מכבי חיפה 2020/21 - אלופת המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏28/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Butragueño מנהלים

מוסרית; נגעל משחקנים כאלה, ואם אני במגרש אני לא מצטרף לשום שיר עידוד שקשור אליו.
    מקצועית; שחקן של מספרים, גם אחרי שהגיע חזרה לארץ כשלא ראה דקה בגראנדה הוא צבר לאט לאט דקות והתחיל לתת מספרים (אחרי הפציעה). בנוסף הוא גם מגיע אחרי בעיטה ממכבי תל אביב, אולי איזה טריגר שיעזור לנו במאבק נגדם.

יש לו בעיקר מזל שאין קהל במגרשים, אחרת כבר היה מקבל 'אלירן שודד זקנות' משלו, או כמו שכבר שרו על אותו המשקל (אצילי הוא בועל קטינות).

Sir Alex Ferguson ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  2. G.B7 ירוק עולה

רוקאביצה פצוע מקווה שנצליח להתמודד עם זה.
    מקווה שדוניו יפתיע כי אם לא אז מאוד מאוד חמור ובעייתי שאין לנו עוד חלוץ בסגל ברמה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעיניי זה כבר חמור שמלכתחילה אין לנו מספר תשע נוסף בסגל. אני חוזר ואומר, אצילי בכלל לא עדיפות אלא חלוץ שיעזור לרוקאביצה.

Sturridge, oranfu ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  4. oranfu Member

לא איכפת לי מה קורה שם. אני אישית לא רוצה מי שנגוע במועדון שלי.

לא בשליטתי כלום, אני פשוט רושם פה את דעתי.

הקהל שלנו (ברובו) יסלח וישכח אם ישחק טוב, זה ברור לי. אבל לי אישית זה מפריע.
    אם קיבלו את תמיר כהן (שבניגוד לאצילי גם היה שחקן פח) אז יקבלו הכל.

ושוב אני אומר שמקצועית זה חיזוק, אני עדיין חושב שהוא יכול להיות השחקן הטוב בליגה.

זה שאין עוד חלוץ בסגל חוץ מרוקאביצה זה ביזיון אבל זה לא חדש.
    אחר כך יספרו לי שיש לנו סגל מצוין והכי טוב בליגה.
    דוניו זה לא חלוץ, זה שחקן כנף.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אצילי ואלחמיד לפי מה שמספרים אצלנו קרובים מאוד אליכם, לדעתי אם יגיעו מדובר בחיזוק שאמור להבטיח לכם את האליפות.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי מוסיף לרשימה את עוואד. ללא חלוץ נוסף רוקאביצה יצטרך לסחוב לבד את כל הנטל. מחר יהיה מעניין לראות את הקבוצה בלי הכובש מספר אחד שלה. זה רק משחק אחד, אבל יהיה מעניין לראות איך הקבוצה תתפקד ללא האוסטרלי.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

הבעיה היא לא שאין את רוקאביצה אלא בעיקר שאין חלוץ.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה: גם שחקני הספסל הוכיחו את עצמם - וואלה! ספורט

את הדברים האלה אני לא רוצה לקרוא. בעיקר הקטע על עומק הספסל מעצבן אותי. יופי שדוניו הבקיע, אבל מורי הרבה יותר מכריע בשער מאשר שחקנה של מכבי חיפה. בשלב הזה אני לא רואה שום עתיד ורוד אם רוקאביצה ייעדר מספר משחקים ברצף. אפשר להתווכח על האוסטרלי, אבל הבחור כן מבקיע בקצב די קבוע. אני לא רואה שום שחקן אחר מביא מספרים כאלה. מדאיג לקרוא שעוואד כנראה לא חוזר. לא שמדובר בכוכב על, אבל ברור לכולם למה הוא צריך לחזור. הקטע הוא כן שמוחמד כנראה יודע היטב שהוא יחזור רק בשביל להיות שחקן מחליף. אני מבין שאת זה הוא לא רוצה. שחר יצטרך למצוא אז חלוץ רחבה אחר. מבחינתי אין ברירה אלא אם כן אצילי יודע לשחק גם כמספר תשע..

אמרתי את זה אתמול גם בדיון הכללי ואגיד זאת שוב. אנחנו צריכים להמשיך לעבוד חזק ולא להכנס לאופוריה. אחרי כל כך הרבה שנים קשות בוא נשתוק ופשוט נעשה את העבודה כמו שצריך. אם ניקח אליפות נוכל לחזור להתרברב, לא עכשיו!

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. Butragueño מנהלים

אצילי זה עומק נהדר לספסל, אי אפשר גם לשחק עונה שלמה על ווילדסחוט וחזיזה. בעיקר כשמוזי הוא לא שחקן כדורגל.
    אם עוואד יחזור הוא יכול להיות אלטרנטיבה מעולה לרוקביצה, רק צריך להכניס לו לראש שהוא לא הולך להיות ככל הנראה החלוץ הראשון.
    בנוסף - מגן ימני זר. לא אלחמיד, זר וטוב. אנחנו לא צריכים להביא מגן ימני שיצור תחרות עם רז מאיר, אנחנו צריך מגן ימני שיהיה מגן ימני ראשון בהרכב.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. אצילי טוב מווילדסחוט וגם מחזיזה. אם יחתום השאלה תהיה מי מהשניים ישחק לידו.

2. אלחמיד כמגן ימני הוא טוב בכמה וכמה דרגות מרז מאיר. אם יגיע רז מאיר ישחק רק כשאלחמיד יהיה פצוע או מוצהב/מורחק.

11. Butragueño מנהלים

לגבי אצילי, כשהוא משחק הוא נותן מספרים, עדין לא חושב שהוא הולך להיות שחקן הרכב כל משחק. אני גם לא יודע איך הוא הולך להשתלב. הוא לא שחקן שעושה תנועה כמו חזיזה או ווילדסחוט, הוא יותר סטייל של שרי, לקבל כדור לרגל ולמצוא את השחקנים שסביבו.

לגבי אלחמיד אני לא מסכים איתך, הוא מגן שעושה 1-2 טעויות קריטיות במשחק. הוא קצת חולמני עם הכדור ולא יודע להשתלב בהנעת כדור. זה היה ככה בב"ש וגם בנבחרת. אם מדובר בסכום של 1.5M~ על ישראלי בן 30 שעדין לא בטוח מה היכולת שלו אז העדפה ללכת לזר (שגם יהיה קשה להנחית בינואר, אם כי השם של ג'רלדאש עלה, אבל זה ככל הנראה יהיה חסר סיכוי).

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנוגע לאלחמיד, לא דיברתי על הנושא הכספי (הבנתי אגב שמדובר יהיה בהשאלה עם אופציה לרכישה ואז גם מבחינה כלכלית אין כאן שאלה בכלל, מקסימום בקיץ יחזור לסלטיק), אלא על הנושא המקצועי, ושם הוא ורז מאיר זה מקצוע אחר לגמרי.

13. Butragueño מנהלים

אני מסכים עם מה שאתה אומר, אני פשוט לא בטוח שהוא יעזור לנו.
    ברור שרז מאיר לא מגן, וזה שספגנו שער אחד ב-6 שמחקים זה נס, אבל הייתי רוצה להביא בינואר מגן שיהיה גם יותר טוב מאלחמיד.

זה ההבדל בין "להישאר רלוונטי בליגה" ובין "להתמודד על אליפות".

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלחמיד הוא מגן אירופאי לכל דבר, היה מגן קבוע אצל סלטיק עד לקורונה, לא חושב שמכבי חיפה תמצא טוב יותר ממנו.

15. Raulito Madridista

אצילי כובש נראה לי גם איזה שער-שניים בכדור חופשי בכל עונה, הוא לא 'עומק לספסל', הוא אולי לא יוגדר כשחקן הרכב בלעדי כמו רוקאביצה-שרי-לביא, אבל בטח לא כמחליף מובהק, ואולי העדיפות היא שההולנדי ישחק פחות ויקבל מנוחות, בתקופה בבאר שבע שהיו וואקמה-מליקסון-בוזגלו הם לא שיחקו יחד כמעט (סליחה על ההשוואה), בכר מתאים לחלק את הכוחות. דווקא השילוב הזה בין שחקנים שמוסרים לעומק נהדר וצריכים כדור לרגל לבין אלה שעושים את התנועה הנכונה - יכול להיות בינגו. מה גם שאם אצילי מגיע זה סוגר פינה לכמה שנים. לגבי אלחמיד, שימו לב כמה שחקנים בארץ מקבלים את הטייטל הזה של "טעות קריטית בכל משחק". זה הרף בליגה ועם זה צריך להתמודד, גם פלאניץ' ברוב המשחקים העונה היה כזה לטעמי. איזה שחקן הוא לא כזה? רק מיגל ויטור אולי, אולי אמאדור. אין כאן דור טוב של בלמים ואין כאן כמעט זרים טובים. איתן טיבי הוגדר כעילוי על ידי עיתונאים, הוא לא חצי משמעון גרשון, אריק בנאדו וכן הלאה.

מה הדרך הנכונה להביא שחקנים זרים טובים? אם מכבי חיפה עם הארנק היפה שלה ואנשי מקצוע טובים כמו בכר לאו דווקא מצטיינת בכך אז מי כן? אני מחכה לגבי הכרעה עם פלאניץ'. רוצה לומר: נניח זה אלחמיד שהוא 'המוכר' והידוע, לעומת זר שהוא סימן שאלה - יכול להיות טוב יותר או גרוע יותר.

מצב נושא:
הנושא נעול.