מכבי נתניה 2015/6- בין כל הערפל דראפיץ' מונה למאמן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏17/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

קצת נוסטלגיה::

http://msc.wcdn.co.il/w/w-635/1483950-18.Xxx

מכבי נתניה סיימה את העונה ההיא במקום הרביעי בליגה הרבה יותר חזקה ממש שיש היום - 54 נקודות: 15 נצ', 9 תוצאות תיקו ו-9 הפסדים, יחס שערים 47-36.
    - ראובן עטר עם חצי עונה ראשון מדהים(9 שערים) וסיום קצת עצוב לקריירה עם פציעה במשחק נגד כפר-סבא במהלכו הבקיע.
    - גיא צרפתי בעונה הטובה בקריירה שלו עם 8 שערים וגם ישמעאל אדו עם חצי עונה מהאגדות - אותו דבר. לובארסקי תרם 7 שערים.
    - מכבי נתניה נגד הגדולות: 4 נקודות נגד מכבי חיפה, 6 נקודות נגד מכבי ת"א, 4 נקודות נגד הפועל ת"א.
    - הסיבוב השלישי: 23 נקודות! - 7 נצחונות, 2 תוצאות תיקו ו-2 הפסדים.
    מחזורים 27 עד 29: ניצחון 2:0 על מכבי חיפה; ניצחון 1:0 על הפועל ת"א בבלומפילד; ניצחון 2:0 על מכבי ת"א.
    - המאזן הביתי: 10 נצ', 6 תוצאות תיקו.
    - הניצחון הכי גבוה - 4:1 על הפועל כפר-סבא - פעמיים.

abcd, עידן444 ו-henry1 אוהבים את זה.
  2. oFiRzZz Member

אני זוכר בתור ילד (10-11) שהסתכלתי על הקופסא כמו מבצר . עונה שלמה בלי להפסיד בבית
    זה דבר נדיר , בטח לקבוצה שלא מתמודדת על אליפות . כבר אז נבנה אצלי המיתוס הזה
    על הקופסא . הנצחון 4-3 על חיפה היה אגדי .

כנראה שעטר באמת ימונה ..
    זה יכול ללכת לשני צדדים -
    1. הצלחה , ואז עטר ישאר להמון שנים פה לדעתי .
    2. כשלון , ואז השם של עטר לא יעלה עוד בחיים בהקשר של מועמדות לנתניה .

3. HBS2208 Member

לא משנה מי יגיע, הוא צריך 3-4 שחקנים.

היחיד כרגע שמבין את זה וגם מציב את זה כתנאי הוא אלישע וזו גם הסיבה שאף אחד בנתניה לא יתגמש וילך עליו.

4. עידן444 Member

כל מאמן שיגיע יבקש חיזוק בינואר. אלישע שונה בדרישות שכר גבוהות(בעיני אפילו גבוהות משמעותית) מהשאר.
    בגדול נתניה צריכה חלוץ אחד טוב במקום כל הליצנים שיש למעלה שכולם יחד לא יכבשו יותר מ 5-6 שערים ואני עוד מגזים(לא כולל מרגוליס שהוא היחיד לדעתי שכן מסוגל לתת תפוקה). למרות הנאמר כאן לעטר היתה יכולת מרשימה להוציא משחקנים בינוניים הרבה יותר. לדעתי גם היתה לו היכולת לשחק בשיטות שמנצלות את הסגל טוב יותר. אם נקבל את עטר שאנחנו מכירים מתקופת השיא שלו לדעתי הסגל הנוכחי+ חלוץ טוב(ולדעתי יתפנו חלוצים בינואר) הוא משאיר את הקבוצה הזו בליגה. אני די בטוח בזה. ומי שמדבר איתי על כדורגל לא יפה- שילך לראות את ברצלונה. בכדורגל הישראלי אין כמעט כדורגל יפה. מכבי נתניה הנוכחית צריכה יעילות! נכון להיום זו קבוצה בתחרות צמודה מול הקבוצה של טל בנין על הקבוצה הכי לא יעילה בהסטוריה של המועדון(לפי דעתי הנוכחית מנצחת בגדול!). להבדיל בליגה השניה עם יוסי מזרחי זו היתה אחת הקבוצות היעילות שאני זוכר. אני מקווה שעטר ידע לייצר את אותה יעילות ויציבות שהוא ייצר בעבר.

5. HBS2208 Member

אני אישית חושב שאפשר להוציא מהסגל הזה קצת יותר מ-"להשאר בליגה".
    לא רואה סיבה שעם חיזוק נקודתי וטוב נתניה לא תתחרה על מקום בפליאוף העליון.

6. henry1 Member

כשמדברים על כדורגל יפה, כמובן שהכל יחסי. לא ביקשנו לראות פה טיקי טקה, אבל גם לא את הכדורגל שהיה בתקופת עטר. הזכירו פה את העונה של לנדאו (לא מחזיק ממנו), אז היה כדורגל. עונה שעברה עם רוני לוי גם.
    כרגע באמת שלא אכפת לי איזה כדורגל נראה, העיקר שנישאר בליגה. בתחילת העונה עוד היו לי תקוות ליהנות, התקוות נשארו באחד המשחקים ששיחקנו במושבה.

ועם חלוץ טוב אין שום סיבה שנירד ליגה. בין כל השינויים שמתכננים לעשות, צריך לשקול לוותר על סמיליאניץ, שמאוד מאכזב ביחס לציפיות ממנו. ראיתי אותו במשחקי האימון והוא לקח יותר אחריות ממה שקורה היום. אני לא יודע אם זה הוראה של מאמן או שבאמת הוא שחקן כזה. עם בואו של מאמן חדש נדע יותר. בכל מקרה, בכושרו הנוכחי אין לו מקום כזר.

7. עידן444 Member

בעונה האחרונה של עטר בנתניה היה כדורגל לא רע בכלל. דג'אני היה מאוד אלגנטי במרכז השדה, מוגרבי ועזרא היו טסים להתקפה, ואחמד סבע היה מעולה! כדורגל מגעיל זה בטח לא היה.

8. עידן444 Member

כתבת שצריך חיזוק של שלושה ארבעה שחקנים חדשים. זה די דרסטי אם דיברת על חיזוק של 3-4 ברמת הרכב. זה מעיד על מצב רע מאוד. יכול להיות שבאמת יעשו את זה בינואר אבל לדעתי חסר רק אחד שהוא באמת קריטי- חלוץ שיתן מספרים.

9. HBS2208 Member

חסר בלם לא פחות מחלוץ.
    לא התרשמתי יתר על המידה מהאוקראיני וחסן הוא מחליף במקרה הטוב, לא בלם מוביל למועדון כמו נתניה. נזכרתי שחיימוביץ יושב על הספסל ודי הופתעתי האמת.

לא נראה שמסימיליאניץ תבוא הבשורה. ראיתי אותו בגביע הטוטו וזה היה נראה טוב, מאז חושך מצרים. קישור של לוגסי וםירס זה נחמד, אבל חסר מי שיתן פס ולא רק יחלץ כדורים.

וכמובן שחסר חלוץ. מפתיע המהלך עם אבידור. שחקן שכבש 4 גולים ב-5 שנים ממשיך לקבל הזמדנויות פעם אחר פעם. משקיען, מהיר, הכל נחמד- חלוץ זה כדור ברשת.

שלושה שחקנים טובים בעמדות הללו ונתניה בתחרות על העליון.

10. עידן444 Member

בוא נלך דבר דבר- חסר בלם גם לדעתי והשתוללתי מהשחרורים(ללא תמורה! אפילו ויתור על דמי השבחה!) של עידו לוי ודודי תירם וההבאה של חיימוביץ׳(עם כל הכבוד והערכה לחיימוביץ)- אבל זה בטח לא קריטי כמו חלוץ. לקבוצה בתקציב נמוך זה לא אסון אם הבלם הרביעי יהיה שחקן נוער.

לולה ופירס הם קישור אחורי מצויין אם משתמשים בהם כראוי. לוגסי, טגה ואביב אברהם מספקים לדעתי גיבוי לא רע ואפילו יוצרים פקק במרכז השדה(מיותר לחלוטין בקבוצה בתקציב נמוך להגיע למצב של פקק על עמדה!)- ואני מסכים איתך שהיכולות ההתקפיות שלהם מוגבלות(כולם חוץ מאביב שהוא סך הכל שחקן חסר ניסיון- אגב, בדיוק מהסוג שעטר אהב לטפח ולא פחד לתת את הבמה). כאן בדיוק החוסר המשמעותי של הפצועים אבל יש את בארי, איילה, גרשומוב, ומרגוליס שעם חלוץ טוב מקדימה יוכלו להראות יותר טוב.
    שאלת לגבי אבידור- אני טוען שהפציעה הכי משמעותית היא של השחקן אולי הכי פחות משמעותי מבין השלושה(ערן לוי דיא סבע וזגורי)-ישראל זגורי. למה? כי רק לו לא הביאו מחליף ראוי כי הפציעה קרתה לאחר תום חלון ההעברות. מה שהביא להבאה של ברירת מחדל בדמותו של יובל אבידור שהוא בהחלט עדיף מכלום אבל בטח לא הפיתרון לתפקיד שהיה אמור למלא ישראל זגורי ובטח לא פיתרון לחולשת סיסאיי.

11. עידן444 Member

ברוך השב עודד מכנס!
    צעד מבורך וחיובי!

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסגל של מכבי נתניה כרגע הוא הכי חלש בליגה ביחד עם הפועל עכו והפועל כפר סבא. אין לנתניה גם שובר שיווין בתחתית כמו פדרו גלבאן בבני יהודה.
    לא יודע איך ערן לוי, דיע סבע וישראל זגורי יחזרו מהפציעות ומתי, וגם לא יודע כמה כסף פנוי יהיה לרכש בינואר, ולכן בנקודת הזמן הנוכחית, נתניה צריכה קודם כל לחפש יציבות ולשמור את עצמה מעל הקו האדום. כל דבר מעבר להישארות בליגה זה בונוס אדיר. לדעתי במצב הנוכחי של נתניה היא תצטרך נס כדי לסיים בפליאוף עליון, לא פחות.

13. HBS2208 Member

הפער בין "הסגל הכי חלש בליגה" לסגל של מקום 5-6 זה 2-3 שחקנים, לא מדובר בבונדסליגה, מכבי פתח תקווה עושה פליאוף עליון בלי שמות גדולים

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

להביא 2-3 שחקנים חזקים במסגרת התקציב של נתניה... לא אמרת כלום.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש במכבי נתניה סגל שחקנים נחמד, שמאמן טוב יכול לגרום לו להתרחק מקרבות התחתית. הבעיה המרכזית בסגל הוא חוסר האיזון. לצד שחקנים טובים, קיימים שחקנים חלשים שלא תורמים לקבוצה. ברק לוי, זאב חיימוביץ', אנדריי מישצ'נקו, עומר ורד מילאן סמיליאניץ', מושיקו לוגסי, חמזה ברי וגאל מרגוליס הם שחקנים טובים ואני אומר את זה ללא כל היסוס לאחר שראיתי אותם במספיק משחקים. שחחקנים כמו טל איילה, ראול גרשומוב ואביב אברהם הם שחקנים שעם מאמן שידע איפה ומתי לשלב אותם, יהיה ניתן להפיק מהם דברים טובים. שמעון הרוש, יובל אבידור ואמיה טגה עד כה מגלים חולשה בצורה קיצונית.

רוני לוי הצליח במכבי נתניה כי הבין במהרה על אילו שחקנים כדאי לו ללכת. רוב הקהל סימן את ערן לוי בתור הבעיה של הקבוצה ואת לרי קיודה בתור ילדון חסר מושג (לפעמים האוהדים שלנו מדהימים אותי בטפשות שלהם), אבל רוני לוי קלט מהר מאוד שיש לו שחקנים עם יכולות, שרק צריכים את הכיוון. למה אני אומר את כל זה? כי גם לראובן עטר יש שחקן מוביל במושגים של ליגת העל ואני מדבר על חמזה ברי. אם ראובן עטר יצליח להבליט את היתרונות של חמזה ברי כפי שעשה בעבר עם שחקנים כמו איברהים עבדל-רזק, אלן מסודי, חן עזרא ופירס מוגרבי, אז מכבי נתניה כבר תהיה בחצי הדרך.

עידן444 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.