מכבי חיפה - עונת 2022/23 : אליפות שלישית ברציפות ופרידה מה״כוורת״. דגו הוא המאמן החדש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏23/7/22.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Butragueño מנהלים

1. שבוע לאחר הפציעה (איזור יולי?) טענו שיכול אחרי שבועיים. לאחר חודש ללא עדכון, הודיעו שהפגיעה חמורה שחשבו. בתחילת ספטמבר יצאה הודעה ששולחים את ג'אבר למומחה ואם הכל בסדר עד אקטובר הוא יחזור לאימונים. אתמול יצאה הודעה שעוד 10 יקבלו את התוצאות אם יכול בכלל לחזור להתאמן באופן חלקי. לאף אחד אין מושג, לכן אני אומר שתשכח ממנו.

2. זרגרי של חיפה? חפשתי הודעה רשמית ולא מצאתי.

3. למה אתם כלכם נעולים שקארצב יהיה מחליף? גם חשבו שאבו פאני חוזר מחדרה להיות מחליף ולקח את התפקיד הראשי בקישור. אם יהיה טוב הוא יפתח. אני לא מכיר מאמן שרוצה לשחק עם שחקנים לא טובים

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. סמואל אטו Member

אז בשביל מה להחזיק את אבו פאני בסגל אם צריך שקארצב יתפוס לו את המקום?

צריך להחליט מי השחקנים הבכירים ומי המשלימים, אי אפשר 22 שחקנים בכירים.
    זה לא עובד מקצועית ובטח שלא כלכלית.

3. Butragueño מנהלים

ואי אפשר שיהיו 14 בכירים? חייבים רק 11?

שנה שעברה רצנו עם אבו פאני, מוחמד ושרי באמצע. בנוסף היה לנו את לביא (לקראת סוף העונה), מחמוד ג'אבר שהיה מצוין וזומן לנבחרת ורודריגז. לא ראיתי שהיו עם זה בעיות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. סמואל אטו Member

מחמוד ג'אבר לא שחקן בכיר, ורודריגז בכלל שיחק כמגן.

לא צריך רק 11 בכירים, אבל יהיה מגוחך לטעון שכבר עכשיו אין לכם 14 בכירים.
    בקישור יש לכם 3 שחקנים בכירים על 2 משבצות. בתכלס יש רביעי, אבל אם נצא מנקודת הנחה שהוא לא ישחק עד סיום העונה, אתם עדיין לא צריכים עוד קשר בכיר, אלא מחליף סולידי. וגם זה לא היה קריטי אלמלא זו עונת מונדיאל+העפלה היסטורית לאלופות.

כרגע, יש לכם חודש וחצי מסובכים, לקראת ינואר תהיו בעמדה שבה אפילו מחליף סולידי ישב בעיקר על הספסל. לא צריך לצאת מאיזון בשביל זה.
    החתמה בסגנון יובל שבתאי הייתה מספיקה לכם.

5. wings Member

תוסיף את בנפיקה ופריז שהוא חירב את המעט מצבים שיצרנו. אבל כמו שכבר אמרתי, אני מסכים איתך שצריך לתת עוד זמן. נראה מה יהיה מחר. לגבי השאלה האחרונה שלך, לא היו לי ציפיות לשחקן ספציפי כי אני לא מכיר מספיק את כל המועמדים שדיברו עליהם. אני חושב שכן היה מקום לחפש מחליף לסוף אחרי הפציעה שלו. ישראלי או זר במקום סק. כנראה גם חיפשו אבל לא מצאו משהו מספיק אטרקטיבי. סבבה לגיטימי. הציפייה היחידה שיש לי זה שימשיכו לחפש כדי שבינואר יוכלו לחזק את הסגל לפי הצורך. כרגע לפי דעתי הקבוצה צריכה קיצוני וחלוץ בשביל להתמודד על אליפות. בינואר יכול להיות שאני אחשוב אחרת. (גם נדע יותר לגבי הכשירות של ג'אבר)

6. alexshw Member

תלוי מי זה "בכירים". קבוצה שרוצה להתחרות במסגרת תובענית בנוסף לליגה, כדאי שיהיו לה שחקנים שלא יורידו את הרמה יותר מדי בכל המערכים.
    העומס על הקישור בכדורגל של בכר גדול במיוחד. תראו מה הולך בדיון של ליברפול. איפה מורגשים הכי הרבה פציעות ואיפה הכי הרבה תלונות של אוהדים. כי גם אצל קלופ זה ככה.

7. VAR Member

לא שאין צורך, פשוט נגמרו השחקנים במאגר שיכולים באמת לחזק את מכבי חיפה.
    אי אפשר להביא שחקנים על סמך ספקולציות של מה ואם. במקרה הגרוע יסתדרו שלושה חודשים בלי ג'אבר (שהם בפועל חודשיים בגלל המונדיאל) ובינואר יביאו את כנעאן אם ג'אבר יילך לניתוח מסיים עונה. זה לא רעיון טוב לשפוך המון כסף על שחקן שבסוף עלול למצוא את עצמו מגרד דקות בגביע הטוטו.
    לא קריטי. אם בכר היה רוצה אותו, הוא היה במכבי חיפה. אם הוא לא במכבי חיפה, סימן שהאופציה של מוחמד כקשר אחורי ואבו פאני לצידו מקבלת עדיפות על פני זרגרי או כל בינוני אחר.
    אולי הוא יהיה קאסמירו. ומה אם לא יהיה? אתה אולי סבבה עם להוריד 3 מיליון יורו על שחקן רוטציה, לא נראה לי ששחר סבבה עם זה ובצדק במקרה הזה. קארצב כבר היה שחקן מחליף במועדון גדול בישראל, הוא לא יחזור לשם. הוא צריך לחשוב על הקריירה שלו, לא על מצוקת הקשרים במכבי חיפה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/9/22
  8. Butragueño מנהלים

הייתי מסכים איתך אם היה מדובר בהפועל באר-שבע, שבונה את הקבוצה שלה סביב שחקני הגנה ומשחק הגנה חזק מאוד, או מכבי ת"א שמשחקת משחק התקפי ואיכותי מקדימה. בכר מפעיל את מכבי חיפה מהקישור. מהשחקנים שמקבלים כדור מהבלמים ומניעים כדור קדימה. למשל נטע לביא שחוטף כדור ופורץ מהר לכיוון ההתקפה. שם נמצא סוד הקסם במשחק של מכבי חיפה, ולכן צריך לחזק ולהרחיב את העמדה הזו. אז אם מותר 14 בכירים, הייתי רוצה שחלקם יתנקזו בעמדת הקישור האמצעי.

9. סמואל אטו Member

לא מבין מה קשור סגנון המשחק.
    יש חשיבות לכל עמדה ועמדה, יש גם חשיבות לבריאות כלכלית ולהיררכיה מקצועית.

יש לכם 3 שחקנים בכירים על 2 עמדות.
    יש לכם שחקן רביעי פצוע שנמצא במעמד המושלם להיות השחקן הרביעי. שחקן בית, אפס סיכון, פוטנציאל התקדמות.
    גם אם אני מתעלם מג'אבר, לא יכול להיות שתוציאו 2-3 מיליון יורו על השחקן הרביעי כשבעוד חודש וחצי הצורך בו ירד לאפסי (ואולי גם תקבלו בחזרה את ג'אבר).

VAR אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

לא קשור אז לא קשור.
    מכבי חיפה לא תיקח אליפות עם 13 שחקנים. זהו קח את זה לאן שאתה רוצה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

11. Butragueño מנהלים

למה אתה כל כך בטוח שהצורך בו יהיה אפסי? ואם הוא יתן תחרות, יעלה את הרמה שלו, של לביא, של אבו פאני ושל מוחמד? סוף סוף נוכל לשחק עם קשרי אמצע שלא מסיימים 90 דק' כל משחק. מה גם שנוכל לתת לשרי קצת יותר זמן לנוח, הוא לא שחקן כשיר ברוב הזמן ודי אונסים אותו. וכן, הקישור שלנו הוא מה שעשה את ההגנה שלנו שנה שערבה ואת החלק הקדמי שלנו. זה מאוד קשור לסגנון המשחק וצר לי שאתה לא רואה את זה.

בנוסף, 2-3 מליון יורו (לדעתי יעלה פחות) זה כסף שיש מליגת האלופות. נכנס המון המון כסף שאפשר לנצל אותו.

12. סמואל אטו Member

זה בדיוק ההודעה הראשונה שלי היום בנושא.
    לחשוב שי לכם רק 13 שחקנים זה חוסר היגיון.
    בגלל שצ'יבוטה לא בא לך טוב, ודוד כל הזמן בנבדל, אז הם לא פקטור בסגל יותר?
    יש שחקנים, העלות שלהם גבוהה, אין סיבה להשקיע בעוד שחקנים בלי לשחרר אותם קודם.

כי ראיתי כדורגל מספיק זמן כדי להבין שגם יותר מדי שחקנים בכירים זה דבר רע.
    לא צריך עוד תחרות מעבר למה שיש לכם בקישור, צריך גיבוי כדי לתת מנוחה זה כן אבל לא צריך להוציא סכומים גדולים בשביל שחקן שיתן מנוחה.
    זה עוד יותר נכון לגבי שרי. הוא הכוכב של הקבוצה, רוב הזמן הוא ישחק אז המחליף שלו צריך להיות אפילו פחות יקר.
    יש את הכסף, אבל זה לא אומר שצריך לבזבז אותו בצורה לא טובה.

אני לא מכיר דבר כזה שעמדה כזו או אחרת יותר חשובה בכדורגל. זה משחק קבוצתי.
    לכולם יש תפקיד מכריע על המגרש.

VAR אוהב/ת את זה.
  13. oranfu Member

מה ז"א יש 3 שחקנים בכירים על 2 עמדות? כבר מלכתחילה אנחנו קובעים פה שיש רק מרחב תמרון של שחקן אחד במידת הצורך וזה מעט מאוד למועדון שמתיימר להילחם על כל התארים וגם לשחק באינטנסיביות גבוהה.
    אבל נגיד שזה בסדר. הבעיה העיקרית מתחילה שגם שחקנים לא "בכירים" אין לנו במידת הצורך. יש את ג'אבר שאף אחד לא יודע מתי יחזור מהפציעה וחוץ ממנו? כלום. אין שחקנים ש"יכולים לעשות עבודה", אין צעירים מבטיחים שיכולים להשתפשף במידת הצורך. אין כלום.

14. alexshw Member

כרגע מתחילת העונה זה בערך 13 שחקנים שהם פקטור. בטובינסיקה ופלאניץ' נחשב כשחקן אחד.

15. סמואל אטו Member

בסדר, אז תקנה עוד ישראלים במיליון יורו כל אחד ואז תזרוק רותם בשביל ישראלים אחרים במיליון יורו. הגיוני.

מצב נושא:
הנושא נעול.