מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

אותה שאלה לגבי קבוצות הצמרת. אני מניח שאם מדובר על סכומים נמוכים מאשר בארץ זה כי אין מי שישלם. בארץ יש שניים שיכולים\רוצים והם הגורמים לשוק לעלות. שחר בשנות ה- 90 קבע את הרף. גיאדמק בא עם יותר כסף והגדיל אותו. ועכשיו גולדהאר.

אנשים כאן השתמשו במילה בועה- אני לא יודע אם אתה ספציפית וזו הדוגמה הראשונה שעלתה לי בראש כדי להסביר שאין בשוק הישראלי שום בועה.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אם אנשי מקצוע בעולם אומרים שיש כאן בועה, אם אנשים מפה שמכירים את עולם הכדורגל מחוץ לפה אומרים שיש כאן בועה, ואנשים פה אומרים שהם לא מזהים בועה, אולי הם לא מזהים אותה כי הם לא מכירים דבר אחר וחיים בבועה?

הטענה שרק גולדהאר ודומיו מעלים את המחירים זו חתיכת טמינה של הראש בחול.

3. עידן444 Member

תראה לי כתבה אחת באתר כלכלי, או אפילו באתר ספורט- שחושב שיש "בועה" בכדורגל הישראלי.
    אני כבר אומר לך שאם תמצא זה יהיה רק בהקשר של מכבי ת"א, מכבי חיפה, ובית"ר של גאידמק- שבמקרה אלה האנשים שגרמו כאן לגדילת הפערים. ממש לא ל"בועה". אולי הפועל ת"א בתקופות מסויימות ובגלל שאין שם גב חזק החובות נערמים...

4. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין מתי יפול לציבור המתווכחים האסימון שמחיר השחקן הישראלי לא קשור כמעט בשום צורה לאיכות הזרים שניתן להביא לארץ. אז כן, אם תוסר המגבלה עומר דנינו לא יעלה מיליון יורו (וזו באמת שאלה בסיסית של היצע וביקוש), אבל מה אכפת לי אם גולדהאר משלם יותר או פחות? רמת הכדורגל בישראל לא תשתנה.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הרמה הכללית של הכדורגלן הישראלי כמובן שלא תשתנה, זה מצריך תהליך נפרד שכמובן שהוא הכרחי.
    הרמה הכללית של הליגה כן תוכל לעלות, פונקציה של עלייה בהיצע השחקנים וגם עניין ירידת מחירי הישראלים שתתלווה לעניין והפחתת ריכוז הכישרונות בקבוצות הגדולות. מי שיעבוד נכון, ישתפר.

6. עידן444 Member

הזכרת את דור פרץ והתייחסתי לדור פרץ כדוגמה מצויינת לשחקן שהיה מתקדם פחות אם היה יושב על הספסל או ביציע בגלל זר שאולי ברמה שלו. גם אם הזר טוב יותר- מכבי ת"א הרוויחה(אולי). איך הכדורגל הישראלי הרוויח? לדעתי הוא הפסיד.

7. עידן444 Member

תהליך נפרד שהסיכוי שיתגלגל אם קבוצות יוכלו להביא עוד זרים קלוש.

8. סמואל אטו Member

יש כל-כך הרבה אספקטים שמשתלבים אחד בשני בעניין מכסת הזרים. אי אפשר לקחת אספקט אחד ולהגיד שבגללו הכל יפתר והליגה תיראה כמו הפרמייר ליג.
    אבל, לגבי פיתוח כישרונות ישראלים זה מאוד פשוט:
    אתם חושבים שלהכריח קבוצות לתת דקות משחק לשחקנים ישראלים בינוניים עוזר במשהו, ההיגיון אומר שלא. העובדות גם כן( הרמה של הישראלים רק יורדת).
    אם תעלה את כמות הזרים בליגה, אז יש לך 2 סיבות למה זה יביא לשיפור הישראלים:
    1. רמת הליגה תעלה, וכשרמת הליגה גבוהה יותר השחקנים מתאמנים לצד שחקנים טובים יותר ומשתתפים במשחקים טובים יותר שמחדדים את היכולת שלהם.
    2. מי שירצה להגיע לטופ של הכדורגל הישראלי יצטרך להוכיח שהוא שחקן יוצא דופן, וכדי להיות שחקן יוצא דופן הוא יצטרך לעבוד הרבה יותר קשה ממה שקורה עכשיו - כדי לקבל דקות משחק בקבוצתו וכדי לשכנע את מכבי/ב״ש/חיפה להחתים אותו.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אותו סיכוי כמו היום. כשאתה מאפשר להחתים יותר זרים אתה לא קובע לראשי מועדונים במה להשקיע ואיך. מי שמשקיע בזה היום ישקיע גם עם מספר כפול של זרים שניתן להחתים, ומי שלא כנראה לא היה משקיע גם עם חצי מהמכסה הקיימת.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אבל איך קבעת שהוא היה יושב על הספסל?!?

11. Civil Anti Madridista

לא רק שאתה עושה סלט מהדברים שלי, אתה גם מכניס לי מילים לפה? תצמד לכתוב חבר ואל תמציא.
    אתה חושב ששדרוג הליגה בזרים זאת עוד תרופת קסם. כמה כאלה מצדיקים היום את הנוכחות שלהם פה שאתה רוצה להכפיל אותם? ועוד לא התחלנו לדבר על עלויות שהשתנו מקצה לקצה. מה המחירים היום לשחקנים כמו רוסו, פישונט וז'אוטאוטס? איזה קבוצה בארץ תעמוד בזה?
    והמשפט האחרון בפסקה הכי מנותק מהמציאות - "איך 10 זרים בסגל ימנעו מישראלים צעירים להתפתח?!", ממש תמצית המאמנים בישראל.

לסיום, אני חוזר על עצמי שוב - חוץ מעומר דנינו יצאו עוד שחקנים מעבר למועדון ארבע הגדולות בישראל, אז מספיק כבר לאכול את הראש.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  12. סמואל אטו Member

אתה מבקש ממני להפסיק להמציא בזמן שאתה כותב שאני באיזשהו מקום טוען שהזרים זה ״פיתרון קסם״. צביעות?

שחקנים כמו רוסו ופישונט?
    באמת? כאילו, באמת?!
    ואנשים פה חושבים שאני מנותק מהמציאות.
    אני אגיד לך איך להביא רוסו ופישונט, ואתה תגיד לי איך מביאים לפה אלי אוחנה ורונן חרזי? דיל?

13. קשר שמאלי Member

למה לשלם מיליון דולר על דנינו?
    מחלקת הנוער שלכם לא יכולה לייצר שחקנים ברמה שלו?

נערך לאחרונה ב: ‏2/12/15
  14. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכישרון לא יתפזר כיוון שהקבוצות הגדולות והעשירות תמיד יזכו בשירותיהם של השחקנים הטובים ביותר. סכום ההעברה אולי יזוז לכאן או לכאן, היעד ישאר אותו יעד.

@סמואל אטו, אין לי אלא לחזור על אותה תהייה שתהיתי כבר יותר מדי פעמים: למה בקפריסין - מדינה דומה לישראל מבחינת התקציבים, המוניטין ויכולת המשיכה - הרמה נמוכה יותר, או לכל היותר דומה לרמה בישראל?

15. סמואל אטו Member

ההשוואה לקפריסין לא במקום.
    אתה צריך להשוות בין קפריסין של היום לקפריסין של לפני כניסת הזרים.
    אני בספק אם קבוצות הצליחו להגיע לבתים של ליגת האלופות לפני.

מצב נושא:
הנושא נעול.