מכבי חיפה - עונת 2016/17 - העונה המסויטת נגמרה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏13/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. itay7 Member

קארלסן הוא זה שהביא את רוב השחקנים הזרים. קגלמאכר ואלושי בוודאות לא של זהבי, ואצק והסקנדינבים גם לא נראה לי. מוסא כן אבל הוא כבר לא פה, וזאת גם הייתה החלטה של קארלסן לא להביא מגן שמאלי זר בינואר. לגבי המאמן, הוא הביא שלושה מועמדים ושחר בחר מביניהם, לא מישהו שבכלל לא בא על דעתו. צריכה להיות ביקורת גם עליו.

2. alexshw Member

זה הגיוני לגמרי דווקא. הוא חי על התקשורת כי בעזרתה הוא מוכר כשלונות. הוא גם יוזם את כל השוק התקשורתי הזה סביב המועדון תמורת זה שלא יבקרו אותו.
    תדמית מעל הכל ואת התדמית יוצרת תקשורת. יש פה יחסים של תן וקח.

3. Raulito Madridista

הכישלון הכי גדול שאני זוכר בכדורגל הישראלי מאז שנת 2000, יותר גרוע ממכבי ת"א של העשור הקודם ללא ספק. כבר ראינו קבוצות גדולות שנלקעות למצב חרא, אבל במכבי חיפה תמיד היה הרבה כסף, תמיד השקיעו בסגל השחקנים. לא כמו בהפועל שלפני שלוש עונות עם דומב הכריזו על עונה פיננסית או בימי בית"ר והשאריות של גאיידמאק.
    אף אחד לא יודע מה קורה עם קאלרסן, לפחות בתוך המועדון אני מקווה שהוא מביא די וחשבון כי הוא כישלון טוטאלי. מי אמר שמנהל מקצועי לא צריך לשלם את המחיר?
    מולנסטיין ג'נטלמן, ניסה להתחבר לקהל, האנגלית שלו טובה אבל מכבי חיפה כושלת והכי עצוב עבורו שנראה שלא חשוב מי יחליף אותו - זה ייראה פחות גרוע.

מבחינת מכבי חיפה המצב כזה: אריק בנאדו יסכים להגיע לחצי עונה אבל הוא ממש צעד לאחור| לוזון הרוויח בטווח הארוך אם ויתר על בית"ר לטובת מכבי חיפה, השאלה היא האם הוא יהיה חלק מהטווח הארוך הזה. עם לוזון נראה קבוצה שרצה ונלחמת. אבל אף אחד מהמועמדים לא נשמע מבריק.
    הזעזוע היה חייב להגיע וזו עונה עבודה שאין דרך אחרת להגדיר אותה. אפילו במכבי חיפה לא יודעים מה לא עובד.

אגב, מילה על אייל משומר. ברור לי שבעוד שני מחזורים אני אקלל אותו ואקבל הודעות וואטספ מחברים שאוהדי מכבי חיפה. אבל עם יד על הלב, פייר, הוא לא היה סתם שעיר לעזאזל במשך עשור? או יותר נכון בעונות האחרונות? החלוצים בעטו בשער ריק החוצה - משומר. קינן עושה חור בהגנה - משומר. הוא זרק זין כמו טוואטחה? לא. הוא דיבר בתקשורת כמו אלעד גבאי? לא. הוא בא בטענות למישהו? בקושי. היה מקצוען, תמיד השקיע, תמיד נתן. לא מתאים למכבי חיפה, או.קיי, אבל הוא לא אפס.

4. Butragueño מנהלים

לפני קלארסן, מולנסטיין ועוד לפני רוני לוי מי שהיה מועמד לא פעם היה אלי גוטמן, ששחר מאוד תופס ממנו.
    אני מעדיף שיגיע מאמן בכיר כבר עכשיו, כדי שיידע עם מי יש לו עסק ומי הפרימדונות בקבוצה ושבקיץ יבין ששחר מחליט ויוכל להשאיר את המפתחות למאמן הבא.

5. Raulito Madridista

קראתי בידיוק שתי שורות מראיון הפרידה של מולנסטיין. ברור שהוא מצטער אבל הוא מדבר על 'חול תובעני'. לטעמי היו לו את התנאים להצליח וברור שהמנהל המקצועי כשל ברכש אבל זה המיקום המשקף של מכבי חיפה? נו באמת. רצף של הפסדים על האפס, משחקים שלמים שבקושי מאיימים על השער, אותה קבוצה שלא יודעת ליזום ועוד ועוד. בכדורגל צריך לפעמים להביא תוצאות מינימליות לפחות בטווח הקצר וזה לא קרה.

לגבי אלי גוטמן - מי כמוני יודע. הוא 'מאמן בכיר' רק על הנייר. אולי הוא יבוא כמנג'ר מקצועי לחיפה. תש כוחו. הוא עייף, זקן, מזייף. גם הוא קיבל תנאים מעולים להצליח. רוב השחקנים שדרש הוא קיבל - השאירו את שוינפלד, שידרגו חוזה לניקוליץ', חן עזרא הוחתם, זרים עם רזומה לא רע. הוא פשוט קם והלך אחרי 4 משחקים בלבד כי פחד לקבל בראש בדרבי. גוטמן מאמן עבר.

6. alexshw Member

אמציה לבקוביץ' מאמן רלוונטי יותר מגוטמן.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  7. סמואל אטו Member

הוא שולט בתקשורת ביד רמה, אין ספק בכלל. הוא גם מספיק חכם לעשות איזה צעד כל פעם שהאש מתחילה לבעור קצת לכיוונו( עטר, הרכישות בינואר 15, קארלסן) ואז אומרים ״הוא משקיע, הוא מנסה״. אף אחד לא מוכן להגיד את האמת, במקום זה רק שומעים ״יש תקופה רעה זה קורה״.

8. alexshw Member

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

עם כל ההבנה שהמהלך הזה היה כנראה בלתי נמנע, זה יום עצוב מאוד למועדון, ככה אני רואה את זה.
    שוב יגיע מאמן ישראלי, שוב תמשיך רכבת העיתונאים ליד כפר גלים. אולי לוקחים צעד קדימה ו 7 אחורה. כולי תקווה שימונה מאמן סטייל בנאדו לחצי עונה, ואת מחנה האימונים כבר יעביר מאמן זר. אם לוזון ימונה לשנה וחצי, אני משער שזה די מראה את הדרך החוצה לקרלסן.
    אני זוכר שאחד הדברים שכולם אמרו שהביא להצלחה של מכבי היה זה שג'ורדי ידע להוציא את כולם מהמועדון ולתת שקט לשחקנים. לא נראה לי שתור עושה את זה. אולי זה התחיל ככה אבל זה מהר מאוד הפסיק.

WellNeverDie, oranfu, EsheD ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. tago0 Member

תור זה ממש לא התפקיד של ג'ורדי וגם לא קרוב.
    ההבדל בין המועדונים זה המנטאליות-אצל מכבי ת''א מהבעלים עד המנכל כולם זרים.
    רק מנהל קבוצה ישראלי יש שם.
    הבעלים בכלל לא נמצא בארץ רב השנה ככה שיש שקט וג'ורדי היחיד ששולט שם.
    אצלנו מלבד הצוות המקצועי וגם כן 3 זרים כולם ישראלים.
    כדאי כבר שההשוואות האלו ייפסקו,שחר זה ניהול אחר ממכבי ת''א הרבה יותר מעורב ועדיין רב האחריות והכתובת עליו.
    הבעיות במכבי חיפה הם לא רק מקצועיות אלא בעיקר מנטאליות שהשרישה לוזריות חסרת תקנה בתוך המערכת וזה מחלחל גם למגרש

oranfu, yakov_y ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקבוצה בהדרדרות מתמשכת. אין סיבה שנראה שינוי. רק לפני שבוע קרלסן אומר בתקשורת שבקיץ נראה רק 2-3 שחקנים חדשים. הוא נורא מאמין בקבוצה הזאת והנה אנחנו בדרך לפלייאוף התחתון. אין כרגע שום דבר במערכת שעובד נכון. בעיניי רק עזיבת שחר יכול לגרום לתהליך חיובי. כולנו יודעים שזה לא יקרה בקרוב כך שאנחנו נפגש פה שוב בתקופה קצרה כשיפטרו את המאמן הבא.

WellNeverDie אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

זה לא בעיה מנטלית. זה בעיה בבעלים. באופי שלו ובשאיפות. מה החזון שלהם?
    יש מספיק אנשי עסקים שיכולים לקדם מועדון כמו שלנו וגם שיהיו ישראלים.

בכלל גיל 76 הוא לא הגיל לנהל מועדון כזה. גם אם כוונותיו היו טהורות הוא כבר מזמן עבר את הגיל.
    לא ניתן בגיל כזה לקבל החלטות צלולות.

פרגי הגדול שהיה הרבה מעבר למאמן, אלא מנהל דגול ובפועל בעלים של יונייטד(במובן של עיצוב כל אספקט שקיים במועדון) פרש בגיל 71, אז שחר יודע יותר טוב?

Drama2 אוהב/ת את זה.
  13. Butragueño מנהלים

איזה מאמנים עובדים עם פיני זהבי?

14. DRORIKO Member

בעיקרון בכדורגל האירופאי יש שתי אסכולות-או מנהל מקצועי או מנג'ר שגם עומד על הקוים(פרגוסון,ונגר,מוריניו וכו'). מכבי נוטה למודל הראשון,בעוד הפועל ב"ש נוטה למודל השני(שאגב גם שם הבעלים נמצאת בארץ וכל הצוות זה ישראלים). מה שקורה במכבי חיפה זה לא זה ולא זה. זה בעלים מטומטם שהחליט שהוא יותר חכם מכולם ומנהל את המועדון כאילו זה קיוסק.

נערך לאחרונה ב: ‏13/2/17
    Love Is Red אוהב/ת את זה.
  15. alexshw Member

אני חושב שפיני זהבי מזמן לא סוכן של מישהו ספציפי בין אם שחקן או מאמן. אני חושב שהוא מזמן בקטע של "תיווך", "יעוץ", להיות חלק מבעלות כלשהי.
    מבחינת מכבי חיפה הוא מפת האינטרסים הישנה הזו שפוגעת בנו המון זמן. הוא מסוגל לגרום לכך שמאמן או שחקן זר מסוים יבוא ושחר לוקח בלי לבדוק כי זה חבר שלו ובטח יש לו גם קשרים עסקיים.
    זה בדיוק האינטרסים הזרים. זה פשוט לא יעבוד.

מצב נושא:
הנושא נעול.