מחזור 24: צ'לסי עדיין לבד בצמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hammers Fan, ‏20/1/05.

1. Maor321 Member

אחח ההומור הצרפתי..

2. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

צ'לסי עם ניצחון 6-0 (3-0 על פומפי ושלישייה של פאלאס על טוטנאהם האימתנית משבוע שעבר).

לאמפרד פשוט גאון.

תוצאה מדהימה אצל נוריץ', 4-4, שער בכורה של ה"הבטחה" דין אשטון.

3. Rudess Member

התיקו של נוריץ' הוא לא סתם תוצאת המחזור 4:4, במיוחד מן העובדה ש-10 דקות לסיום התוצאה הייתה 4:1 לבורו. עד שאשטון בשער בכורה בדקה ה-81, ומקנזי בדקה ה-90 צימקו ל-4:3, ואז בזמן הפציעות אדם דרורי הדהים עם 4:4 ענק!!!

כנראה שזה לא מפתיע בנוגע לבורו, אני זוכר בתחילת העונה כל כך טוב את המשחק של ארסנל (בו הייתי) נגדם בהייבורי כאשר בורו הובילו 3:1 בתחילת המחצית השנייה והובסו 5:3 בסיום. דרך אגב, פיקנטריה מעניינת היא שגם באותו משחק פרנק קדרו והסלביינק הבקיעו (היום קדרו הבקיע שניים). אפרופו פיקנטריה, אני מתחיל להישמע כמו.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/05
  4. cityblues beter dead than red

תוצאות מעניינות יש לנו היום.....
    לא האמנתי שהקנריות יחזרו למשחק היום אחרי ה-4-1,נגמר 4-4 תוצאה מדהימה,אני כבר מחכה לתקציר של הליגה.
    הטופי בויס מפסידים בבית לאדיקס 1-0 וכמו שכבר אמרתי,ההתרסקות תגיע אחרי עזיבתו של גראבסן.לא משחררים שחקן כ"כ נחוץ שהוא ה"דבק" של הקבוצה.וזו הסיבה שהסיטי לא שיחררה את דיסטאן שהוא המרכז של ההגנה שלנו ולא לשווא הוא גם הקפטן.
    טוטנהאם?להפסיד 0-3 לקריסטל פאלאס?לא ציפיתי לכך.
    אני מקשיב עכשיו לשידור הרדיו של הסיטי מהוורת'ונס הבאגיס מובילים 0-1 משער של קמפבל בדקה ה-5.
    נקווה שיהיה טוב.come on city.

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/05
  5. KirkH Member

אין שום קשר בין הדברים. אי אפשר להשוות את המצב של אברטון לזה של השיטי. יותר מזה, תחליף את דיסטאן בבלם אחר (לא ממש משנה מי...), ההגנה של השיטי תשאר אותו דבר - יום אסל, יום בסל. יום אחד דאן מועמד לנבחרת ובמשחק שלאחר מכן הוא כובש אחד ומבשל שער נוסף (לרשת של ג'יימס).

הדעיכה של אברטון התחילה הרבה לפני העזיבה של גראבסן. כבר מהכריסמס הקבוצה הזו חורקת. פה ושם זה עוד הספיק מול יריבות נחותות וע"י ניצוצות מהכוכבים - אבל די ברור שאברטון של החודשיים האחרונים זו לא אותה קבוצה שפתחה את העונה.

מוייס עדיין לא הספיק להביא מחליף לגראבסן ככה שגם למהר ולשפוט אותם זה די מוקדם. סך הכל הקבוצה הזו לא ממש הייתה מועמדת (לפחות לדעתי) להגיע לצ'מפיונס, גם לא בימים הכי גדולים שלה. כדי להיכנס לאירופה היא לא צריכה יותר מדי. אז עכשיו יש לה תקופה רעה כי נעשו שינויים - והשינויים הם הרבה יותר טקטיים מפרסונליים. ההגעה של ביטי והמעבר למשחק יותר התקפי זה גם פקטור על חוסר ההצלחה.

לא חושב שצריך להתרגש מזה יותר מדי. מה גם שצ'רלטון באופן כללי ובעיקר בחודש האחרון היא לא קבוצה שאפשר לזלזל בה ולא קבוצה שבושה להפסיד לה.

6. נדב מיכאלי Member

טוב הבנתי,אני מליברפול יכול לבקש רק דבר אחד : לא להפסיד 2 משחקים ברצף,גם ההפסד בגביע באמצע השבוע,גם ההפסד שבוע שעבר ליונייטד והיום .
    מה יהיה ליברפול?
    מתי תחזרי לימים הטובים?
    תחדשו ימיכם כקדם !!!!

7. Barcik Member

שאלה לקירק ולשאר מביני הדבר: השיטה של צ'לסי - 4-3-3 (כמו של בארסה) או 4-5-1? או במילים אחרות: דאף ורובן - חלוצי כנף או קשרים באגף?

8. KirkH Member

תכלס, מה בדיוק ההבדל?

מה שמיוחד בשיטה של צ'לסי (לדעתי) הם השחקנים הספציפיים, ולא איך בדיוק קוראים לשיטה שמוריניו משחק בה...

שים במקום דאף או רובן שחקן אחר - והעסק יתפרק או יחרוק. אז כמובן שדאף ורובן הם לא יחידי סגולה ומן הסתם יש עוד שחקנים שמסוגלים להתאים בשיטה של מוריניו. אבל זה חייב להיות שחקן מסויים.
    כדי לשחק בתפקיד הזה שחקן צריך שני דברים עיקריים. הראשון היא היכולת להגיע מהקו לכיוון המרכז עם הכדור על הרגל והשני הוא יכולת סיום ברחבה.
    טכניקה אישית, יכולת אילתור, יכולת מסירה, ראיית משחק, כל אלה תכונות סופר חשובות, אבל לדעתי הן משניות במקרה הזה. הדוגמא הטובה ביותר אגב, היא ג'ואי קול. הבחור מוסר מצויין, לדעתי הוא עולה על דאף ואפילו על רובן מבחינת טכניקה ושליטה בכדור, גם ראיית משחק לא חסר לו - אבל בכל מה שקשור ללחתוך למרכז ולסיים מול שוער, הוא לא מתקרב לקרסוליים של השניים.
    בגלל זה בתחילת העונה ללא דאף ורובן צ'לסי הייתה תקועה, כשדאף חזר המצב השתפר, אבל רק כשרובן ודאף החלו לשתף פעולה יחד בהרכב "הסכר" נפתח.

גם העובדה שדאף ורובן מסוגלים לשחק על שני הקווים מאוד מאוד מסייעת לצ'לסי.

אז אני באמת לא יודע אם לקרוא לזה 4-3-3 או 4-5-1. כי מצד אחד הם לא חלוצים. האיכויות שלהם באות לידיי ביטוי בצורה הכי טובה כשצ'לסי רצה ובמיוחד כששנייהם רצים עם הפנים למגן וצריכים לקחת שחקן באחד על אחד. הם באים מאחור ואת זה לא תראה הרבה בשיטה של שלושה חלוצים בה בדרך כלל מטיסים כדורי גובה ומנסים לבנות על שיתוף הפעולה של החבר'ה. גם משחק גב לשער כמעט ואין להם.

מצד שני לדאף ורובן יש המון המון חופש פעולה מבחינת השיחרור, כביכול, שהם מקבלים בכל מה שקשור לעבודה הגנתית. אם דאף עוד רודף פה ושם אחרי מגן עם כדור, רובן סתם מטייל בכיוון הכללי. זו פריבילגיה שאין להרבה קשרים בטח לא בשיטה של קישור מעובה סטייל 4-5-1.

שורה תחתונה, מצדי שיקראו לזה גם 4-2-1-2-1 או בכל שם אחר, כל עוד זה עובד - על הזיין של רומאן.

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוריס, אני לא חושב שמה שיש לבארסה זה בדיוק 4-3-3. כי כמו בצ'לסי, רונאלדיניו וז'יולי מגיעים הרבה מאחורה ומשחקים הרבה על הכנף, ומצד שני הם לא כמו רובן ודאף שמתחילים את ההתקפה מהאגפים... בכל אופן, אכן יש הרבה דמיון בחופש שנותנים לשחקנים מאחורי החלוצים, ולעדות העובדה שבשתי הקבוצות צמד השחקנים מאחורי החלוצים מרבה לכבוש.

10. Barcik Member

שמע, גיא, רוני וג'יולי (ונראה לי שגם דאף ורובן) הם הרבה יותר חלוצים מאשר קשרים. שטח המחייה שלהם הוא ב- 30 המטר האחרונים, והרבה יותר חשוב - משחקים על קו אחד עם סמואל אטו (לא יודע אם זה ככה גם בצ'לסי).

בתכל'ס, קירק צודק. כל עוד זה עובד, למי אכפת...

11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

באבירו ובלאמי לא בסגל של המגפייז, פצועים אני מניח
    Arsenal: Almunia, Lauren, Campbell, Toure, Cole, Pires, Vieira, Flamini, Reyes, Bergkamp, Henry

Subs: Lehmann, Van Persie, Fabregas, Cygan, Eboue

Newcastle: Given, Taylor, Boumsong, Bramble, Bernard, Dyer, Bowyer, Jenas, Robert, Ameobi, Shearer

Subs: A, O'Brien, Kluivert, Harper, N'Zogbia, Hughes

12. Maor321 Member

מחצית בהייבורי, 1-0 ארסנל במשחק חלש מאוד.
    המגפייז ביכולת עלובה פשוט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

13. Rudess Member

ארסנל במשחק חלש? איפה אתה חי? אלמלא שיי גיבן, התוצאה הייתה היום 5:0 לפחות.
    ויירה ופלאמיני במשחק מצוין. חבל שניוקאסל שיחקו היום כמו הפועל יהוד המיתולוגית. שייקחו דוגמא ממנצ'סטר סיטי שבאו להייבורי ושיחקו כדורגל פתוח והוציאו גם נקודה.

הנרי כבר הרבה זמן לא הבקיע והיו לו היום כמה הזדמנויות, אבל אני בטוח שהוא יחזור להבקיע בקרוב, כי ארסנל זקוקה לשערים שלו.

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק עצום של ארסנל, התוצאה בקרנות (משהו כמו 12-1 לארסנל) היתה יותר משקפת מהתוצאה בפועל, תודות להופעה מדהימה של שיי גיבן. המחצית הראשונה, בה דווקא הושג השער, היתה יחסית פושרת מצד ארסנל, אבל גם זה הספיק לשליטה מוחלטת במשחק, לשער של דניס אחרי בישול בל יאומן של פלאמיני (איש המשחק שלי!) ולכמה החמצות של תיירי הנרי (מעורב מאוד אבל לא מספיק חד). ניוקאסל התקשתה לעבור את החצי למרות הקישור המעובה עם השלישייה הקשוחה של בוייר, ג'נאס ודאייר מול צמד אמצע בלבד של ארסנל בדמותם של ויירה ופלאמיני המעולים. במחצית השנייה ארסנל כבר לחצה יותר על הדוושה, ניוקאסל כלל לא הראתה סימנים של רצון להשוות, אבל השער השני לא בא, כי שיי גיבן כפי שכבר הזכרתי היה בלתי-עביר, וגם כי תיירי הנרי לא נמצא בכושר הבקעה והחטיא ממצבים שאותם הוא מכניס בד"כ עם קביים. חבל שלא ידענו לנצל את העליונות הברורה שלנו במשחק ואת מאזן הקרנות המחמיא כדי לסגור את העסק ולמנוע כמה רגעים עצבניים לקראת הסיום, אבל אחרי כמה תצוגות נוראיות במחזורים הקודמים אני מסתפק ביכולת המצוינת ולא בא בדרישות מוגזמות מדי.
    העיקר שניצחנו והחזרנו קצת צבע ללחיים החיוורות, הבשורה המרכזית של המשחק: פלאמיני, שגילה גם יכולת יצירתית מפתיעה לפחות עבורי בנוסף ליכולת הלחימה הרגילה.

15. Gooner Member

"משחק עצום"?הגזמנו.
    בסך הכל ניוקאסל,קבוצה עצובה במצב הנוכחי.