מילאן 2023-2024: רכש מסקרן וצעיר יחזיר את הסקודטו?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏12/8/22.

1. yonmu Member

ז'ירו מאריך חוזה לעונה נוספת. 3.5מ כנראה.
    החלטה מתבקשת לאור הגיל של זלטאן והכשלון המובהק של אוריגי. השאלה היא אם מתוכנן להביא חלוץ אחר, אבל קשה לי להאמין.

מחשבה קצת מוזרה: לאאו+ז'ירו=אמבפה. כלומר מה ששניהם נותנים ביחד על הדשא זה מה שהוא נותן - פריצה מסחררת מהאגף וסיומת טובה.

2. Alta Tensione Member

יגיע חלוץ חדש כמעט בוודאות.

3. yonmu Member

נראה שלאאו חותם על חוזה חדש - 5 שנים (עד 2028), 5מ בסיס לעונה, 175מ סעיף שחרור.

הסכום נמוך בצורה מפתיעה, ויכול להיות שזה מתקזז בבונוסים או בסיפור המשפטי שבין ליל לספורטינג.
    לשם הרפרנס - ההצעות המדוברות על בלינגהם הן באזור ה20מ לעונה.
    אז אני לא אומר שהרמה והביקוש באותו מקום, אבל לחתום לטווח ארוך על חוזה כזה כן מפתיע.

אחרי העזיבות של דונרומה והקאן וקסי יש בהארכת החוזה הזו בשורה משמחת. יכול להיות שלאאו בדק בחוץ ולא מצא קבוצת-על שרוצה אותו כרגע (ויניסיוס, רשפורד, מאנה/קומאן, גריליש, בארסה בבלגן, צ'לסי עשתה רכש רחב), אבל הוא יכל למשוך עוד עונה ולעבור בחינם אז בכל זאת משמח והישג למאלדיני וההנהלה.

מקצועית אני מסתייג מהגישה שלו ועכשיו חושש גם לנטיה להיפצע, אבל כמובן שזו החלטה חשובה מאוד.
    יש 4 עמדות התקפה שצריך לאייש: דיאז עדיין לא סגר לעונה הבאה, קטלרה ואדלי צריכים לצאת להשאלה, זלטאן+ז'ירו+אוריגי שווים ביחד מקום אחד בספסל, רביץ' איבד את האמון של פיולי וכנראה יעזוב, סלמיקרס ומסיאס בינוניים לגמרי. עם לאאו ודיאז ושחקן התקפה נוסף אנחנו נוכל לאיים על הסקודטו, עם עוד שחקן התקפה (לימין) זה בכלל יהיה מלהיב.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

Furlani worked hard to find common ground with Lille, who agreed to pay the €22m fine to Sporting in exchange for a higher future resale clause on Leao, something that was previously just 15%.

The 23-year-old’s new contract will last until June 2028 and be worth €7m net per season, with an €170m release clause.

5. Raulito Madridista

הודעה מעולה,
    - בדקתי את מספר ההופעות של רפאל לאאו וביחס לגיל הצעיר שלו והעובדה שהוא צריך לשחק בכל משחק זה באמת מפתיע. 40 הופעות ו-42 הופעות בהתאמה לפני העונה הזו זה לא מספיק מרשים. מה שכן, פציעה אחת נדמה לי בעונה שעברה, שתי פציעות קצרות טווח לפני שנתיים. מילאן פשוט פחות הצליחה ביתר המפעלים-גביעים לדעתי.
    - זה בהחלט מהווה 'אמירה' מצד המועדון לפיה לא מוותרים על השחקנים הטובים והשכר מאוד-מאוד זול. תראו גם עוסמאן דמבלה למשל חתם על חוזה חדש לשנתיים בלבד בברצלונה, זה הישג אם הוא חתם עד 2028. לדעתי האישית ואולי אני מגזים, רפאל לאאו הוא שחקן השדה היחיד פרט לתיאו הרננדס שהוא באמת קראק לכל דבר (כמובן שיש שוער מצוין), ומילאן צריכה להביא עוד שחקנים טובים.
    - מה היית עושה אחרת לגבי חצי הגמר? ההתמודדות לא סגורה ועדיין הופתעתי מהחולשה של מילאן. לא יכול להיות שזה רק עניין של ניסיון או העדרות של שחקן מפתח. גם מילאן הייתה צריכה 'להתנפל'. היא לא כל שנה במעמד..

6. yonmu Member

7 נשמע הגיוני יותר, ואם אנחנו מדברים על נטו (למה לעזאזל עושים את זה) אז זה באמת 13מ. בפסגה של הליגה לצד ולאחוביץ'.
    עדיין מניח שבמעבר לניוקאסל או משהו כזה הוא יכל להרוויח יותר, אבל זה סביר יותר.

@Raulito אני לא אומר שלאאו שברירי כמו רובן אבל בין פציעה לבין לקבל מנוחה פשוט מרגיש לי שאין לו את הגישה של 'אני רוצה להיות על המגרש כל הזמן' שהיתה התחושה שרונאלדו ומסי העבירו והרבה שחקנים אימצו. הוא מרגיש פחות וורקוהוליק.
    לגבי חצי הגמר - הייתי מוותר על קרוניץ'. טונאלי-בנאסר-דיאז בקישור, 3 שחקני התקפה מובהקים לפניהם (מסיאס-ז'ירו-לאאו). הכל או כלום.

Raulito אוהב/ת את זה.
  7. itzik.miro Member

בנאסר סיים את העונה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

8. טל. Member

למה? מה קרה לו?

9. itzik.miro Member

נפצע מול אינטר

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

10. DRORIKO Member

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם מילאן לא תהיה בליגת האלופות - יש סיכוי שלאאו גם לא יהיה למרות הארכת החוזה שלו.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. yonmu Member

תהיתי לגבי זה. מי לדעתך עשויה לרכוש אותו במצב הנוכחי?

לריאל מדריד יש את ויניסיוס בדיוק על העמדה שלו.
    ברצלונה במצב כלכלי מורכב, הוא לא מתאים לסגנון ויש לה כבר שחקני התקפה (דמבלה, פאטי, טורס, רפיניה).
    פסז' עם אמבפה שמאוד דומה לו. אמנם אמבפה בחוד ולאאו בשמאל, אבל אתפלא אם יתאימו. בכלל, נימאר כרגע שם ולא ברור מה המערך המתוכנן.
    באירן עם עומס בכנפיים (גנאברי, מאנה, סאנה, קומאן, ובנוסף עם מולר ומויסאלה) ומחפשים להביא חלוץ 9 אמיתי.
    סיטי עם גריליש שמתחיל להתאקלם ולהסביר את ה100מ ששולמו עליו.
    ארסנל עם מרטינלי וטרוסרד, לא מתאימה לסוג הרכישות האלה כלכלית וגם חברתית הוא יפגע באיזון.
    ליברפול עשתה רכש התקפי מתמשך ואיכותי וכרגע תתמקד בקישור.
    צ'לסי עשתה רעש אינסופי מתמשך אבל גם לה כרגע יש גם את מודריק וגם את סטרלינג בשמאל (ועוד ועוד ועוד).
    טוטנהאם גם לא בפרופיל לרכש הזה וגם עם סון.
    נשארנו עם יונייטד (רשפורד, סנצ'ו וצעירים מבטיחים) וניוקאסל (סינט-מקסימין וגורדון).

ברור שהרבה דברים עוד עשויים להשתנות ומי יודע איזה שייח יקנה איזה מועדון אנגלי וישים בו חצי מליארד דולר לרכש, אבל כרגע זה המצב.
    אני לא רואה קבוצה שעדיפה משמעותית על מילאן מקצועית/כלכלית וצריכה את לאאו במיוחד.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל החשודות המיידיות בעיניי זה לא ריאל אלא כל קבוצה אנגלית עם כסף: צ'לסי, סיטי, ארסנל, יונייטד, ניוקאסל, ליברפול. אני לא רואה אותו הולך לאנגליה לקבוצה שהיא לא מה-6 שציינתי. אני חושב שניוקאסל כלכלית מעל כולם, אבל זה לא בהכרח נותן לה יתרון מקצועי - סיטי, יונייטד, ארסנל וגם צ'לסי בהיררכיה הזאת מעליה. לסיטי יש סגל כל כך גדול, מה זה משנה אז יזרקו עוד 100 או פחות 100, אז יזרקו את גריליש ב-120 או 60 לקבוצה אחרת - ימציאו ספונסר פיקטיבי והכל ימשיך. למה ארסנל לא מתאימה לרכישות הכלכליות האלה? היא לא שילמה על ניקולה פפה 80 מיליון? למה הוא יפגע בה חברתית? אם הוא לא פוגע במילאן חברתית למה שיפגע בארסנל? אם כבר להיפך זה מסוג השחקנים שיש להם ניסיון במאבקי צמרת, בדיוק מה שארסנל צריכה אחרי העונה הזאת. צ'לסי כל הרכש שהיא עשתה לא רלוונטי, אתה לא יודע איך הבעלים שלה יקום מחר בבוקר. טוטנהאם לא תשים כסף על לאאו בחיים. לניוקאסל אין שחקן ברמה של לאאו, מצד שני יש לה את אלכסנדר איזאק על העמדה שלו, אני לא רואה אותם מעיפים אותו בחיים.
    פסז' אתה אומר עם אמבפה - אבל אולי אמבפה בכלל יעזוב בקיץ? אולי יסיתו את אמבפה יותר קדימה לעמדת החלוץ - אני לא יודע בכלל מה יהיה שם, למה זה קבוצה שצריך לבנות אותה מאפס - להיפטר ממסי וניימאר, אם אתה שואל אותי גם הייתי מעיף את אמבפה ובונה קבוצת כדורגל. כסף זה לא הבעיה.
    באיירן לא תביא את רפאל לאאו - זה לא הסגנון שלה - היא לא תזרוק 100 מיליון עליו, במיוחד כשציינת את השחקנים שיושבים שם. יש להם בעיות אחרות לפתור.
    ריאל אמרת נכון יש את ויניסיוס לא תביא את לאאו, אבל לך תדע אלה מסוגלים לבנות גלאקטיקוס רק לשם ההבאה של השחקן מה איכפת להם לשאוב.
    מבחינתי: סיטי, ארסנל, צ'לסי, ריאל, פאריז במקרה של מהפיכה. אלה ה-5 שמועמדות לקלוט את רפאל לאאו. בתרחיש יותר מסביר אם מילאן לא באלופות - הוא ימצא את עצמו באחת מהן. אם הייתי צריך לנחש איפה? ארסנל.

14. Alta Tensione Member

100 מיליון חחחח

סעיף שחרור 175 מיליון יורו.

אף קבוצה לא תשלם את זה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל ניוקאסל אם תרצה תזרוק 175 מיליון, היא, פאריז, סיטי יכולות לעשות את זה.
    דבר שני מילאן תמכור אותו בפחות, גם ב-120. ואני אגיד לך גם למה - בשניה שתבוא הצעה אמיתית - השחקן לא ירצה להישאר - ויש לו מלא סיבות למה לא להישאר - הרבה יותר מאשר להישאר ברמה המקצועית והכלכלית - ובשניה שיש לך שחקן שלא רוצה להישאר - כדאי שתמכור אותו - אחרת הוא יזיין אותך על כר הדשא - ראה מקרה מילאן שקריניאר השנה - גם לא מכרנו ב-60 ונאבד בחינם וגם הוא היה נראה זוועת עולם כל משחק ששיחק.
    כל הדיבורים על לאאו הם כרגע בתיאוריה - בלי הצעה ממשית. אגב מקצועית - מילאן - לא יכולה להעמיד לו קבוצה טובה יותר ממה שיש השנה - אין לה את המשאבים לזה פשוט. אבל אם היא תמכור אותו ב-120 היא תאבד עוגן אבל תוכל לבנות קבוצה הרבה יותר חזקה - כזו שאשכרה יכולה להיות בכל המסגרות ללא צורך באלילת המזל בהגרלות (לא שאני חושב שאלילת המזל חייכה למילאן יותר מאינטר השנה, ממש לא, אבל אני מדבר בכלליות) - לפעמים כדאי להקריב אחד בשביל לקבל הרבה - ואני מאמין שבמילאן בונים על זה הרבה יותר ממה שהם מוכנים להודות בפומבי - ואם לא יהיה ליגת האלופות אז בכלל המחשבה הזאת תקבל מציאות הרבה יותר ריאלית, למה הכנסות של 60+ מיליון השנה ירדו לרמה של 20 מיליון במקסימום.