מכבי נתניה 2015/6- בין כל הערפל דראפיץ' מונה למאמן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏17/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

yakov_y אוהב/ת את זה.
  2. עידן444 Member

פלג חד כתמיד אבל כששואלים למה אנשים, שאוהבים כדורגל, ולהחזיק קבוצת כדורגל בשבילם זה ״גרעינים״- מעדיפים לא לגעת- זו אחת הסיבות. מרים פיירברג ראש עיר ופוליטיקאית מהמוערכות בארץ. נתניה תחתיה עשתה ועושה צעדי ענק בכיוונים הנכונים. היא כמובן גם מקבלת ביקורת ויש לה אופוזיציה- ואפילו אופוזיציה שלא מעט נושכת במועצת העיר- ועדיין ההערכה כלפיה אדירה. כמה לא מפתיע שביקורת ארסית ומזלזלת שכזו תגיע מעיתונאי ספורט. הרי להם מותר להגיד הכל ולא משנה כמה ובמי הם פוגעים בדרך- העיקר להיות סקסי ולהביא רייטינג.

רוצה רק להתייחס לנקודה של התרומות- כל תרומה כמובן מבורכת ומרים אישה ישרה. זה לא שהיא אומרת לטייקון- בוא תתרום לי להקים מתנ״ס ומעבירה את הכסף למכבי נתניה. התרומות שהיא גייסה למכבי נתניה יועדו ע״י איש העסקים למכבי נתניה. זה לא שהיא ביקשה מהמסיונרים האמריקאים כסף להקים בתי כנסת והעבירה אותו למכבי נתניה. אז איפה הבעיה?
    ולגבי כספי הארנונה- האצטדיון היה פרויקט כושל שעלה לתושבי נתניה הרבה מעבר למצופה וכידוע גם לקח המון שנים אבל היה שם הרבה חוסר מזל.
    מכבי נתניה לא עולה לתושבי נתניה שקל מעבר למה שאושר בתקציב העיריה. פיירברג לא יכולה לעשות מה שהיא רוצה. אפילו להקדמת כספים- היה מתנגד אחד(רופא מהמגזר הדתי) שעיקב את העניין בשבוע כדי ״ללמוד את הנושא״ לפני שהוא מחליט אם הוא בעד(לא מספיק מכיר איך הדברים עובדים אבל זה כנראה היה סוג של אישור חריג שדרש החלטה פה אחד). את ההלוואה מהבנק מכבי נתניה אמורה להחזיר(כמובן שהיא לא תוכל אם הקבוצה תלך לפירוק והעיריה סך הכל ערבה- עוד סיבה שלדעתי הקבוצה לא תלך לפירוק בשום אופן)- כך שבמצב הנוכחי מכבי נתניה לא עלתה לתושבי נתניה כסף מעבר למתוכנן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏14/1/16
  3. henry1 Member

לא יודע כמה תומכים יש לו, אני רק יודע שהחלק שנגדו, חלקו, מורכב ממקורבים ומאינטרסנטים ואלה שתומכים מסתכלים על התמונה כוללת ולא על החלטה כזאת או אחרת.

ברשותך, בוא נעבור על הטענות כלפי אוסידון:

"אוסידון ודורה בנו את הסגל (לחשוב שלאוסידון לא הייתה מילה בהבאה של הכלומניקים בקיץ זה להיות תמים) ." - אוסידון אמר חד משמעית שדורה אחראי על הבאת השחקנים בקיץ. מה עוד צריך לקרות כדי שאנשים יאמינו לזה? למה להתבסס על השערות כשיש עובדות? מה גם, שבתחילת העונה הסגל נראה בסדר גמור וחיכינו להבאת חלוץ כדי להשלים את המלאכה. אם היה לנו חלוץ טוב בסגל, היינו נראים אחרת והמצבים שהגענו אליהם היו מתורגמים, בחלקם, לגולים ומצב צבירת הנקודות היה נראה אחרת. שחקנים שבתחילת העונה נראו טוב, בקושי מתפקדים עכשיו וזה קשור למצב הקבוצה גם כן. בוא לא נשכח את הפציעות כמובן, כשהאחרונה (זגורי, לא פרץ) פגעה בנו מאוד לדעתי.

"אוסידון נכשל כשהחליק על השכונה במחנה האימון (דורה הלך לקזינו עם השחקנים , איפה נשמע דבר כזה?) " - במקום תקין זה לא היה עובר בשקט והיינו מקבלים הודעה של המועדון על ההתנהלות. אלא שאנחנו לא במקום תקין ולבוא ולחפש אשמים במקרה הזה זאת היתממות.
    שחקני נבחרת ישראל הולכים לקזינו אחרי הפסדים, שערוריות על ימין ועל שמאל, כל הכדורגל שלנו רקוב מהיסוד, אז אנחנו, מכבי נתניה, צריכים להיות מאור הגולה...באמת לא נשמע דבר כזה...? אז שוב, לא תקין, אבל לא צריך להיתמם. זה קרה בעבר ויקרה בעתיד. כדי לשנות זאת, לא אוסידון ולא חברי דירקטוריון, אלא רק אחד עם כסף.

"אוסידון שיקר על סיבת שחרורו של דודי טירם (זה היה הוא או חסן שרבו , אוסידון אמר שהכל מקצועי) , והבאתו
    של חיימוביץ' (טען שהוא הבלם מספר 3 בליגה , בפועל שותף במשחק וחצי ושוחרר לפני ינואר) " - עידן ענה לך על זה. לדעתי, השחרור שלו היה מיותר, ראיתי בו כפוטנציאל וחבל שהוא לא איתנו. השאלה האם הוא באמת הדליף? אותו מקורב טוען שלא, יש כאלה שיטענו שכן. לא יודע...אתה יודע? שורה תחתונה, יש מאמן שהחליט שהוא לא בקבוצה ואותו מאמן רצה להצליח בנתניה ואם הוא היה חושב שדודי יכול לעזור לו מקצועית, הוא לא היה משחרר אותו.

"אוסידון טעה שמינה את עטר (הלחץ מהקהל לא מעניין אותי . הוא צריך לעשות מה שנראה לו הכי טוב בשביל הקבוצה
    ולא מה שהקהל חושב , והוא נכשל) .
    הוא טעה בעיתוי הפיטורים של עטר - או שאתה מפטר אותו לפני ינואר כדי שמאמן חדש יוכל לבצע את השינויים שלו,
    או שאתה לא מפטר בכלל (או אחרי ינואר , כשהשינויים כשלו) . לא הגיוני שעטר סרב לדילים עם קבוצות אחרות ,
    הביא שחקנים שבחן ורצה , ומשחק אחד אחרי זה הוא מפוטר . למה ?" - גם לדעתי הוא טעה כשמינה את עטר. אבל הנה דוגמא לכל הברדק בנתניה. יש חברי דירקטוריון שרצו את עטר, יש כאלה שלא ויש אוהדים שלחצו. אוסידון, כמו גבר, תמיד טוען שהוא הקובע ואליו צריכים לבוא בטענות. אבל איך אפשר לעבוד כשספונסרים רוצים לקבוע את זהות המאמן?!? איך אפשר לקבוע כשיש כל מיני קולות שונים ומאבקים פנימיים? ההחלטה על מינוי עטר כנראה נראתה לו כאלטרנטיבה הטובה ביותר כלומר, שקט מהקהל, שקט מחלק מחברי הדירקטוריון (אני זכור את דבלה לנד מתראיין ומאמין שעטר הוא הדבר הטוב ביותר) ומאמן שמכיר את המערכת והצליח בנתניה (נעזוב כרגע איך ולמה).
    לגבי פיטוריו, פה אני חושב שהוא קיבל החלטה אמיצה! קצב צבירת הנקודות היה מזעזע, המשחק האחרון מול הפועל חיפה היה נורא מבחינת עמידת השחקנים, הגענו למצב שאין לנו אפשרות לאבד נקודות וטוב שקיבל את ההחלטה כבר עכשיו ולא מאוחר יותר. היה עדיף לחכות, להפסיד עוד משחק עונה, לתת לעוד יריבה לתחתית לברוח ואז לפטר? מילא, אם היינו צוברים נקודות בקצב טוב יותר, הייתי גם מתקומם על ההחלטה, אבל כמה עוד אפשר היה להמתין?

"אני בטוח במליון אחוז ששכחתי עוד הרבה סעיפים אבל זה מה שאני זוכר בשלוף בשעה שכזאת .
    לא אומר שאוסידון צריך להתפטר , אבל הוא צריך לעשות חשבון נפש עמוק עם עצמו כי החרפה הזאת על ראשו" - עכשיו תאמר לי בבקשה, איפה כולכם הייתם כשבלדב בחר את בנין ובחר את עטר?? למה אז לא רציתם את ראשו? למה אז לא היה כזה עליהום על זה שהוריד אותנו ליגה?
    שנים על גבי שנים של שערוריות ופרשיות ופתאום נופלים את בן אדם שחצי שנה נמצא בקבוצה ומבקשים את ראשו?!? פלא שאף משקיע לא מגיע לפה ואנחנו נשארים מועדון רקוב?

אוסידון אפילו לא קיבל קבוצה נקייה מחובות בקיץ, כפי שחלק מהקהל שלנו פמפם. רק אתמול ראינו כתבה שמספרת שהתורמים האמריקאים תרמו חלק מהסכום ויצחק תשובה לא העביר את הסכום שהתחייב עליו. כלומר, היה גירעון עוד בתחילת העונה שצמח בגלל תביעות שצצו פתאום ואת זה באים להפיל על אוסידון...באמת הוגן.

אני לא בא לשבח את עבודתו של אוסידון ואם הוא ילך או יישאר אני עדיין אשן טוב בלילה. אני פשוט נגד העליהום הלא מוצדק שעושים לו, ששוב, נובע ברובו מאינטרסנטים שמושכים חלק מהקהל (ואני יודע במקרה שלך ושל עידן שמגיב נגד אוסידון שזה נקי) וזה זועק לשמיים. עכשיו עוד באים אליו בטענות על המבצע שהוא עושה לשבת...לא ייאמן. אם באמת לקהל היה כזה איכפת מההתנהלות סביב הקבוצה הוא היה עושה את הרעש הזה בכל השנים האחרונות שנראינו כמועדון בדיחה ולא היה נופל על אדם שעובד בסביבה קשה עם מאבקי כוחות לא קלים, בתנאים קשים לבניית קבוצה
    .

נערך לאחרונה ב: ‏14/1/16
  4. henry1 Member

שמדובר באדם עלוב שאין לו מושג וחצי מושג, אלא רק חכם בדיעבד על כולם. בלי קשר למינוי אוסידון, בלעדיי מרים לא הייתה מכבי נתניה היום! לבוא אליה בטענות על הצלת הקבוצה? אני מרחם על ייצור כזה שרק מחפש להאשים ולהאשים.

5. עידן444 Member

כפי שאמרתי בעבר וגם פלג כתב על זה בטור- דברים של אוסידון רחוקים מלהיות עובדה.
    לגבי בורות שיווצרו בגלל הבטחות שלא קוימו- אין אחד שיאשים בכך את אוסידון וכפי שאמרתי אני לא דואג כל עוד מרים מעורבת.
    וזהו, רוצה לסיים עם אוסידון. שיהיה לו ולנו בהצלחה. רוצה להשתדל לא לבקר אותו יותר. את מה שהיה לי כתבתי וחבל לטחון את זה. לא נותן כלום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Drama Guest

דורון חייב לשלם בכיסא שלו על מצבה של נתניה וכל מילה נוספת מיותרת.

מי ששונא את אוסידון ורוצה להחזיר את בלדב, הייתי בודק בציציות. אני בתור בן אדם מבחוץ, לא קשור לנתניה בשום צורה, רואה שהכל שם כושל כיום. (מהראש)
    הבעיה בקבוצה שאוהבים אותה יותר מידי אנשים בעלי כוח בנתניה, וזאת התנגשות רעה. כל אחד רוצה את המועמד שלו. אלי כהן יודע להתמודד עם לחץ, אבל הוא לא יודע להתמודד עם חבורת נגרים/פחחים/דייגים.

אני בהזדמנות זאת רוצה להרכין ראשי לחברי הקבוצה שלקחו קשה את ההפסד, את ההשפלה, במשחק הגביע מול נס ציונה. באמת שאי אפשר היה להישאר אדיש לכאבכם, ליבי ליבי.
    מי רוצה לנחש מה אל קפטינו ירין "שחקן בית יהלום" חסן עשה אחרי המשחק ?

עידן444 אוהב/ת את זה.
  7. עידן444 Member

תפתיע אותנו:)

8. Drama Guest

כמעט יצאתי שלמה שרף עם עוד עלילית חסן, טעות שלי

9. henry1 Member

אז יעיפו את אוסידון ויביאו מישהו אחר שיעוף אח"כ. לא יהיה כל הבדל כל עוד אין בעל בית בנתניה, לכן הבעיה היא לא אוסידון אלא כל מה שקורה מסביב ואני מקווה ומאמין שמרים בסופו של דבר תעשה סדר.
    בוא ניתן קרדיט למישהי הוגנת, אמיצה ובולדוזרית כפי שמכנים אותה, ואם היא משאירה את אוסידון אני סומך עליה.

יכול להיות שהיא יודעת דבר אחד יותר ממה שאנחנו יודעים.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  10. DRORIKO Member

גם אני חושב שמחמירים עם אוסידון. הוא עשה טעויות, הגדולה שבהם היא הפיטורים של דורה בשביל ראובן עטר. אבל אנשים פה שכחו שבקיץ ניהלנו דיון אם בכלל תהיה מכבי נתניה. זה קבוצה שקמה על הריסות. שהעוגן הראשי שלה נפצע בקיץ. אני לא אומר שאוסידון הוא איזה הצלחה מעוררת השראה, אבל תסכימו איתי שזה לא כישלון בסדר גודל של הפועל נניח. שם היו את המשאבים לבנות קבוצה, בנתניה לא.

henry1 אוהב/ת את זה.
  11. Drama Guest

אין בן אדם פה מחוץ לגבולות נתניה שנותן לה כבוד כמוני, תאמין לי למי שמגיע מגיע. גם בתור מתפקד ליכוד שמחתי שהציעו לה את המקום השמור. חבל שהיא סירבה. אבל כמו שאמרת היא יודעת מה היא עושה.

חשוב לציין כי היא בחיים לא התעניינה בכדורגל גרדא, הכל היא עושה מבחוץ, זה כמו שתביא לילד אשתקד לראות כדורגל ישראלי בפעם הראשונה הוא יהיה בטוח שאקסברד יהיה שני רק לזהבי בליגת העל. היא מדהימה והכל וכו' וכו' וכו' אבל מה לעשות שאין לה יד ימין כמו שיש לה מנהלי מחלקות מוצלחים בתחום החינוך,שיפור פני העיר,הנגשת שירותים לתושב וכו' ?
    זה תיק שנפל עלייה, היא לא בחרה בו. לא היה לה זמן להתכונן וללמוד. אתה יכול בלי ידע בכדורגל תוך שבוע לדעת הכל ? הכל היא עושה ולומדת תוך כדי תנועה. היו לה פה טעויות. יש אנשים שאני מוכן לחתום לך שהיו עושים הרבה יותר מאוסידון.

12. henry1 Member

אתה צודק, היא לומדת תוך תנועה ואין לה הבנה מינימלית בכדורגל (היא גם הודתה), אבל בסופו של דבר היא היחידה שגרמה למכבי נתניה לצוף מעל המים, בזמן שכל אותם המיליונרים הנתנייתים וכל העסקנים, לא עשו ולא הצליחו לעשות דבר.

כמנהלת עיר, היא לא חייבת להבין בכל התחומים, היא צריכה לדעת לנהל. היא ישבה עם אוסידון, ראתה שהוא האיש שלה (היה לה עוד מישהו אחריו והיא אפילו לא טרחה לזמן אותו אחרי אוסידון) והחליטה עליו.

אותי זה מרגיע, כי למרות שאין לה מושג וחצי מושג בכדורגל, היא עדיין לא פרייארית ואם היא נמצאת בתפקיד הזה כל כך הרבה זמן, כנראה שיש לה יכולות יוצאות דופן שחלקן, בחירה נכונה של אנשים. אז אולי אוסידון הוא לא הצלחה מסחררת (ושוב אני אפנה אותך לתגובה הקודמת שלי כדי שתבין שלא הוא הבעיה), אבל אם הוא טוב למרים הוא טוב בשבילי.

יכול להיות שמישהו עם עין מקצועית טובה יותר היה בוחר במאמן אחר בתחילת העונה והכל היה נראה אחרת. יכול להיות שמישהו אחר היה בוחר במאמן אחר ולא עטר וגם אז הכל היה נראה אחרת. אלא שחלק מההחלטות אפשר לבקר אותן רק בדיעבד ולומר שלא היו נכונות ואני לא אוהב חכמים בדיעבד.

בינתיים, עובדתית, כל מי שהיה בראש המערכת בשנים האחרונות קיבל ביקורות, עשה טעויות, מה שאומר שהבעיה לא במקבל ההחלטות, אלא יותר במקרו. נפתור את הבעיה הזאת ודברים יראו אחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏16/1/16
  13. Drama Guest

אני לא מבין למה אתה מכניס את השם של מרים, היא גייסה כסף (כן!) - היא מינתה ''בעל מקצוע'' (כן!). את חלקה היא עשתה נאמנה !

תסתכל על כל מי שהיה יו"ר קבוצת כדורגל ב7 שנים האחרונות עם סיכוי ריאלי להיות בנתניה, ותגיד לי - האם אוסידון בכלל טופ 3 מהיו"רים שכיהנו ? איזה ניסיון יש לו במאבקי תחתית ? יש שם אחד שזועק פה לשמיים שהיה צריך לנחות בנתניה וזה פיספוס אדיר של מרים כי הוא יושב בבית וכדורגל זוהי אהבתו.
    איך רואים בתור אוסידון מושיע, דמות, פיגורה, הקול השפוי במועדון - אני לא יודע. בתכל'ס כל הניסיון התעסוקתי שלו מסתכם בלנהל את הביזנס של החבר התימני שהכיר בחיי הלילה של העיר הגדולה וככה זה גם נראה.

14. HBS2208 Member

יש קורס באוניברסיטה ב-"ניהול מאבקי תחתית" שחייבים לעבור ודורון דילג עליו?
    הרוכלים מעכו עם שלומי דורה כמאמן סיימו אותו בהצטיינות?
    אבו יונס קיבל עובר בינארי?
    יואב כץ?

מה אתה מקשקש תגיד לי? מה עניין שמיטה להר סיני?

דורון אוסידון לא חף מטעויות, אבל כשהמערכת בנויה עקום מיסודה, נשענת על הלוואות ומושאלים, אף ניסיון במאבקי תחתית לא יעזרו.

גק'י ירד ליגה, עמוס לוזון מיודעך, עתיר הניסיון ירד ליגה, דמאיו ירד ליגה. אם הם היו עומדים בראש מכבי נתניה היום גם אותם היית שולח להשתלמות בניהול משברים?

או שאתה סתם יועץ חיצוני מטעם הקבוצה שמנוהלת הכי טוב בארץ..

henry1 אוהב/ת את זה.
  15. DRORIKO Member

והוא....? (בבקשה אל תגיד עודד מכנס)

מצב נושא:
הנושא נעול.