מחזור 30 בפרמייר ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏25/3/04.

1. Kiko Member

עזבו אותו, הבנאדם חי באשליות... (אני מחכה בקוצר רוח לתגובה הבאה שלך, משה)

2. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

פחחחחח ארסנל צריכה להוכיח שהיא קבוצה יותר טובה ממנצ'סטר יונייטד?! רבאק, משה - 30 משחקים ללא הפסד, 12 נקודות מעל יונייטד, מקום ראשון (בעוד יונייטד במקום השלישי) בפריימר ליג ורבע גמר ליגת האלופות (בעוד יונייטד עפה בסיבוב השני לפורטו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ). טוב, נו, כנראה שכל זה לא משנה. אם יונייטד כבשה שער אחד במזל גדול והצליחה לסחוט תיקו, כשהיא שיחקה פחות טוב וארסנל לא קיבלה פנדל שהגיע לה - אז יונייטד קבוצה יותר טובה. השתכנעתי.

יונייטד ניצחה את ארסנל במגן הצדקה? יא אללה, לא נמאס לך לזיין לכל הפורום ת'שכל?! בתום 90 דקות התוצאה היתה 1:1 לא משנה איך תנסה לעוות את זה. טוב נו, ניצחתם בפנדלים - אתם קבוצה יותר טובה.

מה שבאמת מצחיק זה איך אתה טוען שיונייטד קבוצה יותר טובה מארסנל (למרות כל העובדות שכמו תמיד לא ממש חשובות לך) ואתה עוד צוהל וחוגג על כך שיונייטד הוציאה תיקו מארסנל! אפילו פורטסמות' וצ'רלטון לא יצאו בכאלו מצעדים כשהוציאו מאיתנו נקודות העונה. טוב, נו, זאת הרמה של יונייטד העונה...

סקוטיש גונר - כמובן שיש על מה להתאכזב. זה די משפיל לצאת בתיקו ביתי עם קבוצה כמו יונייטד (על שלל הפסולת האנושית בסגל שלה), אבל למה לבכות? אנחנו אלופים! יונייטד כבר לא זוכרים מה זה מקום ראשון! נכון שלא צריך לשמוח, כי אחרי הכל היינו צריכים לנצח - אבל באמת שלא צריך לבכות.

המשחק בשבוע הבא מאד חשוב. לא חלילה כדי לקבוע מי קבוצה יותר טובה (כי את זה כל ילד בן 4 יודע, בניגוד למשה אוחיון), אלא כדי להבטיח לעצמנו דאבל שלישי בשש שנים.

הדבר היחיד שבאמת גורם לי באמת להרגיש רע בקשר למשחק הוא האכזבה והתסכול שעלולה להשפיע על השחקנים לקראת המשחק מול יונייטד בקארדיף. האווירה הזאת לא בריאה לקבוצה ולא זכור לי דבר כזה מאז אינטר.

נ.ב איחולי הצלחה לסר לוזר בקרב על המקום השני.

3. toon-UPON-tyne Member

אני בעד לעשות מפגש בניוקאסל-ארסנל... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז ככה, הטענות שמשחק אחד לא משנה הכל בטלות כשמסתכלים על גמר ליגת האלופות שנה שעברה.
    בזמן שיובה שלטה באיטליה ולקחה אליפות קלילה בליגה כשהיא בכמה רמות מעל מילאן, באה מילאן, ניצחה בפנדלים בליגת האלופות, ולקחה לעצמה את הכבוד, והפכה לקבוצה המובחרת של איטליה.

ושוב, אתם כניראה לא מבינים על מה אני מדבר.
    אין ספק, גם עם היוניטד תנצח ביום שבת, מי השנה הייתה יותר טובה.
    ארסנל השנה הייתה יותר טובה מיוניטד ללא כל ספק.
    מה שהיום הוכח, הוא שאולי השנה ארסנל יותר טובה, שארסנל כרגע נמצאת בכושר יותר טוב, אבל מבחינת איכות באופן כלכלי, ולא ספציפית העונה הזאת, היוניטד לא נופלת מארסנל.
    ובמידה והיוניטד תנצח ביום שבת, היא תראה שהיא אף טובה ממנה.
    כלומר, אתם לא הבנתם כראוי את השמחה.
    ברור לי שהעונה בליגה גמורה, ושארסנל אלופה, גם עם הינו מנצחים היום.
    אבל היום, זה היה מאבק על כבוד, וכמובן, להראות שמבחינת איכות באופן כללי, היוניטד לא פחות טובה מארסנל, וכפי שנוכיח בשבת, אף טובה יותר.

יש הבדל בין איכות באופן כללי, לאיכות באופן עונתי.
    בהחלט יכול להיות שבעונה הנוכחית קבוצה כמו אסטון וילה תעבור את ליברפול בטבלה, זה לא אומר שליברפול היא באופן כללי קבוצה פחות טובה, אלא שבעונה הזאתי בגלל מס' גורמים(הויה והויה)היא לא מממשת את הפונטציאל שלה, ולכן הוילה עושה עונה יותר טובה.
    הרבה פעמים קבוצות עם סגל שחקנים פחות טוב ויכולת כללית פחות טובה מקבוצה אחרת, עושים עונה יותר טובה ממנה, ועוברים אותה.
    סוסיאדד בספרד שנה שעברה היא דוגמא מעולה.
    היא עברה קבוצה כמו ולנסיה בטבלה בסיום העונה,כשיש לה סגל פחות טוב מולנסיה.
    ואותה סוסיאדד כמעט לקחה אליפות לריאל, ששוב איכות הסגלים באופן כללי לא שווה.

עם שנה שעברה שמעתי תגובות רבות מאוהדי ארסנל על המסורת של הגביע האנגלי, על החשיבות שלו, ועל כמה הניצחון של ארסנל בגביע על היוניטד חשוב(דיון שעבר את ה4 עמודים), והמסקנה הייתה שהסיבה היחידה שהיוניטד לוקחים אליפות זה כי ארסנל פישלה ולא כי הגיע ליוניטד.
    והביאו דוגמא שבגביע גם ארסנל עברה את היוניטד, אבל בגביע, בגלל שיטת הנוק אואט, לא הייתה לארסנל הזדמנות לפשל.
    אז אני בהחלט יכול לטעון, שהיום הוכח, שמבחינה איכותית, ביכולת כללית, ולא ספציפית העונה הזאת, היוניטד טובה כמו ארסנל ואף יותר.
    וזה מה שהיוניטד הולכת להוכיח בשבת.
    היא הולכת לומר לארסנל(כפי שאוהדי ארסנל אמרו לי כאן לפני שנה) נכון שהעונה אתם הייתם יותר טובים, אבל מבחינה כללית אנחנו לא נופלים מכם, והעובדה שהעפנו אותכם מהגביע מוכיחה זאת.

5. KirkH Member

לא יודע, נראה לי יותר כאילו אוהדי יונייטד מתעקשים בכוח למצוא נקודות חיוביות בקשר לעונה הזו.

לפי התפסיה הזו אפשר לומר שצ'לסי הייתה העונה טובה יותר ממאן יו - איך לא? ניצחנו אותם...

ואם פולהאם או סוטון היו משלימות דאבל על יונייטד גם הן מבחינה כללית יותר טובים מהם???

זה שיונייטד לא הפסידה לארסנל זה נחמד, אבל מצד שני גם ארסנל לא ממש הפסידה ליונייטד ככה שאם שמים על המאזניים את העובדה שהתותחנים נמצאים כל כך רחוק ממאן יו בטבלה קצת קשה להבין את השימחה מהעובדה שסר לוזר גירד שתי תוצאות תיקו מארסנל.

בקשר לבונקר - עדיף לאוהדי יונייטד להיסתכל טוב טוב במראה לפני שהם מתחילים עם שטויות, סר לוזר הוא אחד מאלה שממהרים להכניס קשר אחורי או מגן נוסף למערכה על חשבון ויתור בחלק ההתקפי, הדוגמא הכי בולטת הייתה ההוצאה של סהה במשחק הבכורה שלו אחרי שהוא כובש פעמיים וירידה אחורה שעלתה ליונייטד בהרבה מאוד דם...

6. Barcik Member

משחק טוב של כדורגל אנגלי איכותי. רוב מה שאפשר כבר נאמר, אני רק אציין כמה נקודות.

תחילה, התחוור לי במהלך המשחק מדוע ולמה ארסן ונגר כל כך רצה את חוזה אנטוניו רייס בארסנל. מכל קבוצות הדרג הראשון של אירופה, ארסנל מתבססת הכי הרבה על תנועה בלי כדור (ומן הסתם גם עושה את זה הכי טוב). רייס הוא אחד הצעירים המבטיחים ביותר מבחינה זו (אני אשאיר את התואר לסביולה חביבי). שימו לב איזה תנועה נהדרת הוא עשה בדקה ה- 15, כאשר הוא קארול עצר את הבעיטה שלו מתוך הרחבה. איך רייס נכנס פנימה בין שתי מגנים, ובתזמון נהדר משנה את כיוון התנועה שלו קצת לפני רגע קבלת הכדור כדי להוציא את הבלם שמולו (בראון נראה לי) משיווי משקל. רייס בהחלט מתאים לתותחנים.

קארול הפסיד בנוק אאוט מהדהד לכוח המשיכה. כן, הכדור הסתובב, אבל נראה לי שהוא קפץ נמוך יותר ממה שהוא עמד. כזה ביצוע מגוחך לא ראיתי מאז ההרמה/בעיטה של רונלדיניו מול דייויד סימאן ברבע גמר המונדיאל.

לקראת הסיום, הראת ארסנל ניצנים של מה שעלה להם באליפות בעונה שעברה - יהירות וזלזול. גם החילופים ההגנתיים של ונגר, שהשרו אווירה של "טוב, 1-0 מול היונייטד. בוא נסיים את המשחק", היו ממש לא במקום. ונגר חייב לקחת את זה לתשומת ליבו.

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתי יוצא ניוקאסל מנצ'סטר? ארסנל מנצ'סטר יוצא בחופש ככה שאין בעיה...

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניוקסאל - מנצ'סטר כבר לא יהיה השנה.
    שני המפגשים נערכו, בראשון היוניטד ניצחה 2-1, ובשני המשחק הסתיים ב0-0.
    הקבוצות שנשארו ליוניטד הם:

03/04/2004 צ'רלטון 31
    10/04/2004 ברמינגהאם 32
    12/04/2004 לסטר 33
    17/04/2004 פורטסמות' 34
    24/04/2004 ליברפול 35
    01/05/2004 בלקבורן 36
    08/05/2004 צ'לסי 37
    15/05/2004 אסטון וילה 38

9. ArsenalFan Member

אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל אני מסכים חלקית (חלקית בלבד) עם משה אוחיון. עד עכשיו אני ממשיך לטעון שהפערים האיכותיים בין ארסנל, צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד הם קטנים ומזעריים, ובסופו של דבר הם משתנים בתקופות שונות אך נשארים די קבועים. צריך לקרות משהו יוצא דופן ולא לאורך עונה אחת בלבד כדי שיווצר פער איכותי משמעותי. העונה ארסנל טובה מיונייטד, אבל הפער האיכותי האמיתי בין הקבוצות איננו דו ספרתי (בסופו של דבר גם בטבלת הסיום של העונה זה לא יהיה 12 נקודות, אלא פחות). יונייטד נקלעה לתקופה גרועה ונכנסה למשבר, אנחנו עשינו רצף נצחונות מרשים, העונה אנחנו יותר טובים. גם באופן כללי אני חושב שיש לנו לא מעט יתרונות על פני יונייטד, אבל זה בטח לא משהו עד כדי כך מוחץ.

מה שבטוח, גם ניצחון בשבת לא יוכיח שום עליונות איכותית של מנצ'סטר יונייטד על ארסנל, משה- מזה אתה יכול לשכוח, כמו שאנחנו יכולנו לשכוח מכך בשנה שעברה. היא לא "טובה אף יותר".

אגב, עוד לא הספקתי להגיד את זה בסערת הרגשות (אני עם הראש באדמה כל היום עד כדי כך שחברים שלי עשו ממני פנאט, אני יושב ברכבת ומתחיל לחשוב איך הקבוצה הזו מיצתה את עצמה, מדמיין את עצמי מסנגר על עזיבה של תיירי הנרי- אבל רק לבארסה- וחושב לאן כדאי לפרדי ליונגברג לעבור)- אבל היה אתמול אחלה משחק עם קצב, אירועים, המון מתח, אווירה וכדורגל טוב, משהו שהמשחקים בינינו לבין יונייטד צריכים להיות.

אני אגיד אותו דבר היום, ואני אגיד אותו דבר עליכם אם יונייטד תעיף אותנו בשבת.

10. the gunner_14 Member

לדעתי מנצ'סטר של העונה נופלת בפער האיכותי נטו, בלי קשר לכל הדברים שמסביב לכדורגל כמו ההרחקה של פרדיננד, מהקבוצה של ארסנל ובהפרש גדול.העזיבה של בקהאם ו-ורון ללא החתמה משמעותית השאירה למנצ'סטר קבוצה שהיא לא מספיק טובה לרמות הגבוהות ביותר.
    איזה שחקן ביוניטד אתה כבר יכול להביא ולומר שהוא עולה ברמתו על שחקן של ארסנל באותה עמדה?
    אני יכול לומר שהנרי הרבה יותר אפקטיבי מ-ואניסטלרוי,שליונדברג טוב מרונאלדו בהרבה,שהכושר של פירס טוב בהרבה משל גיגס,למרות שהאיכויות שלהם די דומות.
    ועם כל הכבוד לקין, ויירה יותר טוב ממנו.
    אשלי קול יותר טוב מאושיי.
    בשאר העמדות יש אולי כוחות שווים פחות או יותר.
    בשורה התחתונה התחביר הקבוצתי של ארסנל טוב בהרבה משל יוניטד.
    וזה שהפער עומד על-12 נקודות זה כן אומר שזהו הפער בין שתי הקבוצות,מה פתאום אתם לא מתייחסים להתדרדרות של יוניטד כדבר שאסור שיקרה לקבוצה ברמות הגבוהות ביותר??
    זה ששחקן אחד הורחק זו סיבה מוצדקת??? בכדורגל המודרני שבו הדגש הוא על קבוצתיות ועל היכולת להתמודד עם חסרון של שחקן זה או אחר לא יתכן שקבוצה שלמה תתפרק כי הבלם נפצע!
    אני כן מסכים עם זה שארסנל לא תהפוך ליוניטד של 8 אליפויות ב-11 שנים כי מנצ'סטר זו מעצמה שתפיק לקחים ותתן פייט כבר בעונה הבאה.

11. Forza BiancoNero Member

אני בעקרון לא אוהב את ארסנל, ההיפך, אני אוהד מנצ'סטר, אבל מה שקרה השנה היה די צפוי.
    פרגוסון שילם סוף סוף את מחיר השחצנות שלו כששיחרר את בקהאם, ושיחק אותה מבין גדול כשהביא 3 אלמונים לקבוצה. כל הכבוד לארסנל על עונה מצויינת.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההבדל בין ארסנל ליוניטד הוא לא של 12 נקודות.
    ולפי לוח המשחקים, ובמידה וננצח בשבת הוא יהיה גם מתחת ל8(סביבות ה5 לפי דעתי).
    אני לא מסכים עם הניתוחים שלך.
    לדעתי, באופן כללי, וזה הוכח לאורך השנים, גיגס וסקולס למשל, יותר טובים מפירס וליונברג, שפשוט העונה בכושר יותר טוב.
    שנה שעברה רוד היה יותר טוב מהנרי(כבש יותר ממנו גם בליגת האלופות וגם בליגה), השנה הנרי יותר טוב.
    אשלי קול השנה הוא דווקא אחד מהאכזבות, שלי לפחות.
    למרות שבצד ההתקפי הוא נשאר חד, הוא לא בולט בצד ההגנתי, ולא פלא שיש דיבורים על עזיבה שלו בקיץ והחלפתו בדגליש הצעיר.
    עם משווים אותו, תשווה אותו לסילבסטרה, שלדעתי הוא שחקן יותר טוב.
    ושוב, אתה יכול לומר שארסנל השנה מחברת את כל החלקים בצורה יותר טובה, אבל אתה לא יכול להבטיח שזה יהיה גם שנה הבאה.
    וזה הנקודה הבולטת.
    אף אחד לא יכול לומר בוודאות שארסנל תקח אליפות שנה הבאה.
    העובדה הזאת מלמדת על זה שאולי העונה ארסנל עושה עונה יותר טובה, אבל מבחינת יכולת באופן כללית, הרמות מאוד קרובות זה לזו(ולדעתי, בתור אוהד יוניטד, היוניטד היא אף טובה יותר).

13. ScottishGunner Member

אתה משווה את אשלי קול לסיבסטרה? נו באמת. קול הוא המגן השמאלי הטוב בעולם אחרי רוברטו קרלוס, ומה שמונע ממנו להראות את זה השנה אלה פציעות בלבד. סילבסטרה הוא מגן לקבוצת אמצע טבלה, כמו כל ההגנה של היונייטד (בלי ריו). כולם זוכרים לו את הפשלות בתחילת דרכו במועדון, כשכולם דיברו על רכש גרוע מאוד של פרגסון, הוא לא השתפר מאז בהרבה. אין מה להשוות ביניהם.

ואן ניסטלרוי- הנרי.
    יש הסבר פשוט וברור לכמות השערים של רוד ואן ניסלטרוי בעונה שעברה- והיא העובדה שהוא שיחק כחלוץ יחיד. כל המצבים הקלים הגיעו אליו, הוא לא היה צריך להתחלק בהם עם עוד מישהו, ולכן הוא גם כבש הרבה. לא כמו בעונת הטריפל, כששתי חלוצים (יורק וקול) הבקיעו בערך סכום דומה של שערים כל אחד, סכום שלא עלה על מס' 25. ביחד- 50 אם אני לא טועה, תפוקה גדולה מזו של ואן ניסטלרוי שכבש 44. בעונה הנוכחית, זה גם כן בלט, עד שפרגסון החליט לחזור ל-4-4-2 הקלאסי שלו עם סאהה ועוד כל מיני אילטורים, ועובדה- רוד ואן ניסטלרוי כובש פחות.
    בארסנל זה לא ככה. הנרי הוא לא חלוץ מטרה, ותמיד יש מישהו לידו. לא כל המצבים מגיעים אליו, ובכלל, את המצבים שלו הוא יוצר בעצמו. ובכל זאת, הוא מבקיע כמות אדירה של שערים גם כן. ברור שלא תיהיה לו את אותה תפוקה כמו של ואן ניסטלרוי בעונה שעברה מבחינת שערים, כי הוא לא שיחק אף פעם כחלוץ יחיד, אבל מה עם בישולים? מהלכים וירטואוזים? זה לא נחשב שמשווים בין שחקנים?!
    אני חושב שהבהרתי את הנקודה שלי.

בקשר לפירס וליונברג, לעומת גיגס וסקולס. ברור שתיהיה העדפה לצפונים, כי הם משחקים יותר זמן בפריימרליג. חוצמזה, סקולס משחק במרכז, בעוד שליונברג משחק באגף. ואם בכל זאת אתה מתעקש, אז אולי באמת הוא יותר טוב מליונברג.
    בין פירס לגיגס, אם לא להיות אובייקטיבי- פירס טוב יותר. אם כן להיות אובייקטיבי- הם די שווים, עם העדפה קלה לגיגס בגלל הוותק. בכל מקרה, אני חושב שבשאר ההשוואות שלי, הייתי מאוד אובייקטיבי.

14. the gunner_14 Member

מהבחינה המקצועית כבר אמרתי את דברי.
    אם להתייחס לכך שאף אחד לא יכול לומר שארסנל תיקח את האליפות בעונה הבאה זה יהיה בגלל היכולת הכלכלית של מנצ'סטר להביא תתוחים בכל שנה.תבין לארסנל אין את הפריבילגיה הזו ובכל זאת אני יכול להבטיח לך שלארסנל יהיה את הכוח להיות במאבק בעונה הבאה כי יש לה קבוצה שהבסיס שלה רץ כבר הרבה זמן יחד והוא האיכותי ביותר בפריימרשיפ.אם היית אומר לי שלארסנל יהיה את הכסף על מנת לרענן את הקבוצה ולחזק אותה במספר עמדות אז הייתי מבטיח לך שגם בעונה הבאה ניקח אליפות.
    אתה לעומת זאת מר אוחיון צריך לקוות שהכסף שלכם יביא משהו יותר טוב בעונה הבאה ושהוא גם יתחבר טוב,וזו דאגה שלאף אוהד ארסנל אין. אם לא תצליחו ברכש הרי שתקבל שחזור של העונה הזו בהנחה שצ'לסי יביאו עוד איזה4-5 שחקני הרכב שיהרסו את בניית הקבוצה הטובה שיש להם שם.

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

סילבסטרה משחק העונה כבלם כך שאי אפשר להשוות אותו לקול. אם כבר משווים אז את קווינטון פורצ'ן - כמובן שאין ויכוחים על כך שקול שחקן הרבה יותר טוב. ליונברג וסקולס לא משחקים באותו התפקיד. פרדי טוב יותר מפלטשר, כריסטיאנו רונאלדו או כל קשר ימני אחר שתשלוף מהסגל של יונייטד.

בשנה שעברה הנרי אומנם כבש שער אחד פחות בליגה מהצוללן (וואו, זה אומר שהצוללן היה יותר טוב) אבל בישל פי 20 יותר ממנו. תצביע לי על שחקן שבעשר השנים האחרונות כבש מעל 20 שערים ובישל מעל 20 בליגה בעונה אחת. טוב, נו, אם ואן-ניסטלרוי כבש שער אחד יותר (ועזבו את זה שרבע מהשערים שלו בעונה שעברה באו מפנדלים) אז הוא היה יותר טוב.

אין בכלל מה להשוות בין השניים. ואן-ניסטלרוי רק ניחן ביכולת מצוינת לדחוק כדורים לרשת ממטר (וגם את זה הוא עושה רע העונה וזה עלה ליונייטד בנקודות ובליגת האלופות) והוא נוגח מצוין. בכל פרמטר אחר הנרי עולה עליו. הנרי כובש יותר, מבשל יותר ומגוון יותר. ואן-ניסטלרוי כרגע אפילו לא החלוץ הטוב ביותר ביונייטד - לואיס סאהה בכושר עדיף ממנו עליו.

פירס בשנתיים האחרונות בהם שיחק (כלומר אם מתעלמים מהשנה שעברה בה היה מושבת בגלל ששבר רגל) היה יותר טוב מגיגס. נכון, פעם גיגס היה שחקן טוב יותר, אבל היום פירס עדיף.

אני פשוט מת לדעת מה זה לעזאזל "באופן כללי". מה, ליונייטד סגל יותר טוב מארסנל? יונייטד בכושר יותר טוב מארסנל? על מה לעזאזל אתה מדבר?