מכבי חיפה 2015/16 - עונה רעה מסתיימת בטעם מתוק עם גביע המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

לא מכיר את דריניצ'יץ' מהתקופה בסרביה, אבל המחשבה להביא אותו היתה שהוא יבנה התקפות, דבר שקמארה למשל לא ידע לעשות

2. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

דרינצ'יץ' במקסימום יכול לבנות לגו, אחד הזרים היותר כושלים (והרשימה ארוכה) שידע המועדון.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. alexshw Member

ולכן כבר הספיקו להביא את אוברניאק

4. DRORIKO Member

כמו שאני אומר,לא הכרתי אותו מסרביה,אבל אנשים,כולל כאלה רצינים(אורי קופר למשל) אמרו שזה שחקן שבונה התקפות

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני יודע, בפועל הוא בונה התקפות לקבוצה היריבה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

גם אני שיבחתי את הקריירה שלו, אלא שאני לא סקאוט וגם אורי קופר לא עקב אחריו כמו שסקאוטים צריכים.
    פעם הוא היה גדול ללא שום צל של ספק, אבל בשנים האחרונות כנראה נחלש וכרגע הוא נראה במצב גופני מזעזע מאז שהגיע לפה.
    אי אפשר לצפות להצלחה אם אתה עובד בשיטות של 1995. גם בבחירת זרים ובכלל בניהול הקבוצה.
    וכן הוא יקר יותר מריקן ששחר לא רצה להשקיע בו.

#אי אפשר להתחרות במיץ'

7. oranfu Member

גם אורי קופר אם אני זוכר נכון אמר שהוא אחרי פציעה קשה ויש עליו סימן שאלה.

הרי בגלל זה הבאנו אותו, קיץ שעבר הוא היה עולה כסף אז לא הבאנו אותו.

לדעתי מדובר בשחקן הכי גרוע בליגה עד עכשיו. הוא משחק כמו שחקן עבר במשחק צדקה. מבחינתי אין לו יותר הזדמנויות, אולי כשאנחנו מובילים 3-0 וזה רבע שעה לסיום (ז"א אין עוד הזדמנויות). בושה שהוא מועדף על פני עטא עם כי לא מפתיע כי זה הרי רוני לוי ששחקן צעיר מבחינתו זה אויב.

שימשיך לשחק עם פנסיונרים כמו בניון ודרניצ'יץ' ושיעיף את עזרא ועטר כמו שהוא רוצה. מי הם חושבים שהם, שני השחקנים הכי מוכשרים בסגל??

ריקן בכלל לא רלוונטי. בכלל לא אותו תפקיד וגם על ריקן היתה תחרות. לפי חוקי הפייר פליי, למכבי חיפה אסור ללכת על שחקן שיש לו ביקוש במועדונים אחרים.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  8. alexshw Member

גם הקיץ הוא עלה כסף אבל 300 אלף יורו ולא 500 או 600. מכבי חיפה עובדת בשוק הזרים כמו שהיא עובדת ביתר התחומים - כמו בשנת 1995.

הגיע זמן להתרגל לזה שהיא נכשלת מדי עונה. צפינו את זה בקיץ

9. oranfu Member

לא יודע מה איתך אלכס, אני כבר רגיל. כמו שאתה אומר, אנחנו צופים את זה כל קיץ כבר במשך כמה וכמה שנים.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני זוכר שאלכס רשם עוד בתחילת העונה שדרינצ'יץ' זה בדיוק החיזוק שמכבי חיפה היתה צריכה.

מכבי חיפה צריכה שינוי בתפיסה - לא בהכרח שיענקלה יעזוב, לשנות פשוט, הבעיה היא שהיא לא משנה כי כל עונה חוזרים על אותם טעויות:

או שיענקלה ייקח צעד אחורה, ימנה מנהל מקצועי ויעתיק אחד לאחד את השיטה של מכבי או שעכשיו הוא לוקח צ'ק של מיליון דולר, אומר לרוני לוי בבקשה זה כסף לפיצויים, תשחרר מהקבוצה את מי שאתה רוצה בינואר, תיתן לילדים לשחק, מי שיתפוס מקום ייכנס לסגל של שנה הבאה, ולאט לאט נבנה את מכבי חיפה ככה, כי עם החבורה הזאת שרצה כמעט 5 שנים על הדשא אי אפשר לעשות כלום. לפטר את רוני לוי גם אם הוא יפסיד ב-5 המשחקים הקרובים זה ללא ספק טימטום השנה.

מצד שני בוא נגיד את האמת, אני לא רואה אחד, בן אדם אחד, שמגיע וקונה את מכבי חיפה כיום. עם כל הכבוד לזה שיש איצטדיון חדש של 30 מיליון שקל, עם כל הכבוד לזה שיש קהל גדול. עם זה גם באה השקעה גדולה. לא מאמין שלמכבי חיפה יש חובות ועדיין, יענקלה העמיד השנה תקציב של 80 מיליון שקל, בשביל להתחרות עם מכבי ת"א, הבעלים החדש יצטרך להעמיד כל עונה תקציב כזה, ויכול להיות שכמה שנים עד שתצליח להיווצר תחרות. האם יש מישהו שבהכרח מוכן לזרוק כמה מאות מיליוני שקלים עד אז? לא מכיר הרבה אנשים כמו גולדהר שהם שווים 2 מיליארד דולר ויותר מזה, כי בחשבון הבנק יש להם את הסכומים האלה ועוד אחרי שהוא מכר את החברה שלו ב-2 מיליארד דולר בקיץ הזה אז בכלל השווי שלו עלה.

11. alexshw Member

מבחינת היכולת שלו לפני שנתיים - שלוש כן. גם מטוביץ' שמכיר אותו שיבח אותו. גם סייגתי בהנחה שהוא מציג יכולת כמו ברוסיה.
    אני לא סקאוט במקצוע שלי. אני מתכנת. אני לא עוקב כל שבוע אחרי מועמדים פוטנציאלים למכבי חיפה. יש אנשי מקצוע שזה צריך להיות התפקיד שלהם.
    כנ"ל עם מו, פעם היה חלוץ ממש לא רע בבונדסליגה, אבל פעם...
    ככל שהזמן עובר אותו שחקן טוב יכול לעבור פציעה שמשפיעה על קריירה, סתם לאבד כושר פיזי, יכול להיות מבואס ממשהו במשפחה ולהתרסק מנטלית.
    בשביל כל התחקירים האלה קיימים סקאוטים.

עומר, הבעלים החדש יצטרך קודם כל לרצות להתחרות. ברגע שהבעלים לא רוצה להתחרות מה זה משנה מה התקציב?
    יהיו קונים ברגע שהקבוצה תוצע למכירה כפי שהיו קונים לקבוצה שלך. מבחינה כלכלית אין הבדל בין לוני לשחר. שניהם שילמו בזמן ולא היו חייבים שקל.
    ושוב במצב הנוכחי תן לי מנהל נורמלי שמבין בכדורגל שיעבוד רק עם הכנסות טבעיות. אנחנו נראה יותר טוב מאשר עם שחר.

במכבי חיפה מאמן שוערים הוא מדליף בכיר שמעכיר את האווירה כבר שנים והוא גם משמש מאין עוזר מאמן(הוא מעביר הוראות לשחקנים לפני חילופים). מתי הוא הצליח בתפקידו הישיר?
    במכבי חיפה מאמן כושר הוא מאמן ספורט. חובבן. הקבוצה עכשיו נופלת מהרגליים דקה 60. האימוני כושר שלו מגוכחים.
    כמה כבר כסף עולה לתקן את הדברים האלה, כלומר להעיף מדליפים, להביא מאמני כושר מחו"ל? זה כלום ושום דבר לכסף שיש למכבי חיפה.
    הניהול של שחר הוא הרסני. הכסף שלו לא תורם, הוא גורע כי הוא נותן לו זכות לקבל החלטות. החלטות שלו הכי גרועות בליגה כבר מספר שנים. הוא מחרב את המועדון ואפילו בכוונה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/9/15
  12. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

שינוי בתפיסה (מעבר לכך שמדובר באגו של שחר שיודע הכל...) גם יחייב התנהלות כספית אחרת שלא בהכרח תביא את השחקנים ה"יקרים" והטובים. היה לי את השיחה הזאת עם אורימור. לשחר יש את הקונספציה שלו שעבדה לו שנים. יש לו את סוכן הבית (זהבי), יועץ המאמנים (גרנט) והוא מחליט הכל וחוסף ככה כסף כדי לשים את הכל על השחקנים.

לבנות מערך מקיף כמו של מכבי ת"א, מה שבהחלט שחר יכול ומסוגל - יפגע בגובה החוזים ששחר יוכל לתת לשחקנים. פה נעוץ ההבדל ממכבי שיכולה לעשות "גם וגם".

להביא בחור כמו קרוייף באיזור הסדר גודל של 700 אלף אירו בעונה, ועוד מחלקת סקאוטינג ענפה כמו שיש במכבי (ואין בכלל בחיפה, בעצם, יש, קוראים לה "מה שפיני זהבי אומר לשחר") ועוד ועוד....יכול בהחלט לעזור אבל אפשר לשכוח מחוזי מיליון אירו לעונה לשחקנים ולסכומי עתק בהעברות. אותו גורם שיגיע כביכול סטייל קרוייף יתמודד עם מגבלות שכר גדולות ממה שיש עכשיו בחיפה הנוכחית, כי מה לעשות שהוא והצוות יקחו נתח מהתקציב.

היום כאמור, כנראה שווה לעשות את זה.כי זה באמת התחתית של התחתית. אבל שחר...בגילו, קשה לשנות תפיסה.
    זה מה יש.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

קרוייף מרוויח רק 500 אלף, אבל על העפלה לצ'מפיונס הכפיל את המשכורת בזכות הבונוס.

חיפה יכולה לעשות גם וגם, זה פשוט יבוא בחשבון על החתמת שני פלופים כמו שכטר ודרינצ'יץ' או לחליפין בלי בניון ושכטר, שווה את זה? שווה את זה. הרי בניון לבד מרוויח חצי מיליון דולר, שזה כמעט שווה ערך לאירו היום. שכטר גם לוקח משכורת שמנה. אולי גם את עטר יזרקו למרות שזו תהיה טעות פטאלית לדעתי. את עזרא הייתי זורק לדוגמא. יש לחיפה 3-4 שחקנים שהם באמת לא נותנים כלום ולא שווים כלום ובכסף הזה יכולים להביא את הצוות הזר. זה הכל עניין של אם רוצים.

אלכס מה זה להתחרות? אתה רוצה שאם מכבי שמה על שחקן 3 מיליון אירו אז שתבוא מכבי חיפה ותשים 3.5? שאם מכבי נותנת לזהבי 400 אלף בחוזה הראשון אז תבוא חיפה ותיתן לו 600? תגדיר מה זה להתחרות. אמרתי לך - אני לא רואה אף אחד שבא וקונה את מכבי חיפה. אף אחד. גולדהר בא למכבי בטעות, באמת שבטעות, הוא לא היה אמור להתעניין בזה, הוא בכלל לא רצה להיכנס לקבוצת ספורט. מכבי זה כסף קטן בשבילו, כי הוא אמנם מוציא מהכיס 10-15 מיליון דולר כל שנה בשנים האחרונות, אבל לבן אדם שמרוויח באיזור ה-50 מיליון דולר לפני דיבידנדים בכל שנה, זה גרושים, כי רק הדיבידנדים מכפילים במינימום את הכסף או לא משלשים או מרבעים (מלון ארבע) את הכסף.
    אתה יכול לבוא עד מחר ולהגיד אני רוצה שהוא יחליט להתחרות. הלהתחרות הזה במצב הקיים זה אומר לזרוק בין 300 ל-500 מיליון שקל, בשביל להגיע לתחרות ואולי, כי לא בטוח שזה יצליח עם כל הפער הכלכלי שמכבי יכולה לפתוח עם העפלה נוספת לאלופות והמקצועי שהיא כבר פתחה ושום קבוצה לא יכולה להתמודד עם זה אם זה מבחינת כושר ואימונים והתנהלות בתוך המועדון. אתה רואה מישהו שם סכומים כאלה? לא. ואל תגיד לי לא צריך תקציב שקרוב לזה של מכבי בשביל להתחרות. עבודה שבאר שבע עם 60 מיליון, עם כל הכבוד, לשחקנים הרבים שהם הביאו, זה לא מתקרב לסגל של מכבי במכלול גם אם יש להם פה ושם שחקנים ששווים לשחקנים במכבי או עולים עליהם בעמדות מסוימות. כמכלול, כקבוצה, מכבי כמה רמות מעליה. רק התקציב של הצוות אימון הזר במכבי זה 25 מיליון שקל, לפני הבונוסים והכל שמן הסתם עכשיו זה גדל לדעתי לאיזור ה-35 אחרי העפלה לאלופות. יש מועדון שיכול לשים סכום שנע בין 7 ל-8 מיליון אירו על צוות אימון זר שנה אחרי שנה כבר 4 שנים? לא!

נערך לאחרונה ב: ‏28/9/15
  14. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

או קיי, זה לא העיקרון. גם אוסקר גרסיה הרוויח 400 אלף אירו. בלי ליגת האלופות ובלי כלום. סכום מטורף למאמן כאן. זה לא מונע מלתת חוזי עתק לזהבי .... חיפה תצטרף לבחור אסטרטגיה: לבנות צוות בראשות מנהל טכני כמו מכבי ולהתכווץ קצת בשכר השחקנים, או להמשיך לפזר כספים משוגעים על שחקנים מבלי לתת שום תמיכה או מעטפת אירגונית נורמלית.

אתם לא רוצים לדעת מה קורה במחלקת הנוער שם בנושא הזה.

15. alexshw Member

למכבי ת"א אין מחלקת סקאוטינג. פיני זהבי זה לא מודל שעבד שנים זה מודל שנכשל שנים עוד בתקופה בה לקחנו אליפויות. יעקובו היה פוקס מטורף. זה לא מודל.
    המודל העיקרי שעבד לשחר זה הקרטל שהיה בארץ לאורך לא מעט שנים. הקרטל איפשר לו להביא שלד ישראלי מאוד חזק ולרוץ איתו.
    ב - 2005 נכנס ארקדי ושבר את הקרטל. ב - 2006 שחר ויתר לארקדי על שני עמודי תווך של השלד הזה זנדברג ובנאדו.
    מאז 2006 ניתן לחלק את רוב הישראלים שהוא מביא לקבוצה לפוטנציאלים למכירה עתידית(קרי בלופים, שגם ברוב המקרים הוא לא מרוויח עליהם שום דבר) או סוסים מתים.
    מאז הקבוצה התמודדה על התואר רק 3 שנים ו -5 שנים לא הגיעה לאירופה.
    תבינו ששחר יודע לתפקד בעיקר כשיש קרטל או בכלל כשאין בעלי עסקים רציניים.
    הוא לא יודע להתחרות כשיש תחרות רצינית. הוא קורס מהר. למתחרים קצת רציניים מאוד קל לגבור עליו, כי שחר שונא תחרות וגם לא מבין בכלכלת כדורגל בכלל.
    הוא תמיד מוקף בחברים שאין להם שום אינטרס בהצלחת הקבוצה והוא תמיד עושה להם טובות.
    הקריסה של מכבי חיפה טבעית לאורך השינויים במפת הכדורגל בארץ. אי אפשר לתפקד ככה.

מצב נושא:
הנושא נעול.