מח' 31 בפל' העליון ו30 בתחתון: מהפך נוסף בפיסגה - ב"ש ראשונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏15/4/16.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני עדיין לא מבין איך קובעים כעובדה מוגמרת שבגלל החיסרון של מליקסון אתם לא מוליכים את הטבלה ו/או לא תזכו באליפות אם וכאשר.
    אי אפשר לבדוק את זה, אי אפשר להוכיח את זה.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מה זאת אומרת עובדה? מישהו פה נביא? 90 אחוז מהפורום מתבסס על דיעות. זו דיעה, תקבל אותה או לא זו זכותך.

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

בסדר, אבל הגבתי לתגובה מאוד ספציפית של "אם מליקסון ונווקאמה לא היו פצועים ב"ש היו בפער 3-4". זה בעיני תירוצים. אם לא תיקחו כי מליקסון היה פצוע ולא התמודדתם זה כבר לא מליקסון היה פצוע ובגלל זה הפסדנו אליפות אלה גם בגלל שלא היינו מספיק טובים וכו' וכו' מה שאמרת..זה משהו אחר ממה שציטטתי.

אני זה שלוקח אתכם פה כקבוצה גדולה שלא אמורה לתרץ הפסד/איבוד בכורה בפציעה של שחקן כזה או אחר. בדיוק כמו שמכבי חיפה הפסידה אליפויות והפועל ומכבי ואני בספק אם הם תלו את זה בפציעה כזו אחרת ומבלי לבדוק אני בטוח שלכל קבוצה הייתה לפחות פציעה אחת של שחקן חשוב בזמן לא טוב. זה תמיד קורה. אני שם אתכם בשורה עם הגדולות שלא צריכות בכלל לתרץ דברים (ונתתי דוגמא טובה על מכבי שלא שולפת את תירוץ הצ'מפיונס הכל כך מתבקש לכביכול מצב של אובדן אליפות פוטנציאלי) ולחפש תירוצים - אם הניסוח היה "הפסדנו כי לא היינו מספיק טובים בכדי להתגבר על פציעה כזה או אחרת" זה כבר ניסוח אחר שלא הייתה לי בעיה איתו. זה כבר מפנה את האצבע (כמו שצריך) על מה המועדון היה צריך לעשות יותר טוב, ולא על איזו "אלילת מזל" שלקחה לכם אליפות כי פצעה את השחקן הכי פציע בהיסטוריה בערך.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יש דרך לכתוב דעה, צירוף המילים "מה שבטוח" הוא לא חלק מזה.
    גם אתה כתבת "אם לא נזכה בגלל החיסרון של מליקסון", ממש סימנת את זה כסיבה עיקרית, וזה מגוחך. אין לדעת מה היה קורה לו היה כשיר כל הזמן.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ברור שאין לדעת. זו דעתי, האשמה היא במועדון שמבחינה מקצועית לא יודע להתמודד עם חיסרון שלו. אבל כן, דעתי שאם מליקסון לא היה פצוע היינו בפער ניכר כרגע. אין פה תירוצים, יש פה הנפת אצבע למועדון שלא ידע להתגבר על זה.

6. yedidel Member

"לא תלויים בשחקן אחד" זה קלישאה נחמדה אבל שמתמודדים לאליפות במאבק צמוד זה חרטא.
    מכבי חיפה לא איבדה אליפות שטישיירה הורחק ל6 משחקים?

אני רק אומר שהתלות שלנו במליקסון היא אולי ההבדל בין מאבק צמוד לתואר. לעומת זאת התלות של מכבי בזהבי היא ההבדל בין תואר למאבק קצת פחות צמוד.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

שוב, אי אפשר להוכיח את הטענה הזו.
    מכבי נשענת על זהבי (אגב, היום פחות מבעבר) כי זה מה שטוב לה. לכו תדעו כיצד הייתה נראית בלעדיו, אולי היו משחקים אחרת לגמרי ומתגברים על זה.
    באותה מידה יכול להיות שמליקסון היה חווה, כמו בערך כל שחקן, תנודות בכושר ומהווה חלק פחות דומיננטי במשחקים שהוא החסיר.

בדיונים היפוטטיים אי אפשר להתבטא בנחרצות.

8. Love Is Red Member

איזו הגזמה.
    מליקסון סבל מחוסר מזל בשנים הללו.
    ואם כבר אז בגיל 19 הוא היה שחקן בקבוצה בליגת העל ששמה ביתר ירושלים לעומת זהבי שכיכב ברמת השרון בלאומית.
    זה קצת הזוי להשוות ביניהם בגיל שבו מליקסון סבל מחוסר מזל ופציעות.
    ככה שאומנם מליקסון לא זכה עדיין באליפויות בישראל כמו הווינר הגדול בכל הזמנים אבל הוא גם לא היה איזה שחקן פח כמו שאתה מתאר בהשוואה שלך.
    ד"א ההשוואה לא הייתה מי טוב יותר אלא ההשוואה הייתה בתרומה של שני השחקנים העונה לקבוצות שלהם.

9. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמירות/דיעות פה שאם מליקסון לא פצוע אנחנו בפער 3-4 נק' מעל מכבי מוצדקות .

כי הכל נראה גלוי לעין ולסטטיסטיקה , ב"ש עם מליקסון קבוצה אחרת וטובה יותר גם מספרית .

10. Telkiyski Member

אני אסביר שוב.
    ב"ש הייתה מתגברת יופי ומסתדרת נהדר עם פציעה ממושכת (חודש ומעלה) כנראה של כל שחקן התקפה אחר שלה.
    שהר, גאדיר, ברדה, בוזגלו, ראדי, הובאן. חוץ משניים - וואקמה ומליקסון.

בדיוק באותו אופן, מכבי הייתה מסתדרת נהדר עם פציעה של כל אחד משחקני ההתקפה שלה, חוץ מאחד, שאם היה נפצע אפילו לשלושה שבועות היא הייתה מאבדת נקודות כמעט בוודאות.

הבאד לאק של ב"ש הוא ששני השחקנים הכי איכותיים שלה התקפתית פצעו לתקופה ארוכה, זה עלה להם ב6 נקודות יקרות (את התיקו הביתי מול מכבי אני לא מחשיב) שאני בטוח שעם שניהם או לפחות אחד מהם המחיר היה הרבה פחות יקר, בעוד שאצל מכבי אותו שחקן ספציפי לא נפצע עדיין.

11. סמואל אטו Member

נו באמת.
    לא רק שאתה מתרץ עבור מליקסון, אתה גם עושה את זה בצורה לא טובה( איזה חוסר מזל היה לו? שהוא שיחק לא טוב?).

אפשר להשוות בין כל השחקנים ברגע נתון, אבל החותמת לשחקן גדול זו עקביות.
    זהבי מגיל 22 הוא כוכב באופן עקבי.
    מליקסון היה צריך למצוא את עצמו בליגה הלאומית ולהפוך לכוכב רק אחרי שיצא מישראל בגיל 27, ורק העונה בגיל 31 הוא סוף סוף ממצה את עצמו.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון להיום, מליקסון הוא השחקן הכי טוב בישראל מבחינת טכניקה, ראיית משחק, דריבל וניהול משחק.
    יותר מזה, הדברים שהוא עושה עם הכדור, בליגה הישראלית, אלה דברים נדירים, כשהוא בכושר כמו אתמול אי אפשר לעצור אותו והוא מסוגל לייצר מצב לגול כמעט בכל התקפה.
    זה מאוד מאוד נדיר. בדיוק כמו שנדיר לראות שחקן כמו זהבי מבחינת התנועה בלי כדור, מבחינת המיקום, מבחינת החוש לשערים ובעיקר מבחינת הווינריות.
    לדעתי גם מליקסון וגם זהבי שחקנים נדירים. אבל זהבי, בגלל העובדה שהוא כשיר כל הזמן, בגלל המספרים שהוא מעמיד, בגלל העובדה שהוא עושה את זה מידי שבוע כבר מס' שנים, הוא כרגע ברמה אחרת לגמרי.
    אנחנו כל השנה טוענים שמליקסון כשהוא בכושר ולא פצוע נמצא באותה רמה מבחינת איכות של זהבי (עם השינוי בתפקיד כמובן, זהבי הוא זה שמסיים את המצבים מליקסון הוא זה שיוצר אותם ובונה את ההתקפות), אבל לאור העובדה שמליקסון נפצע לא מעט וגם לאחר מכן לא מעט פעמים צריך את זמן ההתאוששות, זה נשאר בגדר אמונה ולא משהו שקורה במציאות כי הגדולה של זהבי היא שהוא עושה את זה כל שבוע ולא רק בתקופות מסוימות כמו מליקסון השנה.
    היציבות הזאת של זהבי, היא זאת שמבדילה אותו מכל השאר, כולל מליקסון, והופכת אותו לשחקן ברמה אחרת לגמרי. למי אכפת למי יש כישרון גדול יותר או למי יש רף גבוה יותר, זהבי מוציא מעצמו 200% ועושה זאת שבוע אחרי שבוע, מליקסון יותר מידי פעמים לא כשיר או לא בכושר ולכן הוא גם הרבה פעמים לא ממצה את הכישרון שלו וגם לא עושה זאת שבוע אחרי שבוע שזאת אולי הגדולה האמיתית של זהבי, ועדין זה לא אומר שצריך להוריד קרדיט ממליקסון שכשהוא בריא ובכושר הוא באמת מספק הופעות נדירות יחסית לליגה הישראלית.

Nave אוהב/ת את זה.
  13. Telkiyski Member

"העונה בגיל 31 הוא סוף סוף ממצה את עצמו".
    להזכירך, לפני כמה עונות טובות מליקסון הוליך את ויסלה לאליפות פולין, קיבל הצעה אמיתית לשחק בנבחרת פולין ביורו 2012 ואחרי זה היה שחקן הרכב לגיטימי ודי הצליח בקבוצה לגיטימית בליגה הצרפתית הראשונה. שנזכיר את החוויה המוצלחת של זהבי בפאלרמו?

אני לא חושב שיש מה להשוות ביניהם (הם גם לא באותו תפקיד, זהבי חלוץ שאמור לתת גולים ומליקסון קשר), אבל זה לא לגמרי שחור ולבן, ויש מקומות שמלקיסון הצליח שבהם זהבי נכשל (והטיעונים האלה יהיו תקפים עוד יותר לגבי השוואות בין זהבי לרפאלוב, חמד, נאתכו, כיאל אלמוג כהן או עוד רבים אחרים).

hbs7 ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבר (גם אוהד הפועל באר שבע) ראיין פעם חברת כנסת.
    הוא אמר לה שכשהוא טוען דברים מסויימים טוענים שהוא בכיין.
    היא ענתה לו שההבדל בין מנגל לברביקיו הוא שכשעושים על האש בהרצליה זה ברביקיו. בנתיבות זה מנגל.
    כשמתלוננים במכבי ת"א על ריינשריבר או אדלר זו אסרטיביות ומכביזם וכשמתלוננים על דבר כזה או אחר בבאר שבע זו בכיינות. זה הכל.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יש להתלונן על טעויות שיפוט, שזה משהו שניתן להמחשה וקרה במציאות (גם אם נתון לפרשנות), ויש להתלונן על פאקינג פציעה, על קבוצה שעולה בהרכב מסוים נגד היריבה שלך (שזו זכותה המלאה, וזה עוד לא קרה) ולהחליט ששחקני קבוצה x הם אנטי הקבוצה שלך, ככה, דווקא.