מחזור 23: ליברפול נכנעת גם למנצ'סטר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hammers Fan, ‏13/1/05.

1. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

רובן דווקא גדל ב-פ.ס.ו.

2. שגיא Guest

לא...הוא גדל בחרונינגן או משהו כזה....

3. cityblues beter dead than red

צודק,טעות שלי.
    אבל בכל זאת איני טועה לגבי מלקת הנוער של אייאקס.

4. KirkH Member

ובגלל זה היום גם באייאקס מעדיפים חלוצים יוונים שלא מצליחים לשים גול בליגה הגרמנית על חלוצי נוער בהרצה?

או שאולי המיליונים ששפכו שם בקיץ על שחקנים מדרום אמריקה זה תוצאה של מחזור נוער גרוע?

שוב, אין היום חייה כזו, אין קבוצה שמסוגלת להתמודד על אליפות בליגה אירופית מכובדת עם הרכב של שחקני נוער. אגב, אייאקס לא תיקח אליפות גם השנה.

ובכל מקרה, גם אם נניח לרגע שזה כן אפשרי - זה בטח ובטח שלא יקרה אצל ארסנל.

5. Hammers Fan Member

כמה מילים על אברטון מידלסברו. התוצאה מחמיאה מאוד לבורו, שהייתה ביום חלש מאוד. השער הראשון היה הברקה קבוצתית נהדרת: יציאה חדה מהגנה להתקפה של זנדן, דאבל פס של נמת' והאסלבנק, עיכוב חכם של הכדור על ידי חלוץ צ'לסי לשעבר, עד שמצא בכדור מצויין שוב את זנדן, שניצל טעות אויומה של רייט, שיצא לטיול מחוץ לשער, כדי לכבוש.

- חוץ מאותו מהלך ספציפי מאוד התאכזבתי מבורו, שעד כה מאוד נהנתי לצפות בה, בעיקר בריברסייד. זנדן לא לקח מספיק אחריות בקישור, מדאונינג בכלל לא התרשמתי, הוא לא עשה דבר וחצי דבר ממה שאנחנו רגילים ממנו על כנף שמאל, דווקא כשאריקסון ביציע. דווקא במשחק כזה אפשר להבין כמה ריי פאולור חשוב במערך של מידלסברו, המנהיגות והאחריות פשוט נעלמו יחד איתו (נעדר עקב צהובים), לא היה לבורו בול ווינר במרכז השדה היום וזה ניטרל המון מדאונינג וזנדן.

- אברטון לעומת זאת מאוד הפתיעה אותי, שיניתי לחלוטין את דעתי לגביה. מערך ה4-5-1 שלה מטעה. זה נשמע כמו סגנון משחק הגנתי, אבל בשטח הדברים נראים אחרת לגמרי. בנט וקאהיל כמעט חלוצים במערך של מוייס, הייתה יותר הרגשה של 4-3-3 היום. יש איזון נהדר בקישור של אברטון, קאהיל ובנט יוזמים, יצירתיים ומאוד דינאמים סמוך לרחבה, תוך כדי שהם מסייעים לביטי בלי הפסקה, בעוד שקרסלי ויובו משלימים אותם במימד ההגנתי ומהווים בעצם את ה"ריי פאולור" שהיה חסר לבורו היום. וכל זה בלי ליאון אוסמן, שנפצע בחימום.

- אם כבר ביטי, אז דווקא ממנו לא התרשמתי, יותר מדי אנמי, לא כופה הזדמנויות על היריבה, לא חד בקיצור. אני לא יודע אם זה עניין של הסתגלות אבל בכל אופן, לאחר שראיתי אותו גם נגד פלימות' בגביע וגם היום אני מתחיל לחשוב שלהשקיע בו 6 מיליון ליש"ט זו טעות. ג'וזף יובו לעומת זאת היה הפתעה נעימה מאוד, השתלב יפה על הבלטה של גראבסן בקישור האחורי. האופי ההגנתי שלו מאוד יעיל בקישור, והטכניקה שלו סוף סוף יכולה לבוא לידי ביטוי במרכז השדה, רעיון טוב של מוייס.

לגבי פולהאם - ווסט ברום, חוסר צדק מוחלט. כשדיוף נגח את השער שלו בתוספת הזמן, התעצבנתי כאילו אני אוהד של הבאגיז, כי לפולהאם לא הגיעה אפילו נקודה אחת היום.

קווין קמבל עשה היום את מה שלא ראיתי מקאנו כל העונה. המון אגרסיביות, אש בעיניים, אופי של שחקן שרוצה לשרוד בליגה. אני בטוח שאם הוא לא היה כל כך חלוד מהתקופה הממושכת במקרר של גודיסון פארק הוא היה גם מבקיע את אחת משתי ההזדמנויות הטובות שהיו לו במחצית הראשונה. גם לג'ונת'ן גרינינג ולזולטן גרה לא מגיע להפסיד היום, שניהם סיכנו את פולהאם כל כך הרבה היום, רק חוסר מזל (וזאט נייט הענק) מנע מאיזו הגבהה שלהם לעבור דרך שחקן של ברומיץ' ולרשת. גם פול רובינסון הרשים היום כמגן שמאלי.

חבל על הבאגיז, אבל זהו דינם של הנאיבים. הם יחזרו לצ'מפיונשיפ בסיום העונה.

6. Gooner Member

וונגר עשה מארסנל קבוצה ענקית עם תקציב של קבוצת אמצע-טבלה,לא בעזרת שחקני נוער,אבל בעזרת שחקנים אלמוניים\שחקנים שנחשבו אבודים (פירס במרסיי,פטי במונאקו,הנרי ביובנטוס),וכמובן היו חריגות כמו מארק אוברמארס שהגיע על תקן של כוכב.
    ארסנל מעולם לא קנו שחקו ביותר מ13 מליון פאונד (ווילטורד),הקנייה של רייס לא נחשבת כי כדי שסיביליה יקבלו 17 מליון רייס יצטרך להכניס הרבה גולים וארסנל תצטרך לזכות בהרבה גביעים,בנתיים הוא עלה משהו כמו 9 מליון.
    רק תחשבו מה היה יכול לקרות אם לוונגר היה תקציב כמו של מנ.יונייטד או של צ'לסי...

Knives out!

7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מוריניו לקח את ליגת האלופות עם תקציב של הפועל בת-ים.

עכשיו מוריניו קיבל את התקציב של צ'לסי, והנה התוצאה. אני לא מכיר מאמן שהיה עושה
    זאת טוב יותר...

8. אלי מתחן Member

אני מאמין שאם הוא היה מקבל את התקציב של צ'לסי הוא היה בונה קבוצה על שחקנים זולים, ונגר מעדיף את זה על כסף גדול

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לפעמים מדבר כל כך הרבה שטויות....
    מה הקשר בין דבר לאחר? אייאקס נאלצה למכור חלוץ שעלה אצלם מהנוער (זלטאן), אז מה חשבת, שהם יכולים ישר להקריץ שחקנים? אז קנו את סונק וחריסטיאס, ביג פאקינג דיל. אין לזה שום השפעה על מצבה המצויין של האקדמייה שלהם, וזה בטח לא אומר שהם הולכים על רכש זר. הרכישה מדרום אמריקה הייתה רוסאלס, שהגיע אחרי שהרשים את הסקאוטים באולימפיאדה, וזו לא כזו הוצאה מאסיבית.

אתה לא יכול להתעלם ממה שהמועדון הזה עושה, מגדל שחקנים אדירים וכל כמה שנים עושה מכירות חיסול ומתחיל מחדש. גם אם שחקנים מגיעים אליה מהתפוצות הם בדרך כלל עוברים באקדמייה שלהם שתגיד מה שתגיד, היא מעולה ואני בטוח שלא היית מתנגד לאיזה ואן דר ואארט ואיברהימוביץ'.

התקופה הרעה שעוברת על אייאקס נובעת נטו מחילופי משמרות, והטיעונים שלך ממש לא מהווים סתירה. אייאקס לקחה גביע אירופה והגיעה לגמר בעבר הממש לא רחוק בדור שאייש כמה ממועדוני הצמרת של אירופה. נכון שהדור האחרון היה מוצלח קצת פחות, אבל לדעתי חלקם (ואן דר ואארט, טראבלסי, סניידר, הייטינגה, דה יונג, אולי מקסוול) יגיעו לטופ האירופאי. וזה משהו שאף קבוצה אחרת באירופה לא מייצאת. אולי עוד כמה שנים יגדל שם עוד דור מוצלח, ואולי הם יגיעו אפילו רחוק יותר ברמות האירופאיות.

זה שהקבוצה שלך לא זזה בלי להוציא הררים של מיליונים, לא אומר שזה מצב כל הקבוצות בעולם.

ומה זאת אומרת אייאקס לא תיקח אליפות גם השנה? הם לקחו עונה שעברה.

וגונר - ונגר אמנם טיפח במו ידיו את הנרי וויירה והפך אותם לשני שחקנים אדירים (אנדרסטייטמנט), אבל לומר שהוא עשה את זה עם תקציב של מרכז טבלה זה מוגזם. נכון שהוא עשה את זה בשליש ממה שהיה לפרגי ביונייטד, ועל זה מגיע לו מירב הקרדיט, אבל לא צריך להגזים.

10. NewcastleFan Member

חבוב.זלאטן מעולם לא עלה מהנוער של אייאקס כי הוא מעולם לא שיחק שם.הוא גדל במאלמו אייקרס רכשה אותו בגיל 18 ישר ל אייאקס ב' משם לקבוצה.

11. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

קוד:
    זה שהקבוצה שלך לא זזה בלי להוציא הררים של מיליונים, לא אומר שזה מצב כל הקבוצות בעולם.

דווקא אצל הספאדס זה כן המצב. גם הם לא בדיוק בונים על הנוער שלהם.
    זה שהשחקנים שלוי הקמצן הביא הם זולים, לא עושה אותם כשרונות לעתיד.

ועכשיו תזרוק לי דוגמאות כמו דין מרני ואני אחזיר לך דין ריצ'ארדס. כמה הוא עלה תזכיר לי?
    כמה מיליונים טובים. Stop bullshit spud.

ניהול טיפשי של אייאקס מונע ממנה באמת להיות בליגה של קבוצות כמו מילאן ומדריד.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסלח לי, מתי בדיוק הספרס הוציאו 20, 10 מיליון על שחקן פעם אחרונה? הוצאנו על רברוב 9 מיליון פאונד, זה שיא ההעברה וכאן נחתם הסיפור. נכון ששמנו לא מעט כסף על שחקנים שמשום מה האמינו שהם יהיו המפנה - אין טעם שתזכיר לי עכשיו את פוסטי, רברוב וריצ'ארדס, אבל זה מעולם לא היה בטווחים שצ'לסי עושה.

והניהול של אייאקס ממש לא גרוע. זו אחת הקבוצות הרווחיות באירופה. הם ריאליים - איזה שחקן מהשורה הראשונה היה עובר לליגה ההולנדית החלשה?

13. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

יפה. אז הנה, עדיף להשקיע 10-20 מיליון בשחקן טוב מאשר בלוף כמו ריצ'ארדס או רברוב.

כי לספרס אין את הכסף ואת האומץ של צ'לסי (לא ממש אומץ, כי זה לא חוכמה שרומן יושב שם למעלה),
    אבל בכל זאת, טוטנאהם הוציאו מיליונים של פאונדים חסרי תכלית על שחקנים שלא החזירו אפילו
    רבע ממה שהם עלו. אף פעם לא הייתה לטוטנאהם באמת מדיניות רכש עד העונה, אז תפסיק לבלבל
    ת'מוח על צ'לסי.

14. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא ניהול טיפשי כמו שזו ליגה חלשה.
    אייאקס מייצרת שחקנים מעולים, השחקנים רוצים להתמודד עם האתגר של לשחק ברמה הגבוהה ביותר, הליגה ההולנדית לא כזו, ולאייאקס אין ברירה אלא למכור אותם הלאה, התפקיד שלהם מסתיים כאן.

15. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתגר אתגר. אבל איפה אייאקס היום? לא בדיוק מפרקת את הליגה.

כמו שזה נראה, אייאקס מצפה להפוך לעסק כלכלי נטו ורווח שייכנס רק
    ממכירת שחקנים לירובתיה בליגת האלופות.

מה עם קצת שליטה בהולנד כמו פעם?