מח' 18: דגו והאלופה ממשיכים לדרוס ונצמדים לצהובים מת״א ששוב לא מנצחים. ב״ש ממשיכה לנצח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏20/1/24.

1. wings Member

זהבי זו דווקא דוגמא טובה לאיך אפשר לעשות כסף על שחקן מוכשר וגם להנות ממנו לפני. לא כתבתי שאסור היה להם למכור אותם. כתבתי שהדרך הנכונה למועדון זה להנות מהשחקן קודם איזה כמה שנים. הרי גלוך בגיל 22 יהיה שווה לא פחות, אם לא יותר, מגלוך בן 18. ואז היית מוכר אותו אחרי אולי שתי אליפויות ועלייה לליגת האלופות שהיתה מכניסה למועדון הרבה כסף וגם מעלה את המחיר שלו.

ברור לי שזה בעייתי כי זה לא רק עניין של המועדון, זה גם מה שהשחקן רוצה. קשה להחזיק שחקן צעיר בכח. אבל המועדון גם יכול לתת לשחקן תמריצים שונים כדי לשכנע אותו להישאר.

לגבי חלייאלה. אני בהחלט חושב שהמועדון יכול להגיד לא ל 4.5 מיליון. זה לא שזה 4.5 מיליון היום או 0 עוד שנתיים. מכבי פ"ת לא יכולה להגיד לא. אבל מכבי חיפה יכולה כי היא קבוצה יותר עשירה שגם משחקת כל עונה באירופה, מה שנותן חשיפה נוספת לשחקנים שלה.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהוא כל כך חשוב שבהעדרו קין עלה לדרבי עם שלושה בלמים ובלי קיצונים אמיתים כי הבין שבלי מילסון אין לכם באמת משחק אגפים.
    זה לא רק מה שהוא עושה עם הכדור, והוא עשה המון עם הכדור, גם אם לא יצא מזה מספרים בסוף, הוא ייצר המון בעיות ובלאגן ליריבה, אלא התנועה שלו בלי כדור פינתה המון שטח לאחרים, ושיחררה הרבה אחרים כשהיום הכל אצלכם מרגיש הרבה יותר צפוף.

3. italiano Member

4.5. מיליון יורו ושחר עושה לו שק קמח עד אירופה ברגל.

oranfu ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  4. wings Member

אתה כנראה צודק. זה לא אומר שזו תהיה החלטה נכונה לקבוצה.

5. wings Member

כל מה שאני אומר בסופו של דבר זה שאפשר גם אחרת. הרי בניון, ברקוביץ', רביבו ואחרים תרמו הרבה מאוד לקבוצות שלהם, זכו באליפויות, עברו שלבים באירופה, הפכו לסמלים, וגם נמכרו בלא מעט כסף ועשו קריירות יפות באירופה. ברור לי שאלו זמנים אחרים ואם ברקוביץ' היה מקבל הצעה טובה מאנגליה בגיל 19, אז כולם היו קופצים על זה והוא היה הופך לשחקן שולי בהיסטוריה של מכבי חיפה, בדיוק כמו שגלוך כרגע בהיסטוריה של מכבי ת"א. לפחות עד שהוא יחזור, אם וכאשר.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יכול לדעת מה יהיה עוד 3 שנים?
    גולסה חתם על חוזה בלאציו בגיל 18.5, בגלל שעשה את זה בלי אישור של חיפה לא שוחרר, נתקע בחיפה כמה שנים ואז שיא הקרירה שלו היה פאוק סלוניקי.
    חלק מהרכישה של שחקן בגיל מוקדם הוא גם היכולת לקבל את השחקן בגיל שאתה עדין יכול לפתח אותו. כמו ששחטאר עשו עם סלומון וכמו שרד בול עושים עם גלוך.
    חלאילי עוד שלוש שנים בגיל 22 יהיה קרוב מאוד למוצר המוגמר, היכולת לשפר אותו תהיה קטנה בהרבה, וגם לך תדע מה ישפיע עליו להיתקע בליגה שלנו עוד 3 שנים, לא רק הסכנה לפציעות שיפגעו בו אלא גם גרף השיפור שלו לא ילך ויגדל כי יספיקו לו דברים בסיסים מאוד כדי לבלוט כאן בניגוד לליגות בכירות יותר שם הוא יהיה חייב להשתפר כל הזמן כדי לעמוד בסטנדרטים שם.

wings אוהב/ת את זה.
  7. wings Member

אתה לחלוטין צודק. זה סיכון. מבחינה כספית לפחות הסיכון הוא לשני הצדדים. הערך יכול לרדת אבל גם לעלות. מבחינה מקצועית, גם יכול להיות סיכון לצאת מוקדם, אם אתה מגיע לקבוצות שהופכות אותך לנער פוסטר ואתה לא רואה דשא. פרץ למשל בינתיים בבאיירן. (דוגמא קיצונית כי חריג לצאת מישראל לאחת הקבוצות הטובות באירופה). גלוך משחק וברור בדיעבד שהמעבר שלו היה חכם. רד בול והשחקן הרוויחו, מכבי ת"א הפסידה. אני פשוט בצד של המועדון.

אנחנו כמובן לא המצאנו את זה. הרי זה קורה כל הזמן גם הליגות הרבה יותר טובות ועשירות. קמאבינגה וטושמאני למשל עזבו את הליגה הצרפתית בגיל 18-19. הבדל קטן כמובן ששילמו על אחד 100 מיליון ועל השני קרוב ל 50 אם אני זוכר נכון.

8. Morientes Member

מכבי תל אביב הרוויחה, גלוך יכל גם לעזוב בחינם אבל הוא החליט לחדש חוזה עם סעיף שחרור של 7.5 מיליון יורו.
    למכבי תל אביב לא היה כל כך סיי בעניין, אני הופתעתי שגלוך בכלל חידש חוזה ועוד עם תג מחיר כזה

9. VAR Member

לעוד מישהו יש טענות לבחירת המשחק המרכזי?

אין בליגה הזאת כלום חוץ מ2 המובילות.

לירן אוהב/ת את זה.
  10. italiano Member

אה ככה זה עובד?
    כי במחזור שהחליטו שחדרה-חיפה זה המשחק המרכזי, בית"ר-באר שבע הסתיים 4-4.
    אז זה ביזיון כפול?

EO11 אוהב/ת את זה.
  11. VAR Member

גם משחק בין 2 מועמדות לירידה יכול להסתיים בתוצאה כזו, לא מדד לאיכות המשחק.

המשחק של היום פשוט משמים, מעט מאוד רגעים ששווה להסתכל על המסך בשבילם.

12. italiano Member

בקיצור רק את אלופת המדינה מעניין לשדר.

13. alexshw Member

בורחה למה יעזוב?

14. VAR Member

כל המשחקים משודרים.

15. Raulito Madridista

הפועל תל אביב הקבוצה הכי חלשה העונה בליגה, כל נקודה שאגרנו עם הליצן על הקווים היא בגדר נס. עד שאני לא רואה את הפועל ממנה מאמן, לא אומר מאמן טוב, אבל "איש מקצוע" - אני מחרים. גם ככה לא נשאר כלום, נהיה בפלייאוף התחתון ונילחם על הירידה. נגמר הדרבים שגם ככה הם סבל, מכבי חיפה בסמי עופר וכדומה. היה מביך לראות את בית"ר ירושלים יריבה מוגבלת בעצמה ובלי ירדן שועה - עושה לנו משולשים חצי שעה, היא הייתה צריכה להוביל 0:3 במחצית, עשתה מאיתנו צחוק. הגול שלה הגיע בדקות טובות שלנו אבל זה רק כביכול. אלן אוז'בולט הכי פחות נורא. כמה פוזה במאוויס צ'יבוטה, ליצן, הישאם לאיוס עוד יותר גרוע. טל ארצ'ל לא ראוי ללבוש את החולצה שלנו. כל כך הרבה איבודי כדור מביכים ופאתטיים, הרכב לא טוב. הבטחתי לעצמי לא להתעצבן ולא הצלחתי.

Mahranlala אוהב/ת את זה.