מכבי תל אביב מכבי חיפה המשחק!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏26/9/02.

1. שגיא Guest

אכן, כמו שאילן אמר, יש הבדל גדול בין יריבות ספורטיבית לבין קנאה.....ואני בכלל לא חושב שצריך להכניס פה את העניין של הכדורסל...

יריבות ספורטיבית, זה ברור שכל אחד שאוהד קבוצה מסויימת שונא את הקבוצות שמתמודדות מולה, שנאבקות איתה על מקום מסויים, והוא רוצה שהקבוצות הללו לא יצליחו...
    זה מובן, וזה יריבות ספורטיבית...

אבל פה נכנסת לה הקנאה, כשבנאדם מתכחש לעובדות, ממציא תירוצים, מנסה קצת אולי לפרוק את התסכול שלו בזה שקבוצה אחרת מצליחה והקבוצה שלו לא, זה קנאה.
    כשבנאדם לא יכול לפרגן, ותמיד, ינסה למצוא את הרע, לחפש את השופט, ולהאשים את היריב במשחק חלש, זו קנאה.
    כל אחד מקנא לפעמים, יש כאלה שזה יש כאלה שזה תכונה משנית אצלהם, ויש כאלה שפשוט לא יכולים עם זה....
    כשמישהו מזכיר יותר את הקבוצה אותה שונא מאשר את הקבוצה אותה הוא אוהד, נכנסת הקנאה....
    אתה לא מקנא? אז אל תדבר בכלל על השנואות שלך, אל תמציא תירוצים דביליים, אל תחפש אשמים, ואל תדבר שטויות, תתעסק עם הקבוצה אותה אתה אוהד.

אגב, המושג יריבות ספורטיבית אומר הרבה, ספורטיבית, אבל כמישהו משתמש בכל האמצעים הכותבים למעלה, זה אולי יריבות, אבל בטוח שלא ספורטיבית, זו קנאה.

2. chaos Member

זה מה שרציתי לכתוב
    יש הבדל בין קנאה ליריבות ספורטיבית
    יריבות ספורטיבית זה למשל לאחל למכבי חיפה הפסדים של 20-0
    אין לי בעיה עם זה
    אבל קנאה זה כבר מתחיל שאומרים שהתחלנו לשחד שופטים, שקיבלנו קבוצות גרועות, ושכל העולם מסתובב על האצבע של יעקב שחר.
    זאת קנאה.

3. Ilan Member

אין מה לעשות, זה באופי שלהם לקנאות...
    גם אם ננצח את מנצסט'ר בניקוסיה 3-0 הם יחפשו הכל כדאי לזלזל, יאשימו תשופט, יגידו ששחר קנה את המשחק, יגידו שהשחקנים של מנצסט'ר ויתרו על המשחק, שזה לא היה משחק חשוב להם, שהם לא רצו לנצח... בקיצור- זאתי קנאה- וחבל מאוד שיש פה כמה קנאים שזה בדם שלהם... אז על תבלבלו תשכל שאתם לא מקנאים...

4. שגיא Guest

מיצינו את הדיון הזה, לדעתי יעשה טוב אם הדיון ינעל, משום שאין לו כבר כל ערך....

5. RVN Member

תראה ברור שמקנאים אבל עם מנצסטר תבוא בהרכב חסר בגלל שהיא כבר עלתה במקום הראשון אז יש משהו שהם מזלזלים.

6. ג'רי בית הלוי Member

למה מיצינו?
    כי אמרת את דעתך?

סוף סוף מישהו שמדבר בהיגיון יחסי
    ותאמין לי שאם מכבי חיפה היו משחקים כמו קבוצה בליגת האלופות, ולא כמו סתם קבוצה טובה, הייתי אומר את זה.
    עובדה. שנה שעברה, עם כל השנאה שלי להפועל ת"א, כשהם ניצחו את מילאן ופארמה אמרתי שאפילו שאני שונא את הקבוצה המבחילה הזאת, הם פשוט משחקים טוב.
    ובעניין של הכדורסל- לפי דעתי אתה צריך לאהוד את מ.כ. חיפה
    אתה אוהד מישהי הכדורגל- תאהד אתה עד הסוף

7. AFC Member

אני לא ממציא את העניין עם השופטים. זה נורא עלוב, טפשי ומגוחך להגיד לי שלא שמת לב שמכבי חיפה קיבלה אינסוף טעויות שיפוט לטובתה. גם היא עלתה לליגת האלופות בזכות השופט, היא ניצחה את אולימפיאקוס (יכול להיות שגם ללא הפנדל הרשלני ששרקו לבאדיר היא הייתה מנצחת, אבל השער הראשון זה משפיע על המוראל משמעותית) בעזרת השופת והיא בכלל הגיעה למצב שהיא במוקדמות ליגת האלופות (ולחכמים - היא זכתה באליפות) בזכות השופטים!!!!!

נתתי טבלה מפורשת, אם אתם רוצים אני אעתיק אותה לכאן, וגם הטבלה שהתפרסמה בידיעות אחרונות שאליפות 00-01 הייתה לא מוצדקת, וללא טעויות שיפוט מכבי חיפה מקום שלישי וכו'.

אין מה לעשות. אני שונא את מכבי חיפה כפייתית. איך אמר יו"ר אולימפיאקוס לאחר המשחק? "ראיתי את האוהדים של מכבי חיפה קופצים בירוק ורציתי לתת להם בעיטה" (תאמין לי גם אני), ורדליון, זאת התשובה לציטוט ששמת בחתימתך הקודמת.

אני לא יכול להיפרד מהשנאה הזאת, כי היא כבר עמוקה בתוכי וצלקת התיעוב עדיין בוערת. אני לא מקנא, כי עתיד כמו של מכבי חיפה מבחינתי זה העתיד הכי גרוע שיכול להיות, עתיד של הצלחות ללא הזדהות ונשמה.

8. ראול המלך Member

תראה וידוקה אני לא אוהד חיפה אבל ראיתי את המשחק גומלין נגד גראץ
    כיסחו שם שחקנים של חיפה ללא הפסקה מרפקים ועוד והשפוט לא עשה כלום ופעם אחת ששולחים את יעקובו והוא שולח רגל לכדור ופוגע ברגל של שחקן הוא מקבל אדום
    אז זה די היה הפוך

9. קופירוק Member

ווידוקה אתה מגזים לגמרי, אתה יודע טוב מאוד שחיפה שיחקה הכי טוב בשתי עונות האליפות ושתיהם הגיעו לה.....ובקשר לליגת האלופות, ראול צודק במה שהוא אומר ועד עכשיו כמו שאמרתי ואני אגיד שנית למכבי חיפה הגיע לנצח בכל משחק שבו היא ניצחה בליגת האלופות ובליגה הישראלית
    ועוד משהו-
    אי אפשר לדעת איך המשחק היה נגמר בלי ה"טעויות שיפוט" שאתה אומר שקרו ואף-אחד פה לא קוסם או מגדת עתידות ולא יכל לדעת מה היה קורהאז עדיף פשוט לא לחשוב על זה.

10. ג'רי בית הלוי Member

מכבי חיפה הציגה את היכולת הכי טובה בשתי העונות שהיא זכתה באליפות?
    לא כ"כ בטוח

בעונת 2001 היא הציגה יכולת מזעזעת, והאליפות שלה הייתה בין המגעילות שהושגו בארץ, אפילו יותר מהדאבל של הפועל ת"א שהושג עם יחס שערים מדהים של 33-0(והמבין יבין). כל פרשן יגיד לך שזאת הייתה אליפות דוחה.
    גם האליפות של 2002 נהייתה אליפות יפה, רק אחרי המשחק שבו הם הפסידו 4-0 לקריית גת.
    עד אז זה היה ניצחונות מגעלים, יכולת מגעילה ושחקנים בכיינים

11. לירן-ביתר Member

תקלטו כבר שהאליפות של מכבי חיפה היא בזכות השופטים, וגם ישראל כהן עזר לכם הרבה.
    מעניין כמה שילמתם לו כדי שיעשה את הפנדלים או שדווקא רק במקרה הזה אין קשר אליכם.
    רק התחילה העונה וכבר במשחק הראשון שלכם השופט מאיר לוי ביטל שער חוקי של הפועל כפר סבא. אני רק לא מבין למה שיחדתם אותו, כפר סבא קבוצה חלשה, אולי הייתם מנצחים
    גם בלי זה. בעונה שעברה 2 משחקים שהפסדנו היינו מנצחים אותכם אם השופט לא היה מקבל
    ממכם שוחד. מכבי חיפה לקחה אליפות בשחיטויות. גם במשחק נגד אולימפיאקוס, היה צריך
    להיות פנדל מעבירה על הקירח הזה של אולימפיאקוס (שכחתי איך קוראים לו), והשופט לא נתן,
    אבל למכבי חיפה הוא נתן פנדל שלא היה. וזה רק חלק קטן מהטעויות שיפוט שהיו לטובתה.

12. AFC Member

לירן, זה ברור שחיפה שיחדה חלק מהשופטים, אבל אתה בהחלט מגזים קצת...
    האליפות הראשונה של חיפה באמת הייתה משהו שאף אחד לא היה מייחל לקבוצתו, האליפות השניה לוותה בכדורגל יפה, אבל הצביעות של הקהל והפריצה השניה למגרש הרסה את הכל. ובכלל לא דיברתי על השופטים, חוק יעקובו והעברת המשחק מול נתניה.

בשנת 00-01 מכבי חיפה לא הייתה הקבוצה הטובה ביותר. אז מכבי ת"א הייתה הכי טובה עם ה7-0 על בית"ר, אחריה הפועל ת"א שניצחה את מכבי חיפה, ואחריה הפועל חיפה שניצחה את מכבי ועשתה עונה נהדרת. שני הפסדים בדרבי והפסד במשחק העונה זה אליפות ממש לא זוהרת והכדורגל היה באמת חרא.

ויש לי תחושה שהויכוח הזה הולך לעבור את כל הגבולות (אם הוא לא עבר כבר), לכן אני אתן לקופירוק להגיב לדברי ולא ארשום יותר בדיון על זה, לפחות בנושא הויכוח.

עכשיו : שולם שולם לעולם ברוגז ברוגז אף פעם. כולם להגיד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

13. AFC Member

לירן, זה ברור שחיפה שיחדה חלק מהשופטים, אבל אתה בהחלט מגזים קצת...
    האליפות הראשונה של חיפה באמת הייתה משהו שאף אחד לא היה מייחל לקבוצתו, האליפות השניה לוותה בכדורגל יפה, אבל הצביעות של הקהל והפריצה השניה למגרש הרסה את הכל. ובכלל לא דיברתי על השופטים, חוק יעקובו והעברת המשחק מול נתניה.

בשנת 00-01 מכבי חיפה לא הייתה הקבוצה הטובה ביותר. אז מכבי ת"א הייתה הכי טובה עם ה7-0 על בית"ר, אחריה הפועל ת"א שניצחה את מכבי חיפה, ואחריה הפועל חיפה שניצחה את מכבי ועשתה עונה נהדרת. שני הפסדים בדרבי והפסד במשחק העונה זה אליפות ממש לא זוהרת והכדורגל היה באמת חרא.

ויש לי תחושה שהויכוח הזה הולך לעבור את כל הגבולות (אם הוא לא עבר כבר), לכן אני אתן לקופירוק להגיב לדברי ולא ארשום יותר בדיון על זה, לפחות בנושא הויכוח.

עכשיו : שולם שולם לעולם ברוגז ברוגז אף פעם. כולם להגיד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

14. לירן-ביתר Member

וידוקה, אז לא משנה אם היא שיחדה או לא שיחדה.
    בלי הטעויות שיפוט אני בטוח שהפועל ת"א הייתה האלופה.

15. קופירוק Member

אוקי, יכול להיות שמנקודת המבט שלכם,אוהדי הקבוצות היריבות זה נראה אחרת.
    בכל מקרה,הדיון הזה לא הולך לשום מקום ואני מסכים עם ווידוקה.

שולם שולם לעולם ברוגז ברוגז אף פעם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx