מכבי חיפה 2015/16 - עונה רעה מסתיימת בטעם מתוק עם גביע המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

לא הסברתי את עצמי נכון.
    הכוונה שאין קשר ביניהם זה שכל אחד מהם הוא ישות נפרדת מבחינה מקצועית( לפחות כך אני מבין מהם) עם תחומי אחריות שלא חופפים. מן הסתם שהמנהל המקצועי של הקבוצה הבוגרת יהיה בקשר עם המנהל המקצועי של הנוער לגבי התפתחות השחקנים לקבוצה הבוגרת(אפילו נצפו במשחקים ביחד).

בלינק הזה התייחסות של ג׳ורדי:

- -
    s/0,7340,L-3603004,00.html

כאן התייחסות של ניר לוין:
    http://m.calcalist.co.il/Article.aspx?
    guid=3619911

יכול להיות שבפועל הדברים קורים אחרת או השתנו עם הזמן, אבל לפחות מהראיונות מתקבל הרושם שמחלקת הנוער אינה באחריותו של קרוייף.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא הייתי יכול להסביר את זה יותר טוב.
    שחר הצליח בשעתו בעיקר בגלל שני דברים:
    1) שום תחרות מנשיא אחר בליגה
    2) מחיר השחקנים שהיה בזמנו הרבה יותר נמוך. תקראו לזה חוק בוסמן וההשלכות שלו. היו שנים ששחקנים כמו קנדאורוב הגיעו לליגה שלנו. היום זה פאסה.

כמו שהיום מכבי ת"א מנוהלת כך צריך להיות. גולדהאר הנשיא, ביין הוא המנכ"ל, ג'ורדי הוא המנג'ר, ופטר בוס הוא המאמן. אצלנו? בדיוק, שחר מנהל את הקבוצה לבד ומתעסק בדברים שלא לו. ההתמוטטות שלנו בשנים האחרונות מתחיל ומסתיים בהתנהגות הבוס. בצורה הזאת ברור שאין שקט תעשייתי והתוצאות בשטח.

EsheD אוהב/ת את זה.
  3. עידן444 Member

מישהו אמר כאן את הדבר הכי נכון קודם. רוב הבעלים בארץ- טובים יותר, טובים פחות- באים קודם כל מאהבה לכדורגל וזה הכיף שלהם. גולדהאר פשוט לא קשור לנוף. לי עד היום לא ברור כל כך למה הוא כאן בענף ספורט שלא כל כך מעניין אותו... יהודי טוב שכנראה מצא משהו שעושה לו טוב.
    השאלה כאן הרבה יותר מורכבת ומהותית מהדיון השטחי הזה סביב שחר רק בגלל שנראה ששחר כושל כבר די הרבה זמן מול אנשים שמשקיעים הרבה פחות. הדיון הוא על רעיון הבעלות הפרטית בכללותו. כלכלית הרעיון הזה ללא ספק תורם כסף שבמצב הנוכחי של הכדורגל הישראלי לא יכול לבוא ממקורות אחרים. מקצועית עושה רושם שהתרומה הזו נעה בין מינימלית ללא קיימת למזיקה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. alexshw Member

כל בעלים מגיע לכדורגל קודם כל כי הוא חושב שזה יקדם את עסקיו האחרים. זו לא פילנתרופיה.

5. עידן444 Member

לא מסכים איתך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. oranfu Member

גם זה, אגב, הודלף. זה לא היה אמור לצאת עכשיו.

7. yakov_y YNWA

איפה כל הדיווחים על המהפכה שדוברו עליה במכבי חיפה ? היה ברור לי שזה ייעלם בגלל התקופה הטובה שמשקרת (7 משחקים בלי הפסד אבל 4 משחקים אחרונים עם ניצחון אחד ו-6 נק׳), תיקו בשבוע הבא למכבי ת״א ייעשה רק טוב למרות שקשה לי להאמין שחיפה יכולה בכלל לנצח.

8. alexshw Member

de Middenweg ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  9. alexshw Member

אחרי חצי עונה מוצלחת בנצרת עילית, יניב בריק יעביר את חצי העונה הקרובה בעכו

10. oranfu Member

שחקן לא רע לדעתי. מקומו בליגה הבכירה.

11. $zinedine zidane$ Member

מיץ' יותר מעורב ממה שחושבים, ההבדל שהוא יודע לתת את הבמה לאנשי מקצוע כך שמבחינת שחקן רכש זה או אחר הוא פחות מעורב, אבל מעבר לאישור שלו יש גם את הקווים המנחים שהוא קבע וג'ורדי פועל במסגרתם. בבחירת המאמן, אגב, הוא כבר יותר מעורב להערכתי.

גולדהאר הגיע למכבי כדי לתרום לקהילה ולפי מה שהוא מעיד על עצמו, הוא נכנס חזק לקטע של הכדורגל (ברמה שבמשרד שלו יודעים שאסור להפריע לו בזמן משחק של מכבי, לדבריו).

שחר צריך לתת את המושכות לבן אדם שמבין כדורגל ויידע לנהל את הקבוצה בפן המקצועי. אני פחות מקובע על תפקיד המנהל המקצועי (על אף שברעיון הכללי אני כן בעדו, להצלחה יש דרכים רבות), זה יכול להיות גם המנכ"ל או המאמן, אבל מישהו כזה צריך להיות וזה לא שחר.

12. DRORIKO Member

אין ספק שהוא מעורב בדברים הכלליים. למשל בהעמדת יעדים (ידוע שהעפלה לליגת אלופות היתה יעד ברור שהוא הציב) או למשל במסגרות תקציב. אבל אם נניח ג'ורדי במסגרת התקציב ירצה להביא את אבי ריקן, אז נראה לך שגולדהאר יגיד לו "לא עזוב אני זוכר אותו מבית"ר,הוא לא שווה ת'כסף"?

תראה אני בטוח שאם מכבי רוכשים שחקן או פותחים חנות הם מידעים אותו,הוא בכל זאת זה ששם את הכסף, אבל הוא נותן לביין וג'ורדי חופש מוחלט כי הוא מבין שיש להם ידע ורזומה בתחום שאין לו שום מושג בו. . אה כן וגם זה שהוא רואה שהעסק תחת השניים עובד טוב מן הסתם מקל עליו לתת להם חופש.

מה שכן הקניה של ראיקוביץ' היתה שונה משאר השחקנים כי פה אתה קונה שחקן כדי לעשות עליו כסף בעתיד. אני מניח שבמקרה הזה הם היו צריכים ממש לשבת איתו ולשכנע אותו. בטח כשזה כרוך בלשחרר את השוער שהביא אותך לצ'מפיונס. אבל זה ברור שהוא לא זה שהעלה את הרעיון.

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/16
  13. alexshw Member

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  14. קשר שמאלי Member

יהיה משעשע אם הוא יסיים את העונה עם יותר שערים מפלט

ערן ביטון חזר להתאמן עם הקבוצה הבוגרת

15. alexshw Member

כבר סיים בעונת 2013/14. אז מה?
    אני אוהב לתת את הדוגמא של הולצמן שויתרנו עליו ב - 94 ואחר כך הוא כבש יותר ממאה שערי ליגה ולקח מלכויות שערים. מעולם לא הצטערנו על הויתור הזה למרות כל הגולים ותורג'מן לא מגיע לקרסוליים של הולצמן.

לגבי ביטון מכבי חיפה כל כך מבזבזת אותו. אולי לא יצא ממנו גם כלום אבל פאק אין לנו מושג איך להתנהל עם צעירים וביטון זו דוגמא טובה לכך.

2:45 בישול ענק לתורג'י. באותם חודשים הוא הראה כמה פעולות לא רעות לשחקן בתחילת דרכו. מה עשתה מכבי חיפה עונה אחר כך? הורידה אותו חזרה לנוער למרות שהליגה הזו קטנה עליו.

מצב נושא:
הנושא נעול.