מכבי נתניה 2015/6- בין כל הערפל דראפיץ' מונה למאמן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏17/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. henry1 Member

יש נתונים שאי אפשר יהיה להעלים, למרות שטובים ממני כבר אמרו שאפשר לשחק עם מספרים בדוח חשבונאי. אל דאגה, יהיה מי שידע להציג את הנתונים כפי שהם באמת.

2. DRORIKO Member

שאוסידון ייצב את הקבוצה כלכלית

3. henry1 Member

אני לא יודע אם הוא ייצב את המועדון, את זה נשפוט בסופו של דבר בסוף העונה ונראה אם הוא השאיר את הקבוצה כפי שקיבל אותה קרי, בין 2.5-3 מיליון ש"ח גירעון.

מי מאיתנו, אוהדי נתניה, שמתעלם מהמצב בו הוא קיבל את הקבוצה משקר לעצמו וחוטא לאמת. עובדתית גם היה ביזבוז וחוסר אחריות משווע בעונה שעברה ואף לפניה והוא ירש את כל זה מינוס 7.5 מיליון ש"ח הלוואה מהעיריה. אני לא נכנס לפן המקצועי כי כבר באמת שאין לי כוח לדבר על זה, אבל אם הוא לפחות ישאיר אותנו במצב מאוזן אז לפחות פה הוא עשה את שלו, בוודאי בעונה שכזאת.

כך שאני לא חושב שמדובר בספין. האילוצים שהוא נאלץ להתמודד איתם גם אחרי תחילת העונה, כאשר, לדבריו, צצו תביעות ועוד תשלומים שעליהם לא ידע, אולי גרמו לו לומר את המשפט הזה.

4. עידן444 Member

דסקל מעלה את הנקודה המעניינת ביותר שהיא גם נקודת המפתח- כמה מיליונים שהובטחו ע״י אנשים שלא הגיעו ואחת הגרסאות ודסקל גם כותב את זה אם אני לא טועה- היא שזה קשור באופן ישיר לאוסידון וההתנהלות שלו שגרמה לאותם אנשים לסגת ולהפסיק להזרים כספים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. henry1 Member

כן, אבל זה היה ידוע. השאלה שלי, אם אי הזרמת הכספים קשורה לכך שאנשים שהיו מסתובבים בעבר במועדון וכבר אינם, גרמה לאותם ספונסרים לא לתרום את מה שהתחייבו כי מדובר במכרים/חברים.

ואגב, עידן, בשיחה שפתחת אז בקבוצה, ניתן לראות בדיוק מהיכן המחאה התחילה, מה הסיבה ובמי מדובר (מעניין אם אתה יודע על מי אני מדבר).
    אח"כ המחאה משכה אוהדים בגלל החלק המקצועי (כמו אופיר, שלא יחשוב שהתכוונתי אליו כאינטרסנט) וזה כבר החלק הנקי של המחאה.

6. oFiRzZz Member

(מתחבר גם להודעה הקודמת שלך -)
    זה שהוא השאיר (כביכול) את גרעון כפי שיקבל אותו ולא הזיק בפן הכלכלי זה דבר אחד ,
    אבל מצטער שאני לא יכול להתעלם מהעובדה שתחת הניהול שלו המועדון הגיע לשפל .
    ואם כבר מסתכלים כלכלית ירידת ליגה זה כבר הפסד של כמה מליונים טובים .
    שאלת אותי למה בירידת ליגה הקודמת לא יצאתי על בלדב-לב ? אז בגלל שמאז שיאמר
    עזב הם הצליחו להעמיד קבוצה מכובדת בליגת העל יש-מאין , כולל כמה עונות נפלאות
    עם עזרא-מוגרבי-דג'אני-סבע ורק אז הגיעה הנפילה עם בנין ושגב (אגב , כשהכל התפוצץ
    ושהבנתי שבנין נשאר רק בגלל התחייבות לשגב גם טענתי שבלדב-לב צריכים לתת את הדין) .
    כלומר , היה להם קבלות לפני הכשלון הגיע .
    לאוסידון לעומת זאת אין כלום . עונה אחת שהיא כשלון עצום . שלא תבין אותי לא נכון ,
    אני לא באמת חושב שהוא עשה דווקא וניסה לתרום להפועל על חשבון הפסד של נתניה (אם
    כי אני חושב שהקשר שלו לאנשים מסוימים בהפועל כן הופעל בשלב זה או אחר - לא מתוך
    רצון שנתניה תצא מופסדת מהעניין ) .
    אני בלב שלם לא בטוח שעם אוסידון נצליח לעלות בשנה הבאה .
    כל התקופה שלו רצופה בכשלונות מקצועיים (בעיקר) וניהוליים . לכו תדעו , אולי גם כלכליים .
    בלי לדבר על השסע העמוק שנוצר בין רוב האוהדים למועדון שעם אוסידון אני לא יודע כמה
    זמן ייקח לו להתאחות .
    כשאני מציב לעיניי טבלה המחולקת לשתיים - הישגים וכשלונות של אוסידון , ההישגים
    כמעט ואינם קיימים והכשלונות מרובים .
    הנרי , אולי כדאי שתנתק את עצמך מהמחאה והאינטרסטים (שכמובן , יש כאלה) ותשאל את
    עצמך שאלה הפוכה - "למה כן אוסידון?" , מה גרם לך לחשוב שהוא יכול להוציא אותנו
    מהשפל שהוא הכניס אותנו אליו ?
    אמרת קודם שלולא המצב המקצועי הקשה שנקלענו אליו המחאה לא הייתה מצליחה להתרומם .
    ברור !! עיקר המחאה מבחינתי היא בגלל המצב המקצועי (כמובן שיש עוד סעיפים חשובים יותר ופחות
    המעידים על סגנון ההתנהלות הלקוי של אוסידון אבל זה כרגע פחות קשור) .
    לסיכום , מקווה מאוד שהלוחשים למרים יעשו את שלהם ואוסידון יילך .
    כמובן שיותר טוב - יגיע רוכש משיח .

עידן444 אוהב/ת את זה.
  7. henry1 Member

אז בסדר, בוא נתנתק לרגע מהחלק הצבוע בעיניי של המחאה ונדבר על החלק המקצועי (למרות שזה באמת קשה, כי ספק אם זה היה מגיע למימדים כאלה אם לא היו מטפטפים מאחורי הקלעים אלה שאוסידון הדיר מהמועדון).

ההבדל ביננו שאתה משליך את האחריות המקצועית כמעט ברובה על אוסידון ואני חושב שהמאמן (כולם) משקלו גדול הרבה יותר ועליו האחריות.
    אתה לא יכול להתעלם מחוסר המזל שפקד אותנו השנה. לאבד שחקנים כמו לוי, סבע ואח"כ זגורי יכול לרסק קבוצה נטולת אמצעים (וכאן אני חוזר למצב הלא אידאלי שאוסידון קיבל את הקבוצה, כי במצב טוב יותר אולי זה היה פחות הרסני והיינו יכולים להביא תחליפים ראויים יותר), יכול לרסק קבוצה חסרת אמצעים וכזאת שחיה מהיד לפה וזה אכן מה שקרה לנו בסופו של דבר. אני לא יכול להתעלם מזה כשאני שופט את אוסידון וגם את דורה.

הזכרת את הקבוצות בתקופת בלדב. בלדב ניהל כמה שנים את נתניה. אתה משווה תקופה של כמה שנים לניהול של 7-8 חודשים? יכול להיות שבתקופה של כמה שנים גם אוסידון היה מגיע לאותם מקומות כמו בלדב, אי אפשר באמת להשוות.
    אמרת שגם אחרי מה שקרה עם בנין, בלדב ולב היו צריכים לתת את הדין? מצוין! איפה כולם היו אז? אני אומר לך - לא היה מי שיסית מאחורי הקלעים לכן זה היה באש נמוכה (אבל כאן אנחנו חוזרים לאינטרסנטים אז נעזוב את זה).

כשבנו את הקבוצה בתחילת העונה, הביאו שחקנים, היה שקט אחרי השנה הקשה שעברנו, כולם, כמעט כולם, אמרו שאוסידון עושה עבודה טובה. ראו רוח חדשה במועדון וחשבנו שאנחנו הולכים לעונה שקטה. באו הפציעות, החוסר בחלוץ, קצת שופטים, קבוצה חלשה מנטלית, קהל צמא דם והכל התפרק. אוסידון וכולם נכשלו. לא מסיר אחריות מאף אחד.

אני בסה"כ לא יכול לשפוט אותו אחרי העונה הזאת. פשוט לא יכול. מצב כלכלי, פציעות, הרבה חוסר מזל - כל אחד במקומו היה נכשל. יכול להיות שהחלטה אחת או שתיים היו משנות עונה שלמה, כמו מינוי מאמן אמיתי ולא עטר, וכל התמונה הייתה משתנה. אבל לטעות, כל אחד יכול. לא גוזרים גורל של בן אדם בגלל עונה אחת, אלא אם באמת יש עובדות מוצקות על קומבינות וכו'.

אתה לא חושב שעם אוסידון נצליח לעלות בשנה הבאה? זכותך, לא אתווכח איתך על הרגשה. אני חושב שכן, גם כי לכל בן אדם, שוב - לכל אחד (אלא אם רצח, פשע, גנב. וגם כאן יש כאלה שיתנו הנחות בחלקים מסויימים), מגיעה הזדמנות נוספת ובתנאי שהוא למד מהטעויות שלו ומפיק לקחים.

גם לי כואב לראות את השסע בקהל, אבל זה לא חדש אצלנו.
    כמוך, גם אני מקווה שאוסידון יעזוב כי עזיבה שלו תביא רוכש. לא רואה אותו עוזב לפני. אם כן יעזוב לפני, אני מקווה שכל אלה שדאגו להסית מאחורי הקלעים לא יהיו מעורבים שוב בקבוצה. רוצה לראות משהו נקי לחלוטין, חדש בלי שכונה נתנייתית במועדון.

נערך לאחרונה ב: ‏1/3/16
  8. yakov_y YNWA

ירין חסן ושמעון הרוש בלמים פותחים, סייף פדול בלם מחליף.
    מעולם לא זכורה לי שלישיית בלמים כזאת בליגת העל, דקל קינן נראה כמו קייליני לידם, ניצחון קל לעכו, דווקא חשבתי שנגנוב פה ניצחון.

9. עידן444 Member

מעריך אותך מאוד שעוד יש לך חשק לדבר על כדורגל.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  10. עידן444 Member

סליחה, בעצם קשה לקרוא לזה כדורגל...

11. yakov_y YNWA

אין לי חשק לדבר על כדורגל ובגלל זה אני לא מגיב בזמן האחרון אבל כשראיתי את זה בלתי אפשרי היה להגיב על זה, אפשר להבין למה ירדנו ליגה מבחינה מקצועית.

12. עידן444 Member

אני בהתלבטות כמה ימים אם להעלות את זה לכאן מהמבוכה והבושה אבל אני יודע שיש הרבה אנשים ששואלים את עצמם למה מועדון כמו מכבי נתניה- עם הסטוריה מפוארת, מתקנים הכי טובים בארץ, קהל גדול, רשות מקומית תומכת, מחלקת נוער טובה(אמנם הולכת ונהרסת)- לא ממש מוצא ״אבא״ ראוי. בעלים היו כאן יותר מכל קבוצה אחרת בארץ- אבל אנשים רציניים, בעלי חזון וראויים? לא ממש...
    ובכן... למרות שלא לגמרי רציתי הינה תמצית התשובה- למי שיש זמן פנוי או שהקרקס במכבי נתניה מעניין אותו שיפנה זמן לשמוע את תוכנית הספורט של 102 בשיתוף one ביום רביעי שעבר 2.3.2016.
    מודה, אנשים שלא מכירים כל כך ולא יודעים ״לקרוא בין השורות״ ולהסיק מסקנות- לא בטוח שיבינו על מה מדובר כי יש כאלה שיהיו עסוקים בלחפש מי הטוב ומי הרע, מי צודק ומי מחרטט, כשבפועל האמת תמיד איפשהו באמצע, אבל תכלס העניין מי צודק פחות חשוב - רמז: עסקנות, משחקי כוח, אנשים שבאים מברכים ויוצאים מקללים, סיכסוכים, ניגודי אינטרסים, אוהדים מבולבלים שמופעלים ע״י כל מיני גורמים- במילה אחת- כאב ראש!
    אה, וגם תקשורת שלא מסוגלת לבצע חקירה אחת לעומק אלא רק להנות מהצהוב- אגב, אופירה היא אולי זו שהמציאה את זה- אז... איך אומר מודי? תבלו...

והינה הלינק:
    ???????: ??? ???? ??? ???? ???? ????? ????????

אגב, בשעה הראשונה העניין לא מסתיים... בשעה השניה עולים קובי בלדב וירון ישראל, ואוסידון שוב עולה על הקו... בקיצור, כמעט שעתיים מלאות של קרקס מכבי נתניה.
    ואנשים אומרים לי שזה לא מועדון גדול... כאילו שבמועדון לא גדול מישהו היה מתעסק כל כך הרבה למרות שמבחינת כדורגל הוא כבר מזמן לא פקטור בכדורגל הישראלי ולא רלוונטי.

נערך לאחרונה ב: ‏7/3/16
    henry1 אוהב/ת את זה.
  13. עידן444 Member

14. Turgi Guest

אם הוא נשאר. אני לוקח חזרה את כל הירידות עליו. אמנם הוא לא פורש אבל לפחות הוא לא נוטש כמו איזה אפס.
    כותרת המשנה מביכה. עלק המטרה היא לדחות את הירידה כמה שיותר...

עידן444 אוהב/ת את זה.
  15. עידן444 Member

הזר היחיד שמביע נכונות להישאר...
    מי ישמע האחרים ממש הוכיחו שהם שווים ליגה עליונה...

מצב נושא:
הנושא נעול.