מכבי חיפה - עונת 2022/23 : אליפות שלישית ברציפות ופרידה מה״כוורת״. דגו הוא המאמן החדש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏23/7/22.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. italiano Member

מישהו כבר דאג לפרסם את סעיף השחרור של חלאיילי.
    בפעם הקודמת זה היה עם אצילי. כאילו במועדון מזמנים הצעות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. קשר שמאלי Member

לדעתי זה פרסום שהודלף ממכבי חיפה
    כאילו ''ראו את הנולד'' ודאגו לסעיף שחרור ''גבוה''
    כאילו לא מדובר במחדל
    מכינים את הקרקע למכירה שלו

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. oranfu Member

גם בנוער חלאיילי משחק לא מעט בימין אבל לדעתי העמדה פחות מתאימה לו.
    יכול לשחק בה, כן.
    הסיבה היחידה שאני עוד מקווה שיישאר בעונה הקרובה היא שאבא שלו אמר שהוא לא מכוון ליציאה לאירופה בקיץ.
    אבל מיליון יורו זה כלום, זה סעיף ביזיוני שתכלס אפילו מכבי ת"א יכולה לקחת אותו (אם הוא יסכים ללכת).

סוף יתפוס מקום ברוטציה אבל יש סימן שאלה גדול מה הוא יכול לתת.

גרשון לא צריך להיספר כי הוא לא מספיק טוב, הוא פרוייקט חברתי.
    בינתיים הוא גם הבלם השלישי בהיררכיה, לא הרביעי.
    אם הוא מחליף ראשון לעמדה אז המצב רע.

צריך קשר, צריך כנף (נגיד שאני מוותר על זה בשביל לשחק עם הילדים) וצריך בלם.

אני לא יודע אם הפציעה של ג'אבר כרונית, אני יודע שכבר שנתיים שהוא עם פציעות ארוכות.
    אנחנו מרחק פציעה\הרחקה\מנוחה של עלי וג'אבר מזה שאין לי שחקן לעמדה שלהם.
    ככה הולכים לעונה?
    זה מועדון רציני?

אני לא צריך לתת מועמדים, זה התפקיד של המועדון.
    לא אני זה שמחפש למכור את אבו-פאני או כל שחקן אחר שחושבים שאפשר לעשות עליו כמה שקלים.

אני גם דיי צופה שסבע יעזוב ורפאלוב הוא המחליף שלו.

הקבוצה נחלשה לעומת העונה שעברה, משמעותית.

4. קשר שמאלי Member

יש גם את אורי דהן
    הוא היה סביר בק''ש ובבית''ר כחלק משלישיית בלמים.
    יש מלא אופציות לדגו.

5. VAR Member

@oranfu
    יגיע בלם ישראלי, באמת יש לך ספק?
    כמה שחקנים אתה מכיר שיהיו מוכנים להסתפק בפירורים שמוחמד וג'אבר ישאירו להם בגלל פציעות? אני מכיר אחד כזה - זרגרי. והוא שחקן מכבי חיפה.
    אבל את השוק הישראלי אתה מכיר. מדובר פה על ישראלים, אף אחד לא יביא זר כדי להיות מחליף שלישי. אז איזה ישראלי אתה יכול להביא שיהווה שדרוג על זרגרי בעמדת הקשר 50-50 השלישי ברוטציה? איזה קשר אחורי ישראלי אתה מכיר שיהווה שדרוג על פני נאור בעמדת הקשר האחורי המחליף?

אבו פאני רצה לעזוב. הוא רוצה לעזוב כבר הרבה זמן למען האמת. כמה זמן אתה חושב שעוד תצליח להשאיר אותו מבלי שיתחיל להחרים אימונים?

6. oranfu Member

כשיגיע בלם - אני אתייחס אליו. בינתיים אין.

אה, כמה שחקנים יש שיסכימו להיות מחליפים. אני אוהב את התירוצים האלה מדיונים של ליברפול. מעניין שלמועדונים גדולים אחרים אין בעיה כזאת.

תביא שחקן להרכב, למה להיות מחליף?
    אני מסכים שיש בעיה להביא ישראלים ברמה. אז למה כל כך שמחים למכור את הישראלים שיש לנו?

כל השחקנים רוצים לברוח מהמועדון הזה ברגע שיש להם הזדמנות. מעניין למה.
    אני את שלי בעניין הזה כבר כתבתי. הרושם שאני מקבל הוא שהמועדון שמח למכור כל שחקן שלנו ברגע שיש עליו הצעות. במקום להילחם עליהם, לנסות לשפר את התנאים שלהם אני שומע ש"שמחים שהשחקנים מתקדמים".

7. VAR Member

לאיזה מועדון אחר יש יותר משני שחקני רוטציה על עמדה אחת?

להרכב, כן. שתוכל לעלות שבוע אחד עם מוחמד, שבוע אחד עם ג'אבר ושבוע אחד עם... מי? אני מת לדעת איזה קשר להרכב עלה לך בראש. לנבחרת ישראל אין 2 קשרים נורמלים להרכב ואתה רוצה שיהיו למכבי חיפה 2 כאלה על הספסל.

לי מרגיש שאבו פאני רצה לעזוב לא משנה מה, זה אפילו לא עניין של כסף.

8. G.B7 ירוק עולה

לפי דעתי המועדון צריך לעשות המון בשביל להשאיר שחקנים חשובים אצלנו, אבל מהצד השני אני יכול להבין את (בצער כן) את העזיבות.
    אצילי אי אפשר להתמודד עם ההצעה הזו (זה לא משנה שהרווחנו בעונה האחרונה מיליונים על גבי מיליונים), אבו פאני כנראה שזה כבר מעבר לכסף (הוא כבר שנתיים רוצה לעזוב, אל תשכחו גם את הסיפורים איתו והפרצופים שהיו איתו בתחילת העונה (הגול מול אולימפיאקוס למשל).
    דילן זה בגלל אשתו כנראה.
    ואולי זה גם ישן לגבי נטע לביא, המועדון עצר הצעה גדולה מצסק"א, ודקה וחצי אחרי שבר את הרגל, ואז כשהגיע ההצעה מיפן (עם כל הצער) לא הייתה ברירה אלא לתת לא ללכת.

העזיבות האלה כואבות אין ספק, בנוסף השוק הישראלי לא באמת יכול לשדרג אותנו יותר מידי, אבל זה מה יש וזה המצב, התפקיד של אלברמן, שחר ודגו זה לעשות בקיץ הזה עבודה שתצליח לגרום לנו לשכוח מהר מהעוזבים החשובים האלה, קל זה לא והם ישפטו אך ורק על סמך התוצאות.

9. oranfu Member

אין אופציות, מתרגשים בשביל השחקנים שמתקדמים ממכבי חיפה למחוזות מלהיבים כמו יפן והונגריה, רוטציה זה מיותר.

מצטער שאני לא מבסוט שעם כל ההכנסות שיש, מפרקים את הקבוצה ומחלישים אותה.

הקבוצה נחלשת באופן מובהק לעומת העונה שעברה. בעיניי זה רע, אבל ראינו 3 עונות גדולות אז אפשר לחזור לחרא.

DaveTheSave אוהב/ת את זה.
  10. G.B7 ירוק עולה

אני מסכים שכרגע הקבוצה נחלשה איבדנו שחקני גדולים בליגה שלנו, אבל אף אחד לא באמת מתרגש ממעבר ליפן או הונגריה או האמירויות.
    עצירה של המעבר של לביא, שוב!!, פשוט הייתה על גבול הלא אפשרית.
    אצילי זה סכומים גדולים מידי בשביל לסרב, אבו פאני לא רוצה להיות פה ואולי איתו כן יש מה לעשות, אבל אם בשתיים הקודמים אני לא מאמין.
    כנל העזיבה של בכר והעזיבה של דילן.

לא באמת היה אפשר לעשות בעייני משהו גדול בשביל להשאיר אותם.

אין ספק שזה נכון להיום פגע באופן משמעותי בקבוצה שלנו, אבל נקווה ששחקני הרכש שיגיעו יצליחו (בעייני זה לא כזה מופרך) ומעבר לזה אני בטוח שנראה עוד הגעות בזמן הקרוב.

11. oranfu Member

לא אמרתי כלום על אצילי.
    עשו פסטיבל מהעזיבה של לביא.
    לגבי אבו פאני אני בתחושה שאם היו משדרגים לו את השכר הוא היה נשאר.
    גם במקרה לביא וגם במקרה אבו-פאני התחושה היא שהמועדון לא עשה שום מאמץ לשכנע אותם להישאר.

בכר עזב ובמקום להביא מאמן רציני הלכו על מינוי הזוי, עם כל הכבוד, כשאפילו בדברים של שחר היה ברור שהשיקול העיקרי היה שהוא זול.

גם במקרה דילן, אני לא יודע מה יש מאחורי הקלעים אבל אני לא בא בטענות.

בשורה התחתונה מקצועית יש פה היחלשות קיצונית ביחס לעונה הקודמת.
    אם וכאשר יגיעו עוד שחקני רכש אני אשמח לשנות את ההערכה שלי.

12. Raulito Madridista

מכבי חיפה עם קיץ קטסטרופלי עד עכשיו, אני איתך, כאילו מישהו במועדון נרדם וזה שבקיץ הקודם עשו הכל טוב זה לא מספיק, הכדורגל דינמי, מתחלף וצריך להוכיח את עצמך כל פעם מחדש. ליאור רפאלוב אחלה חיזוק, אבל לא כשחקן מוביל ויותר בעניין הרגשי. מה שכן, לא נמאס לך כאוהד שצריך לרדוף אחרי מוחמד אבו פאני וללטף לו את האגו? הרי היה סיפור כזה כבר לפני שנה או שנתיים, הרבה בכי ודרישות בתקשורת ובסוף הוא נשאר כמו גדול. לגבי נטע לביא זה משהו אחר, הוא כקפטן מיצה, קיבל איזו הבטחה כמובן, עליו כן נלחמו יותר לדעתי, כיבדו אותו. זה נטו החלטה שלו. אני גם כאוהד נייטראלי התבאסתי על המינוי של מסאי דגו והייתי אומר את זה גם אם אופיר חיים שקרנו עולה - היה ממונה. חיפה הייתה צריכה אוטוריטה אחרת כשזה קיץ שמסתמנים בו הרבה שינויים.

13. Ori8 Member

אבל אורן אתה יודע הרי מה אורח החיים של קבוצה מצליחה. שנתיים-שלוש-ארבע ודברים מתפרקים כי שחקנים מקבלים כסף במקומות אחרים.
    אתה כל הזמן אומר מה לא בסדר, מה היית מצפה שיעשו אחרת? בנוגע לאצילי אין לך מה לעשות, בנוגע לנטע לביא אין לך מה לעשות. תהפוך את העולם והם עדיין ירצו ללכת. להשאיר אותם בכוח? לריב איתם? בסוף מדובר בבני אדם שעובדים במועדון הזה ורוצים להתקדם, גם זה משהו שמערכת מבינה, מקבלת וטוב שכך.

אז פה ושם ביקורת על שחר שלא זורק עוד 200 אלף לאיזה אבו פאני במקום שילך לאיזו קבוצה משעממת פה ליד היא מוצדקת, אבל שוב - השחקנים האלה ירצו ללכת מכל מועדון ישראלי בסכומים שהם מקבלים ואתה שוב ושוב מציג את זה כחוסר רצינות של חיפה. מה היית עושה אחרת במקומה? על מה באמת הביקורת כאן?

G.B7 אוהב/ת את זה.
  14. קשר שמאלי Member

אחלה קיץ עד כה
    נשאר להביא קשר אחורי זר איכותי ואולי מגן שמאלי טבעי לגיבוי
    לא רואה מה אלברמן היה יכול לעשות יותר טוב
    יהיה סגל מוכשר ומאוד גמיש טקטית
    נשאר רק לקוות שזה יתחבר לדגו

15. oranfu Member

שים לב אורי שבשום מקום לא הבעתי ביקורת על עניין אצילי (אולי למעט עצם העובדה שיש לו סעיף שחרור).

כן, אני מקבל את זה שיש סייקל ושחקנים מצליחים עוזבים\רוצים להתקדם.
    אבל אני מתרשם שבמועדון לא נעשו נסיונות בכלל למנוע את העזיבות של השחקנים (עם דגש על אבו-פאני).
    גם במקרה לביא הרושם הוא שבמועדון שמחו לתת לו ללכת במקום לנסות לשכנע אותו להישאר כאילו הוא עבר לסביליה ולא לקבוצת תחתית ביפן.
    אבו פאני לא עזב בשביל להרוויח מיליון יורו בעונה, אי אפשר לשדרג לו שכר? הוא הקשר הכי טוב בקבוצה (ובליגה), למה שלא יקבל חוזה בהתאם?

כשאני רואה איך את כל השחקנים שלנו מחתימים על סעיף שחרור (למה?), שבמועדון ממנים מאמן "לא מוכח" כשבכלל לא מסתירים את העובדה שהשיקול הוא כלכלי, זה מעצבן אותי.

מצב נושא:
הנושא נעול.