברפול). אך מנגד, צ'רלטון ספגה 13 שערים מחוץ לביתה. קרבישלי יקווה לשחזור הניצחון היחיד של צ'רלטון על ניוקאסל בפרמייר ליג, 2:0 ב-2001, אך הוא לא שוכח גם להחמיא לאורחים מטיינסייד: "הם חזרו למסלול מאז שסונס הגיע לשם, לכן אני חושב שזהו משחק קשה בצורה בלתי רגילה". ואכן, מאז מינויו של גריים סונס כמנג'ר המגפייז במקום סר בובי רובסון, העניינים נראים אחרת בסנט ג'יימס' פארק. ניוקאסל עדיין לא הפסידה משחק תחת שרביטו של הסקוטי, והרצף שלה מגיע לשישה משחקים בכל המסגרות. ואמנם, במשחק החוץ האחרון של הקבוצה, הקבוצה נעצרה מעט בתיקו 2:2 עם בירמינגהאם אחרי שלושה ניצחונות רצופים שהעמידו את הקבוצה בעמדה טובה בשולי הצמרת, רק נקודה פחות ממנצ'סטר יונייטד וטוטנהאם. ג'רמיין ג'נאס היה אחד המצטיינים בתקופה הטובה של המגפייז תחת סונס, וגם ערך הופעת בכורה בהרכב נבחרת אנגליה נגד אזרבייג'אן באמצע השבוע, אך המנג'ר שלו קורא לו להישאר רגוע: "הוא שחקן צעיר שערך את הופעת הבכורה שלו בהרכב אנגליה. אינני רוצה להגזים, אך הוא יכול להיות כל מה שהוא רק רוצה. הבעייה יכולה להיות בעוד שלוש שנים, כשהוא ישחה בערימות כסף, ואז ייבחן הרעב שלו". ניוקאסל, שתחל באתונה ביום חמישי את הופעותיה בשלב הבתים של גביע אופ"א נגד פאניוניוס, תחסר את החלוץ ההולנדי פטריק קלייברט בגלל פציעה. קרייג בלאמי אמור לפתוח לצד שירר, אם כי גם שולה אמאובי החלים מהפציעה. ג'יימס מילנר ולורן רובר מתחרים על המקום באגף השמאלי. בצ'רלטון ההיעדרות הבולטת היחידה תהיה זו של ראדוסטין קישישב הבולגרי, שנפצע במפשעה במהלך משחק נבחרתו בקרואטיה.

פורטסמות'- טוטנהאם (פראטון פארק, שני, 21:00)

המשחק שיחתום את המחזור התשיעי בפרמייר ליג יתקיים בדרום אנגליה, כשפורטסמות' תנסה לחזור למסלול הניצחונות מול טוטנהאם של ז'אק סנטיני שפתחה היטב את העונה ומדורגת במקום החמישי. מנג'ר פורטסמות', הארי רדנאפ, יודע היטב מהי הבעייה המרכזית בקבוצתו: ההגנה. פומפיי היא אחת הקבוצות הבודדות בליגה העונה שעדיין לא שמרה על שער נקי, וב-8 מחזורים ספגה הקבוצה 11 שערים, כמספר השערים שכבשה. אם כך, לא פלא שרדנאפ התעניין בתקופה האחרונה בבלמים כמרסל דסאיי ומרטין קיאון הנמצאים ללא חוזה, אך הבעלים מילאן מנדריץ' חסם את ניסיונות ההחתמה של המנג'ר שלו לבלם נוסף לקבוצה. רדנאפ נמצא בבעייה, עם פציעותיהם של שני בלמיו, אריין דה-זיו ודז'אן סטפנוביץ', אך מנדריץ' לא שעה להפצרות המנג'ר לחזק את הקבוצה עוד לפני חודש ינואר, אז ייפתח חלון ההעברות. עם זאת, בכל הקשור להגנה מול טוטנהאם, פורטסמות' דווקא יכולה להיות אופטימית יותר לאור הסטטיסטיקה. בשמונת המפגשים האחרונים עם התרנגולים, שמרה פומפיי על רשת נקייה בשישה מהם. האחרון שבהם היה בעונה שעברה בבוקסינג דיי, אז ניצחה פומפיי 2:0. טוטנהאם חזרה במחזור הקודם למסלול הניצחונות עם 1:0 קטן ויקר בגודיסון פארק על אברטון, זאת לאחר שלושה משחקים ללא כיבוש והפסד למנצ'סטר יונייטד בבית. לטוטנהאם יש אחת ההגנות החזקות בליגה בפתיחת העונה, בראשותו של שחקן חודש ספטמבר בפרמייר ליג לדלי קינג, אך בכל הקשור להתקפה היא הקבוצה היבשה בליגה- רק חמישה שערים. בסך הכל הובקעו במשחקיה של טוטנהאם העונה שמונה שערים בלבד! מבין חמשת השערים שהבקיעה ספרס השנה, שלושה הובקעו מרגליו של ג'רמיין דפו- אותו דפו שכבש גם בהופעת הבכורה שלו בשנה שעברה בספרס, נגד פורטסמות' בוויט הארט ליין. אז הסתיים המשחק ב-4:3 הפכפך ומרתק, ביום שני בפראטון פארק הסיכוי למשחק עם שבעה שערים נראה נמוך במיוחד. בטוטנהאם שון דיוויס ואריק אדמן פצועים, והם מתווספים לג'יימי רדנאפ המושעה בגלל צהובים. אביו, הארי, אמר כי רווח לו שבנו לא ישחק נגד פורטסמות'. רובי קין ישוב להרכב אחרי צמד שערים מול איי פארו במדי אירלנד, ומייקל קאריק יהיה על הספסל לראשונה העונה אחרי פציעה, מול הקבוצה בה היה כבר כמעט חתום לפני המעבר לטוטנהאם. בפורטסמות' קיים ספק גדול לגבי שיתופם של אריאן דה-זיו ודז'אן סטפנוביץ', אך ג'ון קרטיס חזר מהשאלה והוא מועמד לפתוח. סטיב סטון פצוע, אך נייג'ל קואזי וריצ'רד יוז חוזרים לסגל.

8. cantona#7 Member

שבוע לפני ההתמודדות עם ארסנל
    ב"אולד טראפורד" יונייטד חייבת
    לאסוף את מלואו 3 הנקודות כמו
    אוויר לנשימה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/10/04
  9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת אני חושב שג'נאס מפגין את הכדורגל הטוב בקריירה שלו. הוא פשוט שחקן נהדר, מעורב כל כך הרבה, נמצא בכל מקום במגרש, מבשל כובש ומטאטא בצורה נהדרת. מבחינתי הוא מעיין פראנק למפארד לעניים, פשוט ווינר.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בערך 30 דקות בסנט. אנדרס עדיין 0-0.

מנצ'סטר פתחה בהתקפה עם ואן ניסטלרוי, סאהה וסמית'. רוני על הספסל.

בירמינגהאם עם גרונקיאר, דאן, האסקי ויורק בהתקפה יכולה וצריכה לנצח!!

11. cantona#7 Member

למישהו יש לינק,שבאפשרותו ניתן לשמוע את המשחק של יונייטד?

12. ArsenalFan Member

גרונקיאר פשוט ביום נוראי! מה לעזאזל קורה לו? שום דבר לא הולך- הגבהות ומסירות עומק לרחבה שאין בהן טיפת דיוק, חולשה נוראה בדריבלים... זה המשחק הכי קל לקווינטן פורצ'ן בקריירה וכמובן שהוא המצטיין ביונייטד במחצית הראשונה. משהו שגם מעיד קצת על המשחק שלה, ששוב נראה רדום וישנוני משהו (אני אזהר שלא להגיד עצלני), למרות התעוררות מסוימת בדקות האחרונות. סה"כ משחק בהחלט נחמד, בירמינגהאם דווקא מראים לא מעט יכולת הנעת כדור טובה עם כמה מהלכים מצוינים ובעיקר כאלו שנקטעו ע"י הקוון שפעמיים שלף לנבדל לא מוצדק. יופי של משחק לג'וליאן גריי.

הבעייה היא שזה נראה כמו סוג המשחקים שבהם בירמינגהאם תישאר עם מחמאות על משחק מאורגן, עם מהלכים יפים והרבה הקרבה, אבל את הנקודות תיקח הביתה יונייטד.

13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא הבנתי שקאריק כנראה יפתח במשחק.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דארן אנדרטון עושה הופעת בכורה בבירמינגהאם, מחליף את גרונקיאר שכמו שעדי אמר היה חלש. (לא הזמנתי אני מתעדכן מהאינטרנט...)

15. city Member

רונאלדו חלש מאוד וכנראה שכל המחמאות שהוא קיבל פה בפורום בשבוע האחרון השפיעו עליו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

חילוף ביונייטד - רוני מחליף את קלברסון. הימור התקפי של פרגסון.