מכבי חיפה - עונת 2022/23 : אליפות שלישית ברציפות ופרידה מה״כוורת״. דגו הוא המאמן החדש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏23/7/22.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

שאלה פה לחבריי החיפאים. ראיתם העונה הרבה יותר משחקים של מכבי ממני. אם אתם צריכים לדרג את שלושת הבלמים שלנו איך הייתם מדרגים אותם.

2. oranfu Member

סק הבלם הכי טוב שלנו העונה.
    אח"כ גולדברג.

בטובינסיקה נראה מדהים ממש כשרק הגיע אבל ירד בהיררכיה, אולי בעקבות כשירות.

3. Butragueño מנהלים

אני מרגיש בטוח יותר עם בטובינסיקה מאשר עם סק. הוא שקט יותר, בטוח יותר עם הכדור וחילוצי הכדור שלו טובים משל עבדולאי סק.
    לסק אין יכולת תיקול עם הרגל או משחק קרקע טוב. כל התיקולים שלו הם ע"י הגוף שלו. הוא מנסה להשתמש במסת הגוף שלו כדי ללחוץ שחקנים הצידה, להדוף אותם ולקחת מהם את הכדור. ברגע שיש שחקן עם נתונים פיזיים דומים לשלו הוא נופל מהם. אנסה עשה ממנו צחוק בסמי עופר, גם יובאנוביץ' ואספרייה התגברו עליו בקלות. למזלו אין בליגה שלנו הרבה חלוצים חזקים פיזית.

בטובינסיקה שחקן שלם יותר. הוא פיזי, אבל גם יודע לתקל טוב עם הרגליים.

4. oranfu Member

אני לא מסכים כמעט עם כל מה שכתבת.
    מה זה "חילוצי הכדור טובים יותר"? אם שחקן מצליח לקחת כדורים מבלי לתקל אלא כי הוא יודע להעמיד את עצמו בין שחקן ההתקפה לבין הכדור זה יתרון לא חיסרון.

השחקנים האלה לא עשו ממנו צחוק, הם התגברו עליו כל אחד פעם אחת וזה ממש בתחילת המשחק כשהוא הסתמך יותר מדי על הפיזיות שלו והיה שאנן.

לדעתי גם משחק הרגל שלו לא רע.

וברור שאת היכולת שלו בוחנים בהתאם לליגה. מה זה מפריע לי אם היתרונות שלו לא מספיק טובים בשביל ליגות חזקות יותר?
    למה אצילי שווה משהו מחוץ לליגה הזאת?
    בשביל הכדורגל והחלוצים שיש פה בליגה הוא טוב.

אני גם לא יודע אם הוא יותר טוב מבטובינסיקה, שלדעתי מאוד הרשים כשהגיע. מאוד.
    אבל משהו עם בטובינסיקה לא נראה כמו כשהוא הגיע.
    יחד עם זאת, שניהם לדעתי טופ בלמים בשביל הליגה הזאת.

VAR אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

מעניין אם יורם ארבל פעם שידר אותנו. בטח כל המשחק התבלבל בין שניהם. ואם היה שם את עלי מוחמד אז בכלל הוא קיבל שבץ מוחי

6. Butragueño מנהלים

כששחקן הגנה מחלץ כדורים רק כי הוא פיזי יותר מהשחקן שמולו, זה לא מדד למשחק הגנה. כמו שציינתי, שחקני התקפה פיזים לפחות כמוהו יקרקסו אותו. כמו למשל אנסה או ממאטה (של אשדוד) שפשוט נתנו לו גוף וחלפו על פניו. הוא לא יודע לתקל עם הרגליים שלו. שיהיה קשר אחורי, לא בלם. תסתכל שוב על המשחקים, אתה תראה איך חולפים על פניו בקלות. אני אגב השוויתי את היכולת שלו לפני שחקני הליגה, לא לפי אירופה. לכן גם נקבתי בשמות של חלוצים בליגת העל.

7. oranfu Member

מצטער, אני לא רואה איך חולפים על פניו בקלות.

8. Butragueño מנהלים

מחזור 10 | תקציר: מכבי חיפה - מ.ס. אשדוד 1-3 - YouTube
    מחזור 16 | תקציר: מכבי חיפה - הפועל ב"ש 0-2 - YouTube
    מחזור 16 | תקציר: מכבי חיפה - הפועל ב"ש 0-2 - YouTube
    מחזור 21 | תקציר: הפועל חדרה - מכבי חיפה 1-1 - YouTube

כמה דוגמאות מהירות שמצאתי. סק עם יכולת גרועה לתקל עם הרגליים, מנסה להשתמש רק בגוף שלו, והפסיד כל פעם מחדש. השיא שהוא לא מצליח אפילו לחטוף לנחמני.

9. VAR Member

אם מחפשים בציציות של כל בלם מתי עברו אותו אפשר לייצר נראטיב גם נגד ואן דייק.

לעצור את אמבפה ראינו שסק לא מסוגל. אם היה מסוגל, לא היה מגיע לכאן מלכתחילה.

נגד אנסה הוא עשה טעות גדולה מהסוג שבלמים שבאים לארץ עושים מידי פעם. שום קשר למימדי הגוף שלו (אין אף שחקן בארץ שמנצח אותו במאבק פיזי). אין דבר כזה בלם בן 30 שמגיע לישראל והוא יציב כמו סלע.

אפשר לחשוב כמה בלמים טובים מכבי חיפה הצליחה להנחית כאן לאורך ההיסטוריה. גם בטובינסיקה וגם סק הם בקלות בטופ 5 בהיסטוריה של המועדון. לא מובן מאליו שהצליחו להנחית כאן בלמים כאלה ולשלב אותם עם גולדברג בצורה כל כך חלקה. אני זוכר שגם טיישיירה מאוד התקשה בהתחלה והוא היה בלם מצוין.

oranfu, G.B7 ו-Mamadu אוהבים את זה.
  10. G.B7 ירוק עולה

דילן, סק, גולדברג זה שליישית בלמים שבעייני לפחות לא צריכים לבקש יותר.
    מדהים גם איך החיסרון המטורף של פלאניץ' התפוגג תוך שנייה ואפילו השתדרגנו (ופלאניץ גם בעייני אחד הבלמים הטובים שהיו פה, בטח בשנים האחרונות).

כמעט כל משחק יש לנו איזה פאלטה אחת קריטית מטעות של אחד מהם אבל אולי זה טבעי, ותודה לאל ברוב המקרים המוחלט אנחנו עוברים בשלום את הפאלטה הזו

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. oranfu Member

@Butragueño

אם הדוגמה הראשונה הזאת היא מה שאתה קורא לו "חולפים עליו בקלות" אז אני ואתה לא מדברים על אותו דבר.
    הוא עשה טעות (דיברתי על שאננות) ואיבד שיווי משקל, זה לא שחקן שעובר אותו בקלות.

אני לא אומר שאי אפשר לעבור אותו, אבל חד משמעית הוא מהבלמים הכי חזקים באחד על אחד שראיתי פה בליגה.

G.B7 אוהב/ת את זה.
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאור העובדה שהיינו במשך איזה עשור קבוצה מאד מאד בינונית בלמים כמו סק, דילן וגולדברג נראים כמו חיות רעות. לכל אחד מהם יש בהחלט יתרונות, אבל לדעתי ההגנה שלנו יכולה וצריכה להיות יותר טובה. אם זה אולי בגלל שהקישור מאבד כדורים מיותרים או פשוט איכות הבלמים. אני שואף לרמה יותר טובה כי אנחנו סופגים פשוט יותר מדי שערים. 24 שערי חובה ב-26 משחקים זה פשוט יותר מדי. מכבי ת"א שיש לה עשר נקודות פחות מאיתנו ספגה רק 15 שערים (ב"ש 19). אז סק ודילן נראים מאד חסונים והם לא רעים, אבל ביחד עם גולדברג הם לא בהכרח הגנה שאי אפשר להכניע.

13. Butragueño מנהלים

כל מה שאמרת נכון לעבדולאי סק, איתן טיבי, ניסו קפילוטו ודן מורי. על כל אחד אפשר לעשות קליפ של ואן דייק ביום טוב וביום רע.
    אני סה"כ ציינתי קטעים שמוכיחים את הטענה שלי. אם תצפה במקבץ קטן של סרטונים ששמתי, שהם באמת ככה מהזיכרון, אתה תראה שהוא מנסה לזכות בכדורים ע"י מימדי הגוף. מול שחקנים טכניים או פיזים יותר ממנו הוא בנחיתות. זה לא אומר שהוא טוב או גרוע, זה פשוט ההבדל בינו לבין בטובינסיקה.

הפסקה האחרונה לא רלוונטית למה שאמרתי ופותחת פה דיון שלא היה. שאלו אותי מה ההבדל בין בטובינסיקה לעבדולאי סק. זה שלא הנחיתו במכבי חיפה בלמים טובים בשנים האחרונות לא קשור למשוואה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/3/23
  14. Butragueño מנהלים

אמרתי שההבדל ביניהם הוא בסטייל התיקול. בטובינסיקה טוב על הקרקע ובתיקול עם הרגליים וסק עובד בעיקר עם מימדי הגוף.
    לכן הצגתי מאבקי גוף שלו נגד שחקנים בליגה הישראלית, ואיך הוא מפסיד להם את הכדור, מפני שהוא מנסה אך ורק לזכות בכדור ע"י הגוף שלו ולא על ידי משחק הרגליים.

15. oranfu Member

א - יש לנו שוער חלש יותר.
    ב - אנחנו התקפיים יותר כקבוצה.
    ג - אין לנו קישור.

@Butragueño מבחינתי זה לא נקרא ששחקן עובר אותו בקלות.
    כמו במקרה של אנסה, הוא מקדים אותו לכדור ואז מתנהל כאילו הסכנה נגמרה. הוא זוכה בכדור אבל אז מפסיד אותו בגלל חוסר ריכוז\קבלת החלטות לא טובה.
    אין לזה שום קשר להסתמכות שלו על הכח הפיזי שלו או זה שהוא לא מתקל עם הרגליים.

בלם שלא נוטה לרדת לתיקולים זה יתרון מבחינתי ולא חיסרון.

מצב נושא:
הנושא נעול.