מח' 31 בפל' העליון ו30 בתחתון: מהפך נוסף בפיסגה - ב"ש ראשונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏15/4/16.

1. DRORIKO Member

אם הולכים לפי המדד הזה אז הגולר הכי גדול שהיה פה זה בכלל יוסי גורדנה.

2. עידן444 Member

נניח שאני זורם עם זה ויוסי גורדנה כבש 50 שערים בעונה(מה שכמובן לא קרה).
    כמה שערים מכריעים יוסי גורדנה כבש?
    אצל זהבי זו לא רק הכמות. זה לא שלושער נגד עכו, והשער השלישי נגד מכבי פ״ת, ושני שערים שמצמקים ל 4-1 ו- 4-2 נגד צ׳לסי. זה שער אליפות בטדי, זה שערים שמביאים את הקבוצה לליגת האלופות, זה שערי נצחון כשכל הקבוצה כבר עם הראש במשחק הבא... זו הגדולה כאן. גם הכמות וגם החשיבות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. zivmay Member

מה שבטוח היינו 8 נק מעליכם.
    כנל גם לגבי נוואקמה.

4. DRORIKO Member

דווקא אני לא מכיר אותך בתור חסר הומור. אין לי מושג כמה יוסי כבש, אני אסתובב בשכונת תקווה ואשאל. מה שאני זוכר במעומעם זה שכל משחק הוא נתן 2-3 גולים ולפעמים גם רביעיות וחמישיות.

אני מקווה שמבינים שאני מדבר על הליגה הארצית כן?(הליגה הלאומית דאז)

מצד שני יכול להיות שחלמתי ובכלל לא היה בן אדם כזה

5. Love Is Red Member

עשיתם מזהבי מינימום בניון ורביבו.
    זהבי לא טוב יותר ממכנס ולא טוב יותר מאלון מזרחי ולא טוב יותר מאלי אוחנה ומעוד גדולים וטובים...
    לשחק מול בלמים ברמה כל כך חלשה ולכבוש בצרורות זה הכי קל שיש.
    נראה אותו עושה את זה בליגה גדולה באמת.
    זאת לא חוכמה להצליח בביצה המקומית.

ד"א אם בניון וברקו היו נשארים פה או חוזרים אחריי שנתיים באירופה כמו זהבי גם הם היו מעמידים מספרים יפים.
    וחוץ מזה ההשוואה הכי טובה שיש, בניון בגיל 28-29 מככב בליברפול וזהבי מככב במכבי תל אביב.
    יאמר לזכותו שהוא הווינר הכי גדול שהיה פה ובזה אין לי ספק.
    ווינר במלוא מובן המילה.
    שחקן שמכריע משחקים לטובת הקבוצה שלו ועושה את זה פעם אחר פעם.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אנשים פה מפספסים את הנקודה וממהרים להגן על זהבי, ברוך הוא וברוך שמו, איך לעזאזל אנחנו מעיזים לציין את שמו לשווא.

זהבי גדול יותר ומצחיק לנהל על זה דיון בכלל, לא משנה מה מליקסון עשה באירופה.
    הליגה שלנו זו ליגה פח אשפה, רמה של ליצנים שיכורים, לכן מליקסון הוא 3 רמות מעל הליגה וכל עוד הוא על המגרש אין אף שחקן או קבוצה שיכולה להתמודד איתו. יש פה אנשים ששאלו איפה מליקסון היה בעבר. אז דבר ראשון כרגע הוא משחק עם רשימה של שחקנים איכותיים שקל לשתף איתם פעולה, תחת מאמן מבין עניין ומליקסון מעל הכל התבגר מאוד ומשחק עם המון חכמת משחק, מה שלא בטוח איפיין אותו בשנים בביתר ובחיפה.

אנחנו בסך הכל אומרים, שכמו זהבי, מליקסון היה דואג להשאיר את הנקודות בבית אם היה משחק בטרנר נגד סכנין, רעננה ואולי גם נגד מכבי תל אביב. בסך הכל אומרים שאם מליקסון לא פצוע 3 חודשים אנחנו עדיין מובילים , מה שאני חושב שאין אוהד מכבי תל אביב שיכול לערער על כך.
    עוד נקודה שעלתה פה, זה מה היה קורה אם זהבי היה בחוץ 3 חודשים, ברור לכולנו שמכבי הייתה עם מספר דו ספרתי פחות של נקודות כן?
    מעלה הנקודה לא בא להשוות בין השחקנים אלא להקביל את ההשפעה שלהם על הקבוצה, אצל זהבי זה בא לידי ביטוי במספרי שערים והרבה מאוד תכלס, אצל מליקסון זה בא לידי ביטוי בשטף המשחק וביצירת מצבים בלי סוף עבור הקבוצה.
    מליקסון לא היה מסיים עם 20 שערים גם אם העונה הייתה ממשיכה עד דצמבר הבא, אבל כן היה עובר בכיף את ה20 בישולים.

זה הופך אותו לטוב מזהבי? לא , כי:

1. אין תקדים למה שזהבי עושה בליגה ולא יהיה.

2. כל זה כרגע בגדר חלומות כי מליקסון לא חסין מפציעות כמו זהבי וממשיך להיפצע מכל אפצ'י שמישהו עושה לידו.

7. סמואל אטו Member

ערן זהבי בגיל בגיל 22 היה שחקן משמעותי בקבוצה שזכתה בדאבל, בגיל 23 היה השחקן הכי מרשים של אותה קבוצה בליגת האלופות ובגיל 24 חתם בקבוצה דרג ב׳ באיטליה.
    בגילאים 22-24 מאור מליקסון התנדנד בין הספסל ליציע במכבי חיפה.

כאן עבורי תם הדיון הטיפשי וחסר חשיבות הזה.

EO11 אוהב/ת את זה.
  8. Telkiyski Member

נראה שהפציעות של וואקמה ומליקסון היו קטלניות יותר ממה שהיה נדמה עבור באר שבע. לדעתי מדובר בשני שחקני ההתקפה הכי איכותיים שלהם.
    בעיני מליקסון הוא המוכשר ביותר מבין השחקנים הישראלים בליגה.
    אין לי ספק שבלי הפציעות של שניהם באר שבע הייתה מוליכה את הטבלה ב3-4 הפרש.
    אמרו לאורך כל העונה שהעומק של באר שבע בחלק ההתקפי מבדיל אותה ממכבי תל אביב, מסתבר שלפציעות של וואקמה ומליקסון לא ממש מצאו אצלם פתרון (במונחים של לרוץ לאליפות, הם לא הפסידו בלעדיהם בכל זאת).
    גם אצל מכבי יש שחקן מסוים שאם ייפצע הם יאבדו נקודות. ההבדל הוא שאצל ב"ש השחקנים הקריטיים נפצעו ואצל מכבי השחקן המדובר לא נפצע.

לגבי זהבי, כמו שאמרתי, הוא יישאר פה רק בגלל שמה שמנחה אותו בקריירה זה שיעריכו אותו ויסגדו לו. זה לפני הכל. הוא יודע שמעבר לאיזו שטוטגארט,ליל או פיורנטינה יכול לעלות לו לא רק בלהיות שחקן ספסל, אלא בזה שכל התהילה והכותרת המפוצצות על כמה שהוא ווינר פה בארץ יירדו לטמיון וכל הסגידה אליו תלך לפח ("הבלוף התגלה" וכאלה). בדיוק בגלל זה הוא מעדיף להישאר בארץ, להינות מהספק.
    אני בטוח שאם מבטיחים לו עונה מוצלחת "אפילו" בווסט ברומיץ' הוא רץ לזה. העיקר לא לאבד את התהילה ואת הכתבות בוואלה.
    אגב, הרעב שלו והכל, והרצון הזה תמיד להבקיע, זה לא בא לדעתי מתוך איזו ווינריות מדהימה, זה תוצר של מה שציינתי קודם לכן, של הרצון התמידי הזה לקבל עוד הערכה ועוד פידבק חיובי.

עם כל הכבוד לשערים מול בוריס קליימן, טל כחילה או בן והבה, מול הגנות רציניות הוא לא ימצא את עצמו מגיע כל כך הרבה פעמים למצבי הבקעה בזכות התנועה שלו (ראינו את זה במשחקי הנבחרת ובליגת האלופות), גם הוא יודע את זה.

Fabio Junior ו-לירן אוהבים את זה.
  9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני מצטער אבל אם מישהו עדיין חושב שהמטרה (שלי) הייתה להשוות בין מליקסון השחקן לזהבי השחקן הוא לא פחות מחסר הבנה בסיסית בשפה העברית. וזה בעדינות. .. בגדול הוא די טיפש.

10. עידן444 Member

הבנתי שזה היה בהומור אבל לקחתי את זה בכוונה צעד קדימה כדי להראות שיש משמעות גם לכמות אבל גם לחשיבות.
    וגם אני לא יודע כמה גורדנה כבש אבל אם שה בקצב שזהבי, אפילו אם זה היה רק בליגה השניה כל הכבוד לו וחבל שהוא לא שיחק יותר גם בליגה העליונה כי בדרך כלל כובשים מצטיינים בליגה השניה גם היו טובים בליגה העליונה.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לא, זה בכלל לא בטוח, זה אפילו לא משהו שניתן לבדוק.
    גם לי בא לשחק בזה - בלי ליגת האלופות, שיצרה עומס ומעברים חדים, פיזית ומנטלית, בין משחקים בהפרשים של שלושה-ארבעה ימים, מכבי עם עוד 8 נקודות.
    יודע מה? זה אפילו יותר הגיוני.

למליקסון, בכל הקריירה, שחקן בן 31, יש עונה אחת בה שותף (שערים ובישולים) למספר דו ספרתי של שערים. ערן זהבי שותף ל-38 שערי ליגה של מכבי רק העונה.
    הוא שחקן מצוין בעונה טובה, ומאוד תורם לבאר שבע שתלויה בו באופן ברור, אבל בוא נרד לקרקע, ברשותך.

סלח לי על הבוטות, בשונה מהפנסיונר אני לא אהיה שנון ומרומז במקרה כזה ואפרסם גיפים מבריקים אלא אומר באופן ישיר - תוציא את הראש מהתחת, תתחבר למציאות ותתחיל לכבד את היריבה שלך לאליפות.

סמואל אטו, עידן444 ו-yakov_y אוהבים את זה.
  12. Turgi Guest

המשטרה עצרה שני אוהדי חיפה בחשד למעורבות באירועי יום שישי.
    תהרגו אותי אני לא מבין באיזו עילה עוצרים בן אדם ככה.

13. עידן444 Member

זו מודה. אצלנו כבר כמה אוהדים בילו בתחנת המשטרה בגלל דברים שכתבו בפייסבוק. אחד מהם גם מאז לא חזר לפורום האוהדים כי גם אם הוא קצת תקיף ממש לא היה על סדר היום שלו ביקור כזה...

14. alexshw Member

הקרע עם המועדון רק ילך ויתרחב. זה לא מכבי חיפה זה מכבי שחר. הם אויבים.
    חבורה של זונות.

15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

זה כבר שנה שלישית בערך שהתירוצים האלה עובדים בשבילהם. מצטער, יש לי הרבה הערכה לב"ש - אבל בשנה שעברה הייתה התבכיינות על מורחק או פצוע כזה או אחר (סוארז..שפתאום הוא לא כזה חשוב) לפני משחקים נגד מכבי. "והעומק של מכבי מכריע" וכו'. השנה הם הביאו אחלה שחקני עומק בינואר ועכשיו יש להם עומק אבל הפציעות של מליקסון (השחקן הכי פציע ביקום בערך) הכריעה. אי אפשר לשחק בנדמה לי. פציעות זה חלק מהמשחק, שחקנים נפצעים ומורחקים. ושנה שעברה זה סוארז שאם רק היה משחק בבלומפילד הכל היה נראה אחרת, השנה זה מליקסון שאם לא הפציעה שלו הם מובילים בX פור ומחר זה פלוני אלמוני. אם ב"ש רוצה שיקחו אותה כקבוצה גדולה שתתנהג גם כמו קבוצה גדולה ולא על כל הפסד/איבוד הבכורה תחפש את כל התירוצים האפשריים.

אני מאחל לב"ש רק טוב ואליפות. ויאמר לזכות מכבי ת"א, שמלבד עכשיו מעליי שני פוסטים של אורימור (וגם זה בתגובה למשהו...), עדיין לא מצאתי אף אחד פה וגם בקבוצה עצמה שמייחס את המאבק האליפות הזה לעובדה שמכבי הייתה בצ'מפיונס מה שבדרך כלל אצלנו מחסל סיכויי אליפות ומשמש כתירוץ האולטימטיבי. שב"ש ואוהדיה לא רק יתייחסו לעצמם כקבוצה גדולה שהכל טוב ושמובילים בחמש פור, אלה בעיקר שדברים לפעמים מתפקששים.

ברוך שובך אגב.

orimor2212 ו-עידן444 אוהבים את זה.