מכבי חיפה 2015/16 - עונה רעה מסתיימת בטעם מתוק עם גביע המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

בכיין מסריח בוכה על הכנסות שהן באמת גדולות ולא רוצה לבנות קבוצה תחרותית שגם תשחק באירופה ותביא לו עוד הכנסות.
    לא מגיע לו שקל של הכנסות.

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/15
    קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

"זה שמכבי תל אביב בשנים האחרונות באמת הובילו את הליגה שלנו, אפשר לקנא. הם רדפו אחרינו עשר שנים, ואנחנו שלוש שנים אחריהם. לאף אחד אין תעודת ביטוח והבטחה להיות בצמרת. אנחנו מקווים שהעונה נספק חוויה טובה יותר של כדורגל ושהתוצאות יהיו בהתאם."

בוא נגיד ככה. לא מעניין אותי כמה שנים מכבי ת"א רדפה אחרינו. אני לא חושב שאנחנו רודפים אחריהם, מכבי ת"א עם זהבי היא ליגה מפני עצמה. אנחנו רודפים עכשיו אחרי ק"ש וב"ש.... אם היינו מסיימים בשנים האחרונות כסגנית האלופה הייתי מסכים עם שחר, אבל אין שום קבוצת צמרת בעולם שמנוהלת ככה. עם הכסף שיש לבוס אתה צריך לסיים במקום השני. בספרד קשה לאוהדי ריאל או ברצלונה לסיים במקום השני, אבל ברגע שהם מספר שנים אפילו לא מסיימות כסגנית האלופה הבלאגן ביציע גדול.

שחר פשוט מוכר לנו לוקשים ועיתונאים אוכלים את זה לארוחת בוקר, צהריים וערב. אני באמת מקווה שהאוהדים יתחילו להשמיע את קולם. בן אדם אחד לא מוכן לקבל את המצב הזה:
    http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.64.195347.html

סטויקו גבר, אבל אם בעונה הזאת שוב נגמור את הסיפור בינואר אני דורש שהבחור הזה ישוחרר. הסרבי מבין מה משמעות הדבר לשחק במכבי חיפה, אבל אם הזקן ממשיך ככה לדרדר את הקבוצה אני רוצה שהשוער יעבור לקבוצה עם שאיפות. מבחינתי סטויקו שווה יותר לקבוצה מאשר בניון וזה אומר הרבה.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ששחר ימשיך להגיד שהוא משלם בזמן. וואו. איזה בעלים!

והנה טור של אחד מהבעלים של אתר האוהדים,
    "
    אז הנה תם ונשלם לו הקיץ, והליגה מתחילה מחר.
    שלושה זרים.
    סאן מנחם ואופיר קריאף.

זה מה שמכבי חיפה מציעה לקהל שלה אחרי ארבע עונות של חרא אחרי חרא.
    לומר שההכנה לעונה הנוכחית הייתה לקויה זה אנדרסטייטמנט כמו לומר שמלחמת יום כיפור הייתה אירוע לא משמח.

ההנהלה של המועדון הזה, החבר׳ה בקודקוד, ממלאת את הזמן שלה בהכל מלבד קידום מקצועי של הקבוצה. כל הזמן ״תקציב, תקציב״. כאילו אנחנו שופרסל דיל או איזו חברה לייצור רהיטי פלסטיק. מה שחשוב זה המאזנים, לא התכלס.מועדון שהפך לסוכנות שחקנים, שהתפקיד שלו זה להשביח ולמכור. מי צריך תארים או הצלחות? וכל שנה אנחנו מצאנו את עצמנו משקרים לעצמנו - באיצטדיון החדש יחזור לשחר הדרייב, בעונה הבאה הוא יסתער על הליגה, הנה הוא חוזר.

אבל האמת כבר מזמן ברורה לכולם. אולי יש עוד כמה שנאחזים בקש הרופף הזה של ״הגביר״ שמפזר עלינו בטוב ליבו כסף ואסור לנו לפצות פה כנגדו, אבל זה יעבור להם. כמו שעבר לו; עבר החשק, עבר הרצון להצלחה והרצון להיות הישגי. אפס רצון להלהיב, להילחם, פשוט אפס. כמו בכל פעם שיש איזה טייקון אחר שבא לכאן, משחקים במשחק ה״להתגלגל ולהיכנע״. חכמים על חלשים, כנראה.

אז יענקל׳ה נתן עוד ריאיון עייף, עוד כמה מריחות, עוד כמה קלישאות מבית ״לא נביא כדי לומר שהבאנו״ וכיוב׳
    וכל התירוצים וכל הצידוקים ממש טובים, והשורה התחתונה היא שמכבי חיפה פותחת עוד עונה לא מוכנה, עם שלושה זרים מתוך חמישה.
    זו חרפה מקצועית וניהולית. זה מתאים לקבוצות שנלחמות עם הבקרה התקציבית, לא קבוצה שלפני שריקת הפתיחה משלשלת למעלה מ-20 מיליון שקל לקופה שלה רק ממנויים.

ואחרי ארבע עונות של החרא הזה, כבר לא מסתכלים לצדדים. המאמנים, השחקנים, כולם כבר עברו במטחנה. נגמר את מי להאשים. נותר רק אחד. אני מאחל ומייחל לקבוצה להצליח השנה כמה שיותר, להחזיר אותנו לקדמת הבמה ולעשות אותנו שוב גאים בה. אין שום דבר שאני רוצה יותר. אבל במידה והיא תיכשל, אנחנו כבר לא ניטפל לשין גימלים.

ואם מישהו חושב שזה ייגמר במחאת תמונות בפייסבוק, הוא כנראה מעריך אותי ואת כולנו בקהל לא נכון. ותאמינו לי כשאני אומר, חברים - אין לכם מושג כמה אנחנו רציניים וכמה רחוק אנחנו מוכנים ללכת בשביל הסמל והמועדון שלנו.

גם אם מכבי חיפה תצליח השנה, היא תעשה את זה בצל התנהלות נפסדת של צמרת מועדון שמלאה בבחישות, ספינים, שקרים ומעט מאוד תכלס. שום הצלחה כבר לא תשכנע אותי אחרת.
    ועם כל הכבוד, ובאמת שיש כבוד, המועדון הזה צריך לעבור שידוד מערכות ותיקון ניהולי עמוק ומשמעותי (או החלפת בעלים) כבר בעונה הבאה. מכבי חיפה של 30 השנים האחרונות סיימה את דרכה. זה ברור לכל. מגיע לנו, לסמל ולכדורגל שלנו הרבה יותר מזה.
    "

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

המנויים שלו הכי זולים בהשוואה למתקן, בכל זאת.

בעלים חדש לא ישנה כלום במכבי חיפה הנוכחית - עד שחיפה לא תיקח את המודל של מכבי עם ג'נרל מנג'ר זר ותנתק את עצמה מהנעשה בחוץ, היא לא תחזור להיות מה שהיתה גם אם תיקח אליפות פה ושם. במכבי ת"א לא משלים את עצמם שהם יקחו 20 מתוך 20, אבל הם יודעים שגם כאשר הם לא יקחו, הם יסיימו מקום 2 ובלונג ראן הם יקחו 8 מ-10, אז עדיין עדיף להם, במכבי חיפה, גם אם יביאו 10 סטארים, אין לך מושג מה תקבל כי המערכת שם שהיתה מושלמת לעידן של תחילת שנות ה-2000 כבר לא מתאימה לעשור השני ולשינויים בענף ואצל המתחרות.

אגב בגלובס פורסם כי התקציב של מכבי חיפה לעונה הקרובה הוא 84 מיליון שקל! יותר גבוה בקצת מהעונה שעברה אשמח לדעת על סמך מה בדיוק

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ורשום באותה כתבה בדיוק "שהתקציבים שהוצגו הן השערות בלבד".
    שחררו משהו כמו 8 שחקנים וביניהם גם עם חוזים יקרים מאוד כמו של ראיוס והוחתמו שלושה שחקנים ששניים מהם הם שכר די נמוך, אין סיכוי שהתקציב הוא כה גבוה. בכלל, אם אני לא טועה שחר בתחילת העונה אמר שהתקציב הוא סביב ה 60 מיליון שזה הרבה יותר הגיוני.

oranfu ו-alexshw אוהבים את זה.
  6. סמואל אטו Member

הקטע עם הבעלות מדהים אותי.
    הבן-אדם בן 74, איזה תכניות יש לו למכבי חיפה, לחיות לנצח? הוא כבר מזמן היה צריך להכניס שותפים לבעלות על חיפה. אנשים שיכולים לתרום מכספם,זמנם וחכמתם לניהול של המועדון.
    הקטנת הראש הזאת ״אם מישהו יבוא, אז נראה״(פשוט כי אנשי עסקים פשוט יושבים ומחכים לקבוצות מישראל) זה בדיוק איך שנראה הניהול של חיפה ועוד הרבה מועדונים בישראל. מחכים שדברים יפלו להם מהשמיים.

7. alexshw Member

הוא לא רוצה שותפים כי הוא רוצה לשלוט בהכל למרות שאין לו שום כיוון, דרך וגם מזמן עבר את הגיל. זה האסון שלנו יש לשחר אופי מחורבן ביותר

8. oranfu Member

אלכס צודק, הוא לא באמת רוצה למכור לכן הוא לא דואג לזה. ברור שאם הוא באמת היה רוצה למכור אז הוא היה מחפש רוכשים\שותפים.

9. alexshw Member

נכון הוא גם לא רוצה למכור ולא רק להביא שותפים.
    זה משול לכך שתגיד לכולם שאתה מוכר רכב, אבל לא תפרסם אפילו ביד 2 ואז תתפלא למה אף אחד לא מתקשר.

בוא נגיד ככה מכבי חיפה לא נראת קבוצה שמחפשת רוכש חדש

oranfu ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  10. alexshw Member

ראשית אני מאוד מרוצה מהתבוסה. תוהו ובוהו במועדון צריך לקרב את הסוף של שחר כבעלים.
    למכבי חיפה מגיע להכשל כי הבעלים שלה באופן מפורש לא מעוניין להתחרות ולא מעוניין לשנות את הניהול.

שנית כל, יש לי תיאוריה אולי קונספירטיבית משהו, אבל נראה לי רוני לוי פשוט עשה פה סבוטאז' לשחר - כדי שיביא לו חיזוק או שבהמשך יביא לו פיצויים.
    חוץ מזה אני מריח פה פיצוץ סופי בין עטר ובניון לבין רוני לוי. לא ראיתי אותם חוזרים לספסל ישר אחרי המחצית ובכל מקרה יש יותר מדי דיבורים שהם לא משדרים על אותו גל.
    אני לא בטוח במי יבחר שחר - אל תתפלאו אם רוני לוי לא ינהל את המשחק הבא. בכל מקרה יש יותר סיכוי שהוא לא מסיים עונה מאשר כן.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/15
  11. oranfu Member

לא חושב שזה היה בכוונה.

גם ראו אחר כך את עטר ובניון, יכול להיות שסתם התעכבו. אם לא היה כל הסיפור עם בניון לפני שבועיים אז אף אחד לא מתייחס לזה.

בניון (בפעם השנייה) ההחתמה הכי איומה בתולדות המועדון וכמעט כולנו פה בפורום ראינו את זה מראש.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש משפט של אלברט איינשטיין שאני לוקח איתי במשך שנים שאני רואה את הטעיות של ונגר וזה נראה כ״כ רלוונטי לחיפה ושחר.

״אי שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות.״

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  13. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם איך שאלירן עטר נראה על הספסל עם הכובע, אני במקום רוני לוי הייתי מפחד להיכנס איתו לעימותים.

14. alexshw Member

כן סתם התעכבו ועטר סתם עושה פרצופים כל ההכנה ובניון סתם נוסע לשחר. יש מצב שצפוי לנו שבוע מעניין ואולי משהו סטייל מכבי ת"א - שרף.
    אחרי הכל שחר צריך להיות דומה ללוני בהכל, לא כך?

ראה הודעת פתיחה של הנושא. שלא יגידו שאני חכם בדיעבד :)

15. oranfu Member

כן, להעיף את עטר זה חכם. על הדרך שיעיפו גם את עזרא כמו שחלק מהאוהדים דורשים כבר כמה עונות. זאת ללא ספק הדרך קדימה.

את בניון שיעיפו קיבינימאט, איזה החתמה אסון.

מצב נושא:
הנושא נעול.