מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

התחיל מהציבור? איזה ציבור?
    נושא השבת זה משהו מגוחך ופופוליסטי מאוד והרוב לא באמת ירצה לוותר על הפרנסה שלו בגלל זה. לא צריך להתייחס לסקר כזה או אחר של כדורגלנים בנושא. רובם המכריע לא פרופסורים בלשון המעטה.
    אין פה פרה קדושה בנוגע לזרים, אלא דיון עקרוני במה צריך להתחיל כדי לשפר את הכדורגל.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  2. עידן444 Member

ג׳ורדי מטרה נוחה לא כי הוא זר אלא כי זה מגוחך שאחד שיש לו אופציה להביא 5 משחק בהרכב עם 2-3 יטען שעוד זרים זה מה שעוצר את הכדורגל כאן. בינתיים יש רק מועדון אחד בארץ לדעתי שמנצל את המכסה באופן די מלא. אני גם חושב שכולם יודעים מי המועדון הזה... אני בדיוק מתאושש מעוד ערב נוראי של בחילה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. קשר שמאלי Member

4. סמואל אטו Member

לדעתי מכבי לא הייתה רחוקה מניצחון אתמול, אבל המערך של יוקאנוביץ׳ לא היה במקום ובטח לא עזר לה, כמו גם החילופים שלו.
    אין שום הצדקה למערך של 5 שחקנים הגנה נגד קבוצה שמשחקת עם חלוץ אחד.
    ולא ברור איך במשחק נגד קבוצה שמגנה עומק לפחות אחד מבין ורמוט ומיכה לא עלה מהספסל.

ביום רביעי יסתיים הקמפיין של מכבי בליגת האלופות וליוקאנוביץ׳ יהיה הרבה יותר שעות אימון כדי לעבוד טקטית עם הקבוצה. החודשיים הקרובים צריכים להראות שיפור רציני לטעמי.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני חושב שהמערך היה בסדר (לא מדובר בחמישה שחקני הגנה בדיוק, יותר שלושה כשתוקפים וארבעה כשמגנים), כאשר בחירת השחקנים, בהרכב ובחילופים, הייתה לקויה.
    אם החילוף הראשון עוד היה מובן (והתברר כלא טוב בדיעבד, כי יצחקי היה נורא ואיום. אני אישית חושב שאין לו מקום בסגל כרגע), השניים אחריו לא ממש שינו את הקבוצה.
    יוקאנוביץ' ניסה במחצית הראשונה את בן חיים 2 כחלוץ שני שמשחק במרכז וזה לא עבד, העביר אותו לתפקיד המקורי בשנייה וזה לא עבד, באמת לא ברור לי למה הוא השלים 90 דקות ולא פינה את המקום לורמוט או מיכה.

6. סמואל אטו Member

אורימור, המערך הזה יכול להיות טוב אם ישתמשו בו כמו שסוזה היה עושה עם מגן אחד ואז קיצוני אחד(אלטמן, טב״ח), אבל כששני שחקנים כמו ריקן דסה ופותחים באגפים זה מערך פחות התקפי.
    בכל מקרה לדעתי זה מיותר לפתוח עם 3 בלמים על חלוץ אחד, בזמן שההתקפה סובלת מנחיתות/נחיתות מספרית.
    עוד ורמוט/מיכה/יצחקי מההתחלה היה יכול אולי לגמור את משחק במחצית הראשונה.

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה מודע לכך שריקן בתפקיד הטבעי שלו הוא שחקן התקפי וגם דסה הוא שחקן שמרבה לתקוף? אין פה שום מערך פחות התקפי ממה שרשמת.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני חושב שעם ורמוט על חשבון בן חיים 2 זה היה משוחרר יותר. אולי היה מקום להישאר עם הקונספט גם אחרי שריקן יצא, ולשחק עם בן חיים 2 שם.
    זה די מיושן להסתכל על זה כשלושה בלמים על חלוץ אחד, זה לא ממש עובד ככה.

באופן כללי אני אוהב את המערך הזה וחושב שהסגל בנוי לו אפילו יותר משבנוי ל-4-3-3. די בטוח שכתבתי על זה בעבר.

9. סמואל אטו Member

למה מיושן?
    שלושת הבלמים שפתחו אתמול הם בעלי יכולת התקפית מאוד נמוכה ולא מסוגלים באמת להשפיע ביציאה קדימה שלהם.
    זה לא ששאתה משחק עם עם בלם בסגנון של פיקה, או קשר מרכזי מאולתר שיש לו את היכולות להיות השחקן שמעביר את כובד המשחק קדימה.
    רשמתי את זה גם במשחק הקודם, זה מוריד את אופציות המסירה הקדמיות בניסיון להניע כדור.

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני חושב שבסטנדרטים של ליגת העל בן הרוש בסדר לתפקוד כזה, וגם בן חיים עולה (עושה את זה לא משהו באמת). לא ממש רואה בעיה. זה כן מעורר געגועים לייני.

11. סמואל אטו Member

אולי אני אתבדה בעתיד, אבל בינתיים לא התרשמתי.

12. סמואל אטו Member

אתה לא מחדש לי, אבל ריקן זה לא שחקן קו. הוא לא מהיר ולא דריבליסט, ועיקר ההשפעה ההתקפית שלו מגיעה מהאמצע.
    גם כשהוא שיחק באגף בהצלחה זה היה כששיחק בצד ימין ונכנס עם הרגל השמאלית.
    אני לא רואה אותו מחזיק אגף שלם על עצמו.

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומול בני יהודה, התרשמת? זה היה אותו מערך בדיוק.

כרגע אין למכבי יכולת לייצר דומיננטיות במערך אחר. שלושת הבלמים מאפשרים לדסה וריקן לתפקד בעיקר כשחקני התקפה (אני מסכים שריקן עצמו לא צריך לשחק כרגע. מאכזב מאוד) וגם אתמול היה למכבי אותו יתרון מספרי שהיה לה מול בני יהודה. ההבדל היה באנרגיות ובחילופים של יוקאנוביץ' שאחרי תצוגת על בשבוע שעבר של אגף ימין שמורכב מדסה-אזולאי-ורמוט קבר אתמול את הקבוצה עם צוות הנגרים נוסא את פרץ. לזכותו יאמר שהבין את הטעות מהר, אבל מיטרוביץ' ביום חלש מאוד לא הצליח להוות שיפור. בכל זאת, זה היה לטעמי משחק טוב מהממוצע של מכבי השנה.

14. סמואל אטו Member

ממש לא התרשמתי מהמשחק נגד בני יהודה ואתה יכול לבדוק את זה בדיון של המחזור שעבר.
    אין שום סיבה שמכבי לא תייצר דומיננטיות ב 4-3-3 שעבד כל כך טוב כבר 3 שנים.

15. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיבה היא שמרכז ההגנה שמורכב מ-2 בלמים בכושרם הנוכחי של בלמי מכבי מייצר 4-5 הזדמנויות כיבוש טובות ליריבה וזה מסנדל חלק גדול מהקבוצה לעבודות הגנה.

אבל אם לא התרשמת מהמשחק הקודם - משחק הליגה הטוב של מכבי העונה לטעמי, ובהפרש - אני מניח שאין לנו בסיס משותף לדיון.

נערך לאחרונה ב: ‏6/12/15
מצב נושא:
הנושא נעול.