מכבי חיפה - עונת 2016/17 - העונה המסויטת נגמרה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏13/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Civil Anti Madridista

בפייסבוק של נירנברג האוהדים חוגגים.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  2. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה לא היית חוגג אם משומר יעזוב?

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך להיות גאון כדי לדעת שלרכש החדש אין ממש סיכוי להצליח. מדובר בפרויקט שיקום של שחר. תוך חצי עונה כבר יעזוב.

משהו אחר. קראתי שיהב גורפינקל האריך חוזה. הבחור כבר בן 21, אבל עושים ממנו כשרון גדול. לא ממש מכיר אותו, אבל לפי התמונה באתר ערוץ הספורט מדובר בבחור די נמוך קומה. עוד שפן לא מרשים מהכובע הלא מוצלח של הבעלים שלנו?

ynet
    ועכשיו אני בטוח שבעונה הבאה ניקח את האליפות בהליכה...

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/17
    EsheD אוהב/ת את זה.
  4. alexshw Member

גורפינקל בן 18. חתם על חוזה מקצועני ראשון.

5. DRORIKO Member

6. oranfu Member

זה שגורפינקל חותם על חוזה מקצועני ראשון זה אחלה. נמוך? אז מה. הילד רק בן 18 ועשה התקדמות גדולה בשנה האחרונה. לדעתי יש פוטנציאל שיהיה לו מה לתרום בעתיד. יש לו טכניקה די טובה, הוא מצטרף טוב להתקפה, הוא לא שחקן מטומטם.

אפשר לחשוב גם על איזה משכורת חייל בן 18 חותם שאמורה להפריע לנו...

7. yakov_y YNWA

וראטי 1.65 ס״מ, ולבואנה, ג׳ביונקו, לא חסר שחקנים נמוכים, עדי קוסטניוס היה לא מזמן בנוער והוא נמוך.
    נכון שזה חיסרון, בייחוד לשחקן הגנה, אבל אם הוא פיזי ובנוי טוב גופנית זה מעולה.

למה אבו פאני לא מקבל צ׳אנס בעמדת שאולי הכי צריך בה שחקן, כישרון כזה גדול לא ראיתי הרבה שנים, אין לי ספק שהחיסרון הבולט של שחקן נוער שעולה חלש פיזית וחסר ביטחון לא יהיה קיים אצלו, גרזן עם המון מנהיגות וביטחון.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

גורפינקל טיפה יותר צעיר מאשר חשבתי. על הגובה עוד אפשר להתווכח, אבל אמרתי לאחרונה כבר לא פעם שאני לא מתלהב מהכשרונות שלנו במחלקת הנוער. חוץ מנטע לביא אני באמת לא ראיתי כבר מספר שנים שחקן רציני. אתם מזכירים עכשיו את קוסטניוס, ואני זוכר גם עוד מישהו בשם ביטון. איפה הם עכשיו? גוזלן, ג'אבר עטאא או ריאן גם נחשבו לכשרוניים. תראו מה קרה להם. סליחה שאני לא מתלהב כרגע מגורפינקל או שם אחר שמסתובב בנוער.

במכבי חיפה באים עכשיו עם מסע יחסי ציבור נאה מאד שאוטוטו ה'תהליך' מתחיל להביא תוצאות. קרלסון כבר מדבר על אליפות בעונה הבאה. מה אני אגיד, מצטער שאני כרגע לא קונה את זה. זה לא רק איכות הסגל אלא גם הקטע עם הפציעות הרבות. ב"ש משחקת באירופה ויש לה סגל בריא. מה זה אומר עלינו? סתם חוסר מזל? אני לא חושב.

אני באמת אשמח אם קרלסן ומולנסטיין יצליחו במשימתם, אבל לדעתי שחר עדיין קובע הכל. כל עוד האיש הזה ממשיך בשלו הקבוצה לא תחזור להיות קבוצה שתלחם על התארים.

EsheD אוהב/ת את זה.
  9. Butragueño מנהלים

אני אוהב את זה שיושבים עם שחקן נוער, מחתימים אותו על חוזה בוגרים, וזה הופך לשיחת היום.

בעוד שנתיים הוא מצטלם כשהוא מוצג בהפועל פתח תקווה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

אתה אופטימי

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה הדבר הכי עקום פה. שחר מחתים שחקנים כמו סאן מנחם, אבו עביד ומוגרבי כשבמחלקת הנוער מסתובבים חבר'ה ברמה הזאת. אני שלם עם העובדה שאי אפשר לקנות 11 כוכבים אפילו בקנה מידה ישראלי, אבל ברגע שאתה קונה גם ברב הזמן שחקנים בינוניים אז לעולם לא נתקדם. אולי בקטע הזה שחר אולי ילמד משהו למרות שאני בספק אם זה יקרה.

oranfu ו-amn אוהבים את זה.
  12. amn Member

מסכים ב-100٪. קבוצות כמו חיפה ומכבי, שיש להן מחלקת נוער מספיק טובה כדי לייצר לכל הפחות שחקני ספסל עבור הקבוצה הבוגרת, צריכות להשקיע בזה וליהנות מהפירות.

שגיב יחזקאל שחקן כשרוני מאוד, אבל אין סיבה לשלם עליו 700 אלף יורו כשיש לך את מתן חוזז או יונתן כהן (או מאוויס צ'יבוטה אם לא היה זר) שגדלו אצלך בנוער ואתה לא צריך לשלם עליהם אגורה, ויקבלו שכר נמוך בהרבה אם ישתלבו מאשר של שחקן שבא מבחוץ.

הרי במשחקים נגד הגדולות סביר להניח שיחזקאל לא ישחק יותר מדי, לפחות לא העונה, ואם כן, כנראה שלא יעשה את ההבדל. במשחקים נגד אשקלון וכפר-סבא, אני לא חושב שהיתרון האיכותי שיש לו (ויש, גם אם לא פערים יוצאי דופן לטעמי) כזה קריטי שמוצדק לשלם מחיר כזה.

oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרבה פעמים מועדונים עשירים קונים שחקנים מהסוג של יחזקאל וזריהן בעיקר כדי שלא ישחקו במקום אחר, אם יצליחו זה בינגו, אם לא לפחות הם לא מחזקים קבוצות אחרות בהן יכלו לשחק. במכבי ת״א, באר שבע ומכבי חיפה עברו הרבה שחקנים בשנים האחרונות שיכלו לחזק קבוצות אחרות אבל בחרו בשכר גבוה וישיבה מרובה על הספסל על פני דקות משחק. שיש כסף להביא המון שחקנים מבחוץ לא דחוף לשתף שחקני נוער שבכל מקרה לא יכולים להשתחרר כי כרטיס השחקן שלהם שייך למועדון בו גדלו.

14. Butragueño מנהלים

אבל זה לא קורה רק במכבי חיפה. במכבי ת"א שחקני הנוער כמו דור פרץ ומיכה, שהוכיחו את עצמם, לא מקבלים השנה כמעט הזדמנויות. הראשון אפילו בקושי משחק, אבל במקום לשתף אותם מביאים שחקן כמו יחזקאל. בהפועל באר שבע הדבר דומה, מלבד ברדה - איזה שחקן נוער בכלל משחק? אצל האלופה השאילו שחקן סופר פוטנציאלי לאשדוד, בתמורה לשחק פוטנציאלי אחר (דן ביטון ואוחנהׂ). לא חושב שהם השתדרגו, והם סתם איבדו חלק מהצלם הבאר-שבעי. גם בנוער, יש להם את מתן כהן, סוג של ערן לוי, שחקן סופר מוכשר. בעידן של היום, להישען על שחקני נוער זה מאוד מקובל בקבוצות בטן הטבלה (סכנין, קרית שמונה, כפ"ס, הפועל חיפה). מכבי פ"ת אולי קצת יוצאת דופן. קאניוק, אלו ודנינו שחקני הרכב (האחרון חזר לאחרונה), וכאמור חגי גולדנברג ונאור פסר עולים מהספסל. לעיתים גם עוז פרץ וסלומון מקבלים דקות.

שחקני בית זה טוב לקבוצה בריאה ומתקדמת. נגיד הפועל באר שבע הייתה חייבת לפתוח את העונה עם 3 שחקני בית שמקבלים לא מעט דקות. מכבי פתח תקווה שציינתי מיישמת את זה. להכניס שחקני בית לקבוצה שהמומנטום שלה שלילי, ויש סיר לחץ ואוהדים שמוחים ומקללים, זה לא הדבר הכי בריא. בעידן האליפויות של רוני לוי, הוא נתן לרפאלוב, קינן וכיאל להשתלב וזה עשה רק טוב. יחד איתם היו שחקנים שלא הצליחו ויצאו החוצה, יוחאי אהרוני, בן בסט ואחרים רבים. בסביבות 2010 טוואטחה קיבל את הבמה, יחד עם סלליך, פלאח, גדיר וגולסה, אבל איך שהקבוצה נכנסה למשבר, הצעירים פשוט נעצרו.

נערך לאחרונה ב: ‏19/1/17
  15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש משהו במה שאתם כותבים, אבל מכבי חיפה כבר לא מגיעה להשגים כך שלדעתי הבעיה היא כפולה. היא גם לא משחקת באירופה.

מצב נושא:
הנושא נעול.