מחזור 15 בליגת העל: כיסאות מוזיקלים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Clock End Stand, ‏24/12/22.

1. קשר שמאלי Member

יש לאליה מספיק כלים
    שום דבר לא יפול או יקום על פאון

2. zivmay Member

שחקן מצויין, מכה רצינית.

3. הרצליה Member

בשנת 2022 ושבוע ל-2023 אי אפשר לפתור את הבעיה הזו. כשיש לך מפלצות כמו מכבי חיפה בצפון, מכבי והפועל תל אביב במרכז, בית"ר בירושלים והפועל באר שבע בדרום.

איזה ילד בן 7-8 מנס ציונה יבחר ללכת אחרי הקבוצה הזאת ולנסוע לפתח תקווה עם עוד 100 איש ולקוות שהקבוצה תישאר בליגה בנס כשמצד שני הוא יכול לנסוע לבלומפילד ולחגוג ביחד עם עוד 20 אלף חמישייה נגד הפועל חדרה.

להוציא את 5 הקבוצות שציינתי אף קבוצה, גם הקבוצות שמביאות יותר מ-1000 אוהדים לא תצליח לגדל כאן דור אוהדים חדש אלא אם כן תהיה כאן הצלחה יוצאת דופן ולאורך זמן של קבוצות עם בסיס כמו מכבי נתניה, הפועל חיפה והפועל פתח תקווה.
    במידה ולא, אני לא בטוח שהבסיס הזה יישאר עוד הרבה זמן.

קהל מגיע שיש הצלחות ועניין, גם הדרבי בהרצליה הביא ביום שישי קרוב ל-1000 איש כי היה עניין, במחזור הבא נחזור לגרד את ה-200 מלמטה.

הקטנת הליגה תעזור במידה ותהיה כאן ליגה סגורה של 6 קבוצות, ללא עולות וללא יורדות.
    אשליות תמיד אפשר למכור.

4. Raulito Madridista

אני חושב שמ.ס אשדוד היא איזה עשב שוטה. כי כן היו לה הבלחות כמו עונה בצמרת, היא נחשבת למעין קוטלת הענקיות ויש לה מאמן יחסית בכיר. ושיא-השיאים היה עם חיים רביבו והגלאקטיקוס. אם הצטרפותו יחד עם יוסי אבוקסיס, איציק זוהר, אסי דומב ואחרים לא משכה קצת קהל אז מה כן? הקהל "השבוי" אצלה הוא כנראה הנמוך ביותר. אשדוד היא דוגמא קיצונית ולשלילה של העדר הקהל לדעתי, זה מה שאני רוצה להגיד. זה מזכיר לי מה שהמחנכת שלי בכיתה ט' סיפרה לנו - "הבן שלי עשה מנוי למכבי פתח תקווה (הם גרו שם) - כדי לראות את כל הקבוצות היריבות". לא יודע מה קורה גם בעניין השיווק וכן הלאה, מחירים זה לא הכל. שינסו לדחוף משפחות, בקניית מנוי מקבלים חולצה של הקבוצה במחיר זול או צעיף מתנה, לא יודע.

5. G.B7 ירוק עולה

אני נגד הקטנת הליגה לא רק בגלל זה, אני נגד הרעיון הנוראי של הסופר ליג האירופאי שיהרוג את הכדורגל האמיתי, הכדורגל שייך לכולם, אני נגד העניין שהכסף הולך ומשתלט על כל פינה טובה שקיימת לא רק בכדורגל תוך כדי רמיסה של מי שאין לו (תמיד הייתה איזשהי עליונות למי שהיה יותר כסף וזה גם אולי בסדר אבל אפשר להגיד שהמגמה בשנים האחרונות הולכת ומחריפה בצורה חזירית ומגעילה).

אין פתרון כרגע שיביא מאות אוהדים נוספים אפילו לנס ציונה או לאשדוד או לחדרה.
    לפני שמחרטטים אותנו בהקטנת ליגה, צריך קודם כל שכל קבוצה תשחק בעיר שלה (זה הבסיס של הבסיס) תוך הקמת איצטדיונים ראויים, צריך שהקבוצות עצמן בשיתוף פעולה עם העירייה ובתי הספר יארגנו אירועים בעיר שקשורים לקבוצה (לא פעם ב10 שנים), צריך לארגן הסעות מסודרות ונוחות, צריך אולי גם בתור הוראה לחייב את כל ילדים + נערי קבוצות הנוער להגיע למשחקי הקבוצה הבוגרת.
    אבל נראה שזה לא מעניין כל כך את מנהליי הקבוצות בפועל.

כמו שכתבתי הכדורגל שייך לכולם (ל-30000 בסמי עופר וגם ל-143 אנשים שהגיעו מנס ציונה ואשדוד) אבל למרות זה, איזה זכות קיום יש למשחק כזה שהוא מתנהל בליגה הבכירה?
    אם היה 1000 לא הייתי כותב את זה אבל פחות מ-200 ?!!!?? זה מביך.

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/22
  6. Raulito Madridista

אמרתי לעצמי "דור - אל תתעצבן" לגבי הפועל תל אביב אבל זה החזיק מעמד בערך 20 דקות וחבל. שתי הערות קודם כל:
    1. כל אוהד שנסע במזג אוויר המגעיל הזה לדוחא עם הקבוצה העוד יותר מגעילה שיש לנו - הגרועה בליגה - מגיע לו לקבל מנוי לכל החיים.
    2. ואם כבר "מגיע" - אז מגיע לקובי רפואה לתקוע אותנו אחרי מה שעשו לו.

הפועל ת"א הקבוצה הכי גרועה בליגה, מעניין מתי אנחנו נפסיק להפסיד הרי היום זה בדרך להפסד תשיעי וב-15 משחקים! כשהכדור ברגליים שלנו זה סכנת נפשות. כל מתפרצת תהיה חצי גול. מילא קיבלנו גול במצב נייח, בסדר, אבל הם מבינים שזה משחק תחתית? הם יורדים לגליצ'ים? אין לנו מגינים. אבו-דוסו לא שחקן, אנטואן קונטה חלם בגול ולא באמת טוב, בן ביטון מסוכן לפחות בפן ההתקפי. עידן ורד רץ אבל אני לא יודע מה הוא מסוגל לתרום. שיגביהו כדורים לקייס גאנם, זו שיטת המשחק כשאין הישאם לאיוס. לא רואה מניין יבוא הגול. מעניין שאל ים בהרכב, אחלה, ודוד קלטינס גרוע אבל אולי כדאי שישחק במקום רומראטו. ואולי בעצם לא, כל קומבינציה נוראית. תפתחו את הכיס בינואר..

7. yedidel Member

למה נס ציונה לא משחקת בעיר שלה? יש לה מגרש הולם למידותיה
    אז יהיה פחות קהל חוץ בחלק מהמשחקים. ביג דיל

8. DRORIKO Member

כי אין באמת עיר כזאת נס ציונה

9. DRORIKO Member

כן אין ספק שמרינוביץ׳ זה הבעיה של הפועל תל אביב. שהאוהדים הברברים שלה ימשיכו לזרוק עליו חפצים.

10. קשר שמאלי Member

אהוב התקשורת הורחק בצהוב שני אחרי עבירה טיפשית והשאיר את קבוצתו ב-10 שחקנים

11. הרצליה Member

מה מטרת התגובה?

אף פעם לא הבנתי את צמד המילים האלה "זכות קיום". מי קובע? לי כואב פחות שהקבוצה שלי מפסידה מאשר לאוהד מכבי חיפה? לי הדרבי שהיה השבוע היה פחות חשוב מלאוהדי מכבי תל אביב בדרבי האחרון? אני מתרגש פחות כשהקבוצה שלי מנצחת?

אז יש פחות עניין לצופה הנייטרלי, אני גם לא בטוח שאותו צופה נייטרלי יבחר לראות הפועל תל אביב - בני סכנין

מה שקובע זה המקצועי בלבד, אם הפועל תל אביב היא פח זבל ובני ריינה טובה ממנה מקצועית אז מה אפשר לעשות? הנחות כי יש להם קהל והם מביאים עניין? בולשיט, שירדו ליגה וישתפרו מקצועית.

Roma אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

קון איבינדר

13. G.B7 ירוק עולה

אני לא אמרתי שאתה מתרגש פחות לא אמרתי שאני מתרגש פחות ולא אמרתי שאוהד של בית"ר נהריה מתרגש פחות, כל אוהד זה אוהד ומידת האהבה שלו לקבוצה תלויה רק בו.
    אמרת שיש פחות עניין לצופה הנייטרלי אבל הבעיה היא שאין אוהדים שהם לא נייטרלים במשחק הזה (אהה נכון 143 גיבורים בלי ציניות)....
    מספר מביש ונוראי, מספר שפוגע בענף הזה. בבמה המרכזית (ליגת העל) זה לא משהו שצריך לעבור בשתיקה, מצידי שיחלקו כרטיסים חינם בקניון ויביאו אנשים מהרחוב של העיר, זה עדיף.
    זה נכון שהמקצועי בלבד זה מה שקובע, על זה אנחנו מסכימים, ובגלל זה גם הקטנת הליגה לא תעזור וזה פתרון אידיוטי, מצד שני צריך לחשוב איך הביזיון הזה לא מתרחש, כרגע כמו שכתבת המצב רק יחמיר.
    הפתרון האמיתי ביותר הוא בדיוק כמה שטענת וגם על זה אנחנו מסכימים וזה הצלחות לאורך שנים, כל הפתרונות הקטנים האלה שכתבתי (עם שילוב בתי הספר, עירייה הסעות וכל זה) יכולים לעזור בצורה מסוימת וזה גם משהו אבל לא נראה שעושים כלום וגם אם עושים משהו זה פעם באף פעם.

אם במשחק הזה היו לפחות 600-700 איש (שזה גם מספר עצוב לליגת העל) כנראה שלא הייתי כתוב כלום.

14. DRORIKO Member

הבעיה שלי עם כל הקריית שמונה-בני ריינה למיניהן זה לא שאין קהל, גם לא זה שרמת הכדורגל ירודה(טיפש מי שמצפה לראות משחק ברמה של חיפה-מכבי). הבעיה זה שגם אין שם אף שחקן צעיר שאתה תראה את המשחק רק בגללו. איזה פרוספקט כזה שהולך להיות הדבר הבא בכדורגל הישראלי. מילא זה שהקבוצות האלה גרועות, הן אפילו לא חממות לכוכבי העתיד, אז איזה זכות קיום יש להן? תסלחו לי שאני דוחף את הסריה א׳. אבל היופי בלצפות בקבוצות הקטנות באיטליה זה לגלות את הכוכבים הבאים של הכדורגל האיטלקי. אני זוכר שהייתי עוקב באדיקות אחרי ברשה רק בשביל סנדרו טונאלי או אחרי קליארי עם בארלה. בכדורגל הישראלי אין את זה. מישהו יכול להצביע לי על שחקן בנס ציונה שהולך להיות היניב קטן הבא או הליאור רפאלוב הבא? כל הכשרונות מרוכזים במכבי חיפה ומכבי תל אביב. הם אשכרה הפכו לתאגידים של כשרונות.

15. alexshw Member

יש לא מעט שחקנים שפורצים יחסית מאוחר. גם לרפאלוב עצמו לקח זמן לפרוץ. לברדה ומליקסון.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk