מכבי חיפה 2015/16 - עונה רעה מסתיימת בטעם מתוק עם גביע המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

גם פרנסמן עשה שרירים להפועל ת"א בקיץ 2009, ואחרי עונת הדאבל הגיע בריצה קלה, וחבל שכך. לא מבין את הנקודה שלך. אבו-עביד העדיף את הפועל כנראה משום שהוא באמת אוהד הפועל, זה לא שהיו פערים משמעותיים בשכר בין הקבוצות(ההצעות לפני שנה), והרי רוני לוי אימן אותו בנתניה ורצה להביא אותו למכבי חיפה. כנראה שהוא לא בתוכניות של גוטמן או שנשבר לו הזין מסימני השאלה בהפועל\הרצון שיקצץ בשכר. מה ציפית שהוא יעשה כרגע? מכבי חיפה היא מקום טוב יותר להיות בו מאשר הפועל ת"א. ברמה המקצועית - שחקן צעיר, פייטר, אחד שנותן הכל, העונה האחרונה חישלה אותו, אני בטוח. לא חושב שהסכום בשמיים, ממש לא. אם ישחק כבלם, ודגש על בלם - מכבי חיפה רק תרוויח, אבל כמובן שיש בעיה בקישור. אין היצע גדול של שחקנים בליגה, לדעתי זה רכש מצוין והלוואי שהעיסקה הזו לא הייתה יוצאת לדרך.

אגב, קראתי איכשהו ראיון של רוני לוי לפני כמה ימים, שיחקתי בפלאפון בים ואיכשהו הגעתי לזה באתר ספורט 5. הוא אמר 'כבר בקיץ ידעתי שתהיה עונה גרועה', אל תתפסו אותי במילה. וזהו, הוא השלים עם המצב? למה לא לבצע מהפכה באמת?

2. Butragueño מנהלים

קודם כל, אתה מסיק מסקנות ומתעצבן לחינם.
    רוני לוי רצה אותו גם שנה שעברה, ככה שהוא לא הסיבה לכך שאבו עביד כן מגיע העונה.
    הנקודה שלי אגב הייתה לתת דגש לכך שכשחקנים אומרים "אני אוהד הפועל" או "זה המקום שתמיד חלמתי עליו" זה במילים אחרות, "הציעו לי יותר", וכן, כמו שאמרת, בהפועל רצו שיקצץ ובחיפה הביאו לו חוזה לא נורא.

אגב, הפועל זה שם קוד, מבחינתי זה גם יכול להיות כל קבוצה אחרת.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

אני חלילה לא מתעצבן, לא הבנתי את הנקודה. איעד באמת אוהד הפועל כנראה ונתן לה עדיפות. אם חיפה הייתה מציעה מאה אלף דולר יורו בקיץ הקודם, סתם דוגמא הרי זה לא ריאלי - ברור שהיה עובר לשחק אצלה. איעד העדיף את הפועל כי ההצעות היו די שוות אני מניח ובהפועל בנו עליו כשחקן מרכזי. במכבי חיפה היה לו קצת יותר קשה למצוא את מקומו. יודע שרוני לוי רצה אותו בקיץ שעבר. בכל-מקרה, עכשיו אחרי עונה אחת בהפועל שהייתה קשה, הרגישה כמו שבע שנים, אחרי סימני שאלה בנושא הכספי ואולי גם מקצועית וכשיש הצעה מכובדת מאוד מקבוצה טובה יותר - אבו-עביד החליטו שנמאס לו והוא ממשיך הלאה וברמה האישית אני מאחל לו המון בהצלחה.

הרכש של חיפה עד עכשיו טוב מבשנים עברו ללא ספק. והמהלך המרכזי היה שבניון יעזוב. עטר צריך להישאר, לסגור את סאגת טוואטחה כשהמטרה היא אולי למכור כי הוא מכניס רעל לחדר ההלבשה - ולשדרג עוד את הסגל. חן עזרא לדעתי שייך להיסטוריה.

4. Butragueño מנהלים

מה שמאפיין את הרכש העונה, לעומת שנים קודמות, זה התזמון. בשנים האחרונות, לא מעט שחקני רכש שנחשבו שחקני הרכב, הגיעו ממש מאוחר. שנה שעברה וליינטה, פלט ואוברניאק הגיעו מאוד מאוחר. עונה לפני זה אידריסו (שהתברר כבלוף עצום) הגיע מאוחר, אי שם ידין הגיע במחזור השני.

השנה השחקנים הגיעו בזמן למחנה האימון. כרגע השחקנים האופציונלים להגיע הם סטיב בירנבאום (שהסיכויים לא גדולים) ואצילי, שמחכים לבוררות.
    בנוסף לשנים האחרונות, שחר מחכה להצעות על סטויקוביץ' כדי שיוכל לבחון מגנים שמאליים זרים.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הבעיה היחידה בהחתמות של שחקנים כמו אבו עביד, שהם בסופו של דבר אמורים להיות בלמים שלישי/ רביעי, זה שאין לנו תקציב רכש בלתי מוגבל ועל פי ניסיון העבר, כשמחתימים הרבה שחקנים מסביב, בסוף מקצצים ברכש של של שחקני ההרכב. ואם את המיליון וחצי האלה אפשר נניח להקצות לזר טוב יותר ולהמשיך עם חבשי או דגני בתור שחקני הגנה שלישי ורביעי, מבחינתי עדיף. כנ"ל גם לגבי גלזר שהוחתם בתור שוער שני.

oranfu, EsheD ו-EO11 אוהבים את זה.
  6. Butragueño מנהלים

אין לי מושג עדין מה קורה עם גלזר, הוא עוד לא חתם, לא?
    הניגרי אמור לחתום בימים הקרובים ולצאת להשאלה.

לגבי אבו עביד - זה הכל תלוי איזה תפקיד מיעדים לו. אם זה המגן ימני, אז כנראה שהשקיעו בו כמגן ימני פותח. אם זה בלם, זה כנראה בלם שלישי לפחות, הרי יש מגעים עם סטיב בירנבאום שבמידה ומגיע אמור להיות הפותח עם וליינטה, וקינן גיבוי.

EsheD אוהב/ת את זה.
  7. alexshw Member

8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואליינטה הצטרף כחודש וחצי לפני פתיחת העונה. אידריסו בכלל חתם במאי.

9. Butragueño מנהלים

אידריסו נכון, טעיתי. וליינטה אני זוכר שהוא עלה לשחק רק במחזור השני מול הפועל כפר-סבא.

10. alexshw Member

לא. אוברניאק ופלט הצטרפו אחרי תחילת הליגה.

11. עידן444 Member

וליינטה ואבו עביד יכול להיות יופי של מרכז הגנה אבל נראה לי שמייעדים לאבו עביד את עמדת המגן לצערו(למרות שעוד בסוף יתברר שהוא דווקא מרגיש בה טוב). לא מגן שמתאים לקבוצה יוזמת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. alexshw Member

אל דאגה רוני לוי לא אוהב קבוצות יוזמות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. עידן444 Member

מול רוב הקבוצות, גם אם הוא לא אוהב הוא נאלץ ליזום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבו עביד כנראה יגיע כמגן ימני. מקווה שהיה לט צ'אנס אמיתי מול משומדבר.
    הזר החדש,קאגלמכר הוא בלם,לא מאמין שהולכים לשחק איתו קשר אחורי. מרכז הגנה שכולל אותו ואת ואליינטה זה שיפור משמעותי.
    רק שיביאו מגן שמאלי נורמלי.!

15. Drama2 הסמל מעל הכל

מפתיע אותי מאוד מה שאתה אומר.
    רוני לוי מכיר את אבו עביד הכי טוב מבין מאמני ישראל, אז איך הוא מייעד לו את תפקיד המגן הימני ?
    מקווה מאוד שהוא ישחק כקשר אחורי או כבלם שלישי ואז יהיה אפשר לשחק עם ריאן כקשר קו ימין.

מצב נושא:
הנושא נעול.