מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. $zinedine zidane$ Member

הוא נראה טוב כי הוא היה טוב. הוא ילד בן 22, אי אפשר לפסול אותו על 2-3 משחקים שזורקים אותו להרכב באמצע העונה, שוער צריך ביטחון. עד עכשיו הוא הראה שיש שם פוטנציאל, אחרי העונה בנתניה נהיה יותר חכמים. בגביע טוטו הוא היה מצוין, נראה איך הוא יהיה בליגה.

מסכים איתך לגבי ורמוט. במחצית הראשונה נגד סכנין הוא היה לא רע בכלל והשילוב שלו עם יצחקי וזהבי יצר כמה מצבים מסוכנים, אבל זה עדיין לא זה.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא רק שכתבתי שתתאהבו בו, כתבתי גם שזו ההעברה הכי מרשימה בליגה כולל הזרים, וחובה לציין שהיה קיץ מרשים מאוד מבחינת השמות שנחתו כאן.

אבי שחקן מדהים, ואוהדי בית"ר של לפניי עונת הצ'צ'נים התחלקו לשניים - אלה שהכירו את ריקן מהנוער וידעו שבתור קשר מדובר בשחקן נהדר, ואלה שחשבו שהיכולת שלו כמגן שמאלי מעידה על כלל היכולת שלו ושרפו אותו. אני הייתי מהחבר'ה הראשונים, ומאותה קבוצת דאבל נהדרת בנוער, החזקתי הכי הרבה מריקן ושי ניסים. כשהשריף העביר אותו לעמדת הטרקוורטיסטה, קיבלנו את ריקן. כובש, מבשל, מאיים, טכני, עובד קשה, דריבלים, מסירות...מה לא. מאז מירוסביץ' לא היה קשר התקפי ברמה כזו בבית"ר, ולצערי תוך שנה הוא כבר עזב אותנו לשוויץ.

מגיע לו. מגיע לאלברמן שלא משנה כמה שנים ישחק במכבי, בשבילי הוא בית"רי לכל דבר. שני מקצוענים, דוגמאות למופת. לנאמנות, לפייטריות, לאיכות. יש כל כך הרבה טרארם סביב זהבי, ובצדק גדול, אבל אני חושב שמה שמסמל את מכבי יותר מכל אלה ריקן ואלברמן, וכואב לי מאוד לכתוב משפט כזה.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביג ניים או לא ביג ניים בעיני הרכש הזה מלא בסימני שאלה.
    חלוץ מרכז טבלה מהליגה הקרואטית שהספיק לעבור משהו כמו 10 קבוצות בקריירה ואולי אפילו יותר זה לא הרכש האידיאלי שהיית מצפה לראות מקבוצה עמידה שרק עכשיו העפילה לליגת האלופות ויכולה להחתים עד 5 זרים. אני בטוח שאוהדי מכבי היו מעדיפים לראות חלוץ מוכח יותר מגיע וכמובן שיכול להיות שקרוייף גילה כאן כוכב עולה שיבקיע בצרורות, ניתן לו ליהנות מהספק כי אני באמת מאמין שהוא עקב אחריו למרות שהוא הספיק ליפול עם לא מעט זרים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  4. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

לא הייתי יכול לנסח את זה טוב יותר. אחד השחקנים שאני הכי מעריך בקבוצה הזאת.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ואני אחזק ואומר שגם מכבי חיפה זכתה באליפות לפני קצת פחות מ 5 שנים. אז מה, שחר באותה התקופה התנהל נכון? לא היתה צריכה להיות עליו ביקורת כי הנה הוא זכה באליפות?
    זה שאתה מצליח לא אומר שלא עשית טעויות בדרך. זה שמכבי עלתה לליגת האלופות עם הדחה של באזל זה ראוי לשבח בלי ספק, אבל היא עשתה את זה בלי חלוץ ראוי בסגל, בלי מגן שמאלי ראוי ועם שוער שנוי במחלוקת. אז כן, היא הצליחה להעלות, אבל אני קורא פה תגובות בסגנון ה "עכשיו אתם מבינים שהקיץ של קרויף היה ללא שגיאות". לא מסכים. התוצאה הסופית לא אומרת שלא היו דברים שאפשר היה לעשות טוב יותר.

אלעד, oFiRzZz ו-Nigel de Jong אוהבים את זה.
  6. סמואל אטו Member

נניח שיגיעו שוער, חלוץ ומגן שמאלי מה אז? תהיה למכבי קבוצה מושלמת? תגידו שקרוייף השלים את המשימה?
    הרי שחקנים טובים יותר ממה שיש לך תמיד יש, אי אפשר כל הזמן לחפש חסרונות וליקויים כי זה משחק שלא נגמר לעולם ומי שנשאב לתוך הטורנדו הזה הולך לאיבוד בתוכו.
    ונניח שהחתמת 10 שחקנים חדשים וכולם ב״רמה״ של ליגת האלופות ואז הפסדת מול באזל ? מה אז? אז הייתם טוענים שהקיץ של קרוייף היה הצלחה? הייתי מת לראות את הנשרים על הגוויה החמה הזאת.

אין שום ערובה להצלחה.
    אתה יכול לעשות את הכי טוב שלך ולקוות לטוב. זה מה שקרה במכבי וזה הצליח.

7. alexshw Member

לא מתחזקים רק לשלב הבתים, בונים קבוצה לכל העונה ועושים זאת בפגרה. לא רואה בעיה באופן כללי במה שקרויף ומיץ' עשו הקיץ.
    אין שום טעם לפזר בימים אלה כסף.
    לא מדובר בבדיחה ששחר עשה כשהעפיל פעם אחרונה למעמד הזה. זה סרט אחר לחלוטין.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  8. סמואל אטו Member

צ׳לסי החתימה את פרננדו טורס ב-60 מיליון ליש״ט.
    בארסה החתימה את זלאטן בעסקה שמוערכת ב-100 יורו.
    שניהם היו החלוצים הכי באנקרים באירופה. לשניהם היה רזומה מטורף כשהם חתמו. שניהם היו כישלון מהדהד.

אין דבר כזה רכש בלי סימני שאלה.
    במיוחד רכש זר.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה קשור בכמה כסף ברצלונה וצ'לסי רכשו חלוצים? ואנחנו מדברים על קבוצות שונות, ליגות שונות, יריבות שונות, מטרות שונות, הכל כאן שונה. השוואה לא מוצלחת.

מסכים עם השורה התחתונה שלך אבל כדי לצמצם את סימני השאלה עדיף לטעמי תמיד ללכת על אופצייה מוכחת יותר, מכבי הלכה על שחקן די אלמוני שמגיע מקבוצה בינונית מקרואטיה ואולי בכך הגדילה את הסיכויים שלה "ליפול איתו". אני אסתכן ואומר שאני חושב שבימים האחרונים של חלון ההעברות לא חסרים חלוצים טובים יותר שנפלטו מהליגות הגדולות של אירופה שמכבי גם יכלה להביא בהשאלה, הרי רק היום מכבי חיפה הצליחה להנחית בארץ שחקן בסדר גודל של אוברניאק, זה לא בשמיים עבור קבוצה שרק עכשיו הרוויחה 80 מיליון ש"ח.

10. סמואל אטו Member

אני מבין מה אתה אומר, אבל צריך לזכור שלמכבי יש עקרונות בשוק ההעברות שמצמצם את מבחר השחקנים שחלקם אתה מציע.
    צריך לזכור שעד היום היא קנתה שני כרטיסי שחקן בלבד(איגיבור, גארסיה).
    הסכום הכי גבוה שהיא הוציאה על כרטיס שחקן הוא חצי מיליון יורו(איגיבור).
    הפרופיל שמכבי מחפשת( חלוץ חזק וגבוה, לא כוכב גדול מדי).
    השכר שמכבי מוכנה להציע( 300 אלף יורו מקסימום לשחקני רכש).

להגיד שמכבי הרוויחה 80 מיליון שקל זה בסה״כ נתון. אין לזה שום השפעה על ההתנהלות של מכבי בשוק ההעברות.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני מעריך שבמכבי בונים על רווח עתידי מהקרואטי אם יוכיח את עצמו.
    אם יהיה טוב, יקנו אותו, ומשם זה לא בשמיים למכור שחקן קרואטי בשיא הקריירה ברווח קטן.

12. Raulito Madridista

אני לא זוכר פסטיבל תקשורתי כזה כשקבוצה העפילה לליגת האלופות להוציא את מכבי חיפה כי אז זו הייתה 'הפעם הראשונה' והיא הייתה 'פורצת דרך' ומה גם שחיפה לא הייתה יכולה לארח בארץ בגלל המצב הביטחוני(וואלה, אם כן - לא פוסל אפשרות שהיא הייתה חזק במאבק על המקום השני). אני מציע לכל אוהדי מכבי ליהנות מהחוויה המטורפת הזאת, לנצור כל רגע. לשמור את העיתונים, תרתי משמע, להוריד את התמונות למחשב, להקליט, לא יודע. מי יודע מתי זה יגמר, מי יודע מתי זה יחזור. הכדורגל ענף לא צפוי, הרבה יותר מהכדורסל. אני חושב שחוץ מברצלונה שאורח החיים שלה פשוט פסיכי - היו הרבה קבוצות שחשבו שישלטו 'לנצח' ובסוף זה לא קרה.

מכבי תקווה להימנע לדעתי מבית קשה אבל לא אטרקטיבי, בשליפה: איינדהובן, פורטו וגלטסראיי. הסיכוי לעלייה הוא 0 ועם כל הכבוד לאיקר קסיאס ו-ווסלי סניידר - זו תהיה אכזבה. כנ"ל לגבי זניט, לברקוזן וליון לצורך העניין.

אגב, קצת מצחיק לשמוע את ג'ורדי מדבר ואומר 'אני ידעתי' וכל מיני כאלה. החגיגות מובנות לחלוטין ומכבי בסופו של דבר ניצחה וסתמה את הפה, אבל היה לה טונות של מזל, צריך לקחת את זה בחשבון. היא הייתה פחות טובה משמעותית נגד באזל בשני המשחקים. המאמן שידר פאניקה לאורך רוב הדרך, הוא ילל כבר אחרי המשחק נגד קבוצת הנגרים. לא יודע עד כמה ה-'אמרתי לכם', היה במקום למרות שמזל הוא חלק חשוב מהמשחק.

13. Luis Suárez Member

יש בית שאתה חושב שאפשר לעלות ממנו/לסיים מקום שלישי?

14. Raulito Madridista

הסיכויים שואפים ל-0 מן הסתם. המזל שהיה למכבי בפלייאוף לא ימשיך איתה הלאה, הם ביזבזו את המזל למשך כל העונה הזו:)
    אבל ברצינות, המטרה הפעם היא ליהנות מהחוויה. אף-אחד לא יעקם פרצוף אם ריאל מדריד, רומא ופ.ס.ז יגיעו לכאן, הן קבוצות אטרקטיביות, מה-זה אטרקטיביות. כשהפועל קיבלו את ליון, שאלקה ובנפיקה כמובן שעיקמתי את הפרצוף. שאלקה היא בסדר, בגלל המלך ראול, אבל השאר - באסה. אני מנסה להרכיב בית דמיוני שאפשר לסיים בו במקום השלישי - אולי עם אולימפיאקוס כדרג 3, השאר נראות די חזקות. האמת שיחסית לא היו הרבה הפתעות, לא הייתה סנסצייה בין ברוז' ליונייטד למשל או דברים כאלה.

Luis Suárez אוהב/ת את זה.
  15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי תסיים במקום הרביעי בכל בית שבו תסיים, הפערים ענקיים וזאת עונה ראשונה שלהם באלופות אחרי 11 שנה.
    אם הם משיגים 4 נקודות בבית והפסדים מינימליים בחוץ אז מדובר בקמפיין מצוין, מקום שלישי יחשב להישג אדיר, על עלייה לשמינית הגמר אין בכלל על מה לדבר, מדע בדיוני בפערים שנוצרו כיום בכדורגל העולמי.

מצב נושא:
הנושא נעול.