מכבי חיפה - עונת 2016/17 - העונה המסויטת נגמרה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏13/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגלל זה סייגתי וכתבתי *כל* שם גדול כי זה משתנה לגבי כל שחקן. זה תלוי בהצעות באותו הרגע, באופי של השחקן, כסף ומצב מקצועי של הקבוצה.

אני חושב שאין כאן שאלה בכלל מבחינת קהת. עם כל הביקורת על מכבי חיפה היא עדיין מועדון גדול שמתמודד כל שנה בצמרת, קהת בא לשם על תקן שחקן מוביל ואולי ה-שחקן המוביל שלהם. בבאר שבע מה מציעים לו? שחקן ספסל ואולי בעונה הבאה יהיה בהרכב ? נראה לי שאם הייתם בנעליים של קהת ברור במה הייתם בוחרים.

2. קשר שמאלי Member

Civil אוהב/ת את זה.
  3. oranfu Member

התלונות לשחר בכל השנים האחרונות היו במקום. @amn אני מחזיק ממך אחד הכותבים הרציניים בפורום, בוודאי אתה שמת לב ששחר לא התחרה על אף שחקן מוביל כבר שנים. הוא אפילו אמר את זה במילים שלו שהוא לא מתכוון להתחרות. איזה מן דבר זה שמועדון מוביל בליגה שלו לא מתמודד על השחקנים המובילים בליגה?
    אני תמיד טענתי שהבעיות הן גם המאמנים (סה"כ אם שחר היה ממנה מאמנים טובים יותר אז הם גם היו מנסים להביא רכש טוב יותר וכתוצאה הקבוצה היתה טובה יותר) אבל אי אפשר להגיד ששחר עזר להם. הוא פיספס שחקנים מובילים בליגה ליריבות בגלל התעקשות (הזויה) על 20-50 אלף דולר.
    זה שכרגע מסתמן שינוי מסוים (בואו לא נצא בתופים ומחולות עדיין) זה אחלה, אבל אני עדיין סקפטי. קהת הגיע? מצוין. סוף סוף מנצחים יריבות במאבק על שחקן. השאלה היא אם הוא לא מגיע כי שחר מרגיש את הרחשים מהקהל ומבין שהוא מאבד גם את אחרוני התומכים בו וזה יהיה רכש של "הנה, קהת. עכשיו תהיו בשקט".
    רוקאביצה הגיע כרכש ראשון לעונה (בלי תחרות) על מנת להלהיט את האוהדים שירכשו מנויים. כבר מכירים אותו.

אם ההתנהלות תימשך ככה (פיטורי לי, החתמת ישראלי מוביל, החתמת מאמן זר רציני) אז מצוין. הלוואי, אני מעדיף את שחר שחוזר להיות בעלים תחרותי מאשר לחפש בעלים אחרים. אבל אי אפשר להאשים את האוהדים שאחרי 10 שנים של ניהול כושל עדיין מלאים בביקורת.

הקיץ של מכבי ת"א כרגע נראה פחות מוצלח (לפי ציפיות אוהדים כדברייך)? אולי. יש לכם איש מקצוע שאמון על ניהול המערכת והוא עושה זאת כבר שנים. עדיין הסגל שלכם במצב מצוין והחתמה של חלוץ רציני משנה את כל התמונה אצלכם. פשוט לשם שינוי לא החתמתם 3 ישראלים שרציתם (קהת, טאווטחה וכנראה חמד). קהת כי היתה עליו תחרות וקבוצה אחרת שכנעה אותו, טאווטחה שלא רצה לעבור אליכם ומצא קבוצה בחו"ל וחמד שכרגע הדרישות עליו גבוהות. הבעיה היא שקרויף מפספס במטרות בכירות אבל זה עדיין טוב מהמצב אצלנו כל השנים האחרונות שבכלל לא ניסינו.

amn אוהב/ת את זה.
  4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מה פרטי העסקה של קהת?

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

קצת מצחיק שאוהדים אחרים לא מבינים על מה אנחנו מוחים (בטח אוהד מכבי תל אביב).
    אנחנו מדברים על זה שהשחקנים שמגיעים, מגיעים שבוע לפני פתיחת העונה וזאת כשברור מאמצע העונה שעזרא וטוואטחה יעזבו, עוד אין מאמן, חצי סגל פצוע כי הצוות הרפואי המשיך, מאמן השוערים הוא אחד המדליפים הגדולים במועדון, הקבוצה הודחה מול חבורת נגרים. מה הסיכוי שנפתח את העונה בצורה טובה כשהכל נעשה בשבוע האחרון? אז אחרי שנפתח אותה עם 0 מ 9 יהיה מותר לנו לבוא אליו בטענות?

אז להגיד "אני לא מבין מה האוהדים רוצים משחר כי הוא החתים 3 שחקנים טובים"...

Civil ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@קשר שמאלי
    ואצ'ק נראה כמו 50/50 אמיתי, העניין הוא שלמעשה כבר שנים חסר לי קשר התקפי אמיתי. מכבי חיפה מקבלת פחות מדי תוצרת מהקישור שלה. בכל מקרה נראה אם הבחור שווה משהו. הוא גם צריך להתאקלם ועדיין אין לנו מאמן...לדעתי אי אפשר להגיד הרבה על ואצק.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

מההתרשמות מהוידאו של אורי קופר על ואצ'ק, לא מדובר באיזה תותח גדול. דריבל לא רע, פיזיות לא רעה, מסירה לא רעה, תיקול דיי רע. מה שכן, הוא עושה תנועה לעומק. ברמה המגוחכת של הכדורגל שלנו זה מספיק על מנת להיות שחקן מוביל.

מצד אחד אני גם חושב שעלול להיות חסר לנו "ניצוץ" יצירתי. מצד שני, קהת הוא קשר התקפי טוב מאוד לטעמי. כבר לפני שנתיים אמרתי שהוא מזכיר לי את זהבי. הוא לא חזק במיוחד, לא מהיר במיוחד, אין לו איזה דריבל. אבל יש לו תנועה מצוינת לשטח מת והוא פינישר מצוין. אני לא טוען שהוא ברמה של זהבי (או שיגיע למשהו קרוב) אבל הסגנון לדעתי דומה. קהת, בקבוצה סבירה, יבקיע כמות יפה של שערים מעמדת הקישור.

Civil ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  8. סמואל אטו Member

אני חושב שגם במקרה של קהת ורוקאביצה לא באמת ראינו שינוי בהתנהלות של יענקלה. נטו צ׳אנס.
    לאחד היה סעיף שחרור ושום ביקוש ממכבי או ב״ש, והשני נורא רצה להגיע לחיפה(משהו שלא קורה עם כל שחקן).
    נצטרך להמשיך לחכות ולראות כדי לקבוע אם משהו השתנה.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

רועי קהת רוצה למשחק. במכבי תל אביב ובבאר שבע אין לו מקום, הוא יודע את זה, לכן הבחירה הייתה קלה. לשחק בקבוצה הכי פחות טובה, בקבוצה היחידה שבה הוא שווה הרכב, ומה שחשוב- אחת כזו שיכולה לשלם לו מה שהוא רוצה.
    את דעתי על קהת כבר רשמתי, אם תוך שנתיים הוא לא בבני יהודה/קרית שמונה (או עדיין בחיפה שחוגגת מקום רביעי..), אני אוריד את הכובע.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

דיברנו על זה שההרכב אמור להראות בערך כך :
    נטע לביא, ואטצ'ק, קהת, רוקאביצה, עטר, פלט. אם נניח וזה נכון, רק כדי להמחיש עד כמה הסגל הזה עוד רחוק מלהיות בקבוצה ראויה, המחליף שלנו בהתקפה אמור להיות או שובל גוזלן או זאנטי (נוער) או מוחמד עוואד (נוער). מחליף לקישור האחורי? יניב בריק (נוער), ועטאא (כשלא ברור כמה הוא יהיה כשיר עדיין).
    מחליף למגן השמאלי ? סאן מנחם בן 21, ומחליף, אחד משחקני הנוער..

ובאר שבע? לה יש כחלוצים מחליפים את ברדה סהר וגאדיר (עם החלוץ הזר פותח בהרכב), וכמחליפים בקישור את ראדי בוזגלו בראון ושבתאי..

וואו איזה הבדל.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. alexshw Member

בכובע האובייקטיביות קהת לדעתי עשה בחירה לא נכונה. בב"ש היה נכנס להרכב בסופו של יום בגלל כאמור ענייני גיל של שחקני הקישור וזו גם מערכת הרבה יותר בריאה וקבוצה שרצה טוב.
    בכובע של אוהד הקבוצה זה הישראלי הכי טוב שריאלית אפשר להביא בשלב הזה.
    מקווה שלא יפול קורבן למערכת.
    מבחינת הרכב השחקן שמכבי חיפה הכי חסרה כבר עשור זה יורש לעידן טל.
    אין מאז מישהו שהתקרב ליכולת שלו בירוק במרכז המגרש.

Fabio Junior, Bluekipper, oranfu ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  12. קשר שמאלי Member

ורמוט, גארי, ריאן ומוגרבי יהיו שחקני ספסל.
    זנטי ועוואד ישחקו בנוער. בריק לדעתי יושאל. אני הייתי משאיר את בריק ושולח את ג'אבר להתאושש מהפציעה שלו בסכנין

נערך לאחרונה ב: ‏8/8/16
  13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני חושב שיש קונצנזוס לא מוסבר סביב קהת.

קהת לא הוכיח עד כה שהוא שחקן שבאמת אפשר לבנות עליו שיוביל קבוצה כמו מכבי חיפה. ההצלחה היחידה שלו בקריירה, אותה קריירה שכללה ירידה למכבי יבנה אחריי כישלון אפילו בקבוצה חלשה כמו הפועל ב"ש (דאז), הגיעה במועדון חסר יומרות ובאחת העונות החלשות ביותר שאני זוכר בכדורגל הישראלי. הוא יצא לאוסטריה וינה, מועדון שכיכבו בו שחקנים שיצאו מהליגה שלנו, כמו דמארי וקאיודה, אבל למרות הכל הוא לא הצליח שם, אחרת לא היו משחררים אותו. יכול מאוד להיות שהוא יצליח, יש לו נתונים טובים, אבל 400 אלף יורו לעונה? או שבאמת יש היצע ממש חלש של ישראלים, או שהבחור יצר לעצמו אחלה יח"צ.

אם קהת היה מצטרף להפועל ב"ש, מכבי או בית"ר, אז רוב הסיכויים שזו הייתה הצלחה כי הוא מצטרף לקישור חזק וכזה שלא יבנו עליו כמו שיבנו עליו במכבי חיפה, ואני הייתי קצת מודאג לבנות על רועי קהת, בשיא הכנות. זה שחקן שמעולם לא הצליח במועדון עם טיפה יומרות, שבשנה שעברה לא בלט יותר מדי בליגה שאני בספק אם היא חזקה מהישראלית, ומגיע עם ים ציפיות סביבו.

מה אני אגיד לכם? שיהיה בהצלחה.

ChelseaPensioner אוהב/ת את זה.
  14. alexshw Member

אתה צודק אבל מה האלטרנטיבה בשביל מכבי חיפה כרגע?

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אם תוכלו להביא את אזולאי בנוסף לקהת, כדי שיוריד נטל מהבחור ויכניס עומק רציני בקישור, זה יהיה מצוין. מנגד, אם תשחררו את לודו, אז זה יצור מצב בעייתי עוד יותר.

מצב נושא:
הנושא נעול.