מכבי חיפה - עונת 2016/17 - העונה המסויטת נגמרה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏13/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

פלט אמור להצטרף לאלניהספור

2. Raulito Madridista

המעבר של עומר דמארי לירוק היה צפוי בסופו של דבר, יש גבול כמה הוא יכול לבזבז את הזמן בחו"ל ואני בטוח שלא רק כסף מניע אותו. בשעה טובה הוסר הפרסום על 'עומר דמארי מועמד להפועל'. וברצינות - כן, צובט את הלב לראות אותו בקבוצה אחרת, מהגדולים ביותר של הפועל ללא ספק. צובט יותר משכטר עכשיו ואפילו יותר מורמוט שהתרגלנו. אני מאמין שדמארי גם ב-70% יכולת מספיק טוב לליגה הבינונית שלנו. נכון שחוד שלו ושל עטר הוא חוד של אליפות אם אנחנו בנקודת הזמן של 2013 או 2014 אבל לא הייתי פוסל אותו. חיפה צירפה בינואר 2015 את שכטר ועטר. אני מקווה שדמארי יהיה רציני ונחוש משכטר ויתעסק בפחות שטויות מעטר - אני משוכנע מכך. דמארי יודע שהוא צריך לספק תוצאות מינימליות כאן ועכשיו אבל אני מאמין שבמכבי חיפה בונים עליו גם לפרק הזמן הארוך יותר לקראת העונה הבאה הרי יירצו להמשיך עם 'התהליך'(צוחק) ולבנות קבוצה שמתמודדת באמת על אליפות. דמארי צריך לשחק בחוד ולא בכנף. יש לו את המהירות, החוכמה, קור הרוח והוא גם מכדרר טוב. הוא גם כבש הרבה שערים נגד מכבי חיפה בזמנו. מזל טוב למכבי חיפה ושיהיה בהצלחה.

3. ranzim Member

עומר דמארי יהיה נפילה כמו האחרים כי אין קבוצה סביבו.
    אז יאשימו את זה שהוא לא בכושר משחק, הוא ירגיש ממורמר שאין אמון כלפיו מהמאמן
    ואחרי חצי עונה יעבור לקבוצה אחרת ויפרח ולא נבין למה.
    כמה זה קרה כבר כדי שנסיק מסקנות.. להביא שחקנים לא יעזור.
    צריך לבנות גרעין של 3-4 שחקני בית חזקים שנהנים לשחק יחד כמה שנים ושסביבם תיבנה הקבוצה.

4. alexshw Member

אין במכבי חיפה גרעין של 3-4 שחקני בית חזקים. רד מזה.
    גם תור צריך להבין שאין לו כלום בנוער.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  5. סמואל אטו Member

בתקציבים של חיפה אין סיבה לבנות על שחקני בית סתם ככה. הם לא מספיק טובים.
    מה שכן אפשר ורצוי זה לבנות אותם דרך רוטציה עם שחקני רכש בכירים.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@סמואל אטו
    אולי כדאי שתתקשר לשחר...אתה פשוט צודק.

מבחינתי כל מחלקת הנוער שווה לערך קליפת שום. אין לי מושג כמה הבעלים מזרים לשם כסף, אבל הרבה תועלת אין לזה. שחקן כמו לביא יכול בקלות להתפתח בקבוצה כמו ב"ש או מכבי ת"א. מישהו כמו גוזלן גם ייכשל שם. כעיקרון אין לי שום דבר במחלקת נוער טובה, הרי אני גם אוהד אייאקס, אבל לפחות באמסטרדם מפתחים שחקנים שהופכים את הקבוצה לאלופת הולנד. במכבי חיפה מפתחים שחקני נוער, בשביל מה? וזה בקבוצה עם תקציב מהגדולים בליגה.

נראה לי ששחר מחטיא את המטרה, לא?

7. Drama2 הסמל מעל הכל

זה מה שקורה שמחתימים ילדים בלי הכרה, זוכים באליפות, ומבינים שהילדים האלה לא שווים לרמת בוגרים.
    זה מה שקורה שנותנים הזדמנות בכאילו, ואז מתחילים להשאיל במקום למכור עם סעיף BUY BACK.

amn, de Middenweg ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  8. oranfu Member

אני יודע שאתה מכיר.

לא הבנת את הכוונה שלי. התכוונתי שכאשר פונים לקבוצה מסוימת, יש מצבים שגם אם לא מגיעים עדיין להסכמה יש הבנה שבסופו של דבר כן יגיעו להסכמה אז נותנים לקבוצה אישור לנהל מו"מ מול השחקן.

במקרה של מכבי פ"ת, אני לא יודע מה קורה. מכבי חיפה הוציאה הודעה רשמית שלא נעשתה שום פנייה לשחקנים האלה. לא מן הנמנע שמכבי פ"ת מנסים לזרז את מכבי ת"א\ב"ש לתת הצעות כי כולם יודעים שחיפה נואשת לשחקנים אז זה קל.

9. סמואל אטו Member

הנקודה היא שאתה לא יודע, כמו שאתה לא יודע מה באמת קרה באותם מצבים שבהם אתה או אחרים הפנו ביקורת כלפי מכבי ת״א.

amn אוהב/ת את זה.
  10. oranfu Member

מכבי פ"ת טענו שפנינו לשחקנים שלהם? הקבוצה הסקנדינבית? אני אומר שאני לא יודע כי אני פשוט לא עוקב.

במקרים של מכבי ת"א, היו תלונות של המועדונים שאל שחקנים שלהם נעשו פניות.

אני חוזר שוב ואומר שאני מאוד מקווה שככה מכבי חיפה פועלים.

alexshw אוהב/ת את זה.
  11. alexshw Member

ממציאים פה דברים אותם אנשים שטענו בכל תוקף שאלירן עטר סגור במכבי ת"א ודורש לשם שיחרור.
    לעקוב אחרי שחקנים זה לא משהו שאסור.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

כתבה גדולה היום ב-'ישראל היום' על מכבי חיפה ויעקב שחר, לטענת הכתב התקציב מרקיע שחקים והגיע העונה לסביבות ה-100 מיליון שקל.
    נופל וקם: סיפורו של יענקלה שחר במכבי חיפה
    בגיל 75 הבעלים לא מוריד את הרגל מהגז • למרות רצף האכזבות בשנים האחרונות, הוא מנסה הכל • תקציב מכבי חיפה העונה יעבור את רף 100 מיליון השקלים ושכר השחקנים רק עולה • הערב נגד הפועל ב"ש במסגרת המחזור ה־17 הוא יקווה לשכוח מההדחה בגביע ולהתקרב לצמרת.

זו תחילת הכתבה, עם כל המספרים:

זו העונה השישית ברציפות שבמכבי חיפה לא מצליחים להגיע להישגים שאותם רשמו בתחילת המילניום. האליפויות נדדו צפונה לקריית שמונה, ליריבה הגדולה מכבי ת"א, בעונה שעברה גם הפועל ב"ש זכתה בתואר, והירוקים נותרו הרבה מאחור. לא שכחנו את גביע המדינה, אבל את צלחת האליפות חיפה אפילו לא ראתה מרחוק. ככל שהנפילות היו כואבות יותר, כך הכניס נשיא המועדון, יעקב שחר, עמוק יותר את היד לכיס וניסה לתקן טעויות. העונה, שחר בן ה־75 יגיע עם המועדון שבו הוא מחזיק מאז 1992 (25 שנים) לתקציב שיא, שצפוי לחלוף על פני רף 100 מיליון השקלים. על פי ההערכות, בין 40 ל־50 מיליון שקלים הוא יוציא מכיסו.
    השבוע נפתח חלון ההעברות של החורף ושחר כבר שילם מיליון יורו עבור הבלם האיסלנדי הולמר איולפסון. עיסקת עומר דמארי, שעליה הוא עמל לא מעט זמן, תעלה לו גם היא יותר ממיליון יורו וייתכן שיוחתמו שני שחקנים נוספים שיעלו לא מעט כסף.
    עם הבאתם של גארי קגלמאכר (כ־250 אלף יורו), איאד אבו עביד (350 אלף יורו), ניקיטה רוקאביצה (400 אלף יורו), רועי קהת (מיליון יורו), עמרי גלזר (200 אלף יורו) וקמיל ואצק (350 אלף יורו), מדובר בעונה שבה השקיע שחר הכי הרבה כסף מאז רכש את המועדון (כולם יחד עלו על פי ההערכות יותר מ־3.5 מיליון יורו).
    גם המשכורות ששחר משלם בשנתיים-שלוש האחרונות חורגות ממה שהורגל בעבר. השחקנים הזרים מרוויחים סכומים שיכולים להגיע גם לחצי מיליון יורו לעונה, בעוד ישראלים כמו רועי קהת, גילי ורמוט, אלירן עטר ונוספים מקבלים סכומים דומים לכוכבים שמשחקים במכבי ת"א והפועל ב"ש. "בחיפה הבינו שכללי המשחק השתנו בשנים האחרונות", סיפר סוכן שחקנים מוכר, "הסכומים שמשולמים שם בשנים האחרונות הם הגבוהים ביותר שקבוצות מוכנות לשלם בכדורגל הישראלי".

את המשך הכתבה תוכלו לקרוא בלינק הבא. בכל מקרה, תסלחו לי, אבל יש למכבי חיפה מזל שהיא כבר לא הכישלון הכי גדול בכדורגל. מכבי ת"א קצת לפניה. אבל היא כישלון ענק. קבוצה כזו אפשר לעשות גם ב-30 מיליון שקל.

13. Drama2 הסמל מעל הכל

אז זהו, שקבוצה כמו מכבי חיפה לא מתאימה להתנהל מתקציב של 30 מיליון שקל.
    קהל לא בא רק לפי הישגים, הוא גם בא לראות שחקנים מוכרים. אתם חושבים שהיו אותה כמות צופים אם מכבי חיפה הייתה עם הסגל של ק"ש ? (באותו מקום בדיוק ומציגה אותה יכולת)

מכבי חיפה חייבת להנחית ישראלים בכירים על מנת לשמר את זהותה כקבוצה בכירה ומובילה בישראל. את זה שחר יודע לעשות ולכן מכבי חיפה נמנת עם הקבוצות שנמצאות ''מעל ההתאחדות''.
    אתם יודעים איך נראת גרסא לא טובה של יענקל'ה שחר ? מני וייצמן.

14. Raulito Madridista

בוא נגיד בעדינות שלא הבנת את כוונת המשורר. אני האחרון שיגיד להגביל את התקציבים בליגה, שכל אחד ישקיע כמה שהוא רוצה ולפחות מהבחינה הזו הדרייב של יענקלה לא נגמר. זו הקבוצה היחידה מאז שנת 2000 אולי יחד עם מכבי בה מעולם לא שמענו על 'עונה פיננסית', כזו כמו של הפועל אחרי גל העזיבה ההמוני ב-2003, או עם אסי דומב כמאמן. רוצה להבהיר שהסגל הנוכחי לא שווה כל-כך הרבה כסף, רחוק מזה. מעריך את שווי הסגל בהרבה-הרבה-הרבה פחות. הסגל של מכבי פ"ת לא נופל משל מכבי חיפה חוץ מאלירן עטר. בתקציב כזה היו חייבים לבנות קבוצה טובה יותר.

מכבי חיפה לא קבוצה מובילה בישראל מאז 2011.

15. alexshw Member

מכבי חיפה נראת כמו מועדון בו גוזרים המון קופונים. מועדון שהוא מזבלה של סוכן או סוכנים.

מצב נושא:
הנושא נעול.