מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. $zinedine zidane$ Member

לפי כל האתרים מכבי סיכמה עם חלוצה של רדינג, אורלנדו סה (27, 1.88).
    ברזומה של הפורטוגלי ישנן הופעות בנבחרות הצעירות של פורטוגל ואף הופעה בבוגרת, קדנציות קצרות בליגה הפורטוגלית (נקנה ע"י פורטו במעל 2 מיליון לפני כ-6 שנים, אך מיעט לשחק שם) ובפריימרליג, וכן עונות מוצלחות בלגיה וארשה וא.א.ל לימאסול, עד שהגיע לרדינג בתחילת העונה ורשם 5 שערים ו-2 בישולים ב-19 משחקים.

אם יגיע, נראה כמו החתמה טובה של ג'ורדי. חלוץ גבוה עם משחק ראש מצוין, הוכיח את עצמו כסקורר בליגות בלבל של ליגת העל ומגיע בגיל שאמור להיות שיא הקריירה שלו.

2. Ariel Member

לצערי סה מתקרב למכבי ת"א. אורלנדו הוא שחקן שמאוד אהבתי אותו כאוהד רדינג, אבל כאוהד ב"ש הוא הפך בין לילה להרבה פחות אהוד, אם כי עדיין אהוב.

מה שאני יכול לספר עליו:
    סה הגיע בקיץ מלגיה וארשה הפולנית תמורת מיליון אירו, אחרי מעקב סקאוטינג ארוך של רדינג, שסיימה את העונה שעברה בצורה מזעזעת והחליטה לרענן את השורות, ועם כניסת הבעלים החדשים מתאילנד- היה רצון לבנות קבוצה שתאבק על העלייה לפרמיירליג. לבעלים האלו יש קשרים ענפים בליגה הפולנית, ולא מעט חלוצים משם כבר קושרו לקבוצה.
    הסיבה שהגיע היא כיוון שרדינג רצו להיפטר מהחוזה השמן של פאבל פוגרבניאק (שעבר לדינמו מוסקבה) ואורלנדו סה היה אמור להיכנס לנעליו. זה התחיל גרוע עם החמצת פנדל בדקה ה90 של המחזור הראשון נגד ברמינגהאם שנגמר בהפסד 2-1. לאחר מכן אורלנדו השתלב בקבוצה והחל להראות ניצוצות שהגיעו לשיא במשחק ליגה שנערך בשישי בלילה נגד איפסויץ בו כבש שלושער מהסרטים. לצערי, 3 ימים אחר כך נגד דרבי קאונטי הוא נכנע לפרובוקציה זולה של שאקל והורחק בכרטיס אדום ישיר כבר בדקה ה30.
    מאז הוא מיעט להשתתף ורדינג נכנסה לתקופה גרועה, שהביאה לפיטורי סטיב קלארק שמאוד העריך אותו. המאמן החדש-ישן בריאן מקדרמוט לא ספר את אורלנדו סה למן ההתחלה (לדעתי היה צריך לתת לו הזדמנות), ובמשחק הליגה נגד מ.ק דונס אפילו שיתף את סימון קוקס( שחזר מהשאלה אליה נזרק אחרי שלא הצליחו למצוא קבוצה שתקלוט אותו) מהספסל על חשבונו, ורמז עבה יותר מזה לגבי עתידו של אורלנדו לא יכול היה להיות ברור יותר ושחרורו היה עניין של זמן.

אורלנדו סה הוא שחקן מצוין, עם נוכחות ברחבה, שליטה טובה מאוד בכדור ורעב לכבוש. אנגליה לא מתאימה לו- אבל הליגות הקטנות של אירופה תפורות למידותיו.הוא שחקן שהליגה הישראלית תהיה קטנה עליו, אבל לא שחקן שיכול לקחת את מכבי על הכתפיים. שחקנים יהיו חייבים להאכיל אותו כדי שיכבוש. אם מכבי בונה על להיות קבוצה לגיטימית בליגת אלופות- הוא לא הדמות. בשביל אליפות ליגת על הוא קלאסי.

3. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לבחור משחק ראש מעולה. מלבד זאת, מסכים לחלוטין עם הניתוח. ראיתי אותו לא מעט בפולין ואם יצליח להיות כאן דומיננטי באותה מידה (ואני לא רואה סיבה שלא) יהיה לו אימפקט דומה לזה של פריצה בליגת הגמדים הזו.

4. סמואל אטו Member

מהסרטונים הוא מזכיר קצת את ברדה.

5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

כשהוא שיחק בלגיה ורשה עקבתי אחריהם למשך תקופה ומאוד מאוד אהבתי אותו, הוא היה שם בורג מרכזי.. למכבי ולליגה שלנו בכללי זה רכש מפחיד וברמה אחרת.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

פריצה היה הרבה מעבר למה שסה יכול לתת לדעתי, ואני מדבר בעיקר על האופי. פריצה היה קבלן תארים, והוא הביא את זה איתו למכבי. כשהייתה צריכה הכרעה במשחקים חשובים, מכבי הפנתה את עיניה לפריצה לא פחות מאשר לזהבי, והוא תמיד היה שם. נגד בית"ר לא מעט, נגד ב"ש, נגד מכבי חיפה...במשחקים שהיה צריך אותו, הוא היה שם, וזה מה שהוא שידר תמיד - אני ווינר.

אבל, על הנייר רכישה שמתאימה בול למכבי. שחקן שיקח מזהבי את נטל הכיבושים וגם יעביר אותו לעמדה אחורית יותר שם יגע יותר בכדור.

7. alexshw Member

סה לקח אליפות בפולין אשתקד. נראה מה שווה בארץ.
    גם על פריצה היו ספקנים רבים בגלל גילו בעיקר.

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

פריצה לקח אליפות בכל מדינות סקנדינביה והיה שם סוג של אליל כשהגיע לכאן אם אני זוכר נכון, מבחינת רזומה - אין מה להשוות.

אני לא ספקן בכלל על סה, אני פשוט חושב שפריצה זה אחד הזרים הטובים שראיתי כאן ויהיה קשה מאוד להגיע לרמתו. גם אם סה יהיה חצי מפריצה, זו תהיה הצלחה של מכבי.

9. alexshw Member

בהחלט, בדיוק הזכרתי שחקנים פורטוגלים, שמאוד פופולרים באירופה. סך הכל בפולין וקפריסין הוא הצליח.
    גם מעניין אם זהבי ימשיך בעמדה בה הוא הכי טוב ומה יהיה התפקיד של סה.

מה שבטוח בן בסט צריך לבחור בין קריירה לכסף.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

השאלה אם לבן בסט יש הצעות קונקרטיות בכלל. אני לא חושב שהפועל חיפה צריכה להעדיף אותו על מהארן לאלה שמציג יכולת טובה פי כמה ממנו כבר זמן ממושך. בית"ר? לא תודה. אז מי נשאר? אה, ברור:
    http://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/2/size475x318/547052.Xxx

11. alexshw Member

בכדורגל זה בדרך כלל עניין של מחיר. מן הסתם אף אחד לא יכול לשאת את העלויות האלה כמו במכבי ת"א וזה לא כדאי.
    בעלויות יותר נמוכות ואולי אם הוא יוותר קצת על כסף הייתי החלט שוקל לתת לו לנסות ולשקם את הקריירה בביתו אחרי שמכבי חיפה כבר פספסה את כל הישראלים הבכירים בשוק.

12. Raulito Madridista

מעניין אם מכבי מצאה את הרכש שובר השיוויון שלה. מעט מידי זרים בעידן קרויף היו שדרוג אמיתי. אפשר לומר שההחתמה הזו נעשתה בשקט יחסי, מהלך חד ומהיר בלי שהתקשורת תשמע על כך יותר מדי. כשמסתכלים על הסגל של מכבי בחלק ההתקפי רואים שבניגוד לבאר-שבע שם כל אחד תורם משהו - מליקסון, נאווקמה, ברדה, בוזגלו, בן-שהר שחזר מפציעה ואפילו ארבייטמן עם המספרת - במכבי יש הרבה שחקנים שלא תורמים דבר חוץ ממשחקי שש-בש בחדר ההלבשה: ברק יצחקי, עדן בן-בסט, ראדוניץ' הפצוע ואפילו ורמוט שהולך ודועך. זהבי תמיד מבקיע, טב"ח הוא שחקן של תקופות ודור מיכה נכנס לעניינים. אני עדיין מתקשה להמר נגד מכבי ברגע האמת למרות שהעונה באר-שבע מציגה פייט אדיר.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מספרים יש לך לפני כל המנטרות?

14. DRORIKO Member

15. DRORIKO Member

ממה שהתרשמתי ממנו מדובר בשחקן חזק. טכני וזריז(ביחס לגודל שלו). הבעיה שהוא מוגבל רק לרגל ימין, ברמה כזאת שגם כשהוא פורץ באגף שמאל הוא מתעקש לבעוט בימין ויוצא לו בעיטה מצחיקה. מחמיץ המון, גם בראש.

נערך לאחרונה ב: ‏25/1/16
מצב נושא:
הנושא נעול.