מחזור 24 בליגת העל: ת"א מנצחת את ה.חיפה, ב"ש את בני יהודה, הפער נותר 5

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏19/2/16.

1. DRORIKO Member

גם השניים האלה נסחפו עם העדר ומדברים על מכבי כאילו היא מועמדת לירידה,ומנגד מדברים על ב"ש כאילו היא בארסה. אפק קצת איכזב אותי,מבוני אפילו ההורים שלו לא מצפים לכלום.

שרף שונא את בכר כי הוא "עשה קטע" לחבר שלו איזי.

orimor2212 ו-amn אוהבים את זה.
  2. oranfu Member

הם מעודדות צהובות. הם מאוכזבים מהיכולת, אבל מעודדות.

3. amn Member

לגבי אפק ובוני, אני מסכים עם דרוריקו ב-100%.

לגבי שרף? אומרים שלשמוע את שרף מפרשן משחקים של מכבי זה המוטיבציה מספר אחד לקהל של מכבי להגיע למגרש לראות את המשחק. זה נכון אגב עוד מאוגוסט 2000 (איפשהו בין המחזור השני לשלישי של עונת 2000/1). אין מה להשוות את השנאה של שלמה שרף למכבי לכל קבוצה אחרת (הוא לא מתבייש לעודד באופן ברור ומובהק כל קבוצה שמשחקת נגד מכבי בכל משחק שהוא משדר). להוציא את בית"ר, שגם הייתה סופגת ממנו הרבה, עד שקיללו אותו ואז הוא נרגע:

אוהדי בית"ר:

שנאה של שרף למכבי:

אוהדי מכבי ניסו לעשות דבר דומה לפרימו, אבל זה נראה כאילו זה רק הדליק אותו. גם ההשפלות שהוא אוכל ממכבי בתוכניות סיום עונה לא מרגיעות אותו או מלמדות אותו לקח.

צנציפר ממציא ידיעות על מכבי בכל הזדמנות בערך.
    טוכמן כועס מאז שחסמו אותו בקרית שלום (לכאורה, הוא היה הנהנה העיקרי מאבנר טוויטו, גם אם לא היחיד).

4. oranfu Member

אתה מתעלם ממה שרשמתי. דיברו על שנאת זרים, שרף שונא את בכר.

צנציפר ממציא ידיעות על כל המועדונים.

נמני צהוב, קלינגר צהוב, איווניר צהוב, לוין צהוב.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

עוד פעם, תפריד בין הקבוצות שהם אוהדים לשנאה שלהם לג'ורדי ובוס. איווניר וקלינגר מתעבים אותם מתוך "אחוות מאמנים ישראלים". הם לא אוהבים את זה שג'ורדי חוסם מפניהם ומפני חבריהם את האופציה לאמן את מכבי. אצל קלינגר היו כמה ראיונות עלובים שבו ירד על ג'ורדי. לגבי איווניר, הוא עלה לא מזמן לרדיו 103 ואמר שבוס "פחות טוב אפילו מיוקנוביץ'" לקול צהלותיהם של קופמן ואיינשטיין. אגב גם את פאקו הוא תקף לא מעט,למשל על זה שהוא "משחק עם זהבי חלוץ" או על זה שהוא מעלה את איגיבור בהרכב ולא את ראדי. נמני סוכן אז הוא לא יתקוף מועדון שהוא רוצה למכור לו שחקנים(למרות שגם הוא מכניס למכבי כמה קטנות).
    ניר לוין באמת בסדר עם מכבי, לא כי יש לו אינטגריטי, הוא פשוט עובד במועדון.

נערך לאחרונה ב: ‏23/2/16
    amn אוהב/ת את זה.
  6. amn Member

רק היום צנציפר יצא בכותרת, שהייתה הכותרת הראשית של מוסף הספורט ב-ynet ללא מעט שעות על כך שמכבי עם תקציב שיא בכדורגל הישראלי של 140 מיליון ש"ח. בית"ר העמידה תקציב גבוה מזה, לדעתי ליותר מעונה אחת. ולפחות עפ"י תוכן הכתבה, משתמע שזה תקציב שמתייחס גם להכנסות של הקבוצה, ולא להוצאות. תקציב ההוצאות השנה הוא לא 140 מיליון ש"ח לפי מה שאני מבין (אבל לא ראיתי את ה"ספרים", ולכן אני לא יודע להגיד בוודאות).
    ובכל אופן, צריך לעשות הפרדה בין התקציב הכללי (budget) לבין תקציב העברות. זה לא נכון (לדעתי האישית) לספור את ה-5.5 מיליון יורו כחלק מהתקציב השוטף של הקבוצה (3 על ראיקוביץ', 800 על סה, 600+100 על דסה ועל אזולאי (סה"כ 1.4), 100 על ריקן ועוד כמה מאות אלפי יורו נוספים על איגיבור בעקבות ההעפלה לצ'מפיונס ליג). אבל בכל מקרה, גם עם הסכום הזה (שמתקרב ל-25 מיליון ש"ח), אני לא חושב שההוצאות של מכבי השנה הן 140 מיליון ש"ח. וגם אם כן, זה בוודאות לא התקציב הגבוה בתולדות הליגה.

בתור הכתב של מכבי והפועל ת"א (שהעונה הוא די נכנס גם בהם, כנראה כי הפסיקו להדליף לו), הוא כותב בעיקר עליהן. כמה ידיעות כבר יש לו על מכבי חיפה שהוא "ממציא ידיעות על כל המועדונים"? או על באר-שבע?
    כמעט ולא זוכר כתבות שלו שמתייחסות למישהו שלא קשור במישרין או בעקיפין למכבי או הפועל.

לקלינגר כ"כ לא אכפת ממכבי כיום, שכשהוא הוזכר כמועמד לאימון הפועל ת"א, הוא אמר שהוא לא מכביסט. והוא נחשב אולי לגדול המכביסטים בשנות ה-90 (למרות שלא גדל בקבוצה). גם בלי קשר הוא לא ממש זוכר חסד נעורים לקבוצה.
    איווניר אני עוד יכול לקבל, גם ניר לוין (אבל למיטב ידיעתי, הוא כמעט ולא מפרשן את המשחקים של מכבי בגלל שהוא עובד של המועדון). אבל נמני (נמני, כן? לא היה, ואני מקווה שלא יהיה שחקן בכדורגל המודרני עם מעמד כזה אצל האוהדים... אולי רק אוחנה), חוטף ממרבית אוהדי מכבי על הפרשנות השלילית שלו* כלפי הקבוצה. מכיר אנשים שהתעלמו מהרקורד הרע שלו כמאמן/מנהל מקצועי במועדון, ורק כשנהפך לפרשן התחילו לפקוח עיניים.

אבי נמני לא זוכר שום חסד נעורים למכבי, והוא לא חוסך בביקורת ממכבי, כולל ביקורת מוגזמת ושגויה. בטח על רקע המעמד שלו, וההשפעה שעדיין יש לו על חלק נכבד מהאוהדים.

* כל עוד לא מדובר על השחקנים שהוא מייצג.

באופן כללי, לשמחתי הרבה, המעט שאני שומע מהפרשנים הישראלים זה בשידורים (וגם אז במשחקים של מכבי אני לרוב במגרש). בחיים לא ראיתי, ואין לי כוונה להתחיל לראות את היציע ושאר התוכניות האלו.

7. oranfu Member

צנציפר ממציא כתבות על כולן. נכון שהוא מסקר יותר את הת"אביביות.

קלינגר אמר שלא כל כך איכפת לו ממכבי? אז הוא לא צהוב? הוא אנטי מכבי?

לוין אשכרה עובד מועדון במכבי ת"א ואחד הפרשנים הבכירים בארץ.

נמני בודאי לא אנטי מכבי. ביקורת זה עדיין לא אומר אנטי (למרות שבעולם המכביסטי מי שלא מהלל את הנאדים של המועדון הוא בוגד).

אם אתה טוען שאתה לא רואה בכלל פרשנות ישראלית, יציע העיתונות ושאר תוכניות כאלה ואחרות אז לפי מה בדיוק אתה קובע איך הם מתייחסים למכבי ת"א (או כל מועדון אחר)?

8. amn Member

- תראה לי כתבה שצנציפר המציא על מכבי חיפה שלא קשורה למכבי או הפועל תל-אביב. אשמח ללמוד משהו חדש.
    - לוין כמעט ולא מתבטא בנוגע למכבי, ולא זכור לי משחק שהוא פרשן את הקבוצה כבר שנים. איך זה שהוא עובד במכבי משפיע על הפרשנות שלו כשהוא במשחק של X נגד Y? אלוהים יודע.
    - לגבי המשפט על קלינגר ונמני, ושאלתך האחרונה - יש לי מספיק חברים שרואים את התוכניות האלה, ראיתי מספיק קטעים קצרים שאנשים הקליטו והעלו או שלחו לי.

וההתייחסות שלי הייתה בעיקר לתקשורת הכתובה, שאותה אני צורך, והרבה.
    בכל מקרה - לא אתה תשכנע אותי, ולא אני אשכנע אותך, וזה גם לא עד כדי כך אכפת לי... אז אפשר לעצור השיחה כאן.

9. oranfu Member

חכה, אני אחפש בארכיון כתבות שלי של צנציפר...

זה לא משנה אם לוין מפרשן את מכבי או לא, דובר על הטייה של התקשורת (שנאה) נגד מכבי ת"א. ניר לוין, בין אם מפרשן את מכבי או לא, הוא מהפרשנים הבכירים בתקשורת.

סבבה, אני רואה את כל יציע העיתונות וכאלה ואני לא רואה שום אנטי מבחינת קלינגר ונמני (ואי אפשר לרגע לחשוד שהם לא מכביסטים).

סבבה, נעצור כאן.

10. קשר שמאלי Member

טוכמן הוא כתב חצר של ג'ורדי קרויף

Turgi אוהב/ת את זה.
  11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה לעזאזל?!
    הוא רק השבוע כתב שמתגעגעים לורמוט ושבוס מושפע מביקורות ושוקל לשחק התקפי יותר ולשנות מערך (המאמן הכי התקפי של מכבי בעשורים האחרונים, והולנדי שעבורו שלושה שחקני קישור זה קודש, כן?). כמות הרפש בוואלה שוברת שיאים.
    בסולם תומר לוי לכתבי חצר, הוא מקבל ציון 1-2.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. Turgi Guest

הוא לא יגיב על זה.
    עוד אחת מההודעות שהוא אוהב לזרוק לאוויר ולהיעלם.
    בלי שום ביסוס.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  13. קשר שמאלי Member

לא קראתי כתבות שלו בתקופה האחרונה ולא שמעתי אותו ברדיו
    יכול להיות שעבר ביניהם חתול שחור
    עד לא מזמן הוא בוודאות היה כתב חצר של קרויף

14. Turgi Guest

מאמינים לך.

15. קשר שמאלי Member

גם ענבל מנור מוואן ופז חסדאי מוואלה אוהבים ללקק לג'ורדי קרויף