מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הקשר בין הביקורת על טוואטחה לעובדה שהוא עובר למכבי תל אביב? כבר שנים שהאוהדים של מכבי חיפה מבקרים את טוואטחה.
    האם הוא יכול להשתפר במכבי תל אביב כמו שקרה לדסה? יש מצב, אבל צריך לזכור שטוואטחה הוא חור הרבה יותר גדול משדסה היה ולכן האחוזים שזה יקרה נמוכים הרבה יותר ולכן גם ההימור של מכבי גדול הרבה יותר.
    אני לא בטוח שמכבי עם התקציב הגדול שלה צריכה לקחת הימור כל כך גדול על עמדת המגן השמאלי וללכת על שחקן שגם אם תרם התקפית בזמן כזה או אחר הוא היה חלש מאוד הגנתית לאורך השנים גם בהבנת המשחק ולמעשה גם השנה היה טוב בעיקר במשחקים שחיפה הגנה עם כל הקבוצה.
    אולי כקיצוני במערך 3-5-2 טוואטחה יכול להתאים, למערך 4-4-2 שבו יש לטוואטחה אחריות הגנתית כל התקפה הוא יכול להיות בעיה גדולה מאוד הגנתית.

2. Butragueño מנהלים

דסה לא בדיוק השתפר במכבי ת"א, הוא היה ברמה גבוהה בבית"ר, וכך גם אצל הצהובים מת"א. טאלב כבר 3 עונות דורך במקום ורק עסוק בקהל, אכלו לי ושתו לי. הניתוק של טוואטחה מחיפה הוא בלתי נמנע, במיוחד אחרי פרשת המשענת של הכיסא. אם טאלב אכן יעבור למכבי ת"א, הוא כנראה לא יתעלה ברמתו, לפחות לפי דעתי, פשוט הקהל יתמוך בו יותר, התקשורת תפרגן יותר, "טאלב פורח במכבי ת"א", בדיוק כמו הסיפור עם שכטר. אבל הרמה שלו? הרמה שלו תשאר בדיוק אותו הדבר. הכל עניין של יחסי ציבור.

3. amn Member

דסה שדרג את משחק ההגנה מאוד, אבל זה קרה בעיקר בעונה שעברה בבית"ר, וליתר דיוק החל מאמצע העונה שעברה.

במכבי המשיך להשתפר ולהשתדרג.

לגבי טוואטחה - אני מסכים שלליגה זה פחות קריטי אם הוא יגיע עם משחק הגנה פחות טוב ויעבוד עליו.
    אני משוכנע שהוא יוכל להתפתח מאוד במכבי. גם אגב בבאר-שבע למשל אני בטוח שהוא היה משתפר.

יותר מדי שחקנים שדורכים במקום, כפי שקורה להרבה שחקנים שהיו מהם ציפיות גבוהות במכבי חיפה, מעיד לטעמי יותר על המועדון מאשר על השחקנים.
    עזרא, טוואטחה, גאדיר, כליבאת, עוסמאן, ויש עוד. גם אם עשו את הפריצה הראשונית במכבי חיפה, הגיעו לתקרת זכוכית נמוכה מאוד ולא הצליחו לשבור אותה.
    מאחל לנטע לביא להיות היוצא מן הכלל. מאמין שהוא יכול, בזכות האופי שלו. אישית, לא חשבתי שיש לו את הפוטנציאל (ואני עדיין מעדיף את קלטינס עליו בכל יום), אבל כנראה שהאופי שלו יכול למשוך אותו יותר גבוה מה"פוטנציאל הגולמי" שלו.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  4. alexshw Member

לא זה גם מעיד שחלקם בלופים צעירים שנופחו מעבר לכל פרופורציה.
    ב"ש הקבוצה החזקה בליגה ומתקדמת כבר 3 שנים, אבל זה עדיין לא אומר שדודזאדה התקדם, הוא נשאר מגן חלש וטיפש.
    גם לא ראיתי שגאדיר השתפר אחרי שעבר לב"ש.

החוכמה של פרשנים באמת לגלות אילו שחקנים קורבנות של הנסיבות ויכלו לפרוח במקום אחר ואילו לא.
    עזרא בהחלט אחד שסבל המון מהבלגן במכבי חיפה והלך לאיבוד כי הוא צריך הכוונה. ראינו מה הוא מסוגל בעונה הראשונה. בנאדו המאמן היחיד שהוא יחסית פרח אצלו.
    גם עטר הוכיח כבר בעבר שהוא שחקן שכונה הכי גדול שיש ותלוי מאוד באווירה הקיימת במועדון.

5. קשר שמאלי Member

מסכים עם עומר

מכבי תל אביב עם טוואטחה ודסה תהיה קבוצה דורסנית
    קבוצות כאן יהיה מסכנות

6. Butragueño מנהלים

השחקנים שציפו מהם נתקעו, על זה אני מסכים. עזרא וגדיר נקלעו לתקופות קשות של חיפה. אגב, לגבי גדיר, גם בעונות האליפות של חיפה הוא לא היה ענק, היה לו כשרון, זה כן, אבל מהר מאוד הלך לאיבוד, וכאן אני מאשים אותו. עותמן הגיע לאייש את המגן הימני, שקשה היה למצוא לו תחליף. לא הסתכלו עליו ככשרון שהולך להתפתח, אלא פשוט על מגן ימני טוב. אלעד גבאי כזה אם תרצה. וכך גם היה, אם לא האהדה הקרבה (שמעבר לכדורגל) בין משומר למועדון, יכול להיות שעותמן היה ממשיך. ולגבי כליבת? הוא לא שחקן של מספרים, והיה טוב גם אם לא היה מגיע למכבי חיפה מלכתחילה.

אבל מה עם כיאל? רפאלוב? קינן (עד השנים האחרונות), חמד? חיפה יודעת לקדם שחקנים, אך לצד כאלה שמתעלים ועוזבים מהר את הארץ, יש כאלה שדורכים במקום, ועצם ההישארות שלכם במכבי חיפה, מחוסר ברירה, מדגישה את מה שאתה הטוען.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דסה וטוואטחה הם שחקנים טובים התקפית ואכן כל הקבוצות החלשות בליגה יהיו פשוט מסכנות יותר. אבל אני מסתכל על זה מנקודת מבט שלנו, מכבי תל אביב מביאה עוד מגן שלא מסוגל להתמודד לא עם וואקמה ולא עם מליקסון, כך שזה מבורך.

שי ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  8. קשר שמאלי Member

הוא יתמודד איתם יפה מאוד העונה. והוא גם עשה צרות להגנה שלכם
    לא רק הקבוצות החלשות יהיו מסכנות, גם קבוצות הצמרת

oranfu, orimor2212 ו-amn אוהבים את זה.
  9. amn Member

מכבי חיפה הוציאה הכי שחקנים לאירופה, וזה נטו לזכות המועדון.
    אבל, משהו השתנה במועדון בשנים האחרונות, וזה לא פסח גם על ההיבט הזה.

גם הדוגמאות שנתת, עזבו לפני 4-5 שנים?
    אז אפשר להגיד, כחוכמה בדיעבד, שהרכש שהביאו להחליף את אותם שחקנים לא היה מספיק טוב. אבל בזמן אמת? מי חשב שזה לא רכש טוב?
    עוד קו שעבורי מקביל לעשור הגרוע של מכבי תל אביב. גם קלמי סבן היה רכש מצויין על הנייר. בפועל לא תרם כלום. גם שחקנים שציפו מהם (דור מלול היה אחד השחקנים הכשרוניים, גם מבחינת פוטנציאל, ברמה אירופאית), לא הצליחו להתקדם. נשמע מוכר?

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

מה שהשתנה זה איכות הסגל. את מי אתה רוצה שנוציא לאירופה בשנים האלה?
    עדיין היו כמה בלופים שיצאו והוכיחו גם שם שהם בלופים.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דסה הוא מגן טוב יותר, במשחקים שהיינו קיימים התקפית מול מכבי תל אביב וואקמה סיחרר את דסה וכנ"ל מליקסון, אם זה קרה מול דסה אין לי ספק שמול טוואטחה זה קל יותר כי הגנתית טוואטחה מגן פחות טוב מדסה.

חוצמזה משחקים מול מכבי חיפה הם לא מדד, חיפה כבשה שחורה, שום דבר לא הולך מולה וזה בלי קשר למצ' אפ כזה או אחר.

מכבי תל אביב קבוצה ששולטת במשחק 90 אחוז מהמשחקים שלה, לכן מעבר של טוואטחה ייטיב איתה כי טוואטחה הוא אחלה של אופציה התקפית. באירופה, או במשחקים שאשכרה נרצה לתקוף מול מכבי תל אביב, למכבי תל אביב תהיה בעיה איתו.

12. alexshw Member

גם מכבי חיפה על אף הכישלון היא גם קבוצה שברוב המשחקים שולטת במשחק. אפשר לבדוק בחמש השנים האלה כמה גולים היא חטפה בגלל הפקרות של טווטחה. באירופה בכלל הוא יהיה אסון מהלך עם הגוף הדקיק שלו ויתר החסרונות.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  13. קשר שמאלי Member

במכבי תל אביב אם הוא יפקיר הוא לא ישחק
    במכבי חיפה הוא עשה בית זונות

14. Butragueño מנהלים

שוב, אני טוען שאי אפשר להאשים אך ורק את המועדון בכך ששחקנים נתקעו. חלק גדול מהיכולת, זה גם אצל השחקנים. על עזרא אני מסכים. על השאר? אני לא בטוח. היום במכבי חיפה יש לא מעט שחקנים בשלב קריטי בקריירה, שכבר אין לאן לעלות, ואם יש, זה מאוד קשה, ובינהם יש את קינן, עטר, שכטר (לפני שעבר) ופלט. לגבי כל השאר - קריאף, משומר, דגני או פירס - לדעתי אין להם לאן להתקדם בכלל, ואני לא חושב שהם יבלטו באף קבוצה אחרת. והצעירים - גוזלן והירש יכולים עדין להתקדם במועדון, הבעיה היא שלא שתפו אותם מספיק. ומשחקי פליאוף עליון כשאנחנו מחזיקים בכדור 10% בכל משחק, זה לא נקרא לשתף.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שדסה השתפר במכבי. הפך להיות הרבה יותר משפיע התקפית ובעיקר השתפר משמעותית הגנתית. ועם כל זאת, דסה מעולם לא היה חור הגנתי וחסר הבנה הגנתי כמו שהיה טוואטחה בחיפה. גרף השיפור שדסה היה צריך לעשות היה קטן בהרבה מגרף השיפור שטוואטחה צריך לעשות.

קצת מצחיק לראות שמנתחים את טוואטחה, שהוא מגן בסופו של דבר, ושמים דגש רק על החלק ההתקפי, כאילו זה החלק הכי חשוב במגן.
    אז כן, מכבי תרוויח עם טוואטחה עוד אופציה התקפית, אבל הגנתית הוא נכון להיום חור גדול מאוד ולוקה מאוד בהבנת המשחק שלו.
    לא רק באר שבע ואירופה יענישו את מכבי עם טוואטחה בהרכב, אנחנו ראינו השנה שגם בית"ר, רעננה, סכנין וקבוצות נוספות יכולות להעניש את מכבי תל אביב.

יתכן וההימור של מכבי יצליח, אבל מדובר לגמרי בהימור, ואני לא בטוח שזאת החלטה נכונה כשמדובר בקבוצה עם התקציב של מכבי.

מצב נושא:
הנושא נעול.