מכבי חיפה 2015/16 - עונה רעה מסתיימת בטעם מתוק עם גביע המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

אז אני שמעתי.
    אין לי מושג מה כתבו. שמעתי במו אוזניי וטמבל אני לא ואף אחד לא יעשה ממני כזה.
    רוני הסביר שבמכבי חיפה בתחילת העונה לא היתה הקבוצה שהוא רצה לראות. אופירה אמרה לו- אבל אתה בנית אותה.
    הוא ענה לה שזה לא נכון כי יש אלוצים של שחקנים שכבר היו לפניו וחתומים על חוזים. ממש לא כל הבולשיט שאתם זורקים כאן בלי סוף!
    הוא אמר שבשבילו מכבי חיפה הוא המועדון עם התנאים הכי טובים בישראל! אבל זה כמובן לא מעניין... הוא שיקר... הוא מגן על שחר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. alexshw Member

ברור שיגן על שחר אם הוא המעסיק שלו.
    אמר בפירוש שלא קיבל שחקנים.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני גם לא מבין את הטענה שלו שהיו שחקנים שהיו חתומים לפני.
    הרי לדוגמא למשומר לא היה חוזה, הוא נגמר לו בקיץ. בהוראה של רוני לוי האריכו לו אותו בשנתיים, וכראיה בחודש הראשון בגביע הטוטו הוא גם ניפק את ההצהרה של "אייל משומר הוא המגן הימני ההכי טוב בארץ וטוב שהוא נמצא אצלנו". אחרי שני מחזורים הוא מנדה אותו מהסגל ומשחרר אותו.
    אז את מי הוא רוצה להאשים?
    אבל עידן תאמין לי שאני יודע ממקור ראשון שלדוגמא רוני לוי מאוד רצה את ריקן, גם הבהיר לו בשיחה איתו שהוא אצלו יהיה שחקן הרכב בניגוד למכבי ששם יהיה חלק מרוטציה, הוא הסכים לוותר על כסף מסויים כדי להיות אצלנו ולא אצל מכבי וזה נפל כי "שחר רצה שאני אגיע עם הכרטיס ביד ויירכוש אותי בחינם". זה שווה את ההתעקשות על ה 20 אלף דולר?
    גם שיר צדק פנה למועדון לפני המעבר לבאר שבע והחליטו לא לנסות אפילו להחתים אותו. רוני לוי בנה כנראה על קינן או דגני כבלמים..

אתה כל פעם נתפס על אם שחקן כזה או אחר לא הגיע בגלל שחר או כמה שחר הרס למאמן הבא.
    בשורה התחתונה מי שאחראים על הרכש זה המאמן ומעליו שחר. ככה שאיך שלא תהפוך את זה, כשהמועדון נכשל בבחירת השחקנים יש חלק מרכזי לשחר. אם הוא היה רק נותן את הכסף והיה מנג'ר שבוחר את השחקנים, אז אולי עוד היה אפשר להגיד שלשחר אין חלק בכישלון הזה, או לפחות לא חלק מרכזי. אבל זה לא המצב. וכשזה קורה שנה אחר שנה עם מאמנים שונים, אין דרך להוציא את שחר מהכישלון פה.

EsheD ו-oranfu אוהבים את זה.
  4. עידן444 Member

אל תברח! תתייחס לעניין! הביאו כאן ציטוט שהוצא מהקשרו ואני שם דברים על דיוקם!
    רוני לוי דיבר על כך שקיבל סגל קשיח עם שחקנים חתומים שלא את כולם הוא רצה(מן הסתם- מה שקורה לכל מאמן שמגיע בכל קבוצה בעולם) ולא כאילו יש שחקנים שהוא לא רצה שהגיעו בתקופתו כפי שנאמר כאן בימים האחרונים ונרמז גם בציטוט הזה.

5. סמואל אטו Member

בראיון אצל איינשטיין לוי הודה שהוא רוצה את וובה בראון, אבל שחר ויתר כי איזי אמר שהוא ״לא למכירה״.
    לב״ש הוא למכירה משום מה.

oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  6. alexshw Member

לא מבין את המונח שחקנים חתומים.
    אני מתכוון לשחקנים חדשים.
    קבוצה שבא לה לחזור לקדמת הבמה בכלים שיש במכבי חיפה הייתה כבר במאי מחתימה את דסה, ריקן, אזולאי וקהת.
    לא היה שום מניע אמיתי שזה לא יקרה. רק עקשנות של שחר. רוני לוי רצה את כולם.
    על צדק או קיי אפשר להתווכח.

oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  7. עידן444 Member

אני לא נכנס לדיון של שבת שוב. השתמשו בראיון לאשר דברים שנאמרו כאן בשבת- עם פניה אישית אלי- ואין בדברים האלה כלום כדי לאשר שבחרו עבור רוני לוי את הסגל והכל עובד עקום ובגלל אינטרסים. לגבי בראון אמרו היום בפירוש שאיזי שהיה נחרץ נגד לשחרר שינה את דעתו בעיקר כי הראש של השחקן כבר בקבוצה גדולה ואיזי מודע שאיבד אותו. עוד בתחילת החלון איזי היה נחרץ לא לשחרר.
    למה ב״ש יותר רצינית מחיפה שגם מעוניינת בבראון? לא יודע... ואולי כי רוצים לתת לעטא ולביא לרוץ? מה רע בזה?

נ.ב.
    אתה באמת לא מכיר את המונח שחקנים חתומים? אני יכול לעזור?

8. alexshw Member

לא מכיר. גבאי היה שחקן חתום אז מה?
    גם ראיוס

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

???? ???: ?? ????? ?? ????? ????? ??? ???

ראיון מעניין עם רוני לוי. כמה דברים ששמתי לב אליהם:

מה לא בסדר במכבי חיפה העונה?
    "מכבי חיפה זה מקום נהדר, מבחינת תנאים, קהל ומתקן, אך נוצרה סביבת עבודה פחות טובה, פחות רצינית, פחות מקצועית ופחות מתאימה למקום. אני מאמין שמי שנמצא במכבי חיפה חייב להעריך את המקום שהוא נמצא בו. אני מנסה להציב במכבי חיפה סטנדרטים של עבודה ושל רצינות כדי שאנשים יבואו ויגידו שזה המקום הכי טוב בארץ. מכבי חיפה נמצאת בכמה שנים קשות משום שהבסיס והתשתית שלה לא טובים ואני מתכוון לרמת העבודה, רמת האימון, הסטנדרטים והדרישות. גם בתחילת השנה היו לנו הרבה מאוד קשיים, כי כשאתה בא לשנות ולהציב דרישות גבוהות, לפעמים יש התנגדויות ולפעמים הדברים הולכים קצת קשה וזה מה שקרה. אני לא בא להאשים אף אחד ולא בא בטענות לאף אחד. אני מאוד בטוח שהשינוי אצלנו הוא משמעותי והסטנדרטים היום הרבה יותר טובים. העבודה במכבי חיפה היא ברמה יותר גבוהה".

- אחלה שהוא לא עונה על השאלה. הבעיה היא קודם כל של נשיא שמסרב לחזק את הקבוצה כמו שצריך. הקטע עם הסנטדרטים של העבודה זה סתם תירוץ. אפשר לחשוב שבשאר קבוצות הליגה עובדים כמו באירופה. אולי במכבי, אבל לא בשאר הליגה.

יש לך הסבר למה לקבוצה אין גרעין אמיתי?
    "אם נסתכל אחורה, נוצר איזשהו בסיס שנבנה עם כמה שחקנים צעירים וחדשים שהתחברו לקבוצה טובה ולקחו אליפיות וגביעים. כמה שחקנים יצאו לאירופה ואז עוד פעם הייתה מכבי חיפה פחות טובה ולקח לה שבע שנים לבנות גרעין חדש של שחקנים צעירים כמו בנאדו, חרזי וקייסי שהובילו את מכבי חיפה לאליפות. קבוצה לאליפות לא נבנית ביום אחד, אפילו שמדובר במועדון גדול כמו מכבי חיפה".

- רוני לוי לא מדבר על הסיבה האמיתית לאותן האליפויות. רב השחקנים הישראלים הכי טובים היו אצלנו ולשחר לא היתה תחרות מגולדהאר או ברקת. ברגע שגאיידמק הופיע כבר ראו את שחר האמיתי. בשנים האחרונות לשחר יש עוד נשיא(ה) שאפתני(ת) כשעם השנים גם שרצקי ניהל את קבוצתו בצורה מרשימה. נכון, קבוצה לא נבנית ביום אחד, אבל גם הנשיא לא הרים ידיים רק בעונה הזאת.....

מי תזכה באליפות?
    "
    מכבי תל אביב או הפועל באר שבע".
    - וואלה הוא גאון......

10. oranfu Member

רוני לוי גם בתחילת העונה דיבר על שחקנים שהוא רוצה אבל לא הגיעו מ"החלטות מועדון" כשדובר במיוחד על תמוז.

עכשיו, מקובל עלי שמאמן לא מקבל כל שחקן שהוא רוצה ויש אילוצים כלכליים, אבל זה לא העניין אצלנו.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. עידן444 Member

מצאו מי שיקח אותם.
    מכבי חיפה במלכוד ולדעתי זה שחושבים היום פעמיים לפני שמחתימים זה כי להביא עוד ועוד שחקנים למכבי חיפה זה קל- ברגע שהם לא מצליחים אתה כבול ואז יש מנודים וכאלה... ולמה? כי ברמות השכר של מכבי חיפה אף אחד לא יכול לעמוד חוץ מ 2 קבוצות שבדרך כלל אין שום סיבה שתרצנה שחקן שלא הצליח במכבי חיפה. מי יכול לשלם את החוזים של אבוחצירה, תורג׳מן, שכטר, ידין, עזרא ובניון אם מכבי חיפה לא רוצה אותם? אז אלעד גבאי ישב על סכום סביר, טביב גם בטח קיצץ אותו כמו שהוא יודע ולקח אותו- העיקר שישחק. ברק לוי לא קיצץ העונה כדי לבוא לנתניה ולשחק בהרכב? נראה לך שהוא מקבל בנתניה את החוזה שלו במכבי? גם דברים כאלה קורים אבל לא כשמדובר בשחקנים של מעל 200-250 אלף דולר- וזה מלכוד רציני ואתה פשוט תקועהעם השחקנים האלה שתוקעים את התקציב- ואולי כדי להביא את השחקנים שאתם חושבים שצריך- התקציב של חיפה היה מטפס לגבהים ששחר לא מוכן. זכותו. למה אתה לא מבין את המשמעות של שחקן חתום- אני באמת לא יודע.
    מכבי חיפה להבנתי החלה בתהליך ניקיון. ברגע שהיא תתנקה יהיה קל יותר- גם תקציבית. התקציב של חיפה התקציב הכי משקר בליגה! למה לב״ש יש קבוצה יותר טובה בתקציב יותר נמוך? פשוט כי למדו שם על כסף קטן מה שבחיפה על כסף גדול והיום אין שם שחקנים מיותרים. בחיםה נכון להיום יד המון!

12. alexshw Member

אבל אותם שחקנים שמכבידים על התקציב הגיעו כברירות מחדל כי שחר לא רצה להלחם על ישראלים בכירים.
    הוסיפו חטא על פשע והביאו גם את קריאף שהוא בדיוק מהחבר'ה האלה.

13. סמואל אטו Member

אז מכבי חיפה מחפשת קשר מרכזי - לפי רוני לוי.
    המאמן מעוניין בוובה בראון - לפי רוני לוי.
    נעשתה פנייה מוקדמת שנדחתה - לפי רוני לוי.

וובה בראון בדרך להפועל ב״ש, איפה שחר בכל הסיפור הזה?
    מה התירוץ שלו הפעם עידן?

14. עידן444 Member

רוני לוי לא רצה את קריאף?

15. alexshw Member

ברירת מחדל טיפוסית אחרי שלא קיבל כמעט שום דבר.

מצב נושא:
הנושא נעול.