מכבי חיפה - עונת 2022/23 : אליפות שלישית ברציפות ופרידה מה״כוורת״. דגו הוא המאמן החדש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏23/7/22.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

אבו פאני היה בהשאלות מגיל 19. פשוט התחיל מלאומית. בלבול מטומטם, החזיר אותו, אבל לא נתן לו במה, אלא העדיף את הבינוניזם של פלקושצ'נקו.
    בתכלס אבו פאני היה צריך לשחק קבוע כבר אצל בלבול.

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/23
    oranfu אוהב/ת את זה.
  2. matanbl22 Member

מה יש לו להפסיד ביציאה לאירופה עכשיו? מקסימום לא הולך הוא חוזר למכבי חיפה.
    מה עדיף? לחמם ספסל במכבי חיפה/לצאת להשאלה בהפועל חדרה או לצאת בהשאלה לקבוצה בליגה השנייה בגרמניה?

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  3. alexshw Member

עדיף לו לשאוף לשחק בליגת העל קודם כל.

4. oranfu Member

בתור מי שראה את אבו-פאני גם בהשאלות שלו בחדרה אני משוכנע לחלוטין שכבר אז הוא היה מספיק טוב בשביל מכבי חיפה.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה? כי זה נוח לך באג'נדה כאוהד?
    שחקן ישראלי, שרמתו מעל הישראלי הבינוני, צריך לעוף לחו"ל כמה שיותר מוקדם.
    ורצוי - לא לליגה טופ5. עדיף ליגה בין טופ 8-14.
    משם הקפיצה לביג ליגס היא יותר הגיונית, נוחה, רצויה, הגיונית.
    אם וולפסבורג רוצה להביא אותו, זה לא בהכרח ישר להרכב הראשון, ואולי אפילו קודם לקבוצת המילואים - אבל זה לבטח עדיף מאשר ה-11 במכבי חיפה.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  6. Butragueño מנהלים

כמה שעות בוגרים יש לדור תורג'מן?

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  7. alexshw Member

יש עונה בבית"ר ת"א ומי אמר שהוא מתאים לצאת? ההייפ מטורניר עם הגבלת גיל לא מעניין. שירשימו קודם ברמת בוגרים.

מה עם עילאי אלמקייס? כיף בליגה גרמנית רביעית. העיקר לגיונר. לא צריך להיות בכוח לגיונר. זה מגוחך.

8. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס זה יתן לו את האינדיקציה לראות אם הוא מתאים לרמה. סוף ניסה בגיל מוקדם, לא מתאים, שיחזור, הכל בסדר. חלאיילי ינסה, אם הוא יתאים גם הוא וגם הכדורגל הישראלי ירוויח.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

המילואים של הופנהיים עדיפים על ה-11 של מכבי חיפה.
    כל קבוצה שהמקצוענות בה הן ברמת המעטפת גבוהה ממה שיש פה, עדיפה.
    הסיבה היחידה לרצות לשחק פה זה כסף. מי שרוצה להצליח ככדורגלן צריך לשאוף לצאת מפה.
    זה בסדר ולגיטימי

VAR אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

חחח כן ברור קבוצה בליגה רביעית בגרמניה עדיפה על קבוצה שלוקחת 3 פעמים רצוף אליפות בארץ ומשפילה את אולימפיאקוס ויובה.
    יאללה חלאס עם הזיוני שכל האלה להיות לגיונר בכל מחיר.

אני רואה את כל ה"כשרונות" שרצו לחו"ל מהר, איפה הם היום.

שחלאילי קודם יראה משהו בליגת העל.

G.B7 אוהב/ת את זה.
  11. G.B7 ירוק עולה

אותי מעניין כמה הרמה בליגת העל הייתה עולה בהנחה וכל הליגיונרים שיוצאים לליגות ברחבי אירופה היו נשארים פה בארץ.
    יכול להיות שאם כל השחקנים האלה שיוצאים היו נשארים פה הרמה של הליגה שלנו הייתה הרבה יותר גבוה ואולי גם היינו נראים טוב יותר במסגרות אירופאיות, ואז אולי החשיפה פה הייתה גם יותר גדולה ליציאה לקבוצות גדולות באמת.

ספרד, אנגליה, גרמניה, צרפת, איטליה זה מובן מאליו, אבל אותי מבאס ששחקן הולך לפרנצוורוש, קבוצה אוסטרית או איזשהי קבוצת מילואים/ליגה נחותה.
    אפשר למצוא בקלות מיליון סיבות (יותר טובות ופחות טובות) לכך ששחקנים ישראלים ירצו לשחק בחול אבל עדיין מרגיש לי שיש המעטה בכדורגל שלנו (בתוך הסדר גודל שלו או לפחות בין הקבוצות הגדולות בכדורגל שלנו).
    את הדוגמה לזה אני מקבל מבכר- אז כן השכר שלו עלה, התקציב של הקבוצה שהוא מקבל גבוה, ויש כרטיס אוטומטי לליגת האלופות (שלושת הגורמים האלה מאוד משמעותיים, ואני לא רוצה להישמע לרגע שאני מזלזל בזה, זה דבר גדול), אבל ההרגשה שרמת הפרגון לעלייה ברמה כלפיו הייתה כאילו הוא חתם כמאמן ארסנל או אפילו פורטו.
    הלו לפני פחות משנה מכבי חיפה (כן זאת מהכדורגל הישראלי) עברה את הקבוצה הזו, והאיצטדיון המסריח שלהם (תרתי משמע- מנהרת שתן ומסלולי ריצה אולימפיים).
    מתייחסים לכוכב האדום כאל מועדון פאר וואלה בעייני נסחפו שם בתקשורת.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מסתכל על זה באופן כזה שטחי.
    היא משחקת בליגת הרביעית אז היא לא שוות ערך למכבי חיפה שלוקחת פה 3 אליפויות בארץ.
    1. יותר סקאוטרים מגיעים לראות בחודש אחד כדורגל בליגה הרביעית בגרמניה מאשר בכדורגל הישראלי בשנה שלמה
    2. העיניים הבוחנות של הקבוצה הבוגרת כל הזמן עליו - קבוע. המקפצה מקבוצת המילואים לבוגרת היא לא דבר לא ריאלי
    3. מאותה קבוצת מילואים הוא יכול לקפוץ לליגה 2 בגרמניה - מה שהוא לא יכול לעשות במכבי חיפה
    4. למה שחלאילי יראה משהו בליגת העל? איזה ערובה למשהו זה? סוף פודגראנו הראה משהו בליגת העל? עדיין זה הספיק לו לשחק בנוער של רומא ולקבל הזדמנויות בסרייה אה - הוא לא היה מספיק טוב, אז חזר הביתה. למה ששחקן יבזבז שנה פה אם הוא יכול שלא?
    5. עדיף לרוץ לחו"ל - ולא להצליח - מאשר להישאר פה ולהיות עוד אחד
    6. יש לך הסתכלות של אוהד, לא של אחד ששיחק דקה בחייו, או שזה המקצוע שלו, וזה בסדר, אני לא מצפה ממך למשהו אחר, בדיוק כמו שאני לא מצפה מאוהד של מכבי, שירצה שדניאל פרץ יילך לפני שהוא "מוכיח את עצמו" עם אליפות.

italiano אוהב/ת את זה.
  13. alexshw Member

כמה זיוני שכל יפים.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה מתחילה שאתם בכלל חושבים שפרנצווארוש או קבוצה אוסטרית הן נחותות מפה או לא כזו רמה גבוהה מפה. תבינו - הכדורגל הישראלי, לא נספר באירופה. סקאוטרים אפילו לא שוקלים להביא מפה שחקנים לליגות טופ באירופה. הם יילכו וישימו את הז'יטונים שלהם על שחקנים מליגות TIER 2, הליגה פה היא רמה מתחת לזה. שון וייסמן לא עבר לליגה הספרדית מפה - הוא עבר לאוסטריה ובצדק. בניון, סולומון, ברקוביץ', רביבו ושות' - הם נדירים שיוצאים מפה לליגות טופ4. הכשרונות הכי טובים שגדלו פה ב-15 השנים האחרונות לא עברו ישר לליגת טופ4 - אחד הלך לשחטאר והשני הלך לזלצבורג.

אני בוודאות אומר לך שאם כל השחקנים היו נשארים פה הרמה היתה נשארת אותו דבר. מסיבה פשוטה: לא דורשים מהשחקנים להרים את הרמה שלהם. בחו"ל אתה כל היום במתקן, אתה הולך פעמיים ביום לחדר כושר, יש לך 2 אימונים ביום של שעתיים, שהם ברמה גבוהה קרובה למה שיש לך במשחק. אלה דברים שאין לך פה בשום קבוצה. איך בדיוק הרמה תעלה? פשוט יותר שחקנים יתפזרו על יותר קבוצות, זה לא אומר בהכרח שהם ורמת משחק יהיו יותר טובים.

פרנצווארוש היא לא קבוצה פחות טובה/מוכשרת/איכותית לא ממכבי חיפה ולא ממכבי ת"א. הנבחרת ההונגרית היתה פעמיים ביורו, ברציפות. פה עדיין מחפשים העפלה ראשונה. פרנצווארוש סיימה ראש בית בליגה האירופאית. פעם אחרונה שקבוצה ישראלית סיימה ראש בית בליגה האירופאית היתה 2010. בפרנצווארוש אין תקציבים פחותים ממכבי חיפה. גם לא בכוכב האדום.

לא כל קבוצה באוסטריה זה רד בול זלצבורג, ועדיין, שחקנים אירופאים מעדיפים להתאמן שם ולא פה.

נבחרת הנוער עם 8 מ-11 שחקנים שכיכבו במונדיאליטו לא עשתה פה עלייה 2 ברצף לאליפות אירופה.
    לא ראיתי פה עדיין שום שנתונים שמשחזרים ולא 10 שנים אחרי הישגים בשביל לראות רצף או מגמה.
    אבל עדיף שחלאילי יישאר במכבי חיפה. כן גם היה עדיף שדאבור יישאר במכבי ת"א, ויהיה כוכב בהרכב - מה לעשות שהוא העדיף לקפוץ לגראסהופרס-זלצבורג-הופנהיים.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שכחתי שעבדת בפ.צ. קלן.

מצב נושא:
הנושא נעול.