מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

יום משמעותי מאוד מצד מכבי. גם זהבי הולך וגם מגיע מאמן חדש.
    כשזהבי חזר ארצה בינואר 2013 דיברו עליו כשובר שיוויון שיביא אליפות, אף-אחד לא חשב שהוא הולך לעשות כאן טרור להגנות ולהביא את מכבי לעמדה שהיא 'מובילה כבר 1-0 במנהרה'. אני באמת לא רוצה להיכנס להשוואות ילדותיות אבל מהכדורגל שאני ראיתי איי-שם משנת 2000 - רק שחקן אחד עשה דברים דומים לליגה וכמובן לא באותם המספרים - יוסי בניון(מוציא לרגע מהמשוואה את הרקורד עצמו ובניון שיחק בליגה חזקה יותר)

המספרים של ערן זהבי:

164 משחקים במדי מכבי: 125 שערים.
    3 אליפויות, גביע, גביע הטוטו, העפלה לליגת האלופות, עונה יפה בליגה האירופית
    48 שערים בעונה אחת.

ערן זהבי לא השחקן הכי מוכשר שדרך כאן אבל הוא כן יודע לכדרר, הוא כובש בכל צורה אפשרית והתשוקה, הסיומת והתנועה לעומק - הוא לא רואה ממטר כמעט אף שחקן שהיה כאן. אני חושב שכן צריך שחקנים כאלה בכדורגל גם אם לפעמים הוא חושב שהוא אלוהים. כאלה שרוצים את הכדור, שרוצים להנהיג, שלא מפחדים לקחת את הבעיטה המכרעת בדקה ה-90, כאלה שיודעים להעביר על עצמם ביקורת.
    לגבי ההחלטה שלו לעזוב - הפעם זו באמת הצעה שאי-אפשר לסרב לה מבחינה כלכלית(לא כמו המעבר של שמעון גרשון לבית"ר נניח, אלף אלפי הבדלות), זהבי יישב רגל על רגל ויגרד בביצים כשיפרוש מכדורגל. אני לא פוסל שהוא ישחק שם שנה-שנתיים ואחר-כך יחזור למכבי. אפשר אפילו לדבר עליו במונחים של יותר גדול מאבי נמני. לדעתי הוא כן היה צריך לצאת לסיבוב שני באירופה, נניח בבאזל, כי עם כמה שהליגה הסינית מתפתחת זה עדיין חור וזהבי אוהב גם להיות מלך הביצה.

הבור שיש במכבי כרגע הוא גדול ואני חושב שחוץ מטב"ח אף שחקן בסגל הנוכחי לא באמת יכול להשתדרג במידה ניכרת. אם עומר דמארי היה במצב קצת אחר ולא אחרי שנה וחצי מפוספסת הייתי אומר שהוא יכול להיות המחליף האידיאלי אבל לדעתי כן מדובר בהימור ששווה למכבי ת"א לקחת. הפעם מגיע תנחית שחקן זר ברמה גבוהה אני מניח, כלומר אין תוכנית ביטוח בכדורגל אבל הסכומים יהיו אחרים. מניח שגם נראה את עומר אצילי מצטרף.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מכבי לא צריכה מחליף לזהבי אם וכאשר (כן, עדיין. עוד אין שום הודעה רשמית), כי זה לא משהו שניתן להתחייב עליו או אפילו קרוב לזה - מכבי צריכה להחליף דיסקט ולחשוב שונה. לא עוד קבוצה שמתמסרת בנינוחות אדישה, אלא סילונים עם סכין בין השיניים עם התקפות מהירות ככל שניתן. זה אפשרי גם עם שחקן כמו אורלנדו סה למשל, וכבר היו דברים כאלה.
    עזרא, גולסה, קהת - אלה שחקנים שמתיישבים לא רע על השאיפה. עזרא מהיר מאוד, גולסה לוחץ מצוין, קהת לוחץ ברמה לא רעה וניחן בתנועה טובה.

3. Raulito Madridista

אין מחליף לערן זהבי. היא לא צריכה שחקן עם תכונות כמו שלו אחד לאחד וברור שהיא צריכה לשנות פאזה אבל הנקודה היא שמכבי צריכה גולר. טב"ח כן מתקרב לדאבל פיגרס אבל עדיין משהו עוצר אותו, הוא 'בין-לבין'. חן עזרא כרגע יותר קרוב להפועל ת"א(בעזרת השם) ועומר אצילי הוא אופציה נהדרת, אבל מה עם חלוץ שפיץ? אורלנדו סה חלוץ לא רע - השאלה אם זה מספיק טוב. מכבי צריכה גם לעבות את הספסל. בן-בסט שחקן מאוד מיותר ואפילו ברק יצחקי אולי בעיקר כי הוא לא כשיר אף-פעם. גולסה הוא הכל חוץ משחקן של מספרים ולדעתי האישית וייתכן שאחרים יחלקו עליה - הוא תמיד היה אוברייטד. לא התקדם כמעט מאז שקיבל אינסוף הזדמנויות במכבי חיפה.

יש הסכמה לדעתי שהקיץ הנוכחי הוא הכי חשוב של קרויף גם בגלל איבוד האליפות וגם בגלל העזיבה של זהבי. הארנק אמור להיות קצת יותר פתוח והציפייה היא שיגיע חלוץ זר ממש איכותי.

4. VAR Member

הסכומים שפורסמו בספורט5 נכונים? מרקו רויס מרוויח רק כמה גרושים יותר אחרי שחתם על חוזה חדש לפני שנה וקצת. נשמע מונפץ.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני נמנע מלהיכנס לספורט 5, כך שלא יודע מה נכתב, אבל אציין שקונקה, שחקן שהיה כוכב בדרום אמריקה אבל לא דרך באירופה וספק אם היה מגיע לקבוצה הכי גדולות, מרוויח שם 12.5 מיליון דולר לעונה. רצים שם סכומים מטורפים.

amn אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

לא יודע כמה זהבי באמת ירוויח. אגב גם אם זהבי מרוויח כמה גרושים פחות מרויס אני לא אתפלא. לסינים יש כסף בלי סוף, ואין להם בעיה לשלם אותו לכל מי שרק יסכים להגיע לשם. אם רויס היה מגיע היום לליגה הסינית הוא היה מרוויח פי 3 יותר מזהבי.

נערך לאחרונה ב: ‏15/6/16
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מחזק ומעלה, שאפילו בדרום אמריקה הוא לא היה כוכב כל כך גדול, בברזיל כן ושם הייתה רוב ההכרה באיכויות שלו :) בזמנו, לפני 5-6 שנים כשחתם על החוזה הראשון שלו שם והיה מהסנוניות הראשונות ליהנות מהכסף החדש, הוא היה אחד מחמשת השחקנים הכי מרוויחים בעולם. העריכו שהשלישי הכי מרוויח אם אני לא טועה.

amn אוהב/ת את זה.
  8. VAR Member

העניין הוא שהם היו יכולים להביא את אותו הזהבי בחצי מחיר והוא היה זוחל לשם דרך איראן ועיראק אם צריך. מה האינטרס לשלם דווקא את הסכומים האלה?

9. DRORIKO Member

אז זהו שערן ממש לא רוצה להגיע לשם מסיבות ברורות, הוא עוזב את כל הנוחיות בארץ על כל מה שמשתמע מכך ועובר לתרבות זרה (גם לפי מה שהבנתי רוב השחקנים שם הם סינים והזרים רובם ככולם לא אירופאים) חוץ מזה שסין זה לא LA בדיוק. כדי לשכנע אותו לעבור לשם היה צריך לשלם לו בוחטה רצינית.

10. סמואל אטו Member

כבר הציעו לו והוא סירב.

11. VAR Member

הציעו לו 40 מיליון שקל לשנתיים וחצי והוא סירב? במצב כזה הייתי מניח במקומם שגם 200 מיליון לא ישכנעו אותו לעבור.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הציעו לו בעונה שעברה 2.5 מיליון דולר לעונה למיטב זכרוני, והוא אכן סירב.

13. yakov_y YNWA

לפי וואלה ספורט, 8 מיליון יורו דמי העברה, מטורף, עוקף את ברקוביץ׳ אם אני לא טועה, מישהו יכול לתקן אותי ?

נערך לאחרונה ב: ‏15/6/16
  14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אי אפשר להשוות את העיסקה הזו לשום דבר שהיה בכדורגל שלנו אי פעם.

השחקן הולך למקום שהוא לא רצה להיות בו, ליגה לא מושכת, מדינה לא מושכת, כדורגל שלא מושך את העולם המערבי. השחקן הולך בגלל הצעה כספית מטורפת שאי אפשר לסרב לה, פשוט כך. אין פה פן או שיקול מקצועי, גם אם כן הוא משני להחריד. כל המעברים הגדולים שהיו בכדורגל שלנו היו מסיבות מקצועיות לליגות מושכות ואטרקטיביות. כאן הסיפור שונה, זהבי סרב כבר עונה שעברה, אבל אין מה לעשות, לכסף כזה אי אפשר לסרב.

זה עדיין לא סופי, זהבי רוצה, מקווה בשביל זהבי שמיץ' לא ישים לו רגליים.

15. yedidel Member

טוב אז כנראה שהויכוח המיתולוגי מה זהבי באמת שווה באירופה לעולם לא יוכרע */aaa031

מצב נושא:
הנושא נעול.