מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Turgi Guest

אם תראה לי עובדות שמראות שהתקציב של מכבי גדול פי שלוש מבאר שבע או חיפה אני אשמח.
    יש ליגה בה הקבוצות עם התקציבים הגדולים ביותר לא זוכות באליפויות בדרך כלל?

2. Turgi Guest

בשביל איתי וכמה חיפאים.

https://pbs.twimg.com/media/CLrqfC8UEAAKmKo.Xxx

David De Gea, idans10 ו-עומר אוהבים את זה.
  3. EuropeGuy Member

הכוונה שלי היתה שהתקציב של מכבי גדול פי 3 מהיריבות הישירות על התואר. במכבי חיפה כבר
    כמה שנים אין קשר בין תקציב לבין השימוש בו.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש לא.
    הפועל באר שבע השנה עם תקציב שנע בין 50-60 מיליון
    כנ"ל מכבי חיפה.
    הפועל ת"א באיזור ה-40 מיליון לטעמי למרות הטענות ההזויות שגורסות שלא.
    מכבי אפילו לא 100 השנה, אולי אולי אולי 90. זה בלחץ של הלחץ פי 2.

5. $zinedine zidane$ Member

ההפסד לקבוצה המלטזית זה משהו שלא צריך לקרות גם בלי שום חיזוק והפסד ביתי לקבוצה חזקה ממך זה משהו לא נעים, משהו שהצלחנו להימנע ממנו פעמים קודמות באירופה, אבל בטח שלא מביך. עם זאת, אני לא אומר שההכנה הייתה אידיאלית. אפשר לתרץ ואפשר שלא, אבל בסופו של דבר את הכסף סופרים במדרגות ומכבי הצליחה לעבור יריבה טובה ממנה, להרוויח הרבה כסף ולהבטיח קמפיין אירופי שני ב3 שנים. זה בטח שלא מסלול הירקבות.

תקציב שגדול פי 3 משאר הליגה? אולי מנתניה ואשדוד, לא מחיפה שהייתה עם תקציב של סביבות ה90 מיליון ולא השיגה אפילו כרטיס לאירופה וב"ש שהייתה עם תקציב של סביבות ה50 מיליון. ואם נדבר על תקציב רכש ושכר השחקנים נטו, הפערים מצטמצמים עוד יותר.

6. Turgi Guest

וזו אשמת מכבי?
    גם באר שבע לדעתי עם תקציב עצום, בשנה שעברה ובטח בעונה שמתחילה עכשיו.

מכבי לא צריכה להתנצל על תקציב גדול, והרבה מהתקציב נגזר מהיצע נמוך מאוד.

בכלל, כשנכנסים לתקציבים, לדעתי לאף אחד אין מושג בכלל, בהקשר של אף אחת מהקבוצות.
    חלק מדברים איתך על תקציב שכר שחקנים (בזה מכבי מובילה בדוק).
    חלק מדברים על תקציב כולל (גם בזה מכבי מובילה בדוק).
    כשיכניסו לתקציב משקל של הוצאות על רכישה של שחקנים, חוזים של שחקנים מנודים או כאלה שעוזבים עם תשלום פיצוי כלשהו. אף אחד לא מכניס משתנים של מכירה של שחקנים.

7. סמואל אטו Member

מה הקשר בין זה וזה?
    אנשים פה חתכו בן-אדם שמצליח בלי הפסקה בגלל שהוא לא ביזבז מיליונים על שחקנים שלא מבטיחים לו כלום.
    שהוא לא ״ריענן״ סגל ב-״זמן״ ובשחקנים שאין להם מושג אם אפשר להביא אותם או לא.
    טען פה משתמש שמכבי הפסיד לפלזן כי אין למכבי מגנים, ושבוע אחרי זה אותם מגנים העיפו את פלזן.

הביקורת פה על קרוייף הייתה ועודנה הזויה ולא אובייקטיבית בעליל. מערבבים את חלומות המנג׳ר שלהם עם הזיות על שיקולים שאין להם מושג לגביהם.

תשאל את עצמך למה במשחק אחד נגמר 2-1, במשחק השני נגמר 2-0, בשורה התחתונה מכבי עלתה שלב ושברה עוד מחסום, אבל אתה טוען שההכנה לא טובה? על אותו משקל אני יכול להגיד שיש פה ניצחון היסטורי שבא מתוך הכנה מעולה של קרוייף שידע לשמור את השלד החזק שלו ושחקנים כמו זהבי.
    למה דווקא הצד שלך נכון כשבשורה התחתונה מכבי הצליחה? מעניין.

נ.ב.

אין לי מושג מה התכנית של קרוייף, אני לא יודע אם מבחינתו הוא במצב אופטימלי או לא, אני לא יודע מה התקציב שלו. אין לי שום מושג מה השיקולים שלו. גם לך אין.
    מה שאני כן יודע זה שבשוק ההעברות אין שום תכנית שמתבצעת כמו שאתה רוצה ושבסופו של דבר מי שהיה היום על המגרש זה מי שהם רצו שיהיו על המגרש ומי שהיה אמור להביא להם את ההצלחה שהם רצו.

8. Raulito Madridista

ההתנהלות של מכבי בקיץ היא גרועה וגם הניצחון המרשים אתמול לא תסובב את זה. מדובר בהתעלות של שחקן אחד עצום כמו ערן זהבי. למרות שאתמול ההגנה עמדה יפה מאוד - בפלייאוף של ליגת האלופות זה אמור שלא להספיק. שוב, מסתכלים על מכבי לא כעל עוד קבוצה שזוכה באליפות, היא כבר רגילה והיה לה מספיק זמן כדי לבנות סגל שחקנים איכותי יותר. מה שכן, ברור לכולם: אם מכבי מעפילה לליגת האלופות - זה אסון לכדורגל הישראלי - מכבי תברח ותיקח 5 אליפויות נוספות. היא תשלשל קופה גדולה מליגת האלופות - נניח 50 מליון שקלים, ובין כה התקציב שלה עצום(גולדהאר יכול להשקיע כמה שהוא רוצה, אין שום סיבה להגבלת תקציבים), ובטח מכבי תמנף את זה מבחינת מרצ'נדייז ועוד.

9. Turgi Guest

צודק.
    ניקוד שישראל צריכה כמו אויר לנשימה יהיה אסון לכדורגל הישראלי.

10. Telkiyski Member

עם כל הכבוד לניקוד ש"ישראל צריכה כמו אוויר לנשימה" (מה בדיוק ייצא מהניקוד הזה? אל תדאג, סגנית האלופה שלנו לא תגיע לצ'מפיונס בזכות מכבי), הליגה פה יותר חשובה מהניקוד הזה.
    כשמכבי תגיע לצ'מפיונס הפער הכלכלי שלה מהשאר יהפוך לבלתי ניתן לסגירה, לא שכרגע הוא לא כזה, אבל ברגע שלמכבי ייכנסו עוד איזה 100 מליון מהעפלה לצ'מפיונס... טוב בעצם מכבי כדורגל כבר הפכה למכבי כדורסל. אולי זה לא באמת משנה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם צ'ורדי לא מנחית עוד חלוץ זר ברמה גבוה ומגן שמאלי זר (אפילו על חשבון אחד הזרים שלכם) גם ערן זהבי לא יציל אותכם בסיבוב הבא.
    אין לי מילים עליו לדעתי אחד הגדולים שהיו פה,ענק !
    לגבי חואן פאבלו,למרות ההצלות שלו בסוף הוא כמעט עלה לכם ב-2 שערים,היה לי וויכוח עם @orimor2212 בנושא בשנה שעברה,וגם לשם אתם חייבים חיזוק.

12. Turgi Guest

לא יחליפו שוער בשלב כזה של העונה.
    גם אם יש שוער ברמת הסטויקוביץ׳ ואני לא מאמין שיש.

אתה אומר פה חייבים חיזוק בעמדת השוער כאילו כמה שוערים טובים היו פה במשך השנים.
    אניימה, סטויקוביץ׳ (כרגע עונה אחת) וזהו פלוס מינוס.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אני אגיד, היו ימים שמכבי חיפה השיגה כאלה ניצחונות...לא מתבייש להגיד שאני מקנא. גם מקנא בבוס הקנדי שמבין מה הוא צריך לעשות בשביל להגיע לליגת האלופות ולנסות להצליח שם.

זהבי פשוט עושה אצלכם דברים מאד גדולים. תשמרו עליו :D

14. קשר שמאלי Member

אתמול בנס לא שילמתם ביוקר על הטעויות של פאבלו
    שוער חלש מאוד

שי ו-EuropeGuy אוהבים את זה.
  15. Turgi Guest

אני מסכים שהוא לא להיט, לזכותו הוא הציל אותנו בשניה האחרונה.

כמו שאמרתי אני לא חושב שאפשר כרגע להביא שוער אחר.
    הטעות כבר נעשתה כשהוארך לו חוזה.

מצב נושא:
הנושא נעול.